hyperaktivita-zkušenosti-rady

Ahojky všem kdo máte doma hyperaktivní dítě a chce te se podělit či svěřit jak to u Vás s dítkem probíhá.Takže jmenuji se Lucie je mi 29 let a jsem po druhé těhotná momentálně jsem v 28 týdnu a termín mám 2.11.2007.Moje první dcera se jmenuje Eliška a bude jí v říjnu 5 let.A právě Eliška je hyperaktivní dítě.....jak jsem to poznala????Do doby než začla chodit jsem nic neschledala,krásné hodné miminko jako každé jiné.Začlo to,když mi z ničeho nic začla na 10 měsíci chodit....probíhalo to tím stylem,že prostě vstala a šla a bylo jí jedno kam a jak to skončí prostě šla...od té doby nezná pud sebezáchovy a nebojí se vůbec ničeho tím myslím,že někam vyleze a její jedno jak je to vysoko a co by se jí stalo kdyby spadla...do dnešního dne jí musím držet za ruku i když jdeme po chodníku,protože nikdy nevím co jí napadne a skočí mě do silnice.Pak to začlo s ostatními dětmi neustále jim ubližovala....a nedokázala pochopit,že se to nedělá s oblibou si to z opakovala....nikdy nedokázala sedět aspoň na chvilku na jednom místě i při koukání na TV je v neustálém pohybu.Dál je nesoustředěná,pokud jí něco vysvětluji vnímá tak zhruba na 5 min.a neustále vyrušuje.Nejraději z her má běh a veliký řev,takže vím,že naše dítě je slyšet nejvíce....všichni říkají jak je společenská,že se baví s každým.No a to je to co není dobře .Ona je schopná cizím lidem vykládat kde co a být snimi největší kamarád...nenechá si vysvětlit,že je to špatné.Pokud jdeme do restaurace nemůžem jít sní nedokáže sedět a čekat...vždycky nám tam ztropila scény....neposlechne ihned musim jedině zařvat či to aspoň 10krát z opakovat...pokud jí řeknu,že má udělat víc věcí na jednou sotva udělá tu jednu správně....Možná to bude všem připadat jako kdybych svoje dítě nemilovala.....né já ji miluji,ale nevím si sní rady...podctatě jsem na ní sama,protože manžel je neustále v práci takže já jsem ta co potrestá i pohladí....Díky tomu jsem taky skončila v péči psychiatrů...nestydím se zato...pomohlo mi to...zmírnilo to mé neustálé deprese a nálady.Víte hyperaktivita je nemoc četla jsem o ní...nejhorší na tom je,že díky tomu to problému Eliška ztrácí kamarády a já téže...pro nás je nejlepší být doma,protože pokud jdeme na návštěvu všechny obtěžuje Eliščino chování a podstatě jsou všichni nešťastný......Teď čekáme druhé dítě a já doufám,že se to nebude zhoršovat.Všichni mi říkají ,že až bude mít sourozence tak se to zlepší...a já mohu jen doufat.....proto kdo z Vás má podobný příběh napište ráda bych si na toto téma s Vámi popovídala.....
PS:omluvte mé případné chyby.děkuji.
10.8.2007

Diskusi založil(a) 10.8.2007 lulik

 
 

reagovat pmd 17.3.2013 19:14  5%    +  -

Petak: Myslím si, že to budou hodně podobné léky. Brali jsme Rytalin ale vůbec potom nechtěl jíst. Teď bere Strateru a kvůli nechutenství jí dáváme na noc. Zdá se mi také citlivý, někdy přijde že se bojí a neví čeho. Asi to samé co vy u Rytalinu.

reagovat PeškováV. 16.3.2013 12:47  5%    +  -

Vážené maminky, obracím se na vás s prosbou vyplnění krátkého dotazníku na téma Děti s ADHD. Studuji Střední Pedagogickou školu v Mostě a tato problematika mě velice zajímá. Vybrala jsem si proto na toto téma Ročníkovou práci a v budoucnu bych se chtěla dal problému ADHD věnovat. Myslím si, ze v dnešní době je třeba tomu věnovat vice pozornosti.
Dotazník můžete vyplnit zde: http://www.survio.com/survey/d/Q2X2H1S1Y9P7Q5D8Q
Děkuji Veronika P.

reagovat Petak 11.3.2013 14:58  5%    +  -

Ahoj všem co mají dítě s ADHD máme také Rytalin .Ale u syna pozorujeme větší citlivost často pláče i kvůli maličkostem a méně jí ????
Doktorka nám nabídla lék Strattera máte s tím zkušenosti ???

reagovat Romana32 31.1.2013 21:47  75%    +  -

pmd: Moc děkuji za odpověď. Vyšetřit ho nechám i pro svůj klid.
Dočetla jsem se, že je dobrá i konzultace neurologa a EEG. To máme natočené na podzim, kdy jsme tam byli kvůli mrkání po bouchnutí do hlavy. Příští měsíc tam jedeme na kontrolu tak poprosím o konzultaci a zprávu pro PPP.

reagovat pmd 31.1.2013 18:53  5%    +  -

Romana32: Pozná se to už od kojence. Vyšetření nebolí a aspoň budete vědět na čem jste. Některé děti bývají jen nevychované, nebo jsou netrpěliví rodiče. Hyperaktivita je někdy nebezpečná pro samotné dítě. Hlavně si představte to vnitřní napětí a neustálý neklid. Pokud někdy zažijete sama takovou chvíli, potom pochopíte, že v některých případech je dobré nasadit i medikaci.

reagovat Romana32 30.1.2013 22:45  76%    +  -

Dobrý večer, mohu se zeptat zda se hyperaktivita dá odhalit už ve 4 letech? Syn je živější a hůř se soustředí tak mi ve školce nabídli vyšetření od specialisty.

Anonym 15.1.2013 16:07  1%    +  -

Ahoj, já měla syna, co byl hyperaktivní, špatně se učil, nesoustředil se. Hrozný to bylo.
Zkuste se podívat sem brainjogging.cz
je to tréning mentální výkonosti. Hrozně mu to pomohlo. Jsou to hry na pc. Dokonce ho to i baví.

reagovat Alfabet 21.7.2012 13:32  5%    +  -

Dobrý den,
Provozujeme online poradnu, která se zaměřuje na problematiku SPUCH u dětí. Poradna funguje zdarma 24 hodin denně a najdete ji na adrese http://poradna.alfabet.cz.
Mohou se na nás obrátit rodiče dětí se SPUCH, učitelé ale i další lidé, které zajímá tato problematika.

reagovat ADHD 13.2.2012 16:46  5%    +  -

Ahoj,taky jsem jedna z Vás co má syna ADHD a dlouho jsem odolávala s léky až minulý rok jsem podlehla a nasadili jsme rittalin. Já osobně to nijak nepociťuji, že by to bylo lepší, ale paní učitelka si to pochvaluje. Filip má osm let a chodí do druhé třídy speciální školy a jako každá spec.škola mají také spec.psychology a tak se těď u něj zaměřili na aspergrův syndrom, také dysfázii, ale ta je už asi třemi odborníky vyloučena. Jsem již celá utahaná z těch všech poraden a odborníků. Vždy jsem věděla, že je jiný ,ale že je kolem toho tolik práce než se ta diagnóza určí mě tedy nenapadlo. Je lepší, když má dítě buď ADHD nebo ASPERGRA nebo AUTISMUS je to stále jedna diagnóza, ale mít více aspektů dohromady je dosti pohroma a já v tom znatelně plavu. Takže bych Vás prosila pokud máte někdo zkušenosti s ADHD s prvky aspergra tak mi dejte věděd, jak s tímto človíčkem zacházet. M

reagovat Silvie 10.1.2012 18:43  6%    +  -

pmd: Tak Domča měl jen prvních pár dní lehčí bolest hlavy. Jen teda nějak nechápu, proč Vám ho dávali. Není to na nějaké velké uklidnění. SPíše to koncentruje mozek, jasně, tím, že uklidní pohybovou aktivitu, aby mohl vnímat u nás látku ve škole. Baští je jen školní dny a je to jen na pár hodin. V chování skoro žádná změna nebyla. Ta nastala až po cca půlroce po nasazení, takže bych to spíše dávala za "vinu" dozrání mozku a vůbec celého jeho, ještě to není 100%, ale změna k lepšímu je. Takže radím, vydržet, vydržet!

PS: ritalín u nás vede k tomu, že si ze školy donese cca 40%látky, zbytek ho učím doma. Před ritalínem si ze školy nepamatoval nic. Tudiž učení bylo děsně, jeden předmět třeba 4 hodiny. ale i toto bylo třeba až od 3 třídy. Do té doby zvládal vše super.

reagovat pmd 10.1.2012 11:55  5%    +  -

Silvie: No my jsme to teď taky dostali, ale nevím co je pro mě horší, jestli ta jeho živost, nebo to, že po něm nemá chuť k jídlu.

reagovat Silvie 10.1.2012 5:59  5%    +  -

pmd: U nás se to lepší Díky ritalínu si pamatuje i více látky ze školy a i se lehce uklidnuje. Jupíííí
Tak a ted jsme to zakřkla

reagovat pmd 9.1.2012 19:22  5%    +  -

Dlouho tu nikdo nebyl. To se u vás nic neděje ?

reagovat HOLKA 16.9.2011 14:03  26%    +  -

pmd: díky...

reagovat pmd 15.9.2011 8:47  5%    +  -

HOLKA: Kolem druhého roku života, je asi největší období ranného vzdoru. Dítě si začalo uvědomovat samo sebe a tak zkouší, jak daleko asi může dojít. U nás Míša ležel uprostřed každé křižovatky (i v zimě), protože chtěl jít jinam než se řeklo. Ještě že nebydlíme ve městě Můžeš to probrat se svojí pediartičkou a ta by ti měla říct
Jinak pevné nervy

reagovat HOLKA 15.9.2011 7:10  19%    +  -

ahojky, mám doma dvouletou holčičku. Je plná energie. Stále někde běhá a nevydrží chvilku na jednom místě.
Nevím si rady s jejím náladovým vztekáním. Taky to dělají vaše zlatíčka? Najednou si umanou, že se jim něco nelíbí a začne šílený řev, mlácení o špinavou a poplivanou zem.... kolemjdoucí očumují a vy se cítíte jako v kleci.
Jak to řešit?

reagovat papejda 23.3.2011 15:05  7%    +  -

jj taky jsem si tím prošla,vždycky jsem si říkala že to je lepší a myslela si že je to na pořád,co jsme vysadili téky návrat zpět,takže už nevysazujeme a máme klid

reagovat pmd 22.3.2011 8:45  9%    +  -

Ahoj holky.

Tak jsme byli u specialisty a ten tam měl na praxi mladou , perspektivní doktorku. Když odchytil Míšu, tak jí vykládal, že si to musí vychutnat, to že u něj chvilku stojí, že ještě před nedávnem ho musel vyšetřovat na stropě. Jo jo, kocour jeden, to se mu to žertuje, před mladou
Před nedávnem jsem vysadila triapridal. Říkala jsem si, že je takový hodný a klidný. To jsem si tedy dala. Do týdne jsme ho zase viděla jen ze zadu, jak pořád někde poletpoval. Už jsme se zase vrátili k léčbě.

reagovat papejda 6.2.2011 21:03  5%    +  -

matěj si teď hodně pamatuje ze školy-naštěstí

reagovat pmd 5.2.2011 19:59  7%    +  -

Silvie: pevné nervy

reagovat Silvie 5.2.2011 16:04  12%    +  -

papejda: To jo

Včera jsme najeli na první radu, je ve 4 třídě, už by se měl sám učit,....tak dvě stránky s plna obrázky nás stalo 2 hodiny života. Učila jsem Dominika, jak se to učit, chvílemi i sám v dětském brečel,...grr, no snad to k něčemu povede Teda k nečemu dobrému.
Nedokázal pochopit, že co je tučně, musí znát, přečíst, zavřít knihu a nahlas zpaměti zopakovat,..nakonec jsme vzali papír a co je tučně s vysvětlením si musel po svém přepsat, závěr, poslední odstavec zvládnul sám, teda nejhorší mu bylo vysvětlit, že to nemá opisovat, ale upravit si to na to co nejsrtučnější,ať to má na učení co nejjednoduchší, tak za chvilku nás čeká zkoušení, co si z toho ze včera zapamatoval, už jen tím psaním.
Já doufám, že snad začne dávat ve škole aspon trošku pozor, on si ze školy nepamatuje vůbec nic.

reagovat papejda 5.2.2011 13:45  5%    +  -

Silvie: jo,jo chudák dětská doktorka,to co jsme přivedly my 2 navíc ještě moje segra to má málogdo v kartotéce

reagovat pmd 3.2.2011 19:43  7%    +  -

Silvie: Jasně, bojuj. Je důležité to nevzdat. Je vidět že jsi skvělá máma a nenecháš ho bezprizorně a dáváš mu šanci na lepší budoucnost

reagovat Silvie 3.2.2011 12:58  12%    +  -

papejda: jj, já tam byla jen jednou a stačilo mi
Ted chodíme obě k jiné, ta naše před tím byla skvěláááááá, dojížděla jsme za ní po přestěhování 20km, ale odešla nám do důchodu, bohužel, ale zasloužila si ho navíc, šla mnohem později.

Ted chodíme k jedné dětské s Papejdou a myslím že i ona je max. spokojená, tentokrát jsem šla na její doporučení.

Jen ji chudákovi jsme dovedli pěkně zapeklitě nemocné děti

Ale to už sem nepatří.

Jinak jsme Vám chtěla říct, byla jsem v PPP s Domčou, měli jsme dva papíry od odborníků, že ADHD Dominik má, takže jsem šla celkem v klidu, potřebovali jsme papír do školy, jak s ním pracovat, individuální plán,....a dotazy typu a jak neurolog přišel na to, že má ADHD,...a dle čeho usuzoval psychiatr,...

Závěr byl, že je ve vysokém průměru až nadprůměru a jediné, co mu "nefunguje" je ruka-oka, tudiž má individuální plán s upřednostnováním ústního zkoušení před psaným a že teda známky, které dostal ted na vysvědčení neodpovídají jeho znalostem. Tak jim říkám, a to je důvod, proč jsme tady!Takže za 2 týdny to dostaneme písemně pro školu a bude chodit na cvičení ruka-oko, možná se domluvíme ve škole se spec. pedagoškou, zda by mu to neudělala ona,...už jsme u ní dělali KUPOZ.

Takže se nevzdávat a bojovat, nám to trvalo víc jak 4 roky!!!

reagovat papejda 3.2.2011 9:15  5%    +  -

pmd: a to tam silvie ani nechodila,co jsem si užila já za asi 13 let co jsme tam chodili...jo pokud je děcko relativně zdtravé tak ti to nepříjde,řešíš to až se začne něco dít

reagovat pmd 31.1.2011 19:44  7%    +  -

Silvie: to je ale pipina

reagovat Silvie 31.1.2011 17:01  13%    +  -

pmd: To je děsná dr., když jsem tam šla s papíry od hematologa, at píchne Kubíkovi injekci, at nemusíme jezdít denně 20km, tak mi před ním řekla, že mu to nepíchne, že by mohl zemřít a my ji pak zažalovat!!!

Angínu léčí atb, když to trvá dál, dá další atb a když to nezabere nasadí homeopatika,....

Jiné mamince řekla, at si koupí tlakomer, jelikož nemá pásku na měření pro děti, maminka koupila a pak zjistila, že páska stojí snad jen 200kč.

reagovat pmd 31.1.2011 14:59  7%    +  -

papejda: kyvadlo. Kam to chodíte? Na tu naši taky někdo nadává, ale je docela všímavá. Někdy až moc.

reagovat papejda 31.1.2011 7:44  5%    +  -

to jo, naše dětská vytahla kyvadlo a bylo vymalováno,ale když mi od ní v 1 třídě utekl baz bot a ještě mě v čekárně málem zbil pochopila i bez kyvadla že si to nevymýšlím

reagovat pmd 30.1.2011 20:29  7%    +  -

To nás naopak poslala dr. Jeho aktivitu, tím že jsem s ním doma jsem neviděla zase tak hroznou. Je pravda, že návševy u někoho byli horší, ale co. Jsme rádi, že jsme jí poslechli. Kapičky zabírají a Míša je pozornější a klidnější

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: hyperaktivita-zkušenosti-rady
Diskusi založil(a): lulik
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si