Plácání se v hlíně, aneb keramické záležitosti

Pojďte si vyměnit zkušenosti, názory, rady a své vlastní postupy při "plácání z hlíny"

Několik mých uplácanců a splácanců... Kruh nepoužívám, protože žádný nemám ;) Proto omluvte "šišatost"

29.5.2007

Diskusi založil(a) 29.5.2007 H.T.

reagovat Libuše 24.12.2014 11:32  1%    +  -

Když něco vytvořím mám počkat dokud to nezaschne a pak to natřet nebo to mám natřet hned? Díky za odpoved!

reagovat MgrPlivnik 11.12.2012 12:48  5%    +  -

kaajee: Návod na píšťalky bych věděl, jestli je to ještě aktuální. Mám mejlík: jacekt@seznam.cz

reagovat babika 17.8.2010 15:59  58%    +  -

zdravím vás keramičky,je mezi vámi nějaká šikulka,co dělá cylindry na lampu?mé kadeřnici se rozbilo stínítko-bíle keramické,vůbec nemám ponětí,co myslela,ale vy možná budete vědět,kdyby vás něco napadlo,dejte mi prosím vědět do vzkazů,předala bych vás k domluvě přes net přímo s onou dotyčnou-DÍKY

reagovat adelajden 28.3.2010 10:36  5%    +  -

krás, krása, a že "šišatost"....vůbec ne, je to přeci dělané z ruky....též dělám keramiku a zakládám si na tom, že je to dělané z ruky a tvé hrníčky jsou dělané z ruky a ze srdce a to se už moc nevidí. Posílám Vám všem šikovným pozdrav a přeji krásnééé dny. A tvořte, tvořte, tvořte.....posiluje to ducha....doufám...

reagovat Čert 24.2.2010 19:54  5%    +  -

Je to nádherné a určitě tě to potěšilo.Taky jsem chodila do keramiky,když byli děti starší.Je to výborná věc-doporučuji všem proti nudě...

reagovat Jana_Marie_N 7.2.2010 11:25  5%    +  -

Takový krásný hrnečky a bez kruhu?... To musím vyzkoušet! ;) Dík za tipa!

reagovat www.libuska.wbs.cz 6.3.2009 23:24  24%    +  -

Srdečně Vás zveme na Kladenské velikonoční trhy aneb „JARMARK ŠIKOVNÝCH RUKOU“, který se koná dne 28.3.2009 od 10,00 do 16,00 hodin ve 2. Základní škole Zdeňka Petříka 1756 - Stará Amálka, Kladno, budova vpravo - Sever. Pokud máte zájem prezentovat své výrobky či zboží, přihlašte se na mail - libuse76@centrum. cz, a to do 15.03.2009. Poté obržíte bližší informace.
Po tomto termínu přijímáme přihlášky pouze v případě, nebude-li naplněna kapacita trhů. Těšíme se na spolupráci! Líba Vičíková (www.libuska.wbs.cz) a Vlaďka Burantová (www.fialkyvladka.wbs.cz)

reagovat žůža 26.8.2008 20:56  5%    +  -

schenna: ahoj dělám keramiku,ale nevím jestli by se ti nevypálené výrobky venku nerozpadly muselo by se to asi pořádně nalakovat,ale nevím nevím.Jestli to budeš zkoušet tak držím palce.Zuzka

reagovat H.T. 25.8.2008 14:52  5%    +  -

hezkýýýý.......

reagovat schenna 25.7.2008 1:00  17%    +  -

další ve fotogalerii v rubrice keramika

reagovat schenna 25.7.2008 0:56  17%    +  -

můj poslední výtvor - Budha

reagovat schenna 25.7.2008 0:54  17%    +  -

Ahojky všechny od hlíny!!!Tak se tady kochám a závidím. Mě moc baví keramika, ale mám časově náročné zaměstnání a paní, ke které jsem jezdila už nedělá. Mě to vyhovovalo, jak bylo volno, tak jsem zavolala a jela k ní, žádné pravidelné dny a hodiny. Tak teď marně hledám někoho podobného, ale marnějsem z Řeže u Prahy. Nevíte o někom? A taky by mě zajímalo, kdybych dělala z hlíny, nechala vyschnout a přelakovala, jestli by to vydrželo venku na zahrádce, co myslíte? Dělala bych doma, ale nemám podmínky pro vlastní pec. Tak děkuju, jestli někdo odpovíte

reagovat Pippi 17.6.2008 11:52  5%    +  -

Dobrý den děvčata,
jste tady samé šikovné tvořilky a jestli máte chuť, mrkněte se na moje stránky, www.sperky.wz.cz a jestli budete chtít některá poradit, jak udělat takový šperk z hlíny a skla,ráda Vám poradím Pavla-Pippi

reagovat valcha 18.5.2008 0:35  6%    +  -

lukytom: U nás v keramice i já točíme kulaté misky na dřevěném taliři na Pizzu.jde to docela dobře.

reagovat žůža 30.3.2008 18:08  5%    +  -

také ráda keramičím,a to je jeden z mých výrobků

reagovat žůža 27.2.2008 12:53  5%    +  -

Jsi šikulka taky se ráda plácám v hlíně a točím i na kruhu ,ale to mi zas tak nejde.Máme kruh v práci, učím v mateřské škole a vedu kursy keramiky pro děti i dospělé. Hrozně moc mě to baví, každou volnou chvilku věnuji keramice.Tak PLÁCÁNÍ ZDAR !!!!

reagovat kaajee 12.10.2007 12:46  5%    +  -

super věci, mám prosbu, sháním návod na keramickou píšťalku, nemáte někdo tip? díky Klára

reagovat Hana T. 19.6.2007 14:36  6%    +  -

takyjaja: Super ! Nádherný! šikula smekám

reagovat takyjaja 19.6.2007 14:26  5%    +  -

taky bez kruhu

A s kruhem...

reagovat B-valina 7.6.2007 18:18  25%    +  -

Hana T.: teď mi ségra je že kosek od nás je taky kurz keramiky, jen za cenu s amtroše, je to s dětma... tak seberu neteř a jedu

reagovat Hana T. 7.6.2007 10:09  5%    +  -

B-valina: Ono to moc času nezabere ;) Každopádně pokud s o to pokusíš, držím palec ;)

reagovat B-valina 6.6.2007 14:05  56%    +  -

Hana T.: to by možná vypálili,ale zase je fakt že tam pořádají kurzy pro veřejnost, tak nevím jestli by mi neřekly ať jdu tam.... jenže já si to se svou nestálou pracovní dobou moc nemůžu dovolit

reagovat Hana T. 30.5.2007 14:29  5%    +  -

B-valina: Jsou tvrdnoucí hmoty, ale nejsem si jistá tím, že se pak výrobky dají používat...
Z klasické keramické hlíny si taky můžeš něco udělat a nechat přirozeně vyschnout. Nevýhoda je, že se to nedá používat např. na pití, ale mám z nevypálené hlíny svícny na čajovou svíčku (nabarvené, přelakované lakem na ubrousky a taky to jde).

Na většině ZŠ už dneska mají pec, takže se s nima zkus domluvit, a pár korun Ti jistě něco vypálí... ;))

reagovat B-valina 30.5.2007 13:43  21%    +  -

moc by mě to lákala vyzkoušet. jsou nějaké hlíny kde není potřeba vypalovací pec a stačila by třeba jen obyč trouba. Vím že jsou např samotvrdky, ale to se mi tak nějak nezdá

reagovat Hana T. 30.5.2007 12:47  5%    +  -

lukytom: Díky..

reagovat lukytom 29.5.2007 20:53  11%    +  -

Jsi moc šikovná, kruh bych neřešila, takle se mi to zdá supr.

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Plácání se v hlíně, aneb keramické záležitosti
Diskusi založil(a): H.T.
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si