Psi a klíšťata

Letos je extrémně moc klíšťat. Jak bojujete s klíšťaty na vašich psech? Zajímají mne názory, rady, postřehy... Máte nějaké babské rady jak na ty ošklivé potvůrky?
28.5.2007

Diskusi založil(a) 28.5.2007 H.T.

reagovat kikousek 7.6.2019 16:35  5%    +  -

Ja mohu z vlastni zkusenosti doporucit obojky proti klistatum. ty jsou nejlepsi a nejspolehlivejsi

reagovat Alice_k 24.9.2012 17:19  5%    +  -

Musím se podělit o naše super zážitky s vytahováním klíšťat našim dvěma hafanům. Ne že by na tom bylo něco zábavného, ale jak v létě začala klíšťata, začali je hafani samozřejmě nosit domů. A jelikož jsem neměla dezinfekci, tak jsem jim pak ty rány dezinfikovala manželovou Balantines :-) radost z toho neměl :-) jen pro info, bylo to ještě před methanolovou aférou, takže žádné ohrožení pro pejsky. Ale když mě tak manžel chytil asi počtvrté, tak mi došel do lékárny koupit dezinfekci. A máme po srandě :-)

Anonym 5.6.2011 9:34  1%    +  -

Dobrý den,včera jsme pejskovi objevili klíště a při vytažení prasklo a až na podruhé sme ho vytáhli.Může to pro pejska znamenat něco vážného co se týká jedovatých látek z klíštěte?Děkuji za odpověd...

reagovat Kaczorek 4.6.2010 17:42  35%    +  -

Gedulinka: to je běžná reakce...klíště do rány vetřikuje své sliny...a tohle je reakce...brzy to zmizí

Anonym 3.6.2010 17:17  1%    +  -

dobrý den.. chtěla bych se zeptat... vytáhla jsem svému psovi 2 klíšťata.. jedno včera a jedno dnes.... u obou se jim kolem ranky vytvořila boulička.. není zarudlá jen prostě boule.. chcu se zeptat jestli je to normální nebo co s tím??děkuji za radu.. ps: pejsek je očkovaný

Anonym 6.5.2010 14:21  1%    +  -

Tak s tímto zkušenosti nemám,my už nasadili Kiltix, at nám vydrží celou sezonu. Jinak s klistaty to bude letos asi jeste horsi nez loni,nekde jsem cetla,že jsou zase hodne infikovani a stale rok o roku odolnejsi :-(.

reagovat Kaczorek 3.5.2010 16:05  100%    +  -

nemáte někdo zkušenosti s tímto přípravkem???? http://www.baron.cz/pes/cajovnikovy-odpuzovac-klistat-pro-psy-ml-3241-k-KP000012-X000705-X000706.html

reagovat Kaczorek 3.5.2010 15:47  100%    +  -

marcela3: já měla asi 4...začaly se zachytávat už v březnu..tak jsem hned dala frontline pipetu...a teď mám klid..už měsíc..mám obědnaný scalibor..tak jsem zvědavá jak ho bude snášet

Anonym 3.5.2010 13:08  1%    +  -

A letos??? Už jste měli nekdo klíštáky???

reagovat Emílek11 22.12.2009 10:21  5%    +  -

Hana T.: My už léta používáme Advantix spot on a jsme fakt spokojení. Do kožíšku Maxe se nedostane ani klíště a to nekecám..

Anonym 21.8.2009 15:43  5%    +  -

U nas tuto sezonu vitezi Advantix! Pohoda,klistat minimum.A to jsme pobyvali docela v prirode.Hlavne taky mel nas Sindy klid od klistat.Loni jsme uzivali Kiltixy,taky byly fajn,ale letos jsme chteli zkusit ty pipety.Ale doporucuji oboji :-).

Anonym 9.8.2009 12:19  1%    +  -

Dobry vcera jsem na mim psovy našla klište ale neslo vytahnout tak jsem ho natrela midlem a fur to nešlo on si to ani nenechal oddelat furt se branil tak jsem toho nechala a rano jsem to kliste nasla na zemi mrtvi a mam strah aby nemel boreliozu jak poznam ze ju ma diky za odpoved

reagovat 1moni 28.5.2009 22:39  100%    +  -

KILTIX!!!

reagovat padesatka 28.5.2009 17:31  36%    +  -

Denisa:

teď jsem byla u veterináře,taky měl u oka klíště a dokonce dvě,ale stala se mi úplně jiná věc,já myslela,že je má také na bříšku,hrozně kňučel
a já blbec jsem ho tahala za cecíky,no prostě
jsem kus v...

Anonym 27.5.2009 21:05  1%    +  -

Muj pejsek měl klíště na čumáku asi 1cm od oka,muže se mu něco stát?

Anonym 15.5.2009 11:14  1%    +  -

Hana T.: Je to tak! Mám psa převážně bílého a fenku sobolí (přírodní) barvy. Ze psa neustále sundavám nejen klíšťata, ale i mušky. jednoznačně dávají přednost bílým částem psa. Bílá barva hmyz přímo magicky přitahuje, proto mne docela rozčilují rady - berte si do lesa bílé oblečení.
Obojek Scalibor mým psům vůbec nezabíral, Kiltix jakž takž, ale dost nepříjemně páchne. Frontline už na klíšťata dle mé zkušenosti nezabírá. Je mnoho dalších pipet, které zatím ještě účinkují - na některé ale mají psi alergii, páchnou nebo hodně mastí srst - což je nepříjemné u dlouhosrstých psů. Když se klíště už přisaje, je tu riziko přenosu infekcí. Určitě nedoporučuji přisáté klíště čímkoli mazat či zakapávat. Skvělé jsou speciální plastové háčky (ke koupi v lékárnách nebo u veterinářů), kterými se klíště bez stisknutí podebere a několikerým jemným otočením vytáhne vždy neporušené. Pak je teprve vhodné vydesinfikovat ranku po klíštěti.

reagovat 1moni 18.2.2009 15:23  51%    +  -

robert: prosím tě- ihned jdi na veterinu na odběry krve...známí pejsek také zničeho nic začal mít bolavé nožky,vysokou teplotu,nakonec zůstal na veterině na kapačkách a zjistili mu nakažení od klíštěte!!!!!upaluj ať nic nezanedbáš!!!!!!!i kdyby to byl planý poplach tak pro klid na duši!!!!

reagovat plachtařka 18.2.2009 11:13  29%    +  -

robert: mohla ale to by určitě zjistil vet z krve, taky by to mohl být epileptický záchvat

Anonym 17.2.2009 20:35  1%    +  -

zdravim muj pes ma mel uz dvakrat krece ze se nudrzel na nohou a a mel oci vubec nereagujci skoro kdyz se to stalo poprve tak jsem bezel k veterinarovi ale nic nezjistil udelal rozbor krve a rengen a nic to nevyresilo nemohlo by to byt nejaka infekce klistetem?

reagovat 1moni 1.5.2008 10:47  6%    +  -

Tysule: na moje pejsky už právě také Frontlain nefungoval!blešky a klíšťata jsou proti tomuto přípravku už imunní

reagovat 1moni 30.4.2008 19:47  56%    +  -

svabe: Ahojky,prodají ti ho na veterině,je to pipetka a opravdu alespoň u mých chlupáčů funguje!

reagovat Tysule 30.4.2008 7:45  14%    +  -

svabe: Nám právě Frontline taky nevyhovoval,ale ADVANTIX už jo. Oni klíšťata jsou asi čím dál odolnější

reagovat svabe 30.4.2008 7:35  12%    +  -

karlle: Nám se právě frontline které se vetře mezi lopatky neosvědčilo,naše fenka si několikrát donela přisáté klíště.

reagovat Tysule 30.4.2008 7:25  14%    +  -

Ahojky
My používáme taky pipetky ADVANTIX (kupujeme si je u veta) a jsou super! Na klíště sice učínkují přibližně měsíc,ale opravdu skvělý

reagovat karlle 30.4.2008 7:00  43%    +  -

Ahojky já mám všeobecně dobrou zkušenost s ampulemy od Frontline,vetře se to pejskovi za krk a na kořen ocasu a okamžitě se mu to rozleze do celé kůže a hlavně jedna ampule stojí cca na psa o váze 2-10kg necelý 200,- záleží u jakého veterináře ji koupíte a máte dobře na 4-6měs. vystaráno...

reagovat svabe 29.4.2008 19:43  12%    +  -

1moni: Ahoj,můžeš mi prosím říct,jestli dostanu ten přípravek v lékárně,nebo musím na veterinu?A je to sprej,nebo co?Moc dík,taky se mi kapsle frontline neosvědčila,ale dávkovač frontline je dobrej,jen se musí častěji stříkat.

reagovat 1moni 29.4.2008 19:27  50%    +  -

přípravek ADVANTIX je super na blechy a klíšťata!!!doporučuji!

reagovat Ifulka 20.8.2007 22:12  13%    +  -

Hana T.: Souhlasím-taky jsem na holkách nic nenašla.Zato dcera měla za posledních 14 dní 2.A to byla ještě většinu času na brigádě,nebo doma...

reagovat Hana T. 20.8.2007 12:31  5%    +  -

Taky máte pocit, že těď už klíšťata nelezou? Moji psi už dobré 2 měsíce žádné neměli a ani po nich žádné "neštrádovalo"

reagovat Hana T. 23.7.2007 14:34  7%    +  -

Zde je možnost nechat si otestovat klíště
ZDE

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Psi a klíšťata
Diskusi založil(a): H.T.
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si