Mlade mamči

Ahojky,myslim ze tady jeste takova diskuze neni,atak by mne zajimalo,v kolika letech ste meli prvni miminko?Mne je 22let a materske pudy uz mam pomalu od 19ti let.S pritelem jsem 4roky,moc si rozumime,ale miminko jeste nechce.Rika ze mame cas,ale na mne moc nekouka :(.Poridila sem tedy aspon psa,take nadseny nebyl,a ted je z nej uplne hotovy,je t jeho mazel.Myslim ze by miminko taky nejak prekousl.Za mesic se stehujeme do velkeho bytu,a ja planuju ze vysadim prasky.Mam z toho spatny pocit..Ale vime ze spolu chceme zustat..tak nevim proc cekat.Pritelovi je 25let..
13.12.2006

Diskusi založil(a) 13.12.2006 ?any

reagovat Zdenka78 15.11.2016 15:54  5%    +  -

Opravdu si vysadila prášky a "potají" si otěhotněla????

reagovat Jeessiiccaa 15.9.2009 13:27  52%    +  -

teretyna: dada dostal vyprask zdrhl my ven kdyz jsem krmila a hazel na auta za 2 mega kaminky takze ted musi byt za trest doma.
No ja jim nic rict nemuzu bydlime ve firme takze my si tady musime nechat vsechno libit

reagovat Jeessiiccaa 15.9.2009 13:16  52%    +  -

teretyna: aha tak to by bylo dobre kdyby jste uz vydely pohlavi.
tak si predstavam upsavam kikina venku a jezdej tady kluci na sekacce a sekaji a ales tady houka

reagovat Jeessiiccaa 15.9.2009 13:04  52%    +  -

teretyna: ty jo to to leti dit nedavno si psala ze cekas mimo a kdy jdes na ultz ja chci vedet pohlavi.

reagovat Jeessiiccaa 15.9.2009 12:20  52%    +  -

teretyna: to uz budes v 5 mesici?No jo mala za 2roky do skoly toto leti

reagovat Jeessiiccaa 15.9.2009 12:05  52%    +  -

teretyna: jo no to byl na svete a dada uz chodil takze 2 roky

reagovat Jeessiiccaa 15.9.2009 11:06  51%    +  -

teretyna: 3roky zpatky ne?

reagovat Jeessiiccaa 14.9.2009 20:35  50%    +  -

teretyna: mam pocit ze jo

reagovat Jeessiiccaa 14.9.2009 17:43  50%    +  -

teretyna: nikdo se snama nechce bavit

reagovat Pralinka79 2.7.2009 20:42  8%    +  -

teretyna: Jj, teď koukám do galerky, že je to úplně čerstvoučký :-) Tak se držte!

reagovat Pralinka79 2.7.2009 20:39  8%    +  -

teretyna: No tak to moc gratuluju To je super zpráva, kdy se mimísek narodí? Tak ať vše probíhá tak jak má

reagovat Pralinka79 1.7.2009 19:56  6%    +  -

teretyna: Ahojky Jak se vede Tobě a prckům?

reagovat t175 17.4.2009 14:36  5%    +  -

♥♥Penize za prijem reklamnich emailu. Hledate praci, studujete a nemate moc casu..? Neplatite nikde zadne poplatky. Tato firma posila 2-5 emailu denne, je to overena ceska firma s vice nez 225 000 cleny...registrace (i zruseni uctu) je zcela ZDARMA-zadne nesmyslne poplatky.. kdyz se tomu budete trosku venovat, daji se vydelat nemale penize i nekolik tisic mesicne...staci mi napsat na T175@SEZNAM.CZ . a poslu Vam odkaz i s podrobnejsimi informacemi a poradim jak zvysit vydelky a ceho se vyvarovat... Ja uz se tomu plne venuji 11tym mesicem, mesicne vydelavam pres 4000,- takze mam s tim uz daleko vetsi zkusenosti nez ti co to delaji prvni, druhy den nebo teprve pred par mesici prisli na to, ze se tim opravdu da vydelat. Zkusenosti jsou zde k nezaplaceni♥ ♥

reagovat Monika 17.4.2009 9:48  1%    +  -

teretyna:
No kdyby k tomu došlo, myslím svobodná matka, tak bych si to dítě určitě nechala a nějak bych to zvládla, i když by to potom bylo na úkor toho času. Ale doufám že nedojde, mám príma přítele, známe se prakticky od školy, spolu jsme dva roky, z toho rok spolu bydlíme a příští rok se budeme brát, no a dítě vidím až tak za dva roky.
Poslední dobou je ale kde kdo okolo mě těhotný a všichni se diví, že já ještě ne, tak jsem prý sobec a já nevím co. Mamka ta je v pohodě, ale zbytek rodiny má pořád nějaké narážky. Já neřeknu kdyby mi bylo 30, ale 24 snad není tak moc.

reagovat Pralinka79 16.4.2009 14:56  5%    +  -

Monika: JJ, tak přesně tohle jsem měla také. Když mi bylo 17, tak jsem byla v Anglii jako au-pair.S roční holčičkou jsem byla pořád a když udělala první krůčky, šla za mnou ... maminka to tenkrát oplakala - a právě proto si pořád říkám, že chci být u všeho, co se mé děti naučí - nechci se o tohle dělit s nějakou chůvou.

reagovat Monika 16.4.2009 14:53  1%    +  -

Pralinka79: Já jsem takhle hlídala dítě v Anglii, chudáček chlapeček, vlastní mámu skoro neznal. Ona tedy nedělala kariéru, ale pořád někde lítala a dítě bylo věčně se mnou.
Potom i když už tam byla a něco se třeba stalo tak šel za mnou a ji úplně přehlížel.

reagovat Monika 16.4.2009 14:49  1%    +  -

teretyna: No mladá, v létě mi bude 25 a to už je minimálně podle mé tetičky dost pozdě, protože ona měla dítě ve 20 a sousedovic Mařenka už má taky pěknou holčičku. Že sousedovic Mařenka k tomu nějak nemá tatínka, to už nedodá.
Já měla jako dítě naplánovené 4, dva kluky a dvě holky, ale už jsem to přehodnotila, dvě děti budou stačit.

reagovat Pralinka79 16.4.2009 14:43  5%    +  -

teretyna: JJ, taky jezdíme hodně. Děti na kole, já s manžou na bruslích. Terinka zatím na in-linech nesmí - měla nemocné kyčle - ale snad časem i tohle vyzkouší.

reagovat Pralinka79 16.4.2009 14:41  5%    +  -

Monika: A to je správné! Vážím si zodpovědných lidí.
Ještě přihodím jeden příklad z mého okolí:
Moje sousedka, které je 34 má 2 děti - 3 a 1 rok. Ona má velmi slušné zaměstnání, vysoký post a kariéra je pro ní na prvním místě. Jen proto, aby si mohla říct, že má 2 děti, tak si je pořídila. Hned po porodu nastoupila do práce, děti nekojila, protože by ji to časově svazovalo. Pár týdnů jí mimčo hlídala maminka u ní doma - vracela se z práce v 6. Pak zjistila, že po návratu z práce ji čeká druhá směna- takže teď to funguje tak, že děti má přes týden babička a vlastní matka si pro ně jezdí v sobotu ráno a bere si je na víkend. V neděli večer - šupky k babičce. Její manžel je taky kariérista a totální hňup.
Člověk by si řekl - zralá žena. Pro mě nezodpovědná fiflena, které děti vůbec nepatří do rukou!!!!

reagovat Monika 16.4.2009 14:36  1%    +  -

teretyna: Jo to chápu, že tě štve tohle škatulkování. Mě zase štve, když se lidi diví proč ještě nechci dítě. No prostě ještě se na to necítím, ještě nechci, tečka.

reagovat Pralinka79 16.4.2009 14:36  5%    +  -

teretyna: Jo, přesně, tak nějak

reagovat Pralinka79 16.4.2009 14:26  5%    +  -

teretyna: Ale to přesně souvisí s tím, co jsem už tady řekla - každý je zralý v jiném věku - někdo v 17 někdo v 35, někdo není zralý a zodpovědný v žádném věku.
Jde vždycky jen o to, jak si to člověk zařídí a co od života chce. My děti vedeme ke sportu a zdravému životnímu stylu. Nemám pocit, že bych v životě o něco přišla - naopak. Mám dost energie a síly na to s dětmi sportovat, dělat ptákoviny a zároveň se mazlit a rozmazlovat si je. Třeba až s dětmi jsem se naučila pořádně lyžovat, jezdit na in-linech a moje děti jsou jedním z velkých důvodů proč na sobě pracovat a udržovat se. Jednak proto, aby měli fit mamku, s kterou bude vždycky sranda a zábava a pak taky proto, abych jim třeba mohla jít příkladem. Jsem prostě šťastná, že je mám!!!

reagovat Monika 16.4.2009 14:25  1%    +  -

teretyna: No mě přišlo, že jsi na mě nějak vyjela. Já nikomu neříkám aby svoje děti za něco měnil. Mě je 24, děti ještě nemám a zatím ani neplánuji, ale kdyby to přišlo, tak to taky neřeším a nějak to půjde.
No teď čtu co jsem napsala, o těch nefunkčních rodinách a tak. Mohlo se tě to dotknout, ale já to vážně nemyslela jako nějaký útok tady na někoho nebo na tebe. Psala jsem to podle lidí které znám a tam to tak opravdu bylo.

reagovat Monika 16.4.2009 14:21  1%    +  -

teretyna: Fajn beru, já taky nikoho neodsuzuji, nechápej mě prosím tě špatně. To s tím sexem byl vtip. Já tuhle diskusi celou nečetla, jen jsem to prolítla, nevím kdo je kdo.
Napsala jsem svůj teoretický názor, za tím si stojím.
Pokud to té tvé kamarádce vyšlo, tak klobouk dolů a držím palce. Já znám bohužel smutnější případy.

reagovat Pralinka79 16.4.2009 14:13  5%    +  -

Monika: Ano, správně, obě věkové hranice 16 a 50 jsou extrémy. Jen pro příklad - mě moje mamka měla v 17, taťkovi bylo v té době 19. Neříkám, že to měli ideální, bydleli u rodičů a v začátcích jim dost pomohli. Přesto zodpovědně zvládli výchovu mou i mého bratra. Vyrostli z nás slušní lidé,máme oba VŠ vzdělání, dětství jsme měli velice krásné a i když si naši nikdy nemohli finančně vyskakovat, rozhodně jsme netrpěli nedostatkem nebo nezájmem ze strany rodičů. Vždycky jsme byli vedeni k zodpovědnosti a zároveň jsme cítili lásku a bezpečí domova. Vždycky, když si vzpomenu na nějaké nepříjemnosti - nemoci atd - vždy se mi také vybaví to, jak mamka u mě seděla, jak mě pohladila a jak se mnou oba vždy trpělivě mluvili a naslouchali mi. I když oni sami studovat nemohli, nás velmi podporovali a záleželo a záleží jim stále na tom, abychom byli šťastní. Dnes se jim blíží padesátka, jsou to velice akční prarodiče, s mými dětmi sportují, vyráží na výlety - děti v nich mají parťáky. Myslím, že kdyby dnes četli tuto diskuzi o tom, jak si zkazili život, museli by se smát. Jejich vrstevníci řeší školní docházku svých dětí - oni se radují z vnoučat, kterým mohou věnovat ještě spoustu své energie a času.

reagovat Monika 16.4.2009 14:12  1%    +  -

teretyna: Milá Teretyno, nechápu proč se do mě pouštíš a proč mi říkáš, že než někoho odsoudím, mám si s ním popovídat. Já nikoho neodsuzuji, tebe neznám, pokud ty jsi v pohodě a zvládáš to, fajn. Psala jsem, že si myslím že OBECNĚ je v 16 nebo 17 na rozdodnutí mít dítě brzy. Za tím si stojím, protože si to opravdu myslím. Každá snad můžeme mít jiný názor.
Můj názor je opřený (kromě obecných poznatků o vývoji člověka)o to co jsem viděla ve svém okolí, ty dotyčné, o kterých jsem psala znám a znám i jejich rodiny. Neodsuzuji je ale spíše je i ty děti lituji.
Pokud ty znáš patnáctileté maminky (sex od 14??????), které jsou skvělé, chytré, mají partnera a zvládají to... dobře, já zase znám jiné případy.

reagovat Monika 16.4.2009 13:47  1%    +  -

Jeessiiccaa:
No v 50 určitě neeee. Podle mě je to individuální, ale 16 stejně tak jako 50 je extrém. Takže asi v okamžiku, kdy je člověk dospělý (věkově i podle zkušeností, někdo je dospělý v 18 někdo je dětina v 25) relativně zajištěný, osamostatněný od rodičů a on i partner dítě chtějí.

reagovat Monika 16.4.2009 13:41  1%    +  -

Napsala jsi to moc pěkně. V podstatě s tebou souhlasím. Určitě to záleží na té konkrétní osobě. Ze svého okolí ale bohužel znám několik případů děvčat, co taky porodily velmi mladé (většinou neplánovaně) a i když svoje děti milovaly, nedopadlo to moc dobře. Většinou to byly holky z ne moc funkčních rodin, výsledky ve škole taky nic moc. Asi nebyly dostatečně poučené o plánování rodiny nebo to dítě chtěly jako náhradu vlastní nefunkční rodiny a potom jim spadly růžové brýle naivity. Taky asi v 16 těžko člověk může nějak ohodnotit svého partnera a otce dítěte, obzvlášť když ten je taky mladinký.
A zase neznám moc 30 letých okouzlených kariérou, co si mohou dovolit zaplatit chůvu, to možná tak na západě, u nás zatím moc ne.
Vůbec je to nějaké takové klišé = dítě pozdě = je to kariéristka. Někdo se třeba na dítě do 30 vůbec necítí nebo na to nemá vhodného partnera nebo namá zajištěné bydlení. A většinou čím zodpovědnější, tím tohle víc řeší. Ne stylem, miláčku budeme mít miminko ano? A ono to nějak dopadne.

reagovat Jeessiiccaa 16.4.2009 13:24  24%    +  -

Monika: a kdy je protebe vhodne zacit?podle me je lepsi kdyz je mlada maminka nez kdyz mnohe damy si poridej prvni dite az okolo 5o let

reagovat Pralinka79 16.4.2009 12:40  7%    +  -

Monika: Moniko, já Tě chápu. Určitě je rozdíl mezi 23 a 16 lety. Já bych svou dceru taky přerazila, kdyby mi v 16 přišla s tím, že je těhotná nebo plánuje být. Ale nemyslím si, že by 16-ti letá mamina nějak výrazně poškodila vývoj svého dítěte jen proto, že je mladá. Já bych s tím nesouhlasila hlavně proto, že člověk v 16 se má vzdělávat, poznávat svět, užívat si prvních lásek, přátelství a relativní bezstarostnosti. Dneska je svět pro mladé mnohem pestřejší než byl za dob našich maminek, to beze sporu a já jako máma bych si strašně moc přála, aby mé děti poznaly svět, cestovaly, studovaly,... zkrátka aby byly šťastné.

Tím vším chci říct jen jedno: Pokud dítě vychovává 16-ti letá matka - nemusí to nutně znamenat pohromu pro dítě - může mu dát výchovu tisíckrát lepší než 30-ti letá žena, která je učarovaná kariérou, na dítě nemá čas a vychovává jí ho chůva (pomíjím materiální stránku - mluvím o výchově).Zrovna tak to může dopadnout tak, že se mladá maminka po narození mimča probudí z růžového snu, zjistí, že to není tak jak si to vysnila a dítě odloží ...
Myslím proto, že nelze hodnotit takhle globálně, ale musí to posuzovat jednotlivě . Já osobně mladé maminky neodsuzuji, ale ani nepodporuji v jejich rozhodnutí. Je to na každém, jak se svým životem naloží. Hlavně pokud budou šťastné a dobře vychované děti, o ty jde v první řadě.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Mlade mamči
Diskusi založil(a): ?any
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Maminky
Přečtěte si