Houba Kombucha a Tibi

Tyto houby jsou nesmírně zdravé.Odstraňují z těla jedovaté látky, těžké kovy a nikotin, posilují imunitu, regenerují organismus. Vyrábějí se z nich lahodné nápoje.Dají se sehnat v obchodech, ale můžou se pěstovat i v domácích podmínkách (za určitých okolností). Ráda bych se seznámila s Vámi, kteří houby už pěstujete, aby jste se podělili o Vaše zkušenosti, anebo s Vámi, kteří by jste to chtěli teprve zkusit.
7.5.2007

Diskusi založil(a) 7.5.2007 Janamis

reagovat solimmm 15.5.2019 15:40  5%    +  -

Hezký den sos, měl jsem 4 sklenice Kombuchy a ve všech se mi udělala plíseň, lil jsem do nich vždy horký čaj, nechal vychladnout a pak přidal Kombuchu a nic platné, co je špatně, poraďte, Miloš od Českého Krumlova.

reagovat Janamis 17.5.2015 0:20  9%    +  -

Ahojte nemáte někdo navíc houbičku vodního kefíru? vzala bych si.

reagovat Viera 24.6.2014 16:36  1%    +  -

Sháním vodní krystaly - kdo daruje či prodá?
Děkuji.

reagovat Tiama 11.6.2014 14:28  62%    +  -

Janamis: já jsem třeba zjistila, že mám asi moc velký dírky v sítku - utíkaly mi tím ty malinký krystalky, takže jsem si vlastně "děcka" vždycky z cedníku vypláchla

reagovat Enndy 10.6.2014 20:08  5%    +  -

kote: Mám zájem

reagovat Enndy 10.6.2014 20:07  5%    +  -

jana.kas:

reagovat Anna 10.6.2014 19:45  1%    +  -

jana.kas:

reagovat B-shamelka 5.11.2013 16:25  5%    +  -

Zdravím a přeji krásný den :-)

reagovat Janamis 27.10.2013 20:24  9%    +  -

farah.farah: Ahoj.Myslela jsem,že máš jen jeden druh houby. S tou kefírovou tedy nevím co je.Já ji mám taky,roste mi pěkně,ale je taky v menších kouskách. Naopak vodní kefír mám nápoj moc dobrý,ale nepřibývá,je ho stále stejně. Asi záleží i na prostředí v jakém je. Možná je to jako s kytkama,u někoho se jim líbí, u někoho ne.

reagovat Tiama 14.10.2013 10:25  59%    +  -

farah.farah: kefírové houbičky bych zkusila řešit spíš na jejich diskusi http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=12765 - tam chodí i víc lidí

Já si myslím, že jsem ty krystalky na vodní kefír asi umořila
Tu kefírovou houbu mám pořád a kombuchu taky (o tu se teda stará spíš manžel, než já). Ale necítím se být kdovíjaký znalec, proto odkazuji raději na tu houbičkovu diskusi.

reagovat farah.farah 14.10.2013 9:48  5%    +  -

Janamis:
Ahoj myslela že jsem to napsala srozumitelně ale raději tedy znovu :) - jde o houbu do mléka, přišly my 2 houbičky byly veliké pevné průměr cca pětikoruny, tak že opravdu dost velké.Původní tvar byl dost kompaktní souměrný
Rozpadly se na takové minikousky dost beztvaré některé vypadají jako na krátko nastříhané kousky bílého provázku jiné jako beztvarý chuchvalec. Sice se množí a kefir dělají moc dobrý, tak že je asi vše více méně OK, ale absolutně se nepodobají těm původním dvoum kouskům ani tvarem ani velikostí. Což mi zkrátka připadá dost divné.

Největší kousky mají sotva 5mm, přitom ty původní byly velké tak 2cm v průměru. Mám je už pár měsíců a pořád je to stejné. nezvětšjí se - zřejmě když dorostou do těch cca 5mm tak se rozpadnou na menší a ty pak zase rostou. Rostou zatím stále pomalu.

Dostala jsem je společně s krystalky vodního kefíru a ty mi rostou super dostala jsem krystalky velikosti okolo 1mm - takovou fakt drť. Nyní jsou vesměs 5mm velké a mám jich už plnou 2 litrovou sklenici.Rozdávám kudy chodím, protože se množí jako diví, ale ten mléčný kefir se za stejnou dobu namnožil jen tak, že by se všechen vešel do normálního hrnku a ještě by bylo místo.

Prostě mě ten mléčný kefír nějak nemá rád nebo co.

reagovat Tiama 26.9.2013 6:36  43%    +  -

milča: naber si trochu na lžičku a ochutnej - čím starší, tím kyselejší, tak aby se to nepřehnalo a nebyl z toho pak nepitelný ocet

reagovat milča 25.9.2013 18:36  1%    +  -

kombuchu připravuji poprvé a mám jí již osmý den a na povrchu se utvořil bílý povlak..je to jistě kombucha 2.,ale kdy jí mám vytáhnout a slít.

reagovat Janamis 24.9.2013 18:28  8%    +  -

farah.farah: Zdravím po delší době. Záleží na tom jakou houbu jsi dostala, zda bílou kefírovou,která se dává do mléka. Tady již druhý den by měl být kefír hotový.Bývá kyselejší než kupovaný,a tak sa dá i ředit mlékem. Nebo kefír -Tibi vodní,který se dává do oslazené vody a po dvou dnech vznikne perlivý nápoj. Obojí houbičky jsou drobnější, mléčné měkší,vodní tvrdší. Zkus se podívat na nějaké stránky s vyobrazením houbiček,např.http://www.kombucha-kefir.wz.cz/

reagovat farah.farah 20.9.2013 17:43  5%    +  -

cestovatelka1: myslím že tahle diskuse je mrtvá - už sem nikdo nechodí.

reagovat farah.farah 12.7.2013 9:20  5%    +  -

Ahoj ve spolek, mám čerstvě+ Tibi boubu a nevím zda není něco špatně. Přišly my dvě houbičky pěkné pevné o průměru cca 5ti koruny.

Nevěděla jsem kolik jim mám dát mléka tak jsem je dala do litru. Po dvou dnech se začala oddělovat mléčná sražená hmota a bylo t mírně nakyslé a trochu nahořklé (nevím jak jinak to popsat - navinulé? - zkrátna nechutnalo to jako obyčejný kupovaný kefír),
tak jsem to slila přes sítko.
Ta tvarohová hmota moc přes sítko netekla a já v ní houbyčky nemohla najít - asi se rozpadly na menší chrchlíky a byly téměř k nerozeznání od té mléčné sraženiny.

Někde jsem četla, že se houbičky nemají moc propírat ve vodě, tak jsem to co zůstalo na sítku hodila do nového mléka.

jinak mléko bylo kupované v obchodě čerstvé BIO. Teď jsou v čerstvém plnotučném z Lidlu a dala jsem to radši do lednice.

Proč se rozpadly? Je to normální? A to že to není chutově podobné kyselému mléku je normální, nebo se mi to mléko začalo kazit? Možná ten litr byl na dva chrchlíky moc?

Co teď s nima mám dělat?

reagovat Míša 25.3.2013 12:25  1%    +  -

Dobrý den,
nabízím Tibi krystaly. K osobnímu předání v Pardubicích nebo k zaslání poštou. Více informaci na ostrovid(ad)email.cz

reagovat Tiama 12.3.2013 8:39  68%    +  -

Janamis: moje dopadly úplně stejně

reagovat Janamis 11.3.2013 22:04  6%    +  -

Nemá někdo,prosím,navíc tibi krystaly? Nechala jsem svoje rok "ladem", vytvořila se mi na nich kombucha a teď nejedou. V Praze si mohu pro ně i dojít.Jinak poštou.Děkuji.

reagovat betavelka 16.1.2013 21:02  5%    +  -

Dita: tAK TO BY MĚ TAKY ZAJÍMALO. Pěkný den všem, zajímal by mne váš názor na to co je ze zdravotního hlediska prospěšnější - kombucha nebo tibi?
Mám doma obojí a nějak nestíhám pít oboje, na co bych se měla spíš zaměřit? :-)
Díky Dita

reagovat lemurka 1.11.2012 0:55  1%    +  -

Ahoj,
chci se zeptat, jestli se může u tibi krystalků nechávat část hotového nálevu v nálevu novém, jako se to má dělat u kombuchy?
Vyhovuje mi to tak kvůli krystalkům, jsou takové křehké - nemusela bych je cedit, ale zůstaly by s trochou "limči" rovnou na dně lahve :-)

reagovat Verča 11.10.2012 23:42  1%    +  -

aynka:

Jak je to možné?? Nemělo by to každé něco jiného? ;o) :D

reagovat Martin 10.10.2012 9:22  1%    +  -

Dobrý den,
při výrobě nápoje z kombuchy se mi na hladině utvořily trochu jakoby chomáčky pěny - je to normální, nebo je něco špatně?

Díky za rady.

reagovat Verča 7.10.2012 17:59  1%    +  -

zdravím pěstitele kombuchy :-)
doposud jsem pěstovala kefírové houbičky - kombuchu jsem přibrala nově a už mi o ni lidé říkají. Chci se zeptat, jak dlouho asi trvá, než z toho škraloupku na hladině vyroste placka tloušťky cca 1 cm - kterou bych mohla darovat?
Četla jsem na jiných diskuzích, že do 14 dní už mají další kombušku, ale to mi přijde příliš rychlé..
díky :-)

reagovat Renata 19.8.2012 13:58  1%    +  -

Nabízím Tibi krystalky, kefírovou houbu a kombuchu na výrobu léčivých nápojů.
Účinky na lidský organismus : vyčistí tělo zanesené toxickými látkami, dá mu větší odolnost (imunitu) a ještě doplní stále chybějící bioenergii (vitalitu), což se dnes považuje téměř za zázrak.
Předání osobně nebo poštou.
Brno, tel: 603 366 702

reagovat Petr 1.8.2012 18:57  1%    +  -

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kokik maximální dávky nápoje z Tibi krystalů můžu vypít, děkuji

reagovat Andy 29.6.2012 0:20  1%    +  -

monijka:
Zdravím, mám namnoženou kombuchu, ale nerada bych ji posílala, odkud jste?
andromeda.ok@seznam.cz

reagovat savami 26.6.2012 12:49  5%    +  -

monijka:
Pokud máte ještě zájem napište mi do emailu savami@seznam.cz

reagovat savami 5.6.2012 17:15  5%    +  -

Hanka: Dobrý den,
pokud máte zájem tak mám jak tibi krystaly nebo tibeckou kefírovou do mléka pište na email savami@seznam.cz

reagovat Hanka 29.5.2012 22:15  1%    +  -

zdravim,ráda bych sehnala ty kristalky na kefir Tibi..kdepak bych je mohla sehnat,,Děkuji za odpoved..:)

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Houba Kombucha a Tibi
Diskusi založil(a): Janamis
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si