drahé kameny, acháty a jiné

Růženín svícen - Brazilie

23.5.2007

Diskusi založil(a) 23.5.2007 normenka

i když ve slovenštině,ale i tak krásné psaní o kamínkách http://kamienky.blog.cz/rubrika/kamene-a-d

normenka 21.4.2013 18:07

NÁDHERNÉ STRÁNKY,POVÍDÁNÍ O KAMENECH ,POUŽITÍ A ANDĚLÉ http://www.nakridlechandelu.cz/lecive-kameny?page=1

normenka 30.12.2012 14:45

MOC RÁDA BYCH SE PODĚLILA O KRÁSNÉ STRÁNKY O KAMENECH A JEJICH VLASTNOSTECH: http://www.ankh.cz/drahokamy/ccc.htm

normenka 21.5.2012 14:51

KŘEMIČITANY

normenka 28.1.2012 10:48

Souhrn většiny odkazů,informací a obrázků ZDE NA NÁSTĚNCE

Vladstraschna 8.2.2011 12:23

KRÁSNÉ STRÁNKY

DOPORUČUJI
Reiki oasa - NOVĚ PŘIDÁNO!
Bakana
Drahé kameny
kuk sem
minerály
Jeskyňka
Léčba kameny

normenka 30.9.2010 19:16

Kameny pro znamení zvěrokruhu:
Magické kameny- Nově přidáno
Drahé kameny- Nově přidáno

normenka 5.9.2009 22:41

reagovat kolmery-cz 15.9.2016 9:39  100%    +  -

Heifetz: já jsem ráda, že se snažíte mi pomoct, ale neměla jsem včera čas to detailněji nafotit-tak až dnes a hned se pokusím Vám to poslat--, ale bude to spíš navečer-nyní musím k mudr

reagovat Heifetz 14.9.2016 23:46  5%    +  -

Od této chvíle odmítám určovat kameny z fotografií. Chtěl jsem opravdu pomáhat, protože vím, jaké podvody se na kamenech dělají, ale nedávno jsem se přesvědčil, že z fotek chybuji. Proto se na mě prosím nezlobte a věřím, že to pochopíte.
S úctou Martin

reagovat Heifetz 14.9.2016 13:54  5%    +  -

kolmery-cz: minerál azurit je průhledný. Pokud tohle je, nejedná se o čistý azurit, ale o křemen s azuritem. Musel bych vidět detailní fotku. Takhle se to nelehko určuje. Ale hlavně jsem chtěl opravdu pomoct

reagovat kolmery-cz 14.9.2016 11:56  36%    +  -

Heifetz: ty 3 náhrdelníky by měly být z azuritu-- bylo to na pytlíčku, ale kdoví kdo to popisoval- proto jsem chtěla další info

reagovat Heifetz 14.9.2016 8:05  5%    +  -

kolmery-cz: http://foto.dama.cz/foto.php?f=1206487
Do své fotogalerie jsem dal fotku kamene lapis lazuli. Vlevo je ten rekonstruovaný, uprostřed pravý přírodní z Afganistánu a vpravo pravý přírodní z Tádžikistánu

reagovat Heifetz 14.9.2016 7:42  5%    +  -

kolmery-cz: Těch více pohromadě to už je horší na určování i proto, že jsou moc z dálky. Zjevně se ale jedná o kamínky z řeky. Ten úplně v pravo by mohl být nějaký mramor. Ty 3 náhrdelníky by měl být kámen Lapis lazuli ale je v tom jeden háček, buď se dají sehnat malé odřezky pravého přírodního kamene které se pak otromlují a nebo se dá sehnat takzvaný rekonstruovaný lapis lazuli a ten se vyrábí tak, že se kousky pravého kamene rozemelou na prášek a po té v lisu s nějakým tmelem lisují a je téměř k nerozeznání od přírodního kamene. Možná by pomohlo detailně si ho prohlédnout ten pravý mívá v sobě zrníčka kovově žlutého pyritu a je nejednolitý (má různý vzhled v různých částech kamene). Ten rekonstruovaný je všude stejně barevný a prostě stejný

reagovat kolmery-cz 12.9.2016 22:27  33%    +  -

Heifetz: a co tyto kameny ?

reagovat kolmery-cz 12.9.2016 22:17  33%    +  -

Heifetz: moc děkuji za rady -a zrovna v den kdy mám svátek -hihi

reagovat Heifetz 12.9.2016 18:16  6%    +  -

kolmery-cz: A ten stromek není z fluoritu, ale také z toho zeleného avanturinu, ale je leštěný

reagovat Heifetz 12.9.2016 18:15  6%    +  -

kolmery-cz: ten úplně vlevo by měl být avanturin surový přírodní

reagovat Heifetz 12.9.2016 18:11  5%    +  -

kolmery-cz: Dobrý den, ano, kameny by měli být správně určené. Ten fluorit je nejspíše z Číny, tam jsou takhle velké, ten achát vypadá, že je z okolí Železnice u Jičína. Ty schránky patří nějakému mořskému plži, ale netroufám si určit rod. Rozdíl mezi mlžem a plžem je v tom, že mlži mají 2 schránky proti sobě a plži mají jen jednu.

reagovat kolmery-cz 18.8.2016 14:27  53%    +  -

holky na Nefertitis -- mají do zítra slevu 25% na VŠE !!!!! https://www.nefertitis.cz/

reagovat kolmery-cz 9.8.2016 0:41  96%    +  -

nejsem si úplně jistá zda je ten stromek opravdu z fluoritu a zda mám kameny správně určené --pokud by někdo věděl prosím o rady -díky

reagovat pecka 24.5.2016 18:05  59%    +  -

normenka: Ahoj, jdu si k vám pro radu, koupila jsem neteři náhrdelník ze šungitu, pprotože jsem pro ní chtěla nějakou ochranu, v práci má stres a nedobrý kolektiv, který jí využívá. Paní mi tvrdila, že je to vhodné, tak jestli mi někdo tady může potvrdit nebo vyvrátit, že to tak není. DÍK za radu.

reagovat normenka 22.5.2015 12:31  101%    +  -

Monika.V.: asi jo ,pazourek a lesk to získalo fotkou.JSi dobrá Mončo

reagovat Kastina 21.5.2015 19:41  85%    +  -

bude to asi ten pazourek. Je to matný kámen.

reagovat Monika.V. 21.5.2015 14:01  8%    +  -

normenka: to může být odlesk při focení, ale křemen nemá lom do lastury a všimni si tu ďourku, to taky je specifické pro pazoura, ne křemen, ten se takhle nevyloupne.......

reagovat normenka 21.5.2015 12:38  100%    +  -

taky myslím buď křemen nebo pazourek.Na pazourek mi to přijde lesklé,pazourek je matný

reagovat Monika.V. 20.5.2015 23:23  6%    +  -

Kastina: ahoj, já jsem taky amatér, ale přijde mi jako pazourek, podle lasturnatého lomu i tý malý světlejší tečky, mít ho v ruce, tak spíš, podle fotky nejsem až takový znalec...

reagovat Monika.V. 20.5.2015 23:20  5%    +  -

normenka: jó? Tak nafoť a ukaž, ať se pokochám

reagovat Kastina 19.5.2015 18:20  84%    +  -

Fula: já též, kamínky sbírám už několik let, nějaké poznám, ale tohle netuším a nemohu nikde najít co by se tomu podobalo... což mě štve

reagovat Fula 19.5.2015 17:48  101%    +  -

Kastina: Je moc pěknýNěkdo snad určí co to je.Já jsem amatér

reagovat Kastina 19.5.2015 17:37  84%    +  -

zdravím, poradíte o jaký kamínek jde?

reagovat normenka 16.5.2015 8:26  100%    +  -

Monika.V.: je to nádherný kousek.

já jsem si nechala od kamarádky udělat dřevěného anděla se svým olivínem,je nádherný

reagovat Monika.V. 10.5.2015 21:46  6%    +  -

Monika.V.:

reagovat Monika.V. 10.5.2015 21:35  6%    +  -

normenka: moc hezký, taky dávám něco k dobru, i kydž jsme to už posílala tobě i Martinovi, ale kdyby mněkdo nakouknul.

Ahojky, tak jsem dneska skoro dostala infarkt.Po práci se mi ještě nechtělo domů, ostatně jaro na horách je krásný, čili si to šinu podívat se na bývalou chalupu.( Včera jsem ještě říkala kámošce, že mám po zimě vždycky absťák akonto hledání šutříků a že si musím už taky nějaký najít). A tak koukám, jak s přestavbou chalupy pokročili, napadlo mě podívat se k haldě vybagrované žuly, což dělávám vždycky, páč nejde nechat žádnou hromadu bez povšimnutí, že;-), tam nic než žula, ono se tady nic moc najít nedá (jsem si myslela), spíš v podkrkonoší a najednou mi zrak padl na zídku naproti dveřím. Tam ležel obrovský krystal křemene až záhnědy, ale bez špičky, s ní by měl předpokládám tak půl metru. Asi ho tam položili bagráci , co je se špičkou, nevím.
Jako mineraloga mě skoro trefilo, ale jako čaroďka si myslím,že byl pod tou chalupou nebo těsně vedle jako ochranný.
Jasně, že jsem tam tu krásu nechala, jednak nemovitost není moje a taky si myslím, že patří tam............:-)Jen jsem ho umyla a hodnou chvíli obdivovala. Ale ti, co mě znají, si lehce domyslí, co to se mnou dělalo........:-)
Posílám fotodokumentaci a jdu si dát studenou sprchu..............:-P:-D;-)

reagovat normenka 10.4.2015 8:01  101%    +  -

a nádherný Aragonit
Vlastnosti: Aragonit spolehlivě léčí svým spojením se zemí a současně funguje jako uzemňovací kámen. Naladěn na bohyni Matku Zemi působí blahodárně při konzervaci a recyklaci. Tento kámen dokáže transformovat geopatogenní poruchy a pročišťovat i vzdálené zablokované energetické dráhy. Při své schopnosti soustřeďovat a uzemňovat tělesnou energii dobře poslouží v okamžicích napětí. Tím, že posiluje spojení se zemí, aragonit stabilizuje základní a zemskou čakru. Jemně a citlivě nás vrátí nazpět do dětství nebo do ještě vzdálenější minulosti.
V duševní rovině učí trpělivosti a vstřícnosti, bojuje s přecitlivělostí. Je dobrý pro lidi, kteří od sebe žádají příliš mnoho. Pomáhá těm, kdo se učí umění přenášet část povinností na jiné. Jeho prakticky naladěná energie zvyšuje disciplinovanost a spolehlivost. Vede k pragmatickému přístupu k životu.
V mentální rovině pomáhá soustředění a vnáší do mysli přizpůsobivost a toleranci. Poskytuje vhled do příčin problémů. V citové rovině dokáže čelit zlosti a citovému nátlaku. Nabízí posilu a podporu.
Ve fyzické rovině je kamenem, díky němuž se budete cítit příjemně ve vlastním těle. Napravuje nevyváženosti, zejména nervové tiky a křeče pramenící z vnitřního neklidu.
V duchovní rovině aragonit stabilizuje duchovní rozvoj, který se vymkl kontrole. Uklidňuje a přináší koncentraci, jež obnovuje rovnováhu. Svými vibracemi vás dokáže připravit k meditacím a posunout na vyšší duchovní úroveň. Současně dodá energii hmotnému tělu.
Léčebné využití: Aragonit rozehřívá i okrajové oblasti těla a šíří po celém těle energii. Léčí Reynaudovu chorobu a třesavku. Prospívá kostem, napomáhá ukládání vápníku, navrací pružnost ploténkám. Také ulevuje od bolestí a odstraňuje svalové křeče. Posiluje imunitní systém a reguluje příliš rychle probíhající procesy. Pomáhá ukotvovat lidi, kteří přehnaně „létají v oblacích", v jejich vlastním těle. Aragonit lze položit i na mapu, aby tak vyléčil dráhy napětí probíhající v oněch místech pod povrchem.
Umístění: Aragonit můžete držet nad postiženou částí těla nebo ho na ni položit. Lze se rovněž vykoupat v aragonitovém elixíru. Vložený pod polštář pomáhá proti nočnímu neklidu. Při doteku rukou uklidňuje. Dá se nosit i jako přívěsek zajišťující uzemnění.

reagovat normenka 10.4.2015 7:58  100%    +  -

Pieterstit nádherný to kamínek s velmi krásnými vlastnostmi

V nádherném kameni pietersitu je doslova zakleta sama podstata, síla a krása letní bouřky, neboť v pietersitu vidíte brilantní záblesky zlatého světla uprostřed vířících mraků v nejhlubší modré barvě. Pietersit je znám také jako Kámen blesků či Kámen bouře, protože je nabit silnou energií, která je téměř až hmatatelná. Stejně jako blesky a bouře čistí vzduch a obnovují některé věci v přírodě, pietersit od nás odvádí negativní energii a vyjasňuje náš emocionální zmatek, čistí naši auru a obnovuje tak náš klid a vnitřní rovnováhu.
Pietersit také poskytuje současnou aktivaci sakrální čakry a solar plexus čakry, stejně jako čakry třetího oka, což vytváří silný nárůst energie naší osobní vůle a schopnosti intuice.

Pietersit je účinný ochranný kámen, který chrání svého nositele zejména před povětrnostními vlivy. Uklidňuje vystrašené lidi a zvířata během bouřek, chrání při jízdě za špatného počasí a chrání domy a podniky proti poškození bouří. Pietersit může také sloužit jako štít proti nepříznivým účinkům technologií, zejména pokud pracujete dlouhé hodiny u počítače.
Pietersit je velmi vhodným léčivým kamenem pro ty, kteří se již mnohokrát pokusili zbavit své závislosti, a dosud se jim to nepodařilo. Pietersit je podpůrný a posilující kámen, který pomáhá určit příčinu neúspěchu naší snahy o léčbu ze závislosti. Především a hlavně - pietersit zvyšuje naše odhodlání a vůli podstoupit léčbu závislosti.
Pokud u sebe nosíte pietersit delší dobu, pak také zvyšuje vaše sebevědomí. Je tak ideálním kamenem třeba pro kreativní lidi, kteří postrádají důvěru ve své schopnosti a díky tomu svou kreativitu nedovedou finančně zhodnotit.
Pietersit a jeho energie pro léčbu fyzického těla

Pietersit stimuluje fyzické tělo, kterému poskytuje energii a sílu. Udává se, že pietersit je léčivým kamenem pro nervový systém, vhodný pro stimulaci a posílení nervů a mozku. Udává se také, že pietersit pomáhá zmírnit bolesti hlavy, nervové choroby, potíže s dýcháním, bolest břicha a závratě.
Některé autority v oblasti léčitelství uvádějí, že pietersit stimuluje hypofýzu, vyvažuje endokrinní systém a tvorbu hormonů, kterými se řídí metabolismus, krevní tlak, růst, pohlaví a tělesné teploty. K tomuto působení pietersitu však máme jistou skepsi, ačkoliv jej jinak považujeme za jeden z nejlepších léčivých kamenů vůbec.
Pietersit je také zmiňován pro použití ke zmírnění očních infekcí, u některých jeho majitelů údajně došlo ke zlepšení zraku na dálku a nočního vidění.
Pietersit a jeho emoční léčivá energie

Pietersit může být důležitým pomocníkem pro uvolnění našich v nitru zadržovaných pocitů, individuálních křivd a konfliktů tak, že je pomůže „vynést na povrch“. Tím umožní dosud nevyřčeným a v našem nitru ukrytým pocitům přejít v emocionální výlev, který nejen „čistí vzduch!, ale zároveň jím začíná buď proces hojení pociťovaných křivd anebo řešení konfliktních situací. Ať jde o mezilidské vztahy, nebo jen o naši osobu, výsledky budou vždy směřovat k nastolení dobra v nás samých.
Pietersit je vynikajícím kamenem pro ty, jejichž život či kariéra stagnuje a oni nedokáží dosáhnout dalšího pokroku. Pietersit pomáhá odstranit stagnující energie, zvyky a životní vzory, a odhaluje nové směry pro náš další život, kariéru či třeba vztah. Dá se říci, že pietersit je skutečným kamenem silné vůle, protože nám propůjčuje vůli a sílu, abychom novým směrem v našem životě opravdu vykročili.
Pietersit a jeho energie pro rovnováhu čaker

Pietersit silně aktivuje systém čaker v těle pro využití plného spektra elektromagnetické energie. Zvyšuje světelnou energii ve fyzickém těle, stejně jako posiluje naši auru. Energie jeho zlaté barvy aktivuje druhou a třetí čakru, zatímco jeho tmavě modrá barva stimuluje čakru třetího oka.
Sakrální čakra, nebo také druhá čakra, řídí tok energie a těžiště našeho těla. Zde je centrum životní síly v těle a odtud se řídí tok informací od těla k mysli a od mysli k tělu. Naše pocity, intuice a jiné "nelineární" formy komunikace pocházejí právě z této čakry. Pokud není tato čakra v rovnováze, symptomy toho se projevují jako zmatek, závislost na druhých, potlačování pocitů, neschopnost cítit radost, frustrace a obavy ze sexuálního styku. Naopak když je tato čakra v rovnováze, jste plní života, cítíte v životě především radost a uspokojení prakticky ze všeho, co činíte.
Čakra solar plexus, nebo také třetí čakra, je distribuční centrum naší energie a je to také čakra našich vztahů. Tato čakra se nachází mezi žebry a pupkem a řídí imunitní a trávicí systém. Když je tato čakra v rovnováze, máte fyzickou sílu bojovat s infekcemi a alergickými reakcemi. Jestliže je čakra solar plexus nevyvážená, pociťujete uvnitř duše strach – že někoho zklamete nebo rozladíte, nebo ještě hůře - podřizujete svůj život a potěšení vůli druhých lidí. Když je čakra solar plexus v rovnováze, máte možnost interpretovat svět skrze své vlastní myšlenky a emoce, takže si řídíte sami svůj život a neřídí vám jej diktát někoho jiného.
Čakra třetího oka, nebo také šestá čakra, je centrem našeho vnímání, intuice a myšlení. Řídí náš zrak a každodenní povědomí o světě. Tady se nachází naše vědomí, s nímž jsme spojeni právě prostřednictvím této čakry. Zde zvažujeme a porovnáváme, co je pro nás důležité a nedůležité, třídíme zde „přijatá data“ a dojmy. Čakra třetího oka ovládá tok energie v našem těle. Pokud je tato čakra v rovnováze, vidíme věci v našem životě zřetelně a naše vnímavost k nim je vysoká. Naše myšlenky a interní komunikace v rámci sebe samých jsou zdravé a jiskřivé. Jsme otevřeni novým myšlenkám, snům a vizím. Můžeme také lépe řídit tok naší energie v rámci všech čaker.
Pietersit a jeho duchovní energie

Pietersit rozptyluje naše marné iluze a pomáhá člověku vidět krásu jeho duše a jeho života. Tím, že pietersit stimuluje čakru třetího oka, nám dává schopnost pochopit podstatu daného okamžiku a vidět jej v souvislosti, jak tento okamžik může ovlivnit naši budoucnost. Pietersit také zvyšuje jasnost našeho myšlení a podporuje rozvoj naší intuice. Pietersit umožňuje urovnat si nesourodé myšlenky a myšlenkové proudy, a najít mezi nimi ty správné souvislosti. Jedná se o vynikající kámen třeba pro studenty, učitele a výzkumné pracovníky.
Pietersit a energie jeho barev

Tmavě zlaté krystaly v pietersitu, probleskující jako paprsky slunce v bouřné obloze, nám dávají hluboký a výrazný smysl pro oddanost našim cílům a našemu životnímu odhodlání, poskytují nadšení a schopnost sdílet celoživotní závazek péče a lásky. Poskytují nám sílu vést náročné projekty, podporují naše organizační schopnosti a úsilí o úspěch. Ty kameny, v nichž převažují tmavší odstíny zlaté barvy, jsou neobyčejně silnými léčivými krystaly. Pomáhají při řízení a vedení lidí, přinášejí nám úspěch a vliv. Zlaté barvy pietersitu nám také dávají moc nad svým vnitřním já, která nám umožní ovládat náš stres a úzkost.
Tmavě modré odstíny v pietersitu přinášejí důvěru, víru, trpělivost a respekt k našemu životu. Učí nás, že pro dosažení našich cílů musíme být upřímní a důvěryhodní, že musíme v životě jednat odpovědně. Pokud nosíme pietersit jako šperk, potom tmavě modrá barva kamene zvyšuje respekt a soucit, který máme v sobě. Učí nás jednat lidsky a čestně, povzbuzuje nás jednat milosrdně a pomáhá nám zaměřit naše životní úsilí nejen pro sebe sama, ale i na službu ostatním lidem.

reagovat normenka 10.4.2015 7:54  100%    +  -

reagovat normenka 10.4.2015 7:50  100%    +  -

ahojky Kamínci,našla jsem moc krásný článeček na čtení,pokud by jste chtěli přečíst si o jantarech můžete zde http://www.czech-press.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=3998:neni-jantar-jako-jantar-sp-623600075&catid=1656:2005-06&Itemid=148

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: drahé kameny, acháty a jiné
Diskusi založil(a): normenka
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si