Máte někdo Labradora?

Ahojky,zdravím všechny máte někdo doma Labradora?Já mám teď tříměsíční fenku a mám pocit že jsem s nervama v koncích,že její výchovu absolutně nemůžu zvládnout všechno kouše,skáče a navíc je se mnou asi od 6 týdnů tak by měla už trochu poslechnout ale mě vůbec neposlechne.Jak jste zvládli výchovu vy?Spraví se to vůbec někdy?Čekám začátkem července mimčo a jsem z toho docela v koncích jestli to vůbec půjde....udu ráda za každou radu
5.6.2007

Diskusi založil(a) 5.6.2007 nutt

Anonym 6.4.2018 16:51  1%    +  -

Dobrý den. Já mám už jedenáct let svého labradora a mohu doporučit jen jednu výchovnou strategii, protože jako jediná zabrala. Když jdete ven buďte ve vyrovnané náladě pes/fena pak bude tak. A v takovém rozpoložení zůstaňte. Jděte na ňáké klidné míst, kde nejsou rušivé vjemy a začněte nejdřív s povelem ke mě, pak pokračujte povelem sid - sedni a nakonec lehni a zůstaň. Pokud se pes povely bude učit v tomto pořadí ušetříte (alespoň u mě) dva měsíce práce s cvičení. Ke mě je nejduležitější tak proto jako 1. . Chvalte svou fenu za každé dobré splnění, aby věděla že se to vyplatí. Jelikož jsou Labradoři společenští a lovečtí psi nejlepší odměna je vaše pohlazení a společnost nebo piškot. Nenašla jsem labradora, který nejí piškoty. Cvičte, ale ne každou vycházku. Třeba ráno ne, odpoledne ano večer ano a v noci ne. Mohlo by se vám stát, že vás pes začne při příliš rychlém tréninku ignorovat. To nechce nikdo. Mohla bych pokračovat, ale to by jen přece mohlo pro začátek stačit. A s tím kousáním - pořiďte si zatím 5kg kost a štěně ji zdolá asi za 2- 3 týdny. Fido má teď 12kg, ale to proto, že je kousací maniak a už jak je velkej, tak má i sílu. Tak čusprďus. Ať vám to vyjde.

Anonym 11.3.2011 20:38  1%    +  -

lubym čivavi

reagovat noc 30.8.2010 19:24  26%    +  -

Ahoj holky.Nějak se mi nedaří,aby ta naše kačena shodila to,co ní narvali během dovolené.Nevíte jestli existují nějaké méně kalorické granule?

reagovat nerglova 19.6.2010 13:38  30%    +  -

noc: Naše je doma. Ale venkovní prostředí jim nevadí. To co je teď nejsou mrazy... jooo, to až bude -20, to je jiná.

reagovat noc 23.1.2010 22:13  40%    +  -

děvčata máte Vaše miláčky doma nebo venku?Moje kača je venkovní,ale teď v těch mrazech ji beru na noc do verandy.Ale říkali mi zkušení pejskaři,že jim zima nevadí.Tak nevím,jestli dělám dobře.Má dobrou boudu,má v ní seno,ale přece jen je mi jí líto.

reagovat nerglova 15.1.2010 14:22  9%    +  -

noc: Pokud se chceš přidat, máme uzavřenou diskusi. Kdyžtak mi písni do vzkazů.

reagovat noc 5.1.2010 22:30  34%    +  -

Ahojky.Můžu se k Vám přidat?Mám labradorku,která bude mít v dubnu 3 roky a teprve te´d mám pocit,že mě začíná opravdu poslouchat.Ale je pravda,že ji učím od malička.Mám ji od 8 týdnů.Co těžko zvládám,je skákání po návštěvách když přijdou,nebo potkáme někoho venku.S tím bojujem pořád,ale když na ni zakřičím,tak toho nechá.Ale nerada.

reagovat nerglova 28.8.2009 21:08  52%    +  -

uvka: Naše je taské vítací, až mě to někdy štve - miluje hlavně děti. Ty jak vidí, tak je jak šílená.

reagovat uvka 28.8.2009 20:47  5%    +  -

ahoj já mám labradora už devátý rok, ohromný kamarád ale hračička bude asi pořád miluje děti a hlavně je to vítací pes.

reagovat Jana0 17.6.2009 21:19  6%    +  -

nerglova: abych pravdu řekla,tak mě se v Barfu některé věci moc nelíbí,ale když to někdo umí,tak proč ne...Helču i znám a vím,že její psi prospívají krásně,takže ta opravdu ví co dělá:o)

reagovat nerglova 17.6.2009 10:28  5%    +  -

Jana0: Na tyto stránky jsem také narazila. Hledala jsem informace o stravování BARF. 14 dní jsme již neměli granule a jedem na masíčku, zelenině a nějakých těch doplňcích. Zatím máme maso mírně převařené, ale chceme přejít na syrové. Koupili jsme lososový olej na srst apod.... už po 14 dnech pociťujeme změny, přesně, jak se píše na mnoha serverech na internetu. I po drahých granulích byla stolice několikrát denně. A teď?? Jen jednou!! Je jen škoda, že jsem k tomu nenašla nějakou diskusi, kde si lidé vyměňují své poznatky. Ale každopádně informací je na internetu hodně. Dnes máme k večeří brokolici , celer a bílý jogurt - to je mňamka. Miska je jako bych ji vytáhla z myčky.

reagovat Jana0 16.6.2009 21:36  5%    +  -

nerglova: jj tak RTG jsou opravdu minimum,ale jste na dobré cestě:o)Jen pro zajímavost,doslechla jsi se už o této velice vážně nemoci,která je u populace labradorů masivně rozšířená??Tady odkaz http://www.calenzana.estranky.cz/stranka/eic-_v-anglictine_

reagovat nerglova 15.6.2009 15:01  5%    +  -

pajinecka.v: Zatím to byla jen poznávačka, ale snad se pak zadaří....

reagovat nerglova 15.6.2009 15:01  5%    +  -

Jana0: Zatí jsme se objednali na RTG, pak se uvidí, jak to dopadne. Ještě je čas. Ale vet. je zatím s jejím zdravím .... spokojen.

reagovat Jana0 14.6.2009 22:33  5%    +  -

nerglova: a jaký vyšetření chcete podstoupit?:o)

reagovat pajinecka.v 14.6.2009 20:25  101%    +  -

nerglova: takže štěnátka budou? nevěsta se líbila?

reagovat nerglova 14.6.2009 20:15  6%    +  -

Jana0: Už jsme objednaný u vet.

reagovat Jana0 13.6.2009 22:42  5%    +  -

nerglova: už máte aspoň vyšetření?Nebo se přidáš do řad nezodpovědných množitelů?:o)))

reagovat nerglova 8.5.2009 14:53  7%    +  -

pajinecka.v: Tak v neděli budeme mít návštěvu. Sháníme do budoucna ženicha a jednoho fešáka jsme sehnali cca 15km od našeho domova. Tak se budeme družit. Už se těším, jak se vydovádí a možná jednou ...... budou ty štěňátka.

reagovat Jana0 23.4.2009 21:05  5%    +  -

Cru: tipla bych,že jde jen o přehnané emoce a vyjádření náklonosti,ne sexuální touhu...psi také často obskakují jen z důvodu,že někoho obdivují,nebo jen vyjadřují sounáležitost ve smečce...
Zkus kouknout sem http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewforum.php?f=38
aspoň zjistíš,co všechno může naskakování znamenat a je tam i jak zasahovat:o)

reagovat Cru 23.4.2009 12:45  7%    +  -

Jana0: a o co se teda jedná? prosím si vysvětlit

reagovat Jana0 22.4.2009 18:13  5%    +  -

pajinecka.v: pokud tě u toho jemně kouše jak říkáš,tak to není sexuální chování....i když ho má vystrčenýho...já neříkám,aby jsi ho to nechala dělat,ale v téhle situaci bych na něj nešla rozhodně nějak zle,spíš bych se tomu zasmála prohodila něco ve smyslu ty jsi ale trouba a normálně bych ho sundala dolů a pokud by se o to pokusil znovu,stačí naučit povel NE...

Nevím,proč si všichni lidi myslí,že jakmile na mě pes naskočí,jedná se o sexuální chování...psi tím vyjadřují daleko více věcí,než jen to,že chtějí nakrývat....co třeba fena,která takhle naskočí na fenu?Tam se taky jedná o sexuální chování?

reagovat pajinecka.v 22.4.2009 16:18  101%    +  -

Jana0: když vystrčí a nasedene ti na nohu a začne přirážet jemně tě kouše tak to určitě tak nemyslel a nebyl sex. naruživej

reagovat Jana0 22.4.2009 15:55  5%    +  -

pajinecka.v: a to soudíš podle čeho??

reagovat pajinecka.v 22.4.2009 12:25  101%    +  -

Jana0: tak tady byl teda sexualní podtext

reagovat Jana0 22.4.2009 12:24  5%    +  -

pajinecka.v: já taky neříkám,aby jsi ho nechala..jen říkám,že pokud to nemyslí sexuálně,tak tím že ho sprdneš na dvě doby jen narušuješ jeho důvěru k tobě...nic víc nic míň......

reagovat pajinecka.v 22.4.2009 6:27  101%    +  -

tak nezlobse na mě ale když si dá naleze na mojí nohu a začne se chystat na svůj úkon tak ho určitě nenechám aby mě poskakal on už to skouší i na fenky venku jenomže má smůlu a to je mu 10 měsíců a už tak blbne, stejně štěnata nechceme takže půjde uříznout aspon se trošku sklidní

reagovat Jana0 21.4.2009 19:55  5%    +  -

Holky,ale to že pes naskakuje nemusí mít nutně spojitost s jeho pohlavními pudy a nadřazeností vůči vám....a pokud na něj nastoupíte agresivně,můžete to ještě zhoršit,pokud to myslel jinak než jste to vy pochopili....pokud ne,tak je to v pořádku,ale nic není černobílé,obvzlášť v chování psů:o)

reagovat pajinecka.v 21.4.2009 11:40  101%    +  -

nerglova: právě že v baráku není žádná ale venku na sídlišti nějaka hára protože je jak praštěnej venku, furt nos u země a jede , včera to přehnal ještě jednou a vykastruju ho sama

reagovat nerglova 21.4.2009 11:37  5%    +  -

pajinecka.v: Není někde na blízku nějaká hárající fenka? Naše Sanduš, když hárá, tak to jsou zážitky. Máme v domě pudlíka a ten opravdu trpí. Jdeme jí vyvenčit a on řve až ven ze třetího patra. Chodba je pořád počůrana - od něj. No hrůza, ale je to příroda. Na tebe by ale neměl no...

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Máte někdo Labradora?
Diskusi založil(a): nutt
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si