Operace karpálního tunelu.

Ráda bych získala nějaké informace o operaci karpálního tunelu,máte ji někdo za sebou? Čekají mě v nejblišší době obě ruce.Mám z toho strach.
11.6.2007

Diskusi založil(a) 11.6.2007 JaninkaLN

reagovat venuse0 16.1.2020 19:44  5%    +  -

ja byla na operaci prave ruky 21 rijna min roku a ted me ceka 6rehabka do ted tvrdy otok kolem jizvy stale me boli az po rameno sic prsty citim ohnu je ale nikdo mi nerekne ze je to spatny a ja vim ze je sic prsty nebrni ale otok po 3mesicech tvrda boule dlan tvrda, az me to jiz nebavi ma nekdo stejne problemi prosim

reagovat jana0707 1.1.2020 13:52  5%    +  -

jana0707, jana0707, jana0707: Dobrý den, byla jsem na sešití přerušených nervů ve Střešovicích, operace se sice povedla, ale prsty zejména prostředníček jsou velmi nemotorné a navíc při každém dotyku (zejména kovu, papíru...)nepříjemně brní jako bych tam měla tisíce jehliček. Zažádala jsem si neúspěšně o částečný důchod, ale prý jsem postižená málo:( Objednala jsem se k neuroložce, doufám, že mi pomůže, jinak mě z toho už "hrabe".

reagovat jana0707 27.10.2018 14:51  5%    +  -

jajulina: To je krásný popis operace - kde jste k němu přišla? Kdyby se mj operatér přesvědčoval, že mi nerv funguje, neměla bych ochrnutou pravou ruku. Nechala jsem si to dělat endoskopicky, nerv prý byl jinak položen a přeřízli mi jej:(( Za nic prý nemohou, to moje geny...

reagovat jana0707 27.10.2018 14:50  5%    +  -

jajulina: To je krásný popis operace - kde jste k němu přišla? Kdyby se mj operatér přesvědčoval, že mi nerv funguje, neměla bych ochrnutou pravou ruku. Nechala jsem si to dělat endoskopicky, nerv prý byl jinak položen a přezízli mi jej:(( Za nic prý nemohou, to moje geny...

reagovat jana0707 27.10.2018 14:39  5%    +  -

motorka: Zdravím - jak to dopadlo s prostředníčkem? Nemáte přerušený nerv?

reagovat jana0707 27.10.2018 14:37  5%    +  -

věrula: Zdravím - jak to dopadlo s bolavou rukou? Nemusela být druhá operace?

reagovat jana0707 27.10.2018 14:31  5%    +  -

JKpipule: Zdravím -jak to dopadlo s citlivostí prstů po operaci? Je vše OK? Co pomohlo? Díky, Jana

reagovat Bilice 14.2.2018 12:02  5%    +  -

Ahoj,jsem po operaci karpálníh tunelů,obě ruce,pravá v cajku,levá 11/12 2017 a stále brní 2prsty,masáže a rehabka a nic nepomáhá,co s tím prosím,díky Martina

reagovat Ribanna 22.6.2014 11:08  5%    +  -

Ahojky,ta jsem si tu všechno přečetla-taky mě to čeká...Ani nemám strach z operace,jako co potom-jsem sama,kdy se dáta ruka používat,jak budu vařit?

reagovat U2 17.5.2014 12:24  5%    +  -

Ahoj všem, jsem 4 týdny po operaci karp.tunelu na pravé ruce. Jizva se mi špatně hojí,používám Hemagel, ale protože není stále zcelená, bojím se aplikovat tlakové masáže. Navíc mám na jedné straně u jizvy puchýřek (ne tvrdou bulku). Na kontrolu mám jít až za 10dní. Bojím se, abych něco nezanedbala. Nemáte s tím zkušenosti? Jinak info ostatním: operace v lok.anestezii, za CELOU DOBU při ní ani dodnes jsem nepocítila sebemenší bolest. Operace je podle mne "brnkačka", horší je délka rekonvalescence.

Anonym 12.8.2013 23:28  1%    +  -

Bude mi 70 před 9lety jsem měla operovaný karpál p ruky. Teď mám operovanou L ruku. Operace dopadla bez problémů - není nutno se bát.L ruku jsem měla v horším stavu a bříška prstů mají jiný cit než u P ruky. Tento týden mi budou vyndavat stehy. Pamatuji se, že až pak začala jizva pálit, píchat.Průvodní bolesti od utlačovaného nervu přestaly ihned po operaci.Musela jsem se postarat přitom o svoji 100letou mamku, ale vše se dá zvládnout. Nebojte se a nečekejte zbytečně dlouho.

Anonym 20.3.2013 7:52  1%    +  -

JKpipule: Ahoj já jsem tento příznak neměla,po operaci jsem prsty měla opuchlé ale normálně mi s nima šlo hýbat a teplé nebyli.třeba to samo ustoupí.

reagovat JaninkaLN 12.3.2013 15:59  52%    +  -

JKpipule: To si nepamatuji,ale každý může mít trochu jiný příznak.

reagovat JKpipule 11.3.2013 19:48  10%    +  -

ahoj holky dnes mám po operaci karpálního tunelu, měly jste také prsty necitlivé a teplé a prosím jak dlouho je to dost nepříjemné moc děkuji jana

reagovat JaninkaLN 21.2.2013 18:23  68%    +  -

renaaatka: Mě tedy rehabilitace vůbec nenapsali.Pokud ruku mám namoženou,tak u jizvy mám takový jakoby puchýř,ale ne bouli.To by snad neměla dělat tu rehabilitaci,aby to bolelo.Asi to není příjemný,ale přes bolest bych si to asi nenechala dělat,a ještě ,když jsi tam omdlela.Tak zajdi k lékaři ,kdo ti tu rehabilitaci předepsal a at jí napiše,aby byla vedema rehab.šetrněji a nebo jiný druh.

Anonym 20.2.2013 18:25  1%    +  -

Holky včera jsem byla poprvé na Rehabilitaci -operace karpálu listopad 2012-já tam omdlela :-D no sakryš to se mi nikdy nestalo.Mě se vedle jizvy udělala boule,taková oválná podél jizvy a sestra,že to musíme rozmasírovat.To byla bolest,já ji říkám,že je to hodně nepříjemné a ona ten její palec tlačíla až sem sebou sekla.No ruka mě bolela celý odpolko i večer.Zítra mám jít znova no já tam snad nepůjdu.Je tu některá z vás,která na RHB vůbec nechodila a nebo která chodila a měla podobný problém-bouly-jako já.Díky za rady.

reagovat Sydžej+3děti 12.2.2013 16:13  95%    +  -

taky mi říkala,že bych se měla za včas nechat vyšetřit.

reagovat Sydžej+3děti 12.2.2013 16:12  95%    +  -

zdravím včera jsem mluvila s paní co je po operaci karpálů.jela až do Brna ve Znojmě jim něvěřila.

reagovat JaninkaLN 3.2.2013 19:42  60%    +  -

Sydžej+3děti: Ty jsi ještě i mladá a máš ještě i malé děti.Je to problém.

reagovat Sydžej+3děti 3.2.2013 17:43  100%    +  -

JaninkaLN: u nás je problém,že i manžel má problémy s rukama.

reagovat JaninkaLN 3.2.2013 17:38  60%    +  -

Sydžej+3děti: Určitě operaci neodkládej.Mám operované obě a je to ok.Po operaci jsem ruku šetřila.Vzala jsem si starou žehličku,ta je lehčí a snažila se žehlit levou rukou.Dávám ti jen příklad,aspon pro začátek.Aby jsi hned tu ruku moc nezatěžovala.Hlavně nákup,abys nenosila v operované ruce.Prádlo první dny věšel manžel,pak já levačkou.Nebylo to ono,ale zvládlo se to.Hlavně to těžké nenosit.

reagovat Sydžej+3děti 1.2.2013 17:12  93%    +  -

renaaatka: manža má tenis.lokty takže taky tam je to na prd.někomu operace pomůže někomu ne.

Anonym 1.2.2013 12:44  1%    +  -

Sydžej+3děti: Jejda to vás lituju :-( ale nejhorší je,že když se to odkládá,můžou ruce ochrnout-bacha na to!!!Říkal mi to i ortoped,který mi ruku operoval,že pak ten nerv může ochrnout,když se nepodstoupí zákrok.Ale já jsem i četla,že se to někomu i po operaci za několik let vrátí.Záleží jak náročnou má práci a jak ruku zatěžuje.Tak teď "babo raď" Nejhorší je,že většina domácí práce musí stejně udělat žena :-(

reagovat Sydžej+3děti 29.1.2013 11:21  92%    +  -

ta bolest už jde až k loktům.dneska jsem měnila záclony a loupala brambory a už nemůžu a to si ještě budu muset nasekat dřevo.

reagovat Sydžej+3děti 29.1.2013 7:43  91%    +  -

holky já jsem četla tak to je šílený.to bych s operaci nemohla dovolit když mám tři děti.

Anonym 28.1.2013 17:47  1%    +  -

Já jsem na první operaci karpálů byla po 7letém bolení-brnění rukou.Poslední dobou už to fakt bylo šílený,necítila jsem jehlu v ruce,psát třeba nákup na lístek,šílený.Věčný proklepávání brnících prstů.Bolest šla až do loktu.Po přeměření EMG jsem pravou ruku měla vyšší horší a levou středně těžší.Takže doporučili okamžitě operovat nejdřív pravou.Ta až se zcela zahojí půjdu na levou.Ale s pravou mám stále problémy-operace 26.11.12-dnes jizva zahojená,ale bolí mě v prostředku dlaně a v pravo u jizvy mám bouly tvrdou :-( teprve 12.2.mě čeka první rehabka tak uvidíme.Neodkládejte operaci,zajde to pak tak daleko,že i vypadne z ruky miska,hrnek apod.Příbor nelze udržet.To už je stav velmi akutní.

reagovat JaninkaLN 24.1.2013 15:11  83%    +  -

Sydžej+3děti: Já měla problémy s krční páteří a když bolela páteř,nebolely mi ruce a to se mi vždy střídalo.Záleží v jakém to máš stavu.Na operaci jsem šla až pár let,ale měla jsem to už moc 236%.Ted mám klid a jsem asi 6 nebo7 let po operaci.

reagovat Sydžej+3děti 24.1.2013 15:08  86%    +  -

JaninkaLN: ok.já stejně to musím nějak vyřešit pač už mi končí rodičák a když budu muset jít do práce tak bych to asi dlouho nevydržela.

reagovat JaninkaLN 24.1.2013 15:06  83%    +  -

Sydžej+3děti: Ted si vzpomínám ,nejprve jsem dostala do každého zápěstí obstřik a ten mi na pár let pomohl a dostala jsem nějaké kapky proti tomu brnění.Zkus se na to zeptat.

reagovat Sydžej+3děti 24.1.2013 15:05  86%    +  -

JaninkaLN: a po jaké době jsi šla k dr?mě to trápí už tak půl roku.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Operace karpálního tunelu.
Diskusi založil(a): JaninkaLN
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si