Drbárna o seriálech.

Na které seriály rádi koukáte? Co se vám na kterém libí nebo co vám na nich vadí?

3.10.2006

Diskusi založil(a) 3.10.2006 Blaňulka

 
 
 

reagovat uznevimco 10.6.2019 17:31  100%    +  -

Blaňulka:

reagovat Awanti 8.6.2019 17:45  100%    +  -

Blaňulka:

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:58  11%    +  -

Špunti na vodě
Prima 22. červen 20:15 › 22:10
Rodiče Igora a Davida chystají zlatou svatbu a pozvou na ni celou rodinu. Igor s Davidem plánují přijet na svatbu po Sázavě, a to ještě se svým bratrancem Ondrou, který přijíždí ze Slovenska se svou přítelkyní. Když Zlatice s Ondrou přijedou, tak ji překvapí svou dcerou Eliškou, o které jí neřekl. Alice se rozčílí, když vybuchne komín, který měl David již dávno spravit, a Nela se naštve, když jí Igor poví, že v létě na dovolenou opět nepojedou, protože musí pracovat. Všechny tři ženy se druhý den ráno sbalí a vyjedou na kola a děti nechají mužům. Chlapi se rozhodnou jet na vodu i s dětmi. Ondra bere svou dceru Elišku, která je na něho naštvaná a vyčítá mu, že se o ni nikdy nestaral, Igor má dvě dívky a David tři chlapce a holčičku. Na vodě se setkají se dvěma puberťáky, kteří mají stejnou trasu. Kluci chtějí sbalit Elišku, a tak jim malí kluci vypustí člun. Na další zastávce jim puberťáci odvážou loď a auto jim ujede se stanem, který chlapi přivázali k autu. Alice, Nela a Zlatice si výlet na kolech užívají, večer se opijí a ubytují ve stejném kempu jako jejich rodiny, ale nepotkají se. Stráví den na farmě, kde se projedou na kolech. Když se vrátí domů, protože se jim stýská, tak tam nikoho nenajdou a chlapi jim nezvedají telefony. Igorovy dcery Klára a Bára si dají v restauraci koktejl, ve kterém bylo kiwi, a protože jsou alergické, tak s nimi musí Igor do nemocnice. Eliška je na Ondru protivná a sprostě mu nadává. Rodinky chtějí ujet blížícím se puberťákům, a tak zvolí cestu peřejemi. Všichni se vyklopí a zůstanou v lese bez věcí. Puberťáci nahlásí na policii, že se ztratili, a díky tomu je zachrání vrtulník. Rozzuřené manželky si děti vyzvednou u policejní stanice, Zlata zůstane s Ondrou. Dětem se výlet líbil, což matky obměkčí. Všichni se sejdou na zlaté svatbě a rodinnou oslavu si užijí. Alice ani Nela se na své muže nezlobí, Eliška odpustila Ondrovi, a ten požádá Zlatici o ruku a ona souhlasí. ČR 2017. Režie: J. Chlumský. Hrají: H. Čermák, J. Langmajer, P. Liška, A. Polívková, T. Vilhelmová a další.

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:58  11%    +  -

Svatojánský věneček
ČT 1 21. červen 20:00 › 21:40
Televizní pohádka není snadná disciplína. Divák po pohádce prahne, na druhou stranu je k ní nebývale kritický, chce, aby pohádka byla především nová a jiná, ale přitom se vytrvale vrací k jistotám pohádek klasických typu Tři oříšky pro Popelku nebo Pyšná princezna. Svatojánský věneček je především pohádka romantická, vystavěná na klasickém pohádkovém půdoryse, avšak vyprávěná moderním jazykem, ozvláštněná současným cítěním a také humorem. Ondra, který se má stát kuchařem, z učení definitivně odchází. V souladu s rodinnou tradicí mu učarovala řeka a on se touží stát plavcem. Ve stejnou dobu se král, který jako obvykle neuspěje se svými extravagantními vynálezy a království se díky tomu ocitá na mizině, rozhoduje pro jedinou možnou záchranu. Princezna Verunka se musí bohatě provdat. Na zámek se sjíždějí nápadníci – podivínský vynálezce sir. Klevr, dvouhlavý baron Wajsman (jedna hlava je hlavou vojevůdce, druhá hlavou hudebního skladatele), trochu potrhlý básník Alexandr Alexandrovič a hlavně temnou mocí nadaný Markýz. Ale nevyprávějme si celý děj. Podstatné je, že zatímco se nápadníci snaží splnit princeznin úkol, věneček (také princeznin) přivádí na královský hrad Ondru. A tak tu stojí Dobro proti Zlu a my víme (všichni jsme přece ctitelé pohádek), že Dobro musí vyhrát. Neprozrazujme, leč naznačme, že to tentokrát bude mít obzvlášť těžké. (Pro labužníky filmové dynamiky jen naznačíme, že rozhodující boj se odehraje na peřejích nezkrotné řeky a to dokonce na vorech.) Svatojánský věneček je pohádka o lásce, která tentokrát připluje po vodě (pokud náhodou lásku také hledáte, dobře se dívejte, nikdy nevíte, odkud se k vám může dostavit), ale je to i pohádka o všudypřítomnosti zla a nutnosti dokázat se mu postavit. Scénář napsal Marek Epstein, kameramanem této pohádky je Martin Šec, režisérem je Jiří Strach. Z hereckého obsazení jmenujme Jiřího Mádla (Ondra), Pavla Lišku (Markýz), Boleslava Polívku (král), Elišku Jansovou (princezna Verunka), Jaroslava Plesla, Marka Taclíka a Martina Myšičku (nápadníci), Vilmu Cibulkovou (Morana), Jiřího Štěpničku (Ondrův táta) nebo Jana Vondráčka (komoří).

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:57  11%    +  -

Kriminálka Anděl (3)
Nova 20. červen 20:20 › 21:30
Spoutané tělo nalezené náhodně v rybníce na okraji Prahy patří podnikateli Hrubešovi. Záznam z ornitologické kamery navede policisty na manželský pár Stehlíkových. On je domácí násilník, ona submisivní a týraná. Pana Hrubeše zabili při fingovaném nákupu starožitného nábytku a pak ho svázaného hodili do rybníka. Zadržená Stehlíková se opakovaně pokusí o sebevraždu. I detektivové jsou ale nakonec překvapeni zjištěním, kdo je vrah.

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:56  11%    +  -

Kriminálka Anděl (2)
Nova 19. červen 20:20 › 21:30
Bezdomovec Jurčo se dožaduje v kanceláři kriminálky, aby vyšetřili případ jeho oběšeného psa. Policisté ho odmítnou, ale za dva týdny ho najdou zavražděného a pověšeného hlavou dolů. Pátrání v komunitě bezdomovců ukazuje, že se tu lidé něčeho bojí. Dalšího bezdomovce, který se s policisty bavil, v noci kdosi upálí. Způsob zločinu ukazuje na mimořádně brutálního vraha... Kriminální seriál z prostředí Prahy.

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:56  11%    +  -

Kriminálka Anděl (1)
Nova 18. červen 20:20 › 21:30
Ve velkoskladu květinářské firmy dva zakuklení vrazi postříleli majitele firmy, jeho syna se ženou a účetní. Z místa činu záhadně zmizí nemluvně, které je ještě té noci nalezeno u vrátnice nemocnice v Motole. Podezření padne na zadluženého bratra majitele, kterému patří videopůjčovna. Během pátrání detektivové zjistí, že podezřelý sice na místě byl, ale další důkazy je dovedou ke skutečnému pachateli... Kriminální seriál z prostředí Prahy.

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:55  11%    +  -

Linka (2)
Prima 19. červen 20:15 › 21:35
Filipova vdaná přítelkyně, policejní psycholožka Jolana Motýlová, se topí v manželské krizi a zakázaném milostném vztahu s Filipem, zatímco se snaží zachránit ženu, která je dlouhodobě týraná svým manželem. Filip ze vztahu s Jolanou propadá depresi, z alkoholového excesu ho zachrání kolega Teo Franz. Zuzanin manžel Richie se kvůli nedbalosti rodiny ohrožené požárem stane sám obětí výbuchu a bojuje o život.

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:55  11%    +  -

Linka (1)
Prima 17. červen 20:15 › 21:30
Dramatický seriál ČR (2019). Policistka Zuzana Radová není nadšená ze svého nového kolegy Filipa Mrkvičky, který porušuje pravidla call centra tísňové linky. Navzdory tomu, že Filip v praxi prokáže své schopnosti krizového interventa u velmi ošemetného případu bývalého policisty ohrožujícího vlastní rodinu, vypadá to, že ho jeho nadřízená jen tak na milost nevezme. (52 min)

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:54  11%    +  -

O Šípkové Růžence
Nova 16. červen 08:15 › 10:00
Královna Ute se trápí, že s králem Arthurem nemají děti. Jednoho dne se u studny na královském dvoře objeví malá žabka a předpoví královně, že do roka bude mít dceru. Proroctví se splní a celý zámek slaví narození princezny Rosalindy. Král pozval na hostinu nejen své příbuzné, přátele a známé, ale také sudičky, které měly dítěti přinést do vínku rozličné ctnosti a nadání. Sudiček bylo třináct, král měl ale jen dvanáct zlatých talířů, ze kterých měly jíst, a tak musela jedna z nich zůstat doma. Ta třináctá, která pozvání nedostala a musela se od brány zámku potupně vrátit, dítě prokleje. Předpoví, že se o 15. narozeninách píchne o vřeteno a zemře. Poslední sudička, Patia, naštěstí ještě stačila kletbu zmírnit - princezna nezemře, pouze upadne do stoletého spánku.

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:53  11%    +  -

Nejlepší přítel
ČT 1 14. červen 20:00 › 21:40
Pohádku o lásce, štěstí a věrném kamarádství, jehož pouta nedokáží zpřetrhat ani mocnosti pekelné, napsala zkušená autorka a scenáristka Lucie Konášová a režíroval ji Karel Janák, režisér se smyslem pro humor a pro harmonické a poutavé vyprávění. Čert Matěj (M. Adamczyk) musí za trest plnit chudému mládenci Ondrovi (Z. Piškula) přání, dokud ten neřekne, že je úplně šťastný. Ale lze takového štěstí vůbec dosáhnout? Peklo má o tom své pochybnosti a zdá se, že oprávněně, však se také Matějovou bezradností ostatní čerti dobře baví. Po splnění běžných přání, kdy se Ondra konečně zahřeje, dobře se nají a oblékne, přichází vážnější komplikace. Ondra se totiž zamiluje do Rézinky, komtesky ze zámku (K. Svarinská) a ke všemu i čert Matěj najde zalíbení v kuchařce Marjánce (H. Vagnerová). Ale ani to není všechno. Do hry vstupuje proradný baron (O. Sokol), kterého pozval hrabě Hubert (J. Lábus) na námluvy a vlastně i na zásnubní hostinu a tak je jasné, že z téhle pekelné směsice nemůže vzejít nic dobrého. Zvlášť když Ondra trochu neuváženě hraběti slíbí, že do příštího rána postaví pro Rézinku zbrusu nový honosný zámek. To je na čerta, jako je Matěj, úkol nadmíru těžký, ba nesplnitelný. Ale je to pohádka, a tak se nakonec vše v dobré obrátí. Jen musí nejdřív Ondra projít poznáním, kde je moudré svoje štěstí hledat a co pokazil, třeba ve vztahu s Matějem, napravit. Ocitne se přitom na chvilku i v samotném pekle, kde se setká dokonce i s Luciferem (F. Němec) a s jeho pobočníkem Befeleem (J. Langmajer). Víc už ale nebudeme prozrazovat. Zbývá snad jen dodat, že nová pohádka České televize Nejlepší přítel v sobě nese poselství vpravdě vánoční. Totiž, že víra v přátelství a schopnost nezklamat sám sebe je silnější než úklady samotného pekla.

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:52  11%    +  -

Pak má Ordinace v Růžové zahradě prázdniny.

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:51  11%    +  -

Ordinace v růžové zahradě 2 (906)
Nova 13. červen 20:20 › 21:40
Marika prožívá noční můru. Adamova láska k ní už stála druhý lidský život. Sestřička Tien má vážnou nehodu, lékaři se bojí, že nepřežije. Viníkem nehody je prominentní právník Zálešák a je jasné, že se pokusí všemi způsoby zbavit odpovědnosti a uniknout trestu. Leoše Máru navštíví v Kamenici jeho bývalá žena Darina. Má netradiční prosbu. Do Kamenice se chystá nastoupit Márova snacha a Darina chce, aby ji Mára v žádném případě nepřijal. Vilík a Květa se mají narychlo vzít, do cesty se jim ale staví nečekané komplikace..

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:50  11%    +  -

Ordinace v růžové zahradě 2 (905)
Nova 11. červen 20:20 › 21:40
Adam Svoboda utekl z psychiatrie a nikdo neví, kde se schovává. Marika se právem bojí. Dřív nebo později ji Adam vyhledá. Hrozí také, že ze žárlivosti ublíží Honzovi Sekorovi. Naďa Mázlová odmítla pracovní nabídku z Paříže, protože chce zůstat v Kamenici s Karlem. Karlovi ale dochází, že Naďa kvůli němu obětovala velkou šanci a že je jí to líto. Vilík s Květou se dozvědí, že termín jejich svatby už má nedopatřením zamluvený někdo jiný. Jako náhradu jim nabídnou termín, který je ale právě dnes!

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:49  11%    +  -

Krejzovi (78)
Prima 20. červen 20:15 › 21:35
Anna se chytila do vlastní pasti. Vrátila se k Petrovi, ale zároveň by měla za pár dnů odjet na svou roční cestu okolo světa. Kamarádka Zuzana spálila mosty a počítá, že s Annou pojedou spolu. Krupková zase počítá, že bude povýšená na Annino místo. Anna stojí před složitým rozhodováním. Nikam se ji sice jet nechce, ale Zuzana s Krupkovou na ni tlačí. Podaří se Anně nastalou situaci uspokojivě vyřešit? Cinda si stále nepřipouští, že by byla zamilovaná do Radvana. Všichni kolem ní to ale vidí a Cinda si navíc začíná uvědomovat, že začíná žárlit na Radvanovu sekretářku. Radvan je se sekretářkou podezřele často v kontaktu a zdá se, že ti dva spolu mají tajemství. A Radvan skutečně chystá pro Cindu nemalé překvapení… Sivákův papoušek má problémy. Sivák se rozhodne, že nechce do léčby investovat a všechno nechá na přírodě. Pepík Sivák prosí Petra, aby papouška zachránil. Když nebude papoušek, nebude ani děda. Petr domluví reportáž o neobvyklém kamarádství dědy a papouška, a Sivák pochopí, že by na tom mohl vydělat… Michal je z Dančina odmítnutí tak rozhozený, že se rozhodne prodat rádio. První zájemce je Flanderka. Doslechl se totiž, že je to ideální prostředek na praní špinavých peněz. Všichni jsou zděšeni a snaží Michalovi jeho záměr vymluvit. Sabina se snaží přesvědčit ke koupi rádia svého tátu a Pája přesvědčuje Danku, aby to dala s Michalem dohromady a rádio tak zachránila…

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:49  11%    +  -

Krejzovi (77)
Prima 18. červen 20:15 › 21:35
Krejza s Mártym točí poslední díl Receptáře. Krejza se těší, že se Helena vrátí a budou si užívat společných chvil. Helena ale volá, že musí svůj pobyt prodloužit o půl roku a Krejza má přiletět za ní. Krejza se začíná otužovat a dělat další přípravy na půlroční pobyt na polární stanici. Čím dál tím víc, ale pochybuje o tom, jestli je to dobrý nápad… Flanderkovi se chystají na prodloužený výlet v Dubaji. Flanderka ale nerad lítá. Marta mu sežene od kamarádky speciální domácí protistresové kapičky. Flanderkovi to s nimi ale přeženou a najednou cestují tak nějak jinak. Dubaj se sice nekoná, ale Flanderkovi si výlet skutečně užijí. Jen Bára s Ondrou o ně mají starost… Flanderka pověří Danku s Pájou, aby dohlídli na Lukyho s Vivien a na jejich hormony. Danka si myslí, že je to v případě Lukyho úplně zbytečné, ale nakonec se při dohlížení oba s Pájou pořádně zapotí. Luky je totiž okamžitě prohlédne a rozhodne se, nedat jim nic zadarmo. A když se Luky k něčemu takovému odhodlá, tak to stojí zato. Petr už si balí kufry a chystá se stěhovat k Lívii. S Annou to pořádně zacloumá a dojde ji, že Petra nechce ztratit. Není už ale příliš pozdě? Anna se bojí, že ano. Krejza Anně pomůže sebrat odvahu, aby o Petra na poslední chvíli zabojovala… A domem se tiše plíží mamba zelená, která opustila své terárium…

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:49  11%    +  -

Krejzovi (76)
Prima 13. červen 20:15 › 21:35
Ondra odejde z advokátní kanceláře a začíná hájit práva protistrany. Jejich situace je ale velmi špatná. Jestli chtějí továrnu zachránit musí do čtrnácti dnů uhradit dluh. Ondra se rozhodne peníze sehnat a do podniku vstoupit jako investor. Sehnat peníze ale není snadné. Ondra musí požádat celou rodinu o velmi citlivou věc a souhlasit musí úplně všichni… Čumpelík konečně vymyslel něco co funguje. Čumpokurník je skutečně zvukotěsný kurník. Čumpelík se o kvalitách svého vynálezu přesvědčí na vlastní kůži, když se v něm spolu se slepicemi zabouchne. Zvláštní ale je, že ho už dlouho nikdo nehledá. V kurníku dochází voda i zrní a slepice mají hlad… Dokáže Čumpelík přežít? Michal si konečně srovnal v hlavě, že Danku miluje. Sebere odvahu a jede ji na natáčení vyznat lásku. Danka ale nemá vypnutý mikrofon a celý štáb tak s napětím poslouchá, jak Danka na Michalovo vyznání zareaguje. Bude to červená knihovna, nebo jen velké zklamání? Annu navštíví její kamarádka Zuzana, která se zrovna rozvádí. Navíc se k Anně na chvíli stěhuje nešťastná Krupková, kterou opustil její násilnický manžel. Obě ji kladou stejnou otázku. Proč se s Petrem vlastně rozvedla? Anna si chtě nechtě uvědomuje, že Petra stále miluje. Zuzana se rozhodne, že všechno hodí za hlavu a vyrazí na cesty s Annou. Vše se komplikuje…

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:48  11%    +  -

Krejzovi (75)
Prima 11. červen 20:15 › 21:35
Krejza má, před natáčením posledního dílu Receptáře, týden volno. Rozhodne se ho zasvětil lenošení v Helenině županu. Celé rodinně je ale jasné, že týden nicnedělání nemůže Krejza nikdy vydržet. Jejich obavy se potvrdí a Krejza začne postupně rozebírat a opravovat celý dům, a to včetně věcí, které bezproblémově fungují. Všem je jasné, že musí nějak zasáhnout… Ondra stojí před zásadním rozhodnutím. Bude zastupovat dál Mareše, který se pohybuje na hraně zákona a za hranou morálky, nebo bude riskovat navrácení licence a přestoupí k protistraně? Jeho volba je jasná i když ho zřejmě bude stát kariéru… Michal v poslední době začal hodně pít a prakticky každý den přichází do práce s kocovinou. Pájovi je okamžitě jasné co za tím vězí. Rozhodne se dát Michala s Dankou dohromady jednou provždy. Jenže je to pořád Pája a tak jeho snahy vyznívají přinejmenším křečovitě. Nakonec v celém příběhu sehraje důležitou roli Broněk. A nejen on… Cinda se rozhodne svést Radvana, ale k jejímu překvapení se jí to nedaří. Jer vyzývavá, klade pasti, ale Radvan si jejich snah vůbec nevšímá. To ovšem Cindu nutí k ještě odvážnějším, a ještě zoufalejším krokům. O to překvapenější Cinda bude když si s ní o tom Radvan narovinu promluví…

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:48  11%    +  -

Lidice
ČT 1 11. červen 20:00 › 22:05
Na začátku filmového příběhu jsou Lidice obyčejnou středočeskou obcí, která se snaží přečkat Protektorát. Šíma je otcem dvou synů a rozhodně ne špatným otcem. Jeho žena Anežka však před lety ochrnula a Šíma se rozhodl celou situaci řešit pragmaticky. O rodinu se sice stará dál, ale má mimomanželský poměr. Všichni jsou s touto situací, zdá se, smířeni. Jen starší Šímův syn tím trpí. V hospodě vyprovokuje rvačku, při níž ho opilý otec nešťastnou náhodou zabije. Šíma se ocitá ve vězení a snaží se vyrovnat se svojí vinou. S každou návštěvou mladšího syna, s každým balíčkem od Anežky v sobě živí naději, že ještě existuje cesta zpět. Tím, kdo nevědomky uvede do chodu tragédii, je mladý Pepík Fiala. Je sice ženatý, ale našel zalíbení v mladičké Aničce. Milostnou romanci maskuje jako ilegální odboj. Jeden z jeho dopisů se však dostane v nesprávnou chvíli do nesprávných rukou a události po atentátu na Heydricha dostávají spád. Lidice jsou vypáleny, lidské životy zničeny. Šíma nic z toho netuší. Že ustaly návštěvy mladšího syna i posílání balíčků od Anežky, si vykládá po svém. O to větší šok prožívá na prahu osvobození, když se dozví pravdu.

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:46  11%    +  -

Specialisté (83)
Nova 10. červen 20:20 › 21:20
Specialisté řeší vraždu recidivisty Otty Růžky, který se předtím podílel na krádeži diamantů v muzeu. Podezřelým je jeho komplic, zvaný Marvin, po kterém ale jako by se zem slehla. Specialisté vyslechnou jeho sestru Sabinu Mrázkovou, která jim přizná, že bratr má být dárcem kostní dřeně pro jejího vážně nemocného syna Denise. Uprosí je, aby ho zadrželi až po transplantaci. Marvin však léčku odhalí a snaží se z nemocnice utéct. Specialisté ho zadrží. Výměnou za snížení trestu souhlasí s odběrem své kostní dřeně následující den. Situace se však zkomplikuje...

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:46  11%    +  -

Modrý kód (184)
Prima 12. červen 20:15 › 21:35
Mery se dozví od Černého, že ji Adam Tomáškovi dohodil a odmítá s Tomáškem jakýkoliv kontakt. Šárka se Černému omlouvá, jak se zachovala, ale definitivně se s ním rozchází. Rasputin se vrací na urgent, propustlili ho z vězení. Děkuje Sašině matce, ta ho ujistí, že si to od něj vybere. Na urgentu se objeví Hojer s Jindrou, Vali je ze setkání naměkko. Do toho se s ní usmiřuje Žák. Saša léčí leadera politické strany, ve které je také její matka. Jeho případ se komplikuje, místo něj půjde do čela kandidátky její matka. Ta situace není Saše vůbec příjemná.

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:45  11%    +  -

Modrý kód (183)
Prima 10. červen 20:15 › 21:30
Osobní problém. Seriál ČR (2019). Šárku zbil její partner, který ji manipuloval do vztahu s Černým. Saša souhlasí, že bude s matkou na předvolebních plakátech, pokud matka pomůže Rasputinovi.

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:45  11%    +  -

Vraždy v kruhu
ČT 1 17. červen 20:00 › 21:15
A je tu zpět kriminální seriál s komisařem Mariánem Holinou ve skvělém podání I. Trojana. Dvanáct případů, které jsou i pro zkušeného policistu těžkým oříškem... Mrtvý mladý muž nepochybně spadl ze střechy pražského domu a v ruce držel utržený rukáv trička. Komu ale rukáv patřil a proč se s ním Matěj (L. Burian) v noci před svou smrtí honil po střeše nuselského činžáku, je pro Holinu (I. Trojan) záhadou. Ani Matějova přítelkyně zdánlivě nic neví. Na správnou cestu kriminalisty navede Matějův spolupracovník Hoffmann (J. Plouhar) a několik starých novinových výstřižků. Vše nasvědčuje tomu, že Matěj byl hacker. Informace, které kolují po síti, a ukradený text, který se znenadání objeví na stránkách zdravotní pojišťovny, zavedou Holinu do Centra pro biofyziku. Tým špičkových vědců v čele s ředitelem Eliášem (M. Pechlát) zde provádí výzkum mozku. Holina zjistí, že výzkum je tajně dotován americkou agenturou, která je napojena na vojenské kruhy. Co mají čeští vědci americké armádě dodat? Jak se o tajném projektu dozvěděl Matěj? Je jeho spolupracovník Hoffmann v nebezpečí?

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:44  11%    +  -

Vraždy v kruhu
ČT 1 10. červen 20:00 › 21:20
A je tu zpět kriminální seriál s komisařem Mariánem Holinou ve skvělém podání I. Trojana. Dvanáct případů, které jsou i pro zkušeného policistu těžkým oříškem... Zavražděnou třídní učitelku Annu Neumaierovou (E. Leimbergerová) měli prý její studenti rádi. Alespoň to na začátku všichni tvrdí. Jenže v den své smrti ještě rozdávala pětky u tabule. Jasně to dokazuje videozáznam pořízený jedním ze studentů. Profesor Neumaier (O. Vízner), otec zavražděné, je velkým stoupencem astrologie, díky které pomůže Holinovi (I. Trojan) rozkrýt povahu své dcery. Romantický výlet do Vídně umožní Sabině (H. Vagnerová) a Rosťovi (R. Krajčo) navštívit strýce mrtvé učitelky. Ten jim svěří, že jeho neteř měla tajný vztah. Svědčí o tom i nalezená podkova s milostným vyznáním a prstýnek v zamknutém šuplíku. Kdo byl dárce a proč musel zůstat v tajnosti? Zástupce ředitele přizná, že o svou kolegyni kdysi stál. S jejím odmítnutím se ale údajně dávno smířil. Holina je přesvědčený, že zmizení septimána Jindry Opelíka (J. Dulava) a peníze chybějící na účtu jeho otce mají s vraždou úzkou souvislost. Zatčení domovníka Zajíčka (J. Wohanka) vynese na povrch pravdu o anonymních dopisech. Zajíček ví, kdo byl v bytě jeho sousedky naposledy. Ví to i její mluvící papoušek.

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:43  11%    +  -

Temný Kraj (10)
Prima 16. červen 20:15 › 21:35
Petr Kraj spolu s kolegy z Prahy a také z okresního oddělení pátrá po pachateli, který své oběti vraždí jedem ukrytým ve vánočním čaji. Policejní vyšetřování nečekaně odkrývá složité mezilidské vztahy mezi zaměstnanci pojišťovny, kde mezi ženským osazenstvem probíhá boj o pohledného ředitele. Zatímco všichni po svém slaví Vánoce, Petr nastupuje do nemocnice na operaci a až příliš pozdě mu dochází, kdo je hledaná ohnivá žena, na kterou marně upozorňuje místní kartářka. Na koho čeká dárek v podobě otráveného čaje? Pro koho budou letošní Vánoce ty poslední?

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:43  11%    +  -

Temný Kraj (9)
Prima 9. červen 20:15 › 21:35
Petra Kraje čeká mezi vánočními svátky neurochirurgické operace. Je se svým osudem smířený a dává si své osobní věci do pořádku podle vlastního plánu. Při návštěvě pojišťovny potká nečekaně svého bývalého parťáka z oddělení, který tam vyšetřuje vraždu, otravu jedem, a tak se společně pouštějí do vyšetřování několika záhadných úmrtí zaměstnanců pojišťovny a jejich klientů. Stopy vedou z města na venkov, kde v přípravách na tradiční oslavy Vánoc ožívají staré adventní zvyky a také tajemné legendy o věštění budoucnosti. Co čeká a nemine Petra a jeho psa?

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:42  11%    +  -

Policie Modrava (7)
Nova 17. červen 20:20 › 21:35
V Hotelu Srní je nalezen na pokoji mrtvý muž. Je to Čechoameričan Zdražil, rodák od Sušice. Zdá se, že zemřel na selhání srdce při milostných hrátkách. Pitva však objeví v jeho krvi velkou dávku barbiturátů. Policisté pátrají v jeho minulosti. Zjistí, že Zdražil byl zapleten do loupeže v klatovském klenotnictví před 30 lety. Ukradené šperky se nikdy nenašly. Shodou okolností dva dny před jeho smrtí byla na módní přehlídce v hotelu přepadena jedna z modelek a lupič jí ukradl drahý briliantový náhrdelník. A Čechoameričan Zdražil tam byl také. Spojuje něco oba dva případy?

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:42  11%    +  -

Policie Modrava (6)
Nova 16. červen 20:20 › 21:35
Na policejní stanici v Kašperských Horách se dostaví rozčilená důchodkyně z Rejštejna. Stěžuje si na souseda Vítovce, který jí dluží peníze. Chce, aby ho policie našla. Jana se svým týmem zjistí, že Vítovec už týden nepřišel domů ani do práce. Vítovcová přizná, že se s manželem pohádali, když přišel z hospody. Sbalil si věci a odešel, neví kam. Kriminalisté se domnívají, že jeho zmizení souvisí s vyloupením supermarketu, kde pracoval jako noční hlídač. Příští den se najde jeho tělo... Český kriminální seriál (2013).

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:42  11%    +  -

Policie Modrava (5)
Nova 9. červen 20:20 › 21:30
Dva bezdomovci najdou v polorozpadlé chatičce opuštěného kempu polonahé tělo mladičké dívky. Vrah ji znásilnil a uškrtil. Rozjede se vyšetřování, zavražděnou je sedmnáctiletá Klárka z nedaleké vsi. Její starší bratr ji identifikuje. Podle něho ji zabil kluk ze Sušice, s kterým Klárka chodila. Ten ale tvrdí, že se s ní několik dní neviděl. Policisté se snaží zmapovat poslední hodiny Klářina života. Současně se od patologa dozví, že Klára byla tři měsíce těhotná. Zdá se, že nechtěné těhotenství by mohlo být motivem vraždy. Vyústění případu je však nečekané a překvapivé.

reagovat Blaňulka 8.6.2019 8:41  11%    +  -

Holky, dneska na Prima Max je film DUCH

Duch
Prima MAXDnes20:00 › 22:45
Zamilovaný pár, bankovní úředník Sam a výtvarnice Molly, se přestěhuje do nového bytu. Jsou spolu opravdu šťastní, po cestě z divadla Molly poví Samovi, že si ho chce vzít za manžela. Náhle je přepadne muž s pistolí, chce peníze a uhodí Molly. Sam se rozzuří a při rvačce ho muž zastřelí. Sam zemře, ale jeho duch zůstává na zemi, aby mohl být nablízku Molly. Ta je ze Samovy smrti na dně. Jednoho dne se do bytu dostane muž, který Sama zabil, a něco zde hledá. Sam ho chce zastavit, ale jako duch není schopen se ničeho dotknout. Muže sleduje, aby zjistil jeho jméno a bydliště. Při zpáteční cestě Sam naváže kontakt s černoškou Ody a neustálým otravným zpíváním ji donutí, aby šla k Molly domů a pověděla jí, co on řekne. Sam jí sdělí jméno a adresu muže, který ho zabil, a také, že to byla plánovaná vražda. Molly nejprve ničemu nevěří, ale pak je přesvědčena, že žena opravdu se Samem mluví. Když Molly poví vše Carlovi, Samovu nejlepšímu příteli a kolegovi, tak ten jede informaci do vrahova bytu ověřit. Sam jede s ním a zjistí, že Carl a vrah jménem Willie Lopez se znají, Carl objednal Samovu vraždu, protože potřebuje kódy do počítače, díky kterým může převést velké množství peněz. Molly jde na policii, ale nikdo jí neuvěří. Ukážou jí spis Ody, která byla několikrát zadržena za podvody. Večer k Molly do bytu přijde Carl, aby ji dokázal, že je přítel a ona se na něj může spolehnout. Carl jí povídá o životě a o tom, jak je skvělá, a pak ji políbí. Sam se naštve a chce je zastavit, proskočí jimi, ale zázrakem se mu podaří srazit na zem jejich společnou fotku, což pár zastaví. Sam se naučí, jak hýbat věcmi, a donutí Ody, aby šla do banky a vybrala všechny peníze, které se Carl chystá převést. Ody dostane šek na 4 miliony dolarů a Sam ji donutí dát ho jeptiškám. Carl nemůže převést peníze a hrozí mu smrt. Jede k Molly domů a vyhrožuje Samovi, že ji podřízne, pokud mu ty 4 miliony nevrátí. Carl s vrahem Williem jedou za Ody pro šek, ale ta jim naštěstí uteče. Při honičce Sam do Willieho strká a hází do něj předměty, při útěku Willieho srazí auta a on zemře. Jeho ducha si odnesou černé stíny. Sam s Ody jedou zpět k Molly a přesvědčí ji, že Sam je opravdu duchem. Ody ho nechá vstoupit do svého těla, aby si mohl s Molly naposledy zatančit. Pak přijede Carl se zbraní a chce ji zabít. Sam ji ochrání a při rvačce Carl zemře, jeho ducha odnesou černé stíny. Sam může ještě jednou promluvit s Molly a pak odejde do nebe

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Drbárna o seriálech.
Diskusi založil(a): Blaňulka
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Film a televize -> Seriály
Přečtěte si