První pomoc při vších

Moje dítě někde chytlo vši a zkouším vše možné i nemožné, abych se jich zbavila, ale nějak mi to nejde. Má nějaká mamča zkušenosti, které by mi pomohly se jich zbavit? Zabral Vám nějaký přípravek na 100%? Díky za pomoc
4.1.2007

Diskusi založil(a) 4.1.2007 berule

reagovat TerryM 17.7.2017 19:18  5%    +  -

Evka23: taky jsme na něj dostali doporučení a po týdnu bylo po problémech

reagovat Petrůůůnka 27.3.2014 10:29  5%    +  -

Nakonec jsme to forte zkusili a zabralo to překvapivě dobře. Hned tak po druhém umytí vši začaly mizet. Akorát ty hnidy no....na to nepomůže nic jiného než vyčesávat.

reagovat nela.melecka 27.11.2013 13:21  5%    +  -

My doma používáme jedině Liquido Duo X, ten se mi osvědčil na rozdíl od jiných a dražších přípravků..hnídy pak vyčesávám hřebínkem který tam je přiložený a tuto kůru – sérum a šampon opakuju aspon 2×

reagovat Kopretinka6 25.4.2013 15:18  5%    +  -

Nám nejvíce pomáhal lék z něměcka ale už si nepamatuji jak se jmenoval. Ale určitě nepoužívat přípravky na vši pro zvířata, je tam jiné PH a mohlo by se stát že vašemu dítěti vypadají vlasy úplně.. RAději něco co je pro lidi

reagovat Žanett 10.1.2013 12:53  5%    +  -

Nám malá taky ty potvory přinesla až domů, vyzkoušela jsem pár přípravků, ale nic. Byla jsem z toho už nešťastná, všechno doma vyprané, převlečené a vši se nám tam držely :( . Nechala jsem si v lékárně poradit Liquido a byla jsem paní vděčná. Po vších ani památka. Asi hodně pomohlo sérum, které jsem v jiném přípravku neměla a ještě jsem nechala malému čepici pro lepší účinnost a vydržel to:)

reagovat D.tara 18.4.2012 21:44  12%    +  -

POmoc !!! Dnes jsem uplně náhodně malé prohlédla hlavu protože ve školce říkali, že tam řádí vši a malá má...pomooooc. Zatím jen ty malé světlé, bez hnid, nevím co s tím. Do školky už nepůjde aby to neroznesla, babička jde zítra do lékarny pro nějaké přípravky...ale bojím se...já se už drbu po celém těle jak blázen...

reagovat janabrimska 3.5.2011 16:56  5%    +  -

Ahoj, taky jsme všemožně zkoušely zlikvidovat vši a dost nám pomohl elektronický všiváček.
Mají ho třeba tady:
http://www.polymedshop.cz/z11414-odvsivovac-elektronicky-zap

Tak ať to pořád nemusíme řešit...

Jana

reagovat Topka 16.12.2010 11:25  100%    +  -

cacorinka: Díky zrovna dnes mám narozeniny a od vás obzvlášť přání potěšilo

reagovat cacorinka 15.12.2010 22:52  48%    +  -

Zdravím děvčatá a pro Topku něco přidávám,je moc sympatická!

< za to co mi provedla,je skutečně jednička,prominte ostatní

reagovat Topka 2.12.2010 22:14  100%    +  -

Dojala mne učitelka, když jsem po ní chtěla, ať dětem prohlídne hlavy a toho kdo je má pošle domů, tak mi na to řekla, že to nesmí, že by omezovala osobní svobodu toho dítěte a že rodiče si to nepřejí, tak doprdel (s prominutím) co je to za svobodu já mám furt platit za likvidaci něčího lajdáctví?

reagovat Topka 2.12.2010 22:13  100%    +  -

Ahoj můžu se přidat? Holka je přinesla na začátku prázdnin před vysvědčením a v podstatě s nima pořád bojujem, někdo je prostě má ve třídě a zvysoka na to sere a já už vydala za přípravky přes 800 a toho prádla na praní ani nemluvím, navíc to tahat té mladší z kudrnatých vlasů je přímo horor, zkoušeli jsem všiven, teď už jsem koupili difusil tak jsem zvědavá jestli se jich zbavíme nebo né, už jsem byla teď naposledy zralá na blázinec a rozhodnutá oholit si hlavu i holkám, manžel řekl, že v žádnémpřípadě že nebude každému vysvětlovat že nemám rakovinu Upřímně už jsem z toho nešťastná protože to fakt nemá konce, furt prohlížíme hlavy, furt vyčesáváme, nějakou dobu máme klid a lup jsou doma znova.

reagovat beladami 10.9.2010 9:37  21%    +  -

Taky jsem byla nešťastná z toho množství prádla a žehlení, hlavně bylo venku škaredě a nemám moc prostoru na sušení ... a toto mě uklidnilo Vši mimo hlavu ztrácejí schopnost pohybu asi po 24 hodinách (v závislosti na teplotě prostředí), dávno před tím však důsledkem dehydratace ztrácejí schopnost sát krev. Nepříznivé prostředí mimo vlasy je důvodem, proč veš dobrovolně vlasový porost neopouští. Je sice teoretická možnost přenosu ručníky a hřebeny a ložním prádlem, přesto takový přenos podle odborníků nebyl nikdy prokázán, není třeba proto panikařit a hystericky opakovaně přepírat, luxovat a žehlit celý byt. Postačí vyměnit ložní prádlo a ručníky po odvšivení a přeprat hřebeny a přeluxovat čalouněné soupravy.
TAKŽE DENNĚ PŘEVLÍKAT NEMUSÍM Zatím tak 2x týdně, uvidím co dál. Desinfikuju matracea polštáře Antibacterialem z Dedry.

reagovat beladami 10.9.2010 9:35  21%    +  -

Začala škola a my máme doma první přírůstky do rodiny ... poprvé, dcera má 7. Takže od minulé soboty kolotoč jako blázen, jsem na toto háklivá, ale snažíme se co to jde a vypadá to na úspěch. Nechci to zakřiknout. Použila jsem v sobotu Difusil H forte, ten jsem si já včera zopákla, protože nikdo mi není schopný hlavu pořádně prohlédnout, natož hledat pidi hnidy ... spláchla octovou vodou a přes týden používáme Capissan forte šampón a co dva dny Pedicap olej. Je mi líto těch vlasů, protože celkem trpí tím denním vyčesáváním a mytím (máme s dcerou dost husté a dlouhé vlasy), ale lepší než na krátko ... Tady jsem našla zajímavý článek http://www.dejavu-clanky.estranky.cz/clanky/medicina/valka-vsi---zaciname-konecne-vitezit a pokud po 8-mi denním zopakování Difusilu zase něco objevím, koupím Orthosan na psy a kočky!!!

reagovat Atapama 23.7.2010 10:31  50%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat kvet.tinka 16.5.2010 19:22  5%    +  -

Ahojda, no má dcera si loni přivezla vši taky z tábora. Koupila jsem jí vodičku Hedrin (http://www.lekarna.cz/hedrin-roztok-90ml/). Dvakrát týdně jsme natřeli vlásky a pak jsme jen vyčesávali. Naštěstí se toho rychle zbavila, ale bylo to něco! Příště si rozmyslím, kam ji pošlu na tábor!

reagovat petruska&nikol 13.4.2010 17:14  29%    +  -

ZuHud: holce se ve školce objevili taky vši, naštěstí je zatim nemá, ale pro jistotu sem domu koupila nějakej přípravek, a taky si říkám arpalit používám na psy tak tím případně vemu i holku

reagovat ZuHud 10.1.2010 23:24  35%    +  -

Moji zavšivenou neteř jsem odšivila arpalitem na psy. hubí to vši a i hnidy.....bylo po vších během pár minut.
šampony a přípravky pro lidi jsou nahoubes. smrdí a jeto na dlouho.
od té doby to neteř občas použije, když to od někoho opět chytne.

reagovat Lucianna7 1.10.2009 21:00  25%    +  -

koplik: nám nakonec nejvíc pomohlo vyčesávání. Kluk má vlasy docela dlouhý, vzadu na krk, vepředu na nos, a nechtěl je dát. Tak jsme vyčesávali, a vyčesávali, ráno a večer. Jen nepolevit, když už tam nejsou velký, ale dokud se vyčesávají hnidy, pořád česat. Jestli nemáte všiváček, tak je přiloženej u Barny´s efective (bo jak se to píše).

reagovat koplik 1.10.2009 17:22  50%    +  -

tak začala škola a je to tady

reagovat Lucianna7 25.8.2009 23:12  45%    +  -

Tak už se nám zase objevili vši. Minule jsem je zničila přípravkem Barny´s Effective (nevím jestli je ten název přesný) a u něj byl i všiváček na vyčesávání. Tentokrát jsem to zjistila náhodou na kole. Vyčesali jsme nějaké živé, spoustu hnid. Ráno mu chci zkusit vyžehlit žehličkou na vlasy. A budeme vyčesávat a prát atd. Další chemii zkusím až pak.

reagovat beladami 20.8.2009 19:50  38%    +  -

Andrea*: a jaký balzám? Manžela i syna mám na "jedničku" , ale já se při myšlence vší už drbu sama v hlavě

reagovat Andrea* 19.8.2009 21:56  100%    +  -

beladami: ahojky jj,tea tree je super,toho se "bojí"...co 3 dny jí hlavičku umyj a uvidíš...nechej chvilku působit a bude případně po nich...já od toho loňska,co jich měla malá plnou hlavu,tak prohlížím pořáduž mám nachystanej balzám,bo jak začne škola,tak to zase bude jeden vzkaz za druhým,že se objevily a prohlížet hlavy.Takže preventivně minimálně jdnou týdně trošku do vlásků vetřeme a budeme klidnější

reagovat beladami 17.8.2009 21:59  39%    +  -

Andrea*: AHOJKY...
Dcerka se nám vrátila z tábora a druhý den mi volala vedoucí, že holčička, co s ní byla ve stanu, si přivezla vši . Naši malé jsem zatím žádné nenašla, ale už se děsím, aby se neobjevily . Umyla jsem jí hlavu šapónem s tea tree olejem, zítra asi koupím pro jistotu ten Difusil .

reagovat Andrea* 17.8.2009 20:12  100%    +  -

aja.aja: ale ten capissan (nebo,jak se píše) šampon a balzám je i na lupy dobrej,takže tím nic nezkazíš

reagovat Andrea* 17.8.2009 20:11  100%    +  -

aja.aja: nejsou to jen lupy? Někdy jsou takové malinké,že si je lidi pletou s hnídami...a pokud to má takovou dobu,tak to už by měla hlavu jedno hnízdo

reagovat aja.aja 3.11.2008 9:15  5%    +  -

Ahoj ženy. Včera jsme u naší 15-leté dcery našli na vlasech bílé ťupky. Veš jsme nenašli a ťupky nepraskaji. Hlava jí svědí už asi 2 měsíce, ale nikdy jsme nenašli vůbec nic. Nevím si s tím rady. kamarádka měla docela úspěch s tím olejem a šamponem s tea trea, tak to běžím koupit. Nevíte někdo jestli to můžou být hnidy?

reagovat Kendy007 28.10.2008 8:30  5%    +  -

trochu odbornosti -

Pouze dospělá velká veš klade hnídy, hnídy rostou zhruba 2 týdny, na což jsou úplně neškodné.
Pak teprve se vylíhne malá veška, která než dospěje, tak to trvá další 2-6 týdnů a teprve veliká černá veš může klást opět hnídy a tato veška žije jen 30 dní.
Denně pije dvakrát, takže vás dvakrát kousne, aby se napila krve a naklade cca 5 hníd za den. Takže i podle toho, jak moc máte hníd, jak velkou veš objevíte, můžete vždy odvodit s jak velkou pohromou bojujete a jestli je potřeba se opravdu obávat.

Malá hnědá veška neklade, protože je to prostě puberťák, jenže když ji nenajdete a přeskočí k někomu,tak než na to přijdete, může nadělat pěknou paseku, protože tam třeba žije 6týdnů, než objevíte velkou veš a hnídy.
Proto je potřeba, ikdyž jste vši všechny zlikvidovali, hlavy co tři dny průběžně kontrolovat, jestli náhodou se nezapomněla někde nějaká hnídy (což není nemožné) a pokud ano, jestli se z ní nevylíhla veška. Pokud ju chytnete za včas, nemůže nadělat paseku a vy se nemusíte bát.

Pak lze vši zlikvidovat, jinak se můžou točit dokola do nekonečna.

A na barvenééé lezouuu, stačí minimální odrost, jsou to prostě potvory odolný. ALe účinně je pak zabijete, když si pořádně pročistíte hlavu od hníd a vší a pak ty zbylé hnídy zabijete novou barvou, už se nevylíhnou :o

reagovat Kendy007 28.10.2008 8:26  5%    +  -

rotrecka: tak je super. včera jsem ho za 250,-kč koupila.

reagovat Kendy007 28.10.2008 8:25  5%    +  -

bohužel - taky patříme mezi ty kdo je chytli.
ach jo.

Dcera je dotáhla ze školky.
má dlouhé vlasy - takže hledání je docela zabýračka.

zatím jsme chytli jen živé vešky.
hnidy jsem neobjevila. a nebo jsem slepá.

koupili jsme Difusil h forte a nastříkala celou rodinu.

a dnes se chystám zabalit jí hlavu na celý den do nějakého balzámu z lékárny. a pak ještě šamponem vyčistit hlavu.

reagovat čara 29.8.2008 11:05  5%    +  -

ahojky tak to známe ,já malé hlavu kontroluju pravidelně ,ale nejsou všechny maminy důsledné a tak jsme s potvůrkama bojovaly asi 4 měsíce ,ale po zakoupení difusilu H je klid .vyzkoušeli jsme fakt kde co ,ale nic nezabíralo .tak buďte trpělivé ono fakt něco zabere

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: První pomoc při vších
Diskusi založil(a): berule
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si