Diskuse o radostech i starostech života.

Lidičky pojďte si popovídat o všem z čeho máte radost i co vás trápí


2.8.2007

Diskusi založil(a) 2.8.2007 plasule

TADY NEKLIKEJ

plasule 22.8.2007 11:51

plasule 12.8.2007 21:44

vikina 12.8.2007 20:53
 
 
 

reagovat Hepa.fr 29.10.2010 12:22  7%    +  -

ahojky ráda bych se k vám přidala

reagovat Karolia 19.8.2009 20:48  9%    +  -

Chceme Vás oslovit s žádostí o pomoc pro našeho kamaráda.

Zajisté někteří z Vás zaznamenali v médiích zprávu o tom, co se stalo v Olomouci dne 21. ledna tohoto roku. V tento den, v nočních hodinách došlo v ulici Pavelčákova v centru Olomouce k potyčce dvou taxikářů a z toho jeden na následky bodných zranění zemřel. Tyto zprávy byly bohužel medializované a hrubě zkreslené. Většina médií uváděla pouze,že došlo k vraždě, ale již následně se nezajímala o skutečnost, jak k této tragické události došlo.

Aktéry této události byli taxikáři dvou konkurenčních olomouckých firem a to pan H. (který zemřel) a náš kamarád Pavel, který je momentálně ve vazební věznici a je stíhán pro vraždu.
Osudného večera byl pan H., který byl jeden ze spolumajitelů firmy Atlant Taxi slavit se svou ženou a přáteli v několika olomouckých restauracích, kde se opil. Tento muž je bývalý policista, který byl propuštěn od policie za ublížení na zdraví. Pokud byl pod vlivem alkoholu bezdůvodně napadal taxikáře konkurenčních firem. Bohužel, i když na pana H. bylo za dřívější útoky podáno několik trestních oznámení, tak ani v jednom případě se panu H. nic nestalo i přesto, že několik napadených bylo delší dobu v pracovní neschopnosti. Měl pocit, že jako bývalý policista je nepostižitelný a neřešení těchto trestních oznámení ho v tom ještě utvrzovalo.
Toho večera podle svědků, kteří takto vypovídali na policii pan H. s manželkou opustili restauraci v době kolem půlnoci a pan H. uviděl před restaurací stát vozidlo konkurenční firmy. Přišel k autu otevřel dveře u řidiče a okamžitě řidiče fyzicky napadl. Tomuto řidiči se podařilo ujet a událost okamžitě hlásil na linku 158. Následně mu policisté volali zpět že má přijít na služebnu sepsat protokol, případně podat trestní oznámení. Tento taxikář takto učinil.
Mezi tím pan H. se svou ženou nastoupili do vozu jeho firmy a nechali se zavést cca o 300m dále na ulici Pavelčákova , kde je stanoviště vozidel taxi konkurenční firmy. Po vystoupení z vozu napadl dalšího taxikáře, který seděl ve svém voze již se zákaznicí a byl připraven na odjezd. Začal mu mlátit do auta a vyhrožovat. Taxikář na nic nečekal a z místa ujel.
Poté se pan H. nechal z tohoto místa odvézt jejich firemním řidičem, ale jelikož mu to asi nestačilo tak se během pár minut na toto místo opět vrátil a napadl dalšího taxikáře, který stál vedle svého vozu. Tomuto taxikáři se podařilo před panem H. utéct a v tento moment přijížděl do již zmiňované ulice náš kamarád Pavel, který měl noční směnu a chtěl zastavit na stanovišti jejich firmy. Jakmile ho pan H. spatřil, nejdříve mu několikrát kopl do auta a následně otevřel dveře u řidiče a Pavla vší silou udeřil pěstí do obličeje. Poté na něho zaklekl v jeho voze. Okamžitě ho začal mlátit a škrtit. Náš kamarád Pavel není žádný drobeček, ale na pana H., který vážil cca 130 kilo zdaleka neměl.Pavel seděl za volantem v sedačce automobilu a jedinou jeho možností jak se ubránit, bylo pokusit se ujet. Bohužel byl po první ráně tak otřesen, že při pouštění spojky se mu zastavil motor. Tím byl bez šance na únik. Dle očitých svědků byl útok tak brutální, že nejsou schopni říci jestli by Pavel přežil, pokud by se nebránil. Manželka pana H. a řidič jeho firmy se snažilo pana H. vytáhnout z auta a zastavit jeho útok na Pavla, což se jim kvůli jeho fyzickým proporcím nepodařilo. Jelikož je Pavel držitelem zbrojního průkazu a fandou do zbraní a střelby, tak jsme společně mnohokrát diskutovali na téma nutné obrany a co by kdo z nás dělal v situaci, kdy mu jde o život. Vždy jsme došli k závěru ,že zdraví a život je to nejcennější a je třeba si ho bránit.Obzvláště se není co divit při jeho povolání a vzhledem k tomu, jaké nám vyprávěl historky co se mu přihodily s podnapilými a agresivními zákazníky. Jelikož v té době Pavel u sebe palnou zbraň neměl, podařilo se mu levou rukou uchopit nůž, který vozil v autě a začal se bránit. V momentě kdy,pan H. na Pavlovi klečel a mlátil ho, tak jej Pavel několikrát bodl nožem. Jelikož je Pavel pravák ale nůž držel v levé ruce, evidentně se bránil, jak jen bylo možné. Pan H. na následky utržených poranění následně zemřel.

Zajisté si většina z Vás slušných občanů a držitelů zbrojních průkazů uvědomuje, že něco podobného se může stát každému z nás a dle našeho mínění má člověk právo bránit se, ochránit své zdraví, život a následně i rodinu. Bohužel v případě Pavla, který je otcem tří dětí, živitelem rodiny a má manželku na mateřské dovolené, je to problém nejenom trestní, ale i existenční pro celou jeho rodinu. Pavel je momentálně ve vazbě a jeho rodina, která je již ve finanční tísni, není schopná mu pomoci. Jsme přesvědčeni, že šlo o nutnou obranu a tudíž všichni za Pavlem stojíme. Proto jsme udělali finanční sbírku mezi přáteli a kolegy taxikáři a zajistili jsme mu kvalitní obhajobu. Zatím se nám podařilo dát dohromady několik desítek tisíc, ale bohužel v dnešní těžké době ani naše finanční možnosti nejsou neomezené a peníze které se vybraly, bohužel nebudou stačit k celkové úhradě poskytnutých právních služeb v nezbytném rozsahu, nehledě na to, že musíme podporovat jeho rodinu, aby měla z čeho žít po dobu, než jej pustí z vazby(v což pevně věříme).

Tímto Vás všechny velmi prosíme o jakýkoli finanční dar, který bude použit pro financování obhajoby. Pokud by byla jiná možnost, o toto bychom Vás nežádali.

Obhajoby se ujala advokátní kancelář z Brna, Mgr. Miloš Švanda u nějž pracuje i Mgr. Miloslav Jančík, na Střelectví i zde známý jako SW_FOX.
Tímto jim oběma moc děkujeme za již provedenou práci a maximální snahu našemu kamarádovi Pavlovi pomoci. Věříme že, vše dobře dopadne a případ bude kvalifikován jako nutná obrana a Pavel bude osvobozen.

Finanční dary prosím posílejte na číslo účtu: 164101983/0300 variabilní symbol 210109

Pokud kdokoli z Vás je ochoten přispět jakoukoli částkou, budeme Vám za ni, jak my, tak v první řadě Pavel a jeho rodina velmi vděční.Zdeněk Navrátil, Olomouc
Tomáš Zendl, Daskabát


reagovat Ve-ru 6.4.2009 13:24  5%    +  -

Ahoj. Můžu se přidat k diskusi ??

reagovat lenka.zizi 28.2.2009 12:53  9%    +  -

ahojky můžu se přídat???

reagovat karlle 10.7.2008 16:40  67%    +  -

Ahojky tak mám konečně doma net..tak co je u tebe nového??

reagovat karlle 16.6.2008 9:21  55%    +  -

plasule: Ahojky promiň že jsem se tak dlouho neozvala ale nejdřív nám v práci odpojili net a pak jsem dostala výpověď takže jsem skončila na pracáku.Doma net nemám a až teď jsem see dostala do knihovny.

reagovat karlle 4.6.2008 9:25  50%    +  -

plasule: no je to s nima naprd..

reagovat plasule 4.6.2008 9:12  20%    +  -

karlle: manža právě není na nějaké takové kulturni akce a tak podobně,,, ještě jak sme neměli děti tak sme si sem tam zašli na večeři a do města na pivo,,, ale taky se mi nechce s ním chodit do místní hospody taky je to tam samý ožrala a tak,,,

reagovat karlle 4.6.2008 9:03  50%    +  -

plasule: JO TO ONDRA BY TADY TAKY CHODIL JEN DO JEDNÉ HOSPY,KDE JE TO SAMEJ KOŘALA A DĚDEK..NO,ALE PO TÉ NAŠÍ ROZMLUVĚ NEDĚLNÍ JE VIDĚT,ŽE MU TO ASI NENÍ JEDNO A TAK SE SNAŽÍNKUJE..TO SE CENÍ.ALE JAK ŘÍKÁM JÁ UMÍM ODPOUŠTĚT,ALE NEZAPOMÍNÁM JE TO POŘÁD VE MNĚ A TO ON MOC DOBŘE VÍ!

reagovat plasule 4.6.2008 8:57  20%    +  -

karlle: HMM TO SICE JO, TO ONA I POHLÍDÁ JAK SME BYLI NA PLESÍCH, ALE TOT TAK ASI VŠE, MANŽA NIKDE MOC NECHCE CHODIT MAXIMÁLNĚ K NÁM DO HOSPODY NA PIVO,,,,,

reagovat karlle 4.6.2008 8:54  50%    +  -

plasule: NO ALE PŘECI JENOM MÁŠ TCHÝNI V BARÁKU TAK BY JEDNOU ZA ČAS MOHLA POHLÍDAT ABY JSTE SI S MANŽOU MOHLI VYJÍT NE?ZA CHVILKU TI ODROSTOU A BUDE TO JEŠTĚ LEPŠÍ NEBO NE?

reagovat plasule 4.6.2008 8:42  20%    +  -

karlle: no tak já už nebyla v kině ani nepamatuju,,, ted s těma prtatama se už horko těžko někam dostanu...

reagovat karlle 4.6.2008 8:40  50%    +  -

plasule: V POHO..NO BYLI JSME V KINĚ PO ROCE A PŮL TAKŽE JSEM KOUKALA JAK SI ŽEHLÍ TY SMS S TOU HOLČINOU..JEN AŤ BYCH BYLA BLBÁ KDYBYCH ODMÍTLA TO BYCH SE NIKDY NIKAM NEDOSTALA..

reagovat plasule 4.6.2008 8:23  20%    +  -

karlle: ahojky,,, no vidíš tak to ste se měli fajn

mi zas ukázkově blbne počítač už sem z něho na nervy, takže když se tu budu ukazovat jen sem tam,, tak si z toho nic nedělej prostě se mi to samo vypne a trvá to delší dobu než to zas naskočí... a někdy to musím nechat dýl vyplé...

reagovat karlle 4.6.2008 7:10  45%    +  -

plasule: dobré ránko..tak mě včera z práce vyzvedl ve čtvrt na šest Ondra a vzal mě do kina na film Bobule a byl celkem dobrej..

reagovat karlle 3.6.2008 12:05  43%    +  -

plasule: toho je povíc co by se mělo koupit,ale bohužel no..

reagovat plasule 3.6.2008 8:46  100%    +  -

karlle: no my taky ještě letos technickou nějak zvládnem ale pak už se budem muset taky poohlídnout po něčem novém...

No nic Leni musím s malým ven, tak zatím ahoj...

reagovat karlle 3.6.2008 8:44  32%    +  -

plasule: my teď řešíme koupi auta to by se z toho jeden po.. naše fazole nám pomalu ale jistě dosluhuje a není jistý jestli ještě projde technickou a zase další auto to není jen tak není to u nás investice na 2 roky a musíme koukat do budoucnosti,aby se využilo a tak no..

reagovat plasule 3.6.2008 8:23  100%    +  -

karlle: taky sem zvědavá

reagovat karlle 3.6.2008 8:12  31%    +  -

plasule:no uvidíme jak to bude no..

reagovat plasule 3.6.2008 8:01  100%    +  -

karlle: ahojky i tobě

tak dnes mi přišle mail že od zítřka mi budou chodit ty reklamy, tak sem zvědavá jestli pak budou chodit i ty penízky...

reagovat karlle 3.6.2008 6:47  27%    +  -

Dobré ránko ;O)

reagovat karlle 2.6.2008 12:35  26%    +  -

No nic tak přeji sluníčkový zbytek dne a já mažu do školičky..papa

reagovat karlle 2.6.2008 9:19  16%    +  -

plasule: JO SAND JO...DOUFÁM TEDA..

reagovat plasule 2.6.2008 9:09  100%    +  -

karlle: no nic musím s malým ven, tak zatím ahoj

reagovat plasule 2.6.2008 9:01  100%    +  -

karlle: tak ste si to aspon vyříkali a je klid????

reagovat karlle 2.6.2008 8:59  100%    +  -

plasule: No v pátek jsme večer jeli s bráchou na pivko za našima kamarádama ze školy, v sobotu jsme byli v na nákupu a pak jsem dělala oběd a pak jsme se jeli vykoupat a podívat se na hasičskou soutěž no a v neděli jsme jeli tradičně k mojí babičce na oběd.Ještě jsme se stihli pohádat,že jsme šli málem odsebe do toho nám odešli brzdy u auta takže jsme k babi přijeli Ondra naštvanej a já uřvaná,ale babi je správná ženská a tak nějak top smetla pod koberec a cestou do Chotěboře jsme si promluvili já mu řekla vše co jsem měla na srdci on uznal chybu s těma sms a jak na mě vylít kvůli holení a tomu rozbitému auto no...

reagovat plasule 2.6.2008 8:55  100%    +  -

karlle: ahojky...

tak jaký byl víkend??
já sem se měla bezvadně, v sobotu sem byla na vyjíždce na koni a pak sme večer se známýma grilovali a včera sme byli s děckama...

reagovat karlle 2.6.2008 8:50  100%    +  -

plasule: ahojky a dobré ránko..tak jdu dnes bojovat do školy zase..

reagovat plasule 30.5.2008 14:05  100%    +  -

karlle: ahoj jsem tu jen na skok,,, sem se přihlásila od šéfika z kanclu s jeho počítače,, sem mu ho na chvilku zabavila.... tak ahoj a měj se krásě....

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Diskuse o radostech i starostech života.
Diskusi založil(a): plasule
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si