Láska s Arabem

Dobrý den, asi se už budu v tomto tématu opakovat, ale potřebovala bych se zeptat na názory nebo rady těch z Vás, které máte za přítele a nebo jste jste manželkami arabských mužů. Vím, že mě možná řada z Vás za vztah s Egypťanem odsoudí, ale prosím Vás o Vaše zkušenosti. Rozhodnutá už jsem, ale přeci jenom bych chtěla mít víc informací,abych potom nebyla až tak překvapená. Děkuji a přijímám každý příspěvek, ať už pozitivní a nebo negativní
13.10.2006

Diskusi založil(a) 13.10.2006 Gedžitka

reagovat Kei 27.11.2018 15:09  1%    +  -

Zrzečko, všechno záleží na tom, kde a jak jste se poznali. Opravdu už se chceš vdát? Víš, co vše obnáší svatba a získání víza pro tvého přítele? Chtělo by to si o tom něco zjistit. :)

reagovat Zrzečka 11.11.2018 11:37  1%    +  -

Zdravím děvčata, jsem mladý kuře co se zamilovalo do Egypťana a nevím jak dál. Nechci to ukončit, líbí se mi, když si voláme píšeme atd. Chce abych za ním začátkem roku přiletěla, prej mi stačí zaplatit si jen letenku, že nebudu muset platit bydlení apod, jen se toho docela bojím jak vše bude. Pořád mi píše že mě miluje, a že mi přísaha že jsem pro něj jediná a že mě bude milovat navždy a že se mě chce vzít. Prej za ním přiletím, později se vezmeme a můžeme se vrátit spolu do ČR když budu chtít. Co si tom myslíte?? 😔

reagovat Angelika40 6.11.2018 13:01  1%    +  -

Unknw: Ahoj nechceš mi napsat svý zkušenosti o tomto vztahu s muslimem po seznámení na fb jestli ano písní mi na mail janickaknoflik@seznam.cz potřebuji k rozhodnutí díky Jana

reagovat Jana 2.10.2018 17:26  1%    +  -

Unknw: Ahoj chci se podělit o podobný příběh z Tunisanen poznala nav Fb a dozvědět se jeli podobný píšeme si pomocí překladače Arabský neumím mašlí zájem písní na mail Janickaknoflik@seznam.cz

reagovat Jana 2.10.2018 15:46  1%    +  -

Unknw: Dobrý den asi 5 měsíců si píší s muslimem poznali jsme se pomocí Facebooku když byla známá v Egyptě přidala si pár Tunisanu.A tak si mě přidal do přátel.A začli jsme komunikovat protože neumím arabský a ani anglicky komunikace přes překladač .Jinak mámě oba rádi romantiku ,po měsíci povídání mi napsal ,že se zamiloval a chtěl by ,abychom se setkali a začali plánovat budouct ,že mě moc miluje a chce se mnou strávit zbytek života mě je 41 a jemu 27 let nevím Mali to cenu😅I když jsem se do jeho zpráv a povídání o Tunise a rodině úplně zamilovala.Miluji ho strašně moc ,ale mám strach ,je to nemůže být prává láska když se neznámé osobně.Ja abych se snim mohla setkat se učím anglicky a on český .Píšeme si denně od začátku ví že mám dvě děti. Jsem chudá a peníze nejsou pro mě v životě důležité více láska rodina a štěstí.Denně mi píše jak mě miluje ,že chce se oženit a strávit se mnou zbytek života a mít krásné a zdravé dítě.Posiláme si fotky,vím jak vypadá celá jeho rodina jak vypadá dům v němž bydlí i pokoje v něm,vše na co se ptá vždy snaží odpovědět a vysvětlit když něčemu nerozumím.Oba miluje hudbu a romantiku a ta nás svedla dohromady .On psal hned na začátku ,že on chudý ,ale pro rodinu a děti pracovat ,aby je zabezpečil.Pořad píše jak mě jeho matka miluje i když mě nikdy neviděla jenom na fotce a vždy mě pozdravuje .Je Tunisan,ale žije Jedoubě hodinu od Tunisu .Mám dům kde chce se mnou žít .Denně zamilovaný zprávy a obrázky zamilovala jsem se opravdu rychle a chci se aspoň setkat na dovolené pak uvidím co bude.ale nevím podaříli se mi ušetřit tolik peněz na Tunis .Víme ,že před námi moc překážek ,ale prý jim budem čelit spolu a ta angličtina mi taky moc nejde tak nevím poraďte pokračovat nebo to vzdát moc ho miluji a rodinu sním si dovedu představit a pracuje jako účetní v kavárně či bude dál bůh suď ,ale nechci se vzdát buď to vyjde nebo nevyjde díky ,že jste se ozvala prosím jak začal váš příběh lásky s Alžiřanem on Tunisan prosím pište na janickaknoflik@seznam.cz

reagovat nikkopretty 21.8.2018 14:35  5%    +  -

https://www.facebook.com/groups/265321140861814/

reagovat Kristýna 19.3.2018 22:42  1%    +  -

Dobrý den, i občané uae jsou takový? Slyšela jsem, ze v určitých věcech i v osobním životě se začíná měnit lepším směrem, ze jsou přeci jen mírně jiní než např. Syranj, Egypťani, Tunisani atd.

reagovat Unknw 30.1.2018 10:12  1%    +  -

Chtěla bych se také podělit o menší zkušenost. A předem děkuji za jakýkoliv komentář. Na fb mě kontaktoval Egypťan. Mladý kluk cca kolem 25 let. Začali jsme si psát samozřejmě ve vší pocestnosti. Je milý pozorný. Trochu jsme se poznali, proč ne když je 4000 kilometrů daleko 😂 Samozřejmě stojím nohama na zemi. Ale pokud denně čtěte jak vás má rád atd člověka to potěší. Četla jsem komentáře typu jakože jsou vycurany že se snaží vytáhnout z lidí prachy. Tedy je to asi naopak protože mi chce pořád něco platit. Chce abych přijela na dovolenou. Chce mě poznat více. Samozřejmě jsem to odmítla. Spíše mě zajímá jestli je možné čistě teoreticky. Pokud bych byla jeho ženou, nemusela bych prý nosit ty šátky a ostatní kraviny. Je to asi zvláštní člověk že se zamiluje do ženský cca za 14 dni

reagovat muž 26.12.2017 1:21  1%    +  -

Tak se modli, aby se to nedověděl tvůj kluk, neboť po muslimovi bych nešel.

reagovat Irena56 18.3.2017 3:48  1%    +  -

Tak už jsi z Káhiry zpět.
Zajímalo by mne co teď o tom všem soudíš?
Jsi už muslimka?

V islámu není žádný hřích když se lze nemuslimovi.
Zeptej se ho jak vysoké věno musí zaplatit ze ženu tam v
Misr. To je Egypt jak víš.
Prostuduj si svůj Korán ještě několikrát. Podle koránu nemáš duši. A Allah mu říká, ze když ho neposlechnes, at té zbije.
Ale ne moc.

reagovat Irena56 18.3.2017 3:25  1%    +  -

Žila a pracovala jsem sedm let ve Spojených arabských emirátech a o muslimech vím hodně.
Základní věc je - vzdělat se, dozvědět se co nejvíce o Islámu.
ZOnlouvam se, ale mnoha příspěvku je znát neuvěřitelnou naivitu a nevědomost.
Je Arab a Arab. S arabskými křesťany se snad někdy i dá žít...

Tedy jdi do nejbližší mešity, sjednej si výuku s Immamen a sezen si TUNY informaci.
Muslim ti muže lhát - nejsi muslimka. Nejsi nic.
Až konvertujes - a to musíš, jeho rodina to bude nekompromisně zadat - bude to lepší, ale jako žena ho musíš na slovo poslechnout. Když nebude doma, poslechnes jeho bratra nebo i svého čtyřletého syna.
Matka zjisti se s tebou měl sex před svatbou. Tím jsi pro ni jen špinavé prostitutka.
On si uvědomí ze jsi jej svedla ke hříchu před svatbou. Začne tebou strašně pohrdat. Zapomene ze hřešil s 20 jinými.
Pak rodina zjisti ze jsi nebyla panna. To je pro ne tak strašná potupa ze se té budou muset zbavit. Začnou ho ovlivňovat.
Podle islámu vaše děti jsou muslimové a patři otci. Proti tomu nemůžeš v žádné islámské zemi nic dělat. Když se té nebude moci zbavit, najde si druhou ženu, ožení se, rozvádět se s tebou nemusí. Ale jestli jsi nebyla panna budeš trpět strašně. Mohou té i zabit. Naučí děti aby tebou pohrdaly. Ty nemáš žádná práva. Bude to pro jejich rodinu nesmazatelně potupa.
Teď a v Evropě se Ti to zda nepochopitelne. Bez jeho souhlasu tam nedostaneš ani řidičák. Bez jeho souhlasu nemůžeš odletět. Odjet. Bude nad tebou mít absolutní moc.
To není o nošení šátku. To je o tom, ze kvůli dětem budeš jeho absolutním a dobrovolným otrokem - jen abys o ne nepřišla.

Not Without My Daughter -
Bez dcerky neodejdu ...vysokoškolák, perfektní manžel v USA ale pod vlivem rodiny se VŠE rychle zmeni.

Česky vdané v Emirátech za muslimy- vysokoškolsky vzdělané u nás, Libanonce, Syrany, Palestince - zivori jen aby nebyly odtržení od děti. Totálně zlomené osobnosti.

Takže - ověřit si , ze až se naučit vše o islámu a budeš schopna prohlásit ze Alláh je pro tebe jediným bohem, ze to bude upřímně. Pořídil si modlák, obrat ho k Mecce , ráno brzo vstan a začni se modlit. Budeš to dělat více než 1700
krát jen v prvním roce.

Ale to myslím vázne, děvčata.
Musíte dokonale ovládat jazyk. Arabština je těžká ale v angličtině najdete už tuny informaci na Internetu.

Pokud ale nebyl tvůj první, nikdy mu to z hlavy nedostaneš.
A pokud byl, bude tady jeho haram - mimo manželský styk.
Oni dobře vědí ze prostitutkam musí platit penězi a české dívce jen pevnými slovy.
Ale pouze před svatbou.
Pak se vše obrátí.
A ti úžasnou polygloti v Tunisku? Ano, byla jsem tam mockrát a znám je.
Ano, byla jsem mnohokrát v Káhiře i v Hurgade a neměla jsem žádnou jazykovou bariéru.
Oni si musí napřed našetřit na věno pro nevěstu a to se jim tam nedaří. Jsou zoufalci a vedu ze se nebudou moci oženit ani ve 40

Informace je tvoje zbraň. Ty musíš požadovat vyšší věno než nevzdělana Tiunisanka.
Bude tvoje. Dobře ho ukryj ať mas na cestu domu.

To jsou jen informace ale mám i zážitky. Česky s modřínámi všude kromě obličeje. Zlomené ruce, břišní poranění od biti. Vynucená těhotenství. Zákaz děti mluvit česky nebo i stýkat se s matkou.
A hlavně - nikdy nesmíte přiznat ze jste atheistky. To je horší než byt židovka...

reagovat janasimci 3.4.2015 14:41  5%    +  -

Možná vám to vyjde, ale moc bych na to nesázela.

reagovat axell 27.3.2015 16:30  5%    +  -

Jiřina: ahoj, máš nějaké špatné zkušenosti?....povídej, zajímáš mě

reagovat Zaki75 18.3.2015 21:07  5%    +  -

As Salam Alaikum brothers & sisters muslims Arab chtel bych oznamit oteviram v Praha skola bellydance uciteli mam odnas ze Saudi Arabia.Pocitame takmesic do otevreni nez vse zaridime a vybavime.Budeme tesit na vasi navstevu.Budu dat sem termin otevreni.Dekuju vas za vase pochopeni.

reagovat Zaki75 18.3.2015 20:57  5%    +  -

Fatima2859: Habibi ted mas me a vim ze jsi semnou stastna a ja stebou a tesim se na nasi svatbu a poletime knam do Saudi Arabia miluju te habibi hayaty habibi elbi.

reagovat SaRa 26.2.2015 18:52  1%    +  -

Sara: já jsem měla roční vztah s arabem, mohla jsem chodit kde chci ale my spolu nic nesměli si začít až do svatby ..........na konec ale k svatbě nedošlo ze strany rodiny,............přes to vše jsem měla volnost a přes den si opravdu dělala co chci , žila jsem jako každý běžný člověk,sice chtěl atnosím šátek na hlavě ale nenutil mě k tomu, nejsme tu v arábii a tady na to nejsem zvyklá,ale pokud bych odjela k nemu musel bych dodržovat zvyky a vše i tedy pokrývku na hlavě ,v arabském státě musite poslouchat celou rodinu manžela ne jen jeho ..........tady ale pokud snim žijete a máte tolerantního tak vše je o slušnosti respektu a lásce k Bohu ta vás i spojuje a vede

reagovat Jiřina 23.1.2015 13:47  1%    +  -

Araby jsou lháři strašní lháři, češky používají jako vtup do ČR pomocí hloupé husičky veselé zejména v rozkroku..... I korán píše, že pokud nejsi muslim, tak se může křesŤanům normálně lhát. Korán toho píše hodně a když si pozorně přečtete, musí Vám být jasné, že ARABY NE.

reagovat Petra 27.10.2014 10:22  1%    +  -

Helena:
Helenko a muzes mi neco vice povedet,jak je to s rodinou,detmi,zadny problem? dekuji za veskere i male info, Petra

reagovat allycia 18.6.2014 13:39  5%    +  -

petulinka1982: copak provedl?

reagovat petulinka1982 10.6.2014 10:36  5%    +  -

Za mě velice špatná zkušenost...:((((

reagovat allycia 28.4.2014 13:09  5%    +  -

Holky, když už si berete nebo chcete brát člověka (z Afriky a dalších rozvojových zemí), kterého neznáte, přemýšlejte jak se vám změní život. Jemu život zlepšíte, jak dopadnete vy?

reagovat Kikina 13.4.2014 18:49  1%    +  -

Zdravím,
chtěla jsem se zeptat,která má za přítele nebo manžela Egyptana.Nechystáte se letět do Káhiry v květnu?Nechce se mi letět samotné:-)

reagovat axell 11.4.2014 17:56  5%    +  -

Diakam
promiň mou upřímnost, ale---proč ho opravdu chceš? Myslela jsi na to, kdyby byl čech a takhle tě hned po měsících psaní (tam se toho napíše...) si chtěl vzít, udělala bys to?!??
Neříkám, že jsou všichni stejní, ale co znám osobně, mají jeden hlavní zájem, oženit se s češkou, aby mohli volně jezdit do Čech. jinak jim jde o to, co tam běžně nejde a to je volný sex.Jsou schopni ženu dokonale přesvědčit ! Pozor na to!!!

reagovat allycia 25.3.2014 8:36  5%    +  -

dlakam: Pokud jste se neviděli nikdy naživo, tak nechápu proč by jsi si ho hned brala. Dva roky psaní si s někým o kom nevíš jak se chová v reálu není žádný pořádný vztah. Pokud s ním chceš být a poznat jeho rodinu, leť do Káhiry, najmi si pokoj v nějakém hotelu nebo hostelu (v Káhiře jich je hodně a nejsou drahé)aby jsi měla kam se vrátit na noc nebo kdyby se na tebe vykašlal. A přísaha na Korán nikdy nezaručuje že je to hodný kluk V Káhiře jsem bydlela, úžasné město když máš nebo on má dost peněz na tvůj život aby jsi měla aspoň stejný život jako v Evropě a nemusela živořit s jeho rodinou v jednom bytě. Ale momentálně bych se tam nestěhovala a ani nestěhovala jeho po tak pochybné známosti do Evropy

reagovat dlakam 19.3.2014 0:02  1%    +  -

ahoj,Ja mam tiez (lasku cez net,,egyptan.) piseme si uz rok 9 mes,v auguste bude 2 roky.Chce,aby som isla do egypta,vydala sa zanho,ale chce,aby som spoznala jeho celu rodinu,mamu,segry,otca celu rodinu a chce,aby som videla,ze ako zije,,a vsetko z jeho zivota..a po tom sa rozhodla,ci chcem sa zanho vydat alebo nie,,Chcem napisat to,ze,,je mladsi o 5 rokou,,nieje to problem???vobec nevyzera,ze je mladsi,,dokocna ,ze je starsi,,a ja mladsia..povedal,ze mu o viza nejde,ze ak by chcel viza,tal by si hladal uz tam europanky,,hurgada a td...(on je kahira),,ze ak chcem,mozme byvat v kahire alebo on pride k nam..chcem sa opitat,,ak prisaha na Koran,na allaha,,na mohameda,ze mi neklame v nicom,,moze klamat>?ak je moslim?moze mi klamat aj ked takto prisaha?nieje problem,ze je mladsi o 5 r?:( nechcem urobit v zivote chybu a potom nariekat,,ale ked som sa uz zalubila,,som koza/?...a este,,je tu nejaka slovenka,ktora by teda isla do kahiry v Maji?alebo nejaka slovenka ci ceska zijuca v Gb ktora sa tam chysta?vdaka..... dlakam300@azet.sk

reagovat jalilku 25.2.2014 18:31  1%    +  -

habibi71: ahoj jsem araba ja muslim chces seznamit semnou muji profilu je
jalilku.romanticky@seznam.cz

reagovat Jayne 12.1.2014 18:06  5%    +  -

Ahoj holky chtela jsem se zeptat Jestli mate nektera zkusenosti s Tim ze vas pritel muslim uz ma jednu manzelku pred vami,Jak to zvladate?..

reagovat Charlott 8.1.2014 21:24  1%    +  -

Ahoj holky :) ja ziju uz 2 roky s marocanem , prvni rok byl pro me tragicky...nez jsem si na vse zvykla , zacala jsem se zajimat o ilsam...sama !! On me do niceho nenutil . Myslim si , ze by jem lepsiho chlapa ani nenasla :) myslete si co chcete o arabech , ale ja vim , ze kazdy arab neni stejny....zijeme v nemecku jsem stastna....nevim co prijde do budoucna ale ted mi je fine sme spolu 2roky on me zna ja znam jeho....islam mi ukazal spravnou cestu...pristi mesic se budeme brat..on me vubec nenuti nosit satek i kdyz jsem muslimka..vi jaky je to vevrope...nikdy me o niceho nenutil do islamu ani ze by me bral k nim....ale vim ze jednou budu muset jeho rodice poznat...protoze budu jehomanzelka...v koranu sice je ze muslim mue mit 4 zeny ale ted uz to tam moc neni...je to jen kdyz je ten muslim bohatej...kdyby ten muj mel mit 3 dalsi zeny vedle me tak se s nim hned rozvedu..to vim..

reagovat Hanička sluníčko 2.1.2014 12:46  1%    +  -

Hanička sluníčko: ještě přidám dodatek ke zvířátkům a nošení šátku... 1. zvířátka - chovat se s úctou ke zvířatkům a neubližovat jim, je jednou ze zakládních zásad dobrého muslima. s chováním zvířet doma, není problém,je to individuální, ale faktem je, že v místě, kde žijí zvířata, je těžké přistoupit k modlitbě, a třeba sliny psa se považují za nečisté a nepřijatelné bez kompletní očisty před modlitbou a pokud jsou doma zvířátka, nejsou tam andělé - smějte se tomu jak chcete, ale to je důvod, proč muslimové neradi akceptují zvířátka doma, a já je neakceptuji, protože domů nepatří:)ale venku se budu se psem klidně válet v bahně :)
2. nošení šátku, čili hidžabu. hidžab není jen šátek, hidžabem je míněno celkové zahalení, ale o tom jak má vypadat se vedou dohady, ačkoli v Koránu je jistý náznak specifikace. Žena, manželka muslima by se měla oblékat důstojně, neukazovat, co není nutné a co by přitahovalo zraky cizích mužů. žena muslima je oddanou ženou muslima a tudíž si nemusí dokazovat nic výstřihem nebo krátkou sukní, to má nechat na doma pro manžela a být tak právě jemu tou očekávanou manželkou, stále přitažlivou, a stejně tak i muž. Měl by akceptovat vaše výtky na téma jeho oblečení, třeba že má ty džíny moc upnuté, nebo že si přejete aby nosil volnější košili, aby jeho bicáky neokukovaly holky z práce. Jinak je pochopitelné, že muslim po vás bude chtít zahalení, dlouhý rukáv a dlouhé sukně, nebo neupnuté kalhoty rýsující vaší skvělou postavu... u nich totiž tohle je schováváno většinou pro manžele, a oni jsou v tom vychováni a přijde jim to jako unrespect, pokud odmítáte. muslimka správně vzdělaná ví a touží po zahalení. nechce se ukazovat a pokud ano chce být vnímána jako člověk a ne jako sexsymbol. faktem je, že pokud máte šátek na hlavě, i muži vám koukají do očí, pokud s nimi jednáte, a muslimka je sebevědomá žena, nebo by měla být, ví že musí dokázat svou inteligenci a dobrotu jinak, než právě výstřihem a odhaleným čírem. a tak to manželé berou i v jejich zemi, zahalená = počestná a dobrá a je fuk, jestli tomu tak skutečně je. a vám nezbyde nic než to respektovat a aplikovat. to jsou fakta, která se vám možná nelíbí, ale tím spíš byste o nich měly vědět, než se rozhodnete mít doma muslima... jinak si trvám na svém, pokud víte a trefíte na muslima s mozkem a dobrým vzděláním /nemyslím tím vš, ale rodinné vzdělání v islámu/ tak můžete najít chlapa, který vás bude na rukou nosit a prožijete krásný a hodnotný život...

reagovat Hanička sluníčko 2.1.2014 12:24  1%    +  -

holky vztah s arabem potažmo muslimem, je jedno odkud, není skutečně jednoduchý a ne vždy odráží cestu Islámu... všichni jsme ovlivněni výchovou a u pánů to není jinak, matky většinou nevzdělané a z Koránu je jim citováno a jen to, co se hodí jejím otcům a manželům, další věcí jsou tradice, nelze spojovat Islám a tradice!!! Matka je svatou pro každého syna a vy se stanete pouze manželkami a královnami pro své děti, na to pozor! Je pak lepší s maminkou vycházet a neakceptovat vztah, kde maminka s vámi nesouhlasí. Pokud jste věřící, máte relativně větší šanci manžela udržet. Jinak správně říkám manželka, Islám neumožnuje cestu partnerství a jakýkoli mimomanželský vztah je haram, čili zakázaný. A muslim se jen vymlouvá, pokud s vámi spí bez svatby. Doma by mu to neprošlo, pokud je pravověrný muslim z praktikující rodiny. Pokud to akceptují, bud lžou a nebo nepraktikují a pak bych si dávala pozor také, stejně tak, pokud je muslim extrémní, to věřte, že je záhul i pro konvertky z vlastní vůle. Nepříjímejte víru, pokud nevěříte, studujte Islám, pokud chcete muslima. Jen tak jste trošku připraveny. Chlapa nepředěláte a hůř, muslimánek tady v eu se vám zdá ok, ale pak vás vezme k nim a to to pak lítá, a to platí i po narození dětí. Žádný syn své praktikující matky nedovolí, aby dítě nebylo muslim, to je nepředstavitelná ostuda pro rodinu a pak čekejte, až vám dítě odveze a nevrátí, bude vychovávat jeho maminka. Tak to prostě je. Pokud se rozhodnete vdát nezapomente, že máte nárok na věno, arabky by se nedaly ošidit, tak nebudte také levné. Muslim nesmí sáhnout na váš majetek, movitý a nemovitý a to i když vám hodá, nemá na něj nárok.Muslim muž má povinnost zajistit materiálně a finančně manželku. Manželka má povinností být manželkou dobrou, věrnou a z toho vyplývající povinnosti jako i vaření, úklid, správná výchova dětí, servis kolem nich. Pracovat může, ale nemusí. Peníze, které vydělá nemusí odevzdávat manželovi, ale stejně tak manžel může manželce zakázat práci, pokud vidí, že nestíhá být manželkou nebo matkou. Manželka má právo žádat i výpomoc domů, míněno pomocnici, ale záleží vždy na finančním zázemí a počtu dětí.Vše je velmi individální. Jinak pokud nastudujete život Proroka Muhameda a jeho chování k ženám, zjistíte, jak by se měl muslim chovat a pak máte dost důkazů říct manželovi, nekřič na mě, Prorok taky nikdy na ženu hlas nezvýšil a dokonce existují záznamy, že doma pomáhal s úklidem i vařením :)a co především, nikdy na žádnou ze svých žen nevztáhl ruku, vždy je respektoval a choval se k nim se vší úctou. První manželku, která byla o 15let starší a měl s ní 4 děti, nade vše miloval a další manželky oženil až po její smrti a u většiny z nich, ne-li u všech měl důvod si je vzít, ochranitelský a zajištující. A ještě něco málo k polygamii. Islám povoluje 4 manželky, ale z Koránu jasně vyplývá, že muž musí být ke všem stejně spravedlivý a dát všem stejně. čili pokud jedna dostane novou kabelku, ty další tři jí musí dostat taky. pokud jedna má dům, ostatní musí mít taky. a i doma s nimi musí spravedlivě rozdělit čas s cit a tak se ptám, je toho nějaký pán schopen? a polygami byla Koránem povolena čistě ze zištných ochranitelských důvodů pro ženy, hodně se válčilo a mnoho žen bylo vdovami a muži tak tímto demonstrovali úctu k ženám a nenechávalali je napospas a postarali se o ně.
Jinak já jsem konvertka, mám doma muslima i děti s ním. Jsem šťastná, konvertovala jsem dlouho před tím, než jsme se poznali a potkali jsme se v Belgii, kde jsem pracovala a on také. Dopředu jsme si upravili a řekli pravidla našeho vztahu a věděli tak, co nás čeká, v zásadních praktických věcech :D...Měla jsem kliku a hlavně po mém nezdařeném českém manželství a studiu islámu mi seděla hlava na krku a nespadla do rozkroku před hnědookým fešákem. A to i byl důvod, proč měl o mě zájem, je prostě chlap a jako chlap se chová. Muslimka vzdělaná není pipkou, ale budoucí matkou a učitelkou jeho dětí. Zahaluji se sama a dobrovolně, dělala jsem to i před ním, jemu to vyhovuje, ale v eu by kousnul i nezahalování. Jsem o něco starší a náš vztah vedu spíš já. Manžel se stará o firmu, kterou jsme založili společně, já vedu administrativní část, ale zasahuji i do řízení a organizování práce zaměstnanců. Jsem možná víc než rovnocenná. Manžel doma pomáhá i s úklidem, vaří a i se postará o děti, když já jedu prostě být chvilku sama, na kafe s kamarádkami a samozřejmě pokud je doma a má čas, stará se o obchod a to ho velmi vytěžuje. Kamarády nemám, ale s muži normálně mluvím, v rámci práce. S jeho přáteli nekomunikuji, ani nemám touhu, jsem přímá a myslím, že by byl za chvíli bez přátel.Doma když řeknu, že chci tohle, nebo něco udělat jinak, vždy slyším jen, udělej, jak chceš, jak si přeješ a zatím jsem nevymýšlela kraviny :D. Ale pokud on řekne totéž, a i když se mi to moc nelíbí, řeknu výtku, ale tímto končí, i když se někdy zamyslí. Pokud dojde k hádce, což dochází, většinou se smiřuje on, většinou mám pravdu :D jsem holt klikařka :D... Jinak se plně respektujeme, důvěřujeme si absolutně a víme, kde je naše místo. A tady pak hrají důležitou roli právě výchova a vzdělání. Manželova maminka je skvělá žena, a tento syn se jí skutečně povedl :D a já jako dcera teda taky a hlavně načetla, co jsem měla vědět, to radím i vám a nebuďte laciný, krásný pipky, to vše berte ode mě s láskou a respektem k ženám jako takovým :*

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Láska s Arabem
Diskusi založil(a): Gedžitka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Láska a vztahy
Přečtěte si