EKO diskuze

Ahojky, je tady taky někdo ekologicky založený jako já?
6.11.2007

Diskusi založil(a) 6.11.2007 Lucka1004

Seznam odpadků - jak s nimi správně naložit Autovraky, - určená autovrakoviště (informace na pověřené obci), některé části do kovošrotů C/PAP - jedná se o kombinované obaly složené z několika různých materiálů - směsný odpad (kromě nápojových krabic) CD nosiče - směsný odpad CD - plastový obal - kontejner na plasty Elektrotechnika ("elektrošrot"¨) - počítače, televize, kuchyňské spotřebiče, telefony, kabely - prodejce, sběrný dvůr Gumy, zahradní hadice - sběrný dvůr Hygienické potřeby (kapesníky, pleny a dámské hygienické potřeby) - směsný odpad Chemikálie, motorové oleje a barvy - sběrný dvůr nebo speciální automobil pro mobilní sběr nebezpečných odpadů, jde o NEBEZPEČNÝ ODPAD Plasty, plastové sáčky a tašky ("igelity") - kontejner na plasty Keramika, porcelán, drátěné sklo, zrcadlo - směsný odpad Kovové obaly, plechovky, hrnce, hliníková víčka, alobal - ve větším množství sběrné dvory, kovošroty nebo směsný odpad Léky - lékárna, nebo sběrný dvůr či speciální automobil na sběr nebezpečných odpadů Nábytek, podlahové krytiny, sanita - sběrný dvůr Nápojové krabice (nápojové kartony) - do kontejneru označeného nálepkou se sběrem tohoto odpadu Oblečení - kontejnery charitativních společností nebo charita Papír mastný a znečistěný, uhlový a voskovaný - směsný odpad Pneumatiky - prodejce, sběrný dvůr Polystyren pěnový - kontejner na plasty Potraviny, bio odpad - kompostárna nebo směsný odpad, případně speciální kontejnery na sběr bioodpadu Průklepová páska - směsný odpad PVC - novodurové trubky, podlahové krytiny, misky (značka 3), některé hračky - objemnější odpady do sběrného dvora, ostatní do směsného odpadu Stavební sutě - sběrný dvůr (je nutné vždy zjistit, jaké množství je od občanů odebíráno v konkrétním dvoře) Zahradní odpad - vlastní zahradní kompost, kompostárna nebo sběrný dvůr Železný šrot - výkupny druhotných surovin, kovošroty, sběrný dvůr

Lucka1004 21.7.2009 20:05

reagovat AlA 16.10.2017 10:35  5%    +  -

taky poslední dobou kupuji eko věci, jen něco je tedy docela dražší no. Ale tak snažím se ušetřit na jiných věcech.

reagovat Matejkaa1 1.12.2015 10:33  5%    +  -

Já jsem ekologicky založená :-))) Miluji vešekeré eko věcičky do domácnosti :-) je to kvalitní, šetrné a hlavně to vypadá krásně :-)

reagovat frojdova.j 4.11.2012 9:14  5%    +  -

ahojky všem ,tak já třídím poctivě odpad ,šetřím životní prostředí tím ,že používám ekologickou drogerii od české firmy-vřele doporučuji,myslím že budete nadšené jako já-skvělé výrobky s minimálním dávkováním za příznivé ceny!

reagovat eko Míša 24.10.2012 13:58  1%    +  -

Ecover i Feel Eco obsaují škodlivé látky pro životní prostředí. Pro ty, kdo chtějí prát opravdu ekologicky NEDOPORUČUJI!!!!! Dívejte se na složení, např. feel eco prací prášek na bílé prádlo obsahuje optické zjasňovače a přesto mají ekolabel certifikát. Podvodníci se dnes nebojí používat snačku eko, buďte obezřetní!!

reagovat Blanka 12.7.2012 17:13  1%    +  -

Dámy, dříve jsem také používala a zkoušela výrobky od Ecoveru, Sonettu apod., ale asi před rokem jsem objevila českou značku FEEL ECO a od té doby si kupuju výrobky jenom od nich. Mají v nabídce prací gely, prášky, prostředky do myčky nebo skvělou aviváž. V poslední době rozšířili sortiment a tak už si můžu kupovat všechny výrobky od tohoto výrobce. Výrobky jsou výborně účinné, gel perfektně pere a prádlo je pak čisté... jsem moc spokojená a můžu jen doporučit.

reagovat masule 1.2.2010 19:49  80%    +  -

Dianka*: žlučové taky používám...ecover je eko a nepre , nečistí no...jako Tobě eurona...se stane prostě...

reagovat Dianka* 31.1.2010 23:09  41%    +  -

masule: a v čem? Já v něm peru, používám aviváž a spokojenost, zlamala mě Eurona těžce, ovšem abych byla objektivní, byl to šampón na koberce, univerzální čistič mě nenadchnul, to používám LOC. Na co ovšem nedám dopustit je žlučové mýdlo, horká voda, ocet, citrón a slunce

reagovat masule 31.1.2010 11:22  89%    +  -

masule: no jo, já vim...jsem zapoměla no

reagovat masule 31.1.2010 11:22  86%    +  -

masule: a ještě Ulrich používáš...

reagovat masule 31.1.2010 11:19  86%    +  -

ecover mě zklamal...

používám missivu, euronu, něco z froshe...perkarbonát

reagovat petra 30.1.2010 16:12  1%    +  -

Lidkatřiděti: ahoj- má Eurona nějaké certifikáty o propagované ekologičnosti?

reagovat adikah 26.9.2009 22:44  6%    +  -

Maminky, babičky, tetičky, tatínkové.

...bojíte se co bude s naší přírodou, při takovémto životním tempu,za několik let?

Chtěli byste ji zachovat pro svoje děti takovou jakou ji znáte sami?

Chcete mít provoněnou a čistou domácnost?

Chcete si pár korunek přivydělat?

Odpověděli jste ANO?

Napište si o bližší informace!
Nabízím spolupráci s českou firmou, která se zabývá čistě ekologickými výrobky pro Vaši domácnost. Slevy ihned 20-30% !

REGISTRACE JE ZDARMA

Ale nemusíte se jen registrovat.....pište si o info!

m.hubena@seznam.cz
723081119

reagovat Tuleniiik 10.8.2009 20:20  66%    +  -

Lucka1004: ještě by to chtělo krapínek naformátovat - prosím.

reagovat adikah 4.8.2009 22:14  21%    +  -

Lucka1004: Super.

reagovat Lucka1004 21.7.2009 20:05  11%    +  -

adikah: Už je to na nástěnce.

reagovat Dianka* 20.5.2009 11:26  85%    +  -

adikah: No jasně, že jo :-D Skvělý by bylo, kdyby se takový praktický věci daly dávat i na nástěnku...

reagovat adikah 19.5.2009 22:42  25%    +  -

Dianka*: tak to se mi ulevilo. Takže když zase něco najdu tak to sem můžu přihodit jo

reagovat tintitko 19.5.2009 22:30  22%    +  -

Dianka*: Jo, kuchyňský odpad. Dnes se platí za všechno.Snad mě vláda nezklame a vydá vyhlášku o placení vdechnutého vzduchu. Aspoň budou policajti zase dávat pokuty za množství vzduchu v plících. hi hi

reagovat Dianka* 18.5.2009 0:08  85%    +  -

adikah: To nebylo vůbec nic osobního Jenom jsem i vzpomněla na pár probděných nocí, které jsem s tímhle seznamem a podobnými materiály strávila Odkazy nějaké urrčo hodím, nechci to zahltit rovnou

Mimochodwm, kdo máte zájem čas a chuť, o víkendu teď bude na Výstavišti v Praze veletrh Biostyl

reagovat adikah 17.5.2009 23:10  24%    +  -

Dianka*: Proč hihihi? myslela jsem že tato diskuse je o ekologiji a tak jsem, sem ten seznam dala. Koukala jsem na ten tvůj odkaz a z těch stranek to nemám. Ale super odkaz jestli jich máš víc tak sem snima.

reagovat Dianka* 15.5.2009 22:54  100%    +  -

adikah: hi, hi, odkud tenhle seznam znám

jenom doplním, že se ještě s dalšíma tipama pro ekologickou domácnost dá najít tady

reagovat adikah 15.5.2009 22:18  36%    +  -

Zdravím našla jsem zajímavý seznam.

Seznam odpadků - jak s nimi správně naložit

Autovraky, - určená autovrakoviště (informace na pověřené obci), některé části do kovošrotů

C/PAP - jedná se o kombinované obaly složené z několika různých materiálů - směsný odpad (kromě nápojových krabic)

CD nosiče - směsný odpad

CD - plastový obal - kontejner na plasty

Elektrotechnika ("elektrošrot"¨)
- počítače, televize, kuchyňské spotřebiče, telefony, kabely - prodejce, sběrný dvůr

Gumy, zahradní hadice - sběrný dvůr

Hygienické potřeby (kapesníky, pleny a dámské hygienické potřeby) - směsný odpad

Chemikálie, motorové oleje a barvy
- sběrný dvůr nebo speciální automobil pro mobilní sběr nebezpečných odpadů, jde o NEBEZPEČNÝ ODPAD

Plasty, plastové sáčky a tašky ("igelity") - kontejner na plasty

Keramika, porcelán, drátěné sklo, zrcadlo - směsný odpad

Kovové obaly, plechovky, hrnce, hliníková víčka, alobal - ve větším množství sběrné dvory, kovošroty nebo směsný odpad

Léky - lékárna, nebo sběrný dvůr či speciální automobil na sběr nebezpečných odpadů

Nábytek, podlahové krytiny, sanita
- sběrný dvůr

Nápojové krabice (nápojové kartony) - do kontejneru označeného nálepkou se sběrem tohoto odpadu

Oblečení - kontejnery charitativních společností nebo charita

Papír mastný a znečistěný, uhlový
a voskovaný - směsný odpad

Pneumatiky - prodejce, sběrný dvůr

Polystyren pěnový - kontejner na plasty

Potraviny, bio odpad - kompostárna nebo směsný odpad, případně speciální kontejnery na sběr bioodpadu

Průklepová páska - směsný odpad

PVC - novodurové trubky, podlahové krytiny, misky (značka 3), některé hračky - objemnější odpady do sběrného dvora, ostatní do směsného odpadu

Stavební sutě - sběrný dvůr (je nutné vždy zjistit, jaké množství je od občanů odebíráno v konkrétním dvoře)

Zahradní odpad - vlastní zahradní kompost, kompostárna nebo sběrný dvůr
Železný šrot
- výkupny druhotných surovin, kovošroty, sběrný dvůr

reagovat Dianka* 15.5.2009 22:17  100%    +  -

a narazila jsem na zajímavou knihu

reagovat Dianka* 15.5.2009 22:16  100%    +  -

tintitko: domácí odpad tím myslíš bioodpad, kuchyňský? V Praze ho na některých místech taky třídí, ale člověk za vyvážení té spešl popelnice musí platit poplatky Naštestí máme zahrádku a kompost, takže tohle mám vyřešené

reagovat tintitko 15.5.2009 18:31  15%    +  -

Dianka*: Třídíme papír,plásty,sklo.Domácí odpady do kontejnéru. Na kovy asi nic není.Dáváme to k odpadkům a někdo to pak odveze nebo bezdomovci si rozeberou.

reagovat Dianka* 13.5.2009 19:06  100%    +  -

tintitko: a co všechno zvládáš třídit? Mě třeba strašně štve, že u nás nejsou konejnery na kovy

reagovat tintitko 13.5.2009 16:31  14%    +  -

My třídíme odpady na 100%.Také bylo naše město vyhlášeno jako jedno z nejlepších v republice.Zrovna dnes nám před barák přistavili kontejnér.Kdybych měla nový byt,tak si ho zařídím úplně zdarma.Neskutečné,co se vše vyhazuje.A pak,že lidi nemají peníze.

reagovat Dianka* 13.5.2009 15:29  100%    +  -

Zdravím všechny ekoložky a ekology

Koukám, že Dáma je krapet zamořená Euronou

Já z mnoha důvodů dávám přednost Ecoveru, Sonettu a podobným. Na některé prádlo používám i "jelení sliz", což je vlastně obyčejné mýdo na praní a prací soda - používám hlavně na pleny, ručníky, prádlo na vyvářku, povlečení...

K třídění - padlo tu něco o sesypávání kontejnerů a o tom, jestli pak má cenu třídit... Má. V nškterých obcích to tak opravu dělají, protože by se svozové firmě nevyplatilo posílat dvě auta - na dotři%dovací lince se pak ale daný odpad zase roztřídí, je to pro ně ekonomičtější. Na kontejnerech bývá obvykle na třídící firmu telefon, tak pokud máte pochybnosti, stačí tam zavolat a optat se, bývají velice ochotní...

reagovat Lidkatřiděti 13.5.2009 10:55  36%    +  -

Firma pro kterou pracuji zavádí na trh nové Ekologické přípravky na úklid domácnosti. Potřebovala bych pomoci otestovat některé jejich přípravky přímo v praxi. Pomohly by jste mi s tím?
Celé by to probíhalo formou prezentační akce,kde bych Vám řekla jak se mají přípravky použít,dala bych Vám vzorky,katalog a třeba něco i vyčitila již zavedenými přípravky.Když pozvete své zámé,kamarádky,rodinu,aby také pomohly budu jen ráda.Čím víc lidí bude testovat tím objektivnější bude výsledek. Jedná se o oblast českobudějovicka a třeboňska a okolí. Prosím pište do vzkazů.

reagovat adikah 13.5.2009 10:25  30%    +  -

Nabízím prezentaci eko. výrobků pro úklid vaší domácnosti ZDARMA + vzorečky + DÁREČEK ZDARMA. ČB a okolí

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: EKO diskuze
Diskusi založil(a): Lucka1004
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si