Šutrologie

Sbíráte někdo minerály, drahokamy a kamínky obecně? Kde sbíráte, nakupujete?
24.6.2007

Diskusi založil(a) 24.6.2007 Milerka

www.drahekameny.cz

Milerka 26.6.2007 19:26

reagovat Áňa+2 2.1.2011 17:33  5%    +  -

reagovat filek 27.9.2008 19:38  5%    +  -

Ahoj, taky mám takovou slabůstku, nosím si domů kamínky ze svých cest,nejraději mám vodou ohlazené valounky. O jejich složení nemám ani ponětí, beru takové, co mne něčím oslovily. Letos jsem byla v Turnově v muzeu, to byla krása. Kdo z vás byl na Šumavě, kousek od Srní na Rokytě je geologická expozice - kruh balvanů ze všech koutů Šumavy. Na každém z nich je vyhlazená ploška velikosti dlaně, je úžasné, jak ta kresba kamene vynikne vybroušením.

reagovat normenka 3.8.2008 12:44  100%    +  -

lukasb: http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=7243 tady je toho spousty o kamínkách a všechny vás vítám

reagovat lukasb 2.3.2008 11:10  5%    +  -

Ahojte...este tu niekto zbiera kamene..alebo uz nie?? :P

reagovat Fula 27.6.2007 22:30  86%    +  -

Keira:

reagovat Keira 27.6.2007 21:42  32%    +  -

Fula: Musím jít už spát zítra mě děti zase brzy vytáhnou tak třeba zítra pa,dobrou noc

reagovat Keira 27.6.2007 21:39  32%    +  -

Fula: Super to je fajn,mám doma něco podobného...jsou tam zvuky moře a delfíni a velryby a dá se to pustit s takovou hezkou hudbou nebo bez,prostě relax.Někdy si to puštím před spaním,nebo jen tak užívám chvilku ticha a klidu...Letos jsem si nasbírala u moře trochu mušliček tak zkusím něco stvořit,tak snad to klapne.,

reagovat Fula 27.6.2007 21:31  86%    +  -

Keira: Minulý týden jsem si v levných knihách koupila CD "Hlasy moře" Dám si sluchátka a poslouchám

reagovat Keira 27.6.2007 21:14  27%    +  -

Fula: i já,nejvíc východy a západy slunce a když můžu ještě nerušeně poslouchat šplouchání moře to je úžasná relaxace.Fakt je že jsem tam vždycky jediný cvok na pláži :-)ale stojí to za to

reagovat Fula 27.6.2007 21:03  86%    +  -

Keira: Jsou to fotky z loňska-z Itálie.Letos nám to nevyšlo,ale příští rok snad jo.Miluji moře

reagovat Keira 27.6.2007 20:28  27%    +  -

Fula: Ahojky,v pohodě kámeny,jsou jedna z mých vášní klidně se mrkni já jsem taky koukala máš hezké fotky od moře,já jsem se teď o víkendu vrátila z Tunisu..kde jsi byla ty?

reagovat Fula 27.6.2007 20:17  86%    +  -

Keira: Ahoj,dovolila jsem si kouknout ti do galérky Ten křišťál je nádherný

reagovat Keira 27.6.2007 20:13  27%    +  -

Milerka: no já jsem hrozná zajímá mě vždycky všechno co se jich týká a většinou jim prostě neodolám vždycky z nějakým odněkud odejduProstě mě lákají odjakživa,máma mi jich navyhazovala tuny a dodnes mě to mrzí protože najít teď třeba obyčejný pazourek je úplné umění.A proto můj vlastní byt je teď samý kámen,moje radost

reagovat Milerka 27.6.2007 18:51  5%    +  -

Keira: To jo, neznám lepší způsob jak se uklidnit než si hrát se šutrama..

reagovat Keira 27.6.2007 9:19  25%    +  -

Milerka: Ahoj taky jsem si dovezla teď z dovolené takové dvě velké vejce,škoda že nevím jak vložit fotku,jsou akorát do dlaně takže fajn chladí

reagovat Milerka 27.6.2007 8:02  5%    +  -

Dobré ránko! Na mě už taky každý myslí, když jde o kameny.. Nejvíc mě potěšila kamarádka, která mi z dovolené přivezla obří lapis lazuli.. to bylo fáájn

reagovat Fula 26.6.2007 19:35  87%    +  -

Ahoj Taky mám ráda kameny.Sbírám je na výletech,kupuji,dostávám.Už mi jeden donesla i čtyřletá vnučka-ze školky,z pískoviště

reagovat Milerka 26.6.2007 19:23  5%    +  -

Ahojky všem! Já jsem s kameny začala před pár roky, když jsme mineralogii probírali na střední.. Hrozně mě to chytlo a teď mám po celém pokoji šutry.. Jinak máte pravdu, že když Vás ten kamínek něčím osloví, tak nezáleží na tom, jestli je to diamant nebo kámen z řeky..

reagovat luxorka 26.6.2007 13:29  100%    +  -

rejnok: pro něj má větší cenu než valoun zlata

reagovat rejnok 26.6.2007 13:07  15%    +  -

Já sice balvany nesbírám ale pro zajímavost kam až to může vést: jeden můj kamarád sbírá šutry, ale jen to co sám najde nebo vymění s někým kdo to taky sám našel. Loni byl kvůli tomu schopný si koupit letenku do Mongolska, dva dny tam (s několika přestupy), sebrat šutr na určité lokalitě a hned zase dva dny cesta zpátky Při tom to nebyl ani valoun zlata, ani polodrahokam, jen takový obyčejný šedivý šutr...

reagovat Keira 26.6.2007 10:27  23%    +  -

Ahoj kameny sbírám snad od jakživa,už v dětství jsem toho domů nosila tuny,všichni šíleli a mě to zůstalo :-)Sbírám po obchodech různé polodrahokamy které mě nějakým způsobem osloví nebo i obyčejné oblázky které najdu třeba v řece nebo moři.Kamínky jsou fajn

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Šutrologie
Diskusi založil(a): Milerka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si