KOJENÍ versus UMĚLÁ VÝŽIVA

VÍTEJTE NA DISKUZI!!!!

K založení diskuze mě dotrkalo DVD co mi přišlo minulý týden. Byla to další zásilka propagačního materiálu ( v porodnici každá z nás dostala kufřík plný supr věciček a měl se vypsat i nějaký lísteček - pokud byl zájem, aby nám chodil další propagační materiálek) první přišla nová Pampers plena a pak to DVD. Na DVD se vychvaluje kojení, jak jinak. Prostě další útok na nekojící maminky. A tak jsem se rozhodla založit tuhle diskuzi, abych získala další a hlavně pravdivé informace od Vás - maminek.
Bohužel mi nebylo dáno kojit. Mám všechny tři děti živené uměle. Za ty dvě první - 14-ti letou holčinu a 6 letého kloučka můžu říct, že nemocní nebývají, jak se o nekojených dětech TVRDÍ !!!!
Za tu třetí - poslední babulenku zatím mluvit nemůžu, protože je příliš brzy dělat nějaké závěry. Tam se uvidí časem zda bude či nebude náchylná na nemoce.
Na druhé straně mám spoustu kamarádek co mají dlouhodobě kojené děti a mají je často nemocné.

TAK CO JE TEDY LEPŠÍ A CO NE????

Vadí mi to vymývání mozků, jak jediné co je nejlepší je kojení a nic jiného.
Mé děti odrostly na kvalitní výživě - starší dcera měla pouze necelý měsíc Sunar a pak se u nás začala objevovat Zdravá výživa a já v obchůdku natrefila na německé mléko Milumil - tenkrát před těmi 14 roky nebyl výběr, jako dnes. Z umělé výživy byl k dostání Feminar a Sunar.
A syn a nyní i dcerka vyrůstají na Nutrilonu.

PROSÍM O VAŠE ZKUŠENOSTI: ZDA MÁTE DÍTĚ ČI DĚTI KOJENÉ NEBO ŽIVENÉ UMĚLE A ZDA BÝVAJÍ ČASTO NEMOCNÉ ????

4.12.2007

Diskusi založil(a) 4.12.2007 Centrix

Centrix 18.4.2010 21:51

reagovat Kika80 23.5.2019 19:36  5%    +  -

Podle mne je to hloupost, tvrzení, že kojené děti jsou méně nemocné. Znám opravdu spoustu dětí, které naopak na UM byli daleko spokojenější, zdravotně na tom lépe než ty, které byli kojené.

reagovat Evka23 21.4.2017 23:53  5%    +  -

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně umělé výživy, protože budu muset začít dokrmovat, ale vůbec nevím, jakou značku mám zvolit. Může mi tady nějaká mamča poradit ?

reagovat TerryM 14.3.2017 15:40  5%    +  -

Myslím si, že dneska jsou ty UM tak kvalitní, že je jedno jeslti mimčo kojíš nebo dostává umělé mléko ;).

reagovat Kika80 22.2.2017 21:22  5%    +  -

Petruus: Ahoj, to jsme zkoušela, infacol, biogaia, lactobacily, ale nějak to nepomáhá :-( a docela trpí na zácpu :-(

reagovat Petruus 22.2.2017 21:20  5%    +  -

Kika80: Ahoj, a zkoušela jsi kapky nebo nějaká probiotika?

reagovat Kika80 22.2.2017 21:17  5%    +  -

Ahoj holky, malá mně dost trpí na bolesti bříška, už nekojím, máme teď Nutrilon, doporučíte někdo nějakou lepší ozkoušenou variantu?

reagovat pojka 29.11.2015 23:15  5%    +  -

Má právě 3,5 měsíce, takže na příkrmy je malinký bych řekla. Nevím jak to je, budu si to muset koupit nějaké mléko.

reagovat Andrejjkaa 27.11.2015 18:46  5%    +  -

To bude určitě hladový, buď mu kupte příkrmy nebo umělé mléčko. Nevím jak je syn starý :)

reagovat pojka 24.11.2015 12:18  5%    +  -

Já budu asi potřebovat dávat příkrmy za chvilku. Připadá mi, že synovi už nestačím, špatně spinká a brečí. Mám pocit jako kdyby měl pořád hlad.

reagovat Andrejjkaa 22.11.2015 16:03  5%    +  -

Myslím, že mléka jsou tak kvalitní, že to dítěti nemůže ublížit.

Anonym 21.11.2015 15:02  1%    +  -

Kojenecké kupované mléko jsme taky dávali. Neměla jsem možnost kojit a děti rostly krásně :)

Anonym 17.11.2015 12:56  1%    +  -

Také jsem děti kojila a později dávala jen umělé mléko, protože jsem dětem nestačila. A nezdá se mi, že by tím nějak utrpěly, hipp jsem také zkoušela a dětem nevadil, řekla bych, že chutnal.

reagovat Andrejjkaa 10.11.2015 18:31  5%    +  -

Já teda byla kojená mateřským mlékem skoro do jednoho roku. Svoje dítě jsem musela krmit umělým mlékem, protože mi léky neumožňovaly kojit. Malému jsem dávala mléko od hipp a krásně vyrostl a je zdravý, myslím, že mají hodně dobré mléka, takže že není potřeba zatracovat... :)

reagovat ternach 20.11.2012 11:36  5%    +  -

Já jsem byla kojená jen asi měsíc, mamka pak neměla mlíko, takže jsem byla na sunaru. Zdravá jsem jak řípa, zuby mám nejzdravější z rodiny, i ve dvaceti sedmi bez kazu, takže já bych asi tu náhradní výživu nehrotila. Kldině vám může vyrůst zdravé dítě i na nutrilonu. Jsem toho živým důkazem.

reagovat Adinka22 4.8.2012 13:50  5%    +  -

Já jsem Davidka kojila asi půl roku, víc to už nešlo..pak jsem přešla na umělou stravu. Byl zdravý, ale až jsem ho dala do školky tak to byla katastrofa. Maminky mi poradily at mu koupím Imunit Hlivu ustřičnou Mickey, výtažek z hlívy hodně podporuje imunitu a jde to pozdnat.Už není tak náchylný. Chutná mu to, je to jako bombonek. Takže jsme všichni spokojeni:-)

Anonym 5.5.2011 8:58  1%    +  -

myslím,že kojené děti jsou náchylnější k nemocem,protože v období,kdy je maminka kojí si toho moc ve stravě dopřát nemůže. Dává spíše pozor,aby miminko nemělo prdíky a aby nebylo z jídla osypané. Já jsem jedla 3 měsíce jen vývary a párky. Teď už si dopřávám více, protože malý prdíky zvládá. V umělé výživě je přidáváno spousta vitamínů. U kojení jde spíše o to, že nezatěžujeme střívko, že děti mohou vše vstřebat. Prohlubuje se vztah mezi maminkou a dítětem. Mě těší, jak si u toho se synem pěkně popovídáme :-) ať je to jak chce, jsem ráda, že kojím, že mám pořád mléko a chci co nejdéle vydržet. A přeji to i dalším maminkám, které kojí. jsem zastáncem umělé výživy,ale až od půl roka. Nemyslím si, že je pro malé miminko nejlepší dávat mu vodu s něčím co vyrobili v továrně. Lépe vydržet a když né do půl roku,tak alespoň 3 měsíce.

reagovat Kája 23.1.2010 14:57  5%    +  -

Já jsem kojila 2 roky a 2 měsíce a musím říct, že nejsem zarytá zastánkyně kojení, ale měla jsem pořád dost mléka a Adámkovi chutnalo a byl zdravý, tak jsem to neřešila. Když jsem ho odstavila, začal být občas nemocný, ale nic vážného. Myslím si, že kojení není jen o imunitě, ale jde hlavně o vztah mámy a mimča. Chystám se na další přírůstek a když to půjde, budu kojit a když ne, budu krmit bio mlékem Babio, což vyzkoušely kamarádky a nemůžou si to vynachválit.

reagovat Kleofilie 26.9.2009 23:20  5%    +  -

Ahoj všem, vrátím-li se k původnímu článku, musím konstatovat, že jsem také spíše zastánkyní kojení, ale jen v případě, že je to pro onu ženu zcela přirozené. Zkrátka tak, aby miminko i maminka byli v pohodě. V mém případě (jsem matkou ročních trojčat) to bylo v takové pohodě puhé tři měsíce a pak nastolo běžné krmení z láhve umělým mlékem. Pomohlo jen to vědomí, že jsem se díky firmě Goldim s.r.o. mohla rozhodnout pro umělé mléko v BIO kvalitě, což pro mne mělo podstatný význam. Naše děti prozatím rostou po Bio mléku - tzv. Babio mléku a jsou spokojené, zdravé a neblinkají po něm. Co víc si přát. Snad jen, když nejde kojení tak ať jde krmení z lahvičky UM :-)...třeba právě Babiem - já jsem dosud jen a jen spokojená!

reagovat KIRIKOU 28.8.2009 0:13  100%    +  -

Adámek se narodil ve 34tt,protože neuměl sám dýchat a neměl vyvinutá plíce-odvezli ho na jirp-do Ostravy a já ležela v nemocnici po císaři.Každý 3 den jsem vozila mlíčko k prsu jsem ho dostala,když mu bylo 14dní už nechtěl.Z nemocnice jsme odjížděli už z Nutrilonem.Ted má 6 měsíců a je bez nemocí a to není na nic očkovaný bude až po 1 roce.

reagovat Peddy 29.5.2009 20:58  5%    +  -

Ahojky, zdravím všechny oddané kojící maminky !!!!! Mám chlapečka 1,5 roku starý a kojíme o stošest. Přes noc 2-3krát, ale já si to nemůžu vynachválit. Starší děti jsem nekojila skoro vůbec - špatná technika a psychika, prostě to nešlo. Do kdy si myslíte, že nejlepší kojit ? Já to vidím tak ještě 1 rok.

Anonym 9.2.2009 11:16  1%    +  -

necum pejlo

reagovat REbeCA 29.10.2008 22:29  29%    +  -

Ahoj ,ja oba kluky kojila 6mes.plne a pak do 10ti mesicu věku..po dobu kojení nebyl starsi nikdy nemocny,ale jak jsem prestala ,tak mel klasicke detske nemoci a nachlazeni a ten mladsí dostal v7mi mesiccih od toho starsího neštovice,a to byl kojeny.....a řika se nebo se řikaalo,ze pokud dite kojiš tak neštovice nedostane..no a vidis to,mel je...
A po druhy uz se nedostavaji,jak jsem slysela mytus,z epokud je dostaneš do1roku,tak je dostanes znova..to není pravda..

reagovat Samantha 27.9.2008 11:36  100%    +  -

Já kojila oba, v pohodě, syn se pak odstavil sám.
Pila jsem kávu, zezačátku jsem dávala pozor na jídlo, aby neměli bolení, u dcery jsme nejedla skoro nic a měla to furt, u syna skoro všechno a nevadilo mu to, měl silné bříško, zakopal nohama a byl v pohodě.
Ke kávě mi dr. řekla, že pokud jsem zvyklá (můžu si dát i před spaním a usnu), nevadí to ani mimču a že je to leší, než kdybych musela brát léky na nízká tlak

reagovat Katerina32 6.9.2008 21:19  93%    +  -

Dobrý den. Já mám tři děti a všechny tři na umělé výživě od narození (nebylo mi dáno kojit) a jsou zdravé, žádné projevy alergie. Normální.
BTW znám paní, co kojí a přitom vesele kouří, pije kávu a o složení jídelníčku škoda mluvit. Tam bych to na dobrý základ imunitního systému dítěte neviděla

reagovat meegí 28.8.2008 16:56  35%    +  -

Chvíli jsem váhala jestli se přidat nebo ne...
od dávných věků byla nejpřirozenější strava mateřské mléko...
mám tři holky a první jsem kojila 3měsíce.druhou 7měsíců a třetí 3roky!
Ani jedna z nich těch velkých netrpěla žádnou větší chorobou jen běžné rýmy a záněty průdůšek což máme v rodině dědičné.
Třetí jsou 4 a má ty stejné problémy jako ty starší.
Nemyslím si že je něco špatného na uměle živených dětech ,co se týká nemocí je to i věc životního stylu a úrovně rodičů.
Kojení posiluje vstah mezi matkou a dítětem je to krásný a hlavně pohodlný .Nenechte si vymývat mozky berte to tak jak to cítíte sami.

reagovat Amoneta 12.8.2008 8:30  86%    +  -

Ahoj, mám tři děti - a v rodině máme problémy s imunitou - obě starší děti jsem kojila a kojila s příkrmem. Obě měly imunodeficit a byly často nemocné.

Nyní mám skoro 5měsíčního syna. Vzhledem k tomu, že jsem po porodu potřebovala léčbu, která se s kojením neslučovala, rozhodla jsem se již před porodem nekojit. Zároveň jsem byla zařazena do výzkumu, který porovnává zdraví kojených a nekojených dětí. A výsledek je zázrak. Syn nemá sebemenší zdravotní problém, tentokrát se nekoná ani atopický ekzém, ani reakce po očkování, žádné virozy ani antibiotika - prostě silné zdravé dítě. Což potvrdily i testy z krve. Bohužel ta studie zatím vypadá jednoznačně, ale předpokládám, že nikdy nebude zveřejněna. Podotýkám, že se jedná o děti matek s autoimunitními problémy. A tam to vypadá jednoznačně tak, že kvalitní formule je lepší než mateřské mléko.

reagovat angel...girl 5.8.2008 15:52  5%    +  -

Ahoj, mojí Kristýnce je teprve 3 a půl měsíce takže na nějaké závěry je příliš brzy. (kojím a občas přidám Nutrilon nebo HA Bebu)
Ale pokud můžu mluvit přímo za sebe, tak mně je 29let a sice tehdy nebylo tolik alergických dětí a tak, ale splodiny jsme dýchali víc než dnes tak pokud můžu napsat pro srovnání:
Mě mami kojila jen 2 a půl měsíce, pak jsem klasicky baštila Sunar. Pokud je to pro někoho měřítko zdravé imunity tak musím říct, že do plnoletosti jsem absolvovala: 1x příušnice, 1x planý neštovice, 1x anginu, 2x rýmu. Na základce mně to dost "štvalo" hlvně když byla nějaká písemka, že se neuleju jako jiný děti:-D
Alergie se u mně do dnes neprojevila žádná o ekzémech a vyrážkách ani nemluvím. Dokonce si má dětská lékařka (která byla zároveň alergolog) při psaní nějaký alergologický publikace vyžádala od mojí mami souhlas s uveřejněním právě v souvislosti vlivu nebo nevlivu umělý výživy na imunitní systém člověka.
Nicméně: já sama jsem o kojení své dcery hodně stála a co to půjde a bude ona sama chtít kojit budu. Je to podle mně přirozená věc a jistě to nejlepší čím jí můžu podpořit správnou funkci imunit. sys.
Ale maminky, kterým není přáno nebo nechtějí kojit nesmí smutnit, protože nežijeme v Africe a tak máme na trhu k výběru z mnoha kvalitních náhražek. A miminko velmi rychle vycítí, že máma není v pohodě.

reagovat Dady* 19.7.2008 22:41  5%    +  -

Svou první holčičku jsem kojila pouze dva měsíce, byl to boj, po porodu jí křísili, byla v inkubátoru, zvracela natrávenou krev..., ke kojení mi ji donesli až 3. den po porodu, špatně sála, já z toho byla na nervy, protože nic přirozenějšího než kojení jsem si nedovedla představit.
Probrečela jsem dny i noci s hladovým dítětem u prsu, a když mi doktorka řekla vysvobozující větu:"kupte Nutrilon", bylo mi ještě hůř, že jsem selhala a jsem špatná matka a své prsa jsem nenáviděla a vůbec, byla jsem zralá na psychiatra.
Teď jsou jí 4 roky, nemocná je minimálně, chodíme plavat téměř celoročně, takže otužujem, opravdu zdravá, krásná a chytrá holka.
Kamarádka kojila 2 roky a její holčička je neustále nachrmlaná, nosí hustý zelený snoplík u nosu neustále, má alegrii na čokoládu a já nevím na co ještě, má atopický ekzém....
Co dodat?? Určitě kojit, posiluje se vztah matka a dítě, ale aby to bylo s radostí a od srdce, a když to nejde, nevadí, myslím, že důležité je milovat dítě, ne kojit za každou cenu. Kojení se zvrhlo v hysterickou křeč, která maminky neustále masíruje, že MUSÍ. Ať pak ty, co jim to nejde, nedopadnou jako já, spoustu proplakaných nocí a zbytečně. Miminko potřebuje spokojenou a šťastnou maminku, pak i ono je spokojené.

Anonym 17.6.2008 6:39  1%    +  -

asi kombince obojího-já kojím a už dáváme příkrmy a jsme spokojené obě (Haničce je rok)

reagovat kovky 30.4.2008 7:55  81%    +  -

Já nevím jak velký vliv to má, ale podle mě nějaký určitě. Když měl manžel takovou tu pravou chřipku, měl horečky, nemohl se hýbat, rýmu a kašel, tak já to od něj chytla taky, ale tak moc na to netrpím, takže jen teplota rýma a kašel a holka byla kojená a měla jen rýmu. Takže jsem jí předala nějaké obrané látky, když s tím zároveň bojovalo i mé tělo, tak jsem jich měla asi dost.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: KOJENÍ versus UMĚLÁ VÝŽIVA
Diskusi založil(a): Centrix
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si