Reklama:

Jsou zvířátka tím pravým dárkem?

Pokud se vám to doposud nestalo, můžete si být jisti, že jednou děti přijdou domů a budou si přát malého pejska, kočičku či jiného domácího mazlíčka. Patří však živé dárky k těm vhodných? Vše si pečlivě promyslete než učiníte tak závažný krok a přivedete do rodiny pejska či kočičku. Zvláště Vánoce jsou kritickým obdobím pro mazlíčky. Přemýšlíte darovat svým dětem psa? Pak čtete následující řádky.

Pravidlo 1 - Psy žijí dlouhý život
Některá plemena psů se dožívají i 18 let. Pejsek se tak zákonitě stává dalším členem rodiny, není pravdou, že patří jen Vám nebo dětem, všichni patříte do jeho "smečky". Ujistěte se, že jste dostatečně připraveni žít dlouhá léta se všemi nástrahami, které pes přináší včetně línání, špíny z tlapek po venčení, poházených hraček a psích laskomin.

Pravidlo 2 - Jste připraveni na další výdaje?
Hodně psů vyžaduje speciální péči o srst, což sebou samozřejmě přináší výdaje na speciální šampóny, kondicionéry, kartáče, návštěvy ve specializovaném psím salónu, prohlídkách a očkování u veterináře nemluvě. Připočteme-li k tomu výdaje na krmivo, můžete se lehce dostat na sumu několika set korun za měsíc. Zápasíte-li neustále s domácím rozpočtem, můžete se lehce dostat do velkých problémů.

Pravidlo 3 - Můžete se své děti spolehnout?
Psy vyžadují pravidelné venčení a trénink, krmení a neustálé doplňování čisté vody. Děti velice často zapomínají, že se o svého mazlíčka musejí pravidelně starat - každý den. Mnoho domácích zvířat tak "vypadne" ze svého zaběhnutého denního režimu a negativně se to odráží na jejich náladě i celkovém zdravotním stavu.

Pravidlo 4 - Myslí své přání vážně?
Pro mnoho dětí je radost z vlastního pejska něčím zcela novým. Pes však není hračka, kterou jednoduše odhodíte do kouta, jakmile vás přestane bavit. Je živý, chce si hrát, chodit ven za každého počasí, i když vy byste nejraději zůstali v posteli a vyžaduje vaši péči a pozornost.

Než se rozhodnete pořídit pro své děti živý dárek, vysvětlete jim pečlivě, co takové zvíře obnáší a zjistěte, zda jsou na to opravdu připraveny. Pamatujte, domácí zvířata nejsou jen dárkem k Vánocům, ale závazkem na dlouhá léta. Je velice smutné slyšet, kolik koček, psů a jiných zvířat lidé vyhazují po svátcích na ulici, do lesa nebo je nechávají v útulku.

Autor: - simona.cz -

 
 

reagovat vymazat sob22 18.9.2012 13:55  5%    +  -

Zvířátko jako dárek ne. Pokud nejde o své dítě, nebo o nízkoúdržbové zvířátko (např. želva bych řekl). člověk by si měl pořídit zvíře, protože ho sám chce a dovede se postarat a vychovat. Ne protože ho od někoho dostane.

reagovat vymazat Alice_k 17.9.2012 10:56  5%    +  -

Taky se podělím o své zkušenosti se zvířátky jako dárek. Pokud jde o děti, tam si to chce nejdřív zjistit, jestli je dítě schopné se o zvíře samo postarat a jestli ho to bude bavit. Pamatuju si, jak jsme jako malé se ségrou přitáhli domů každou chvíli něco, taťka nás v tom velice podporoval :-) ale chudák maminka se o to pak musela starat. Pak jak jsme dostávali postupně rozum, tak už jsme se začaly starat sami, třeba tak ve dvanácti, třinácti, mamče se ulevilo a my jsme si vyzkoušely zodpovědnost :-) takže z tohoto pohledu fajn trénink pro dítě, ale někdy to chce prostě čas, než dojde do toho správného rozpoložení. A co se týče živývch dárků pro dospělé, tam je to podle jednodušší. Prostě poznáte, jestli člověk zvíře chce nebo ne. A myslím si že když chce, tak není lepší dárek. Prostě zvíře je kámoš. Sama jsem například dostala před dvěma lety dvě činčily a jsem z nich nadšená. Mimochodem, činčila je super dárek. Je to antialergení zvíře, takže ho mohou mít i alergici, dožívá se poměrně vysokého věku, třeba až deset let, takže nebude každou chvíli doma slzavé údolí, a hlavně je velice nenáročná na starání se, vůbec nesmrdí, bez nadsázky vydrží třeba měsíc bez vyčištění. Kamarádka má křečka a čistí ho po třech dnech, to je dost nesrovnatelné. A hlavně sou neuvěřitelně roztomilé. Takže činčilu určitě doporučuju i jako jedno z prvních zvířátek.

reagovat vymazat Novotka 18.5.2012 17:11  5%    +  -

Díky za vaše názory. Uvažujeme o koupi pejska pro naši babičku. Budeme to muset ještě znovu prodiskutovat. Právě jsme byli ve fázi zjišťování, jaké granule pro psy vybrat, aby je zvládla kupovat a my samozřejmě taky. Poradíte?

reagovat vymazat pretty.woman 10.10.2009 11:21  5%    +  -

Ahoj, zvíře jako dárek je blbost, možná tak křeček nebo morčátko. Dětem si myslím že je morče nejideálnější, mám chovatelskou stnici a jako dítě jsem měla taky kde co tak mohu soudt, dají se ochočit a mazlit, neutíkají jako křeček a nepotřebují drahá očkování jako králíček. Pejsek je samozřejmě taky super, ale 100% padne péče a výcvik na rodiče...všimla jsem si, že tady je v modě labrador, uvědomte si že to je pořádný tvrdohlavý tele, který potřebuje výcvik a to že jsou z nich dobří asistenční psy z nich neděl ideálního rodinného mazlíka, stejně tak zlatý retrívr, je spousta vhodnějších plemen k začátečníkům a dětem, doporučuju zajít na místní cvičák a zeptat se!!!!

reagovat vymazat vitrik 18.5.2009 9:19  92%    +  -

napíši svůj názor :-) Zvířata miluji, máme psa, zakrslého králíčka, papouška, na zahradě kočky od sousedů :-) Ale myslím si, že jako dárek vhodná nejsou :-( Můj stejda pracuje u Městské policie a právě po vánocích bylo všude plno zvířáte do útulku :-( Nevhodné dárečky :-( Nejsmutnější bylo, když někdo vyhodil v mrazu zakrslého králíčka i s klecí před panelák :-( Takže si myslím, když někdo to zvířátko bude chtít tak prosím, ale překvapení to nemusí být povedené :-(

reagovat vymazat MYŠKA 26.8.2008 18:31  5%    +  -

pro vaše miláčky boudička s mráčky ukázky v galerce ahoj petra.

reagovat vymazat Housemaid 5.12.2007 21:14  5%    +  -

Dobry vecer damy, prejete si mit vice casu pro sebe a netravit hodiny uklizenim, pokud vam to zni zajimave podivejte se na www.housemaid.cz.

Take se Vam radi postarame o Vase domaci mazlicky.

Dekujeme,

Julie

reagovat vymazat macka55 15.11.2007 23:33  9%    +  -

Ahojky, taky si neumím představit život bez zvířátek, máme psa, 2 kočky, osmáky a pískomila. Pravdou je, že zodpovědnost musí vždy mít dospělí, spoléhat na děti se nevyplácí, to jsem si několikrát zažila. Pokud někdo nechce nebo nemůže na sebe závazek péče o pejska vzít, doporučuji recept mého kolegy, kterého dítě neustále přemlouvalo, že by měli mít psa. Souhlasil, ovšem pod podmínkou, že bude dítě 3 měsíce "pečovat" o plyšáka, tzn. nejméně 3x denně venčit, jako by byl živý. Po týdnu nadšení ochladlo a nyní je dítě spokojené s křečkem.

vymazat Anonym 11.11.2007 11:40  1%    +  -

nedokazu si predstavit zivot bez zvirat mame doma rybicky potkana dva psy a krecka

reagovat vymazat izinka 22.10.2007 19:52  11%    +  -

reagovat vymazat Kat34 18.10.2007 16:15  9%    +  -

Hezký den všem, my máme doma zakrslého králíka, je docela vychovaný, chodí jen na určená místa dělat svou potřebu a rybičky, uklidňuje nás pohled na ně a bezva je, že jsou ticho. Budeme se příští rok asi stěhovat do baráčku a všichni doma - to chce hlídače! No já psy dvakrát nemusím ale co nadělám, když je proti mně přesila. Prosím napište někdo, kdo má zkušenosti s labradorem, jaký je k dětem a tak. Díky všem za odpovědi.

reagovat vymazat pecka 17.10.2007 13:31  100%    +  -

No, mám doma dva pejsky - nalezence, které někdo vyhodil na ulici. Zřejmě to byly nevhodné dárky dětem. Pejskové milují děti, tak usuzujeme, že byli tam, kde byly děti a asi jak vyrostli z roztomilých štěnátek, tak se lidem omrzeli. Jezevčíci jsou jako malí strašně roztomilí. Opravdu zvažujte, než někoho obdarujete živým dárkem!!!!

reagovat vymazat henvi 8.8.2007 9:39  16%    +  -

reagovat vymazat tetaŠ 5.6.2007 17:35  10%    +  -

Ahojki
Pejsek je dost časově náročný na venčení , jinak čas je třeba věnovat všem zvířátkům které si pořídíte a chcete aby byla přítulná .
Dcera dostala ke 3 letem osmáky degu (páreček) a chováme je dodnes ( pátý rok -již další pár) . Často je bereme do rukou , takže nejsou divocí jako osmáci známých, kteří pouze nakrmí a zavřou . Naši jsou rozmazlení a kulatí
Taky jsou veselé informace dítka , které v sámošce vysvětluje , že myšák si chtěl hrát s myškou na koníčka a ona nechtěla .
Také máme králíčka , rozmazleného a kolatého
Samozřejmě když něco pořídíte dětem , musíte už počítat s tím , že jste přidělali starost i sobě .

reagovat vymazat netom 9.5.2007 16:46  8%    +  -

Ahojky , můžu se k vám přidat ? Já mám doma pejska a kocourka a nedokážu si život bez zvířátek představit. Já jsem tak ale dala mé sestře k 30 narozeninám malého zakrslého králíčka. Já jsem měla tehdy dva měsíce doma už také jednoho a přišlo mi to jako dobrý nápad. Sestra žila sama a tak jsem si říkala, že jí aspoň nebude smutno. Byla sice trošku v rozpacích, když dáreček uviděla, ale vzala to za své, že se o něj postará. No a jak už se to stává, já jsem měla samečka a ona samičku a stačilo pár vteřin nepozornosti a bylo z toho 5 malých roztomilých králíčků. Sestra si dva nechala a tak měla doma králíčky tři. Dnes má králíček, kterého jsem jí dala 8 let a sestra říká, že to byl nejhezčí dárek, který kdy dostala.

reagovat vymazat S.Amorek 6.2.2007 23:53  5%    +  -

POKUD BUDU MIT V UMYSLU NEKOMU KUPOVAT JAKYKOLIV DAREK VE ZVIRECI PODOBE NEJPRVE SI ZJISTIM JESTLI TEN DOTYCNY JE VUBEC TEN PRAVY. :) JESTLI SE MU TA ZVIRATA LIBEJ, JESTLI MA CAS TO VENCIT A PODOBNE.

reagovat vymazat tyweee 31.1.2007 22:04  13%    +  -

Podle me je zvire dobry darek,ale zalezi jaky zvire a pro jak stare dite. Urcite ne hned psa, nebo kocku do bytu. Ale morcatko, nebo krecka ci potkana. Aby se dite naucilo starat o jine tvory

reagovat vymazat Decinka 23.1.2007 16:22  5%    +  -

Ja jsem si privedla pejska v prvni tride,vymenila jsem ho za nalezene kotatko.Zil s nami 16 let,byl to orisek-rasa poulicni.Ackoliv musim uznat ,ze se ve vetsine pripadu opravdu starali rodice,jsem jim moc vdecna.Pes ,nebo jakekoliv zviratko vice prinasi,nez bere.Nemam zkusenosti se zadnou slechtenou rasou,vydaje byly.Ale ne az tak velike.Dnes premyslim,zda detem respektive nasi cele rodine pejska poridime,urcite ano,jen cekame az se konecne prestehujeme do domku se zahradkou ,aby mel kde behat.A alergie?Dcera ma alergii,ale ne na srst ,jak se bezne pise,ale na moc zvirat...kdyz jednou vbehla do voliery nemeckeho ovcaka u babicky,okamzite ji otekly oci,ale da se tomu zabranit...Zviratko urcite ano!

vymazat Anonym 23.1.2007 9:09  1%    +  -

RODIČE ČASTO PŘEMÝŠLÍ NAD TÍM JESTLI MAJÍ KOUPIT NAKE ZVÍŘATKO SVEMU SYNOVI/CEŘE MÁ ODPOVĚD JE ANO!NEPŘEMÝŠLEJTE NADTÍM JESTLI SE O TO BUDE STARAT TO JE SAMOZŘEJMÍ A VĚŘTE MI KAŽDÝ DÍTĚ MÁ RADOST Z NAKEHO ZVÍŘAKA.PTATE SE NÁŠ SYN CHCE PSA ALE MY NANĚJ NEMÁME ČAS?KUPTE KOČKU NEBO PSA NAUČTE CHODIT NA BEDÝNKU!ZAMYSLETE SE!RODIČE ŘÍKAJÍ SVÍM DĚTEM TO BYSME MI JAKO DĚTI NEMOHLI TAKŽE NE!ALE JAKÝ VÁM TO BYLO KDYŽ JSTE NĚCO NEMOHLI SMUTNĚ,ROZČÍLENĚ!A VY CHCETE ABY TOHLE CÍTILI I VAŠE DĚTI?!TAK SE KRUCI VZPAMATUJTE!A DĚLEJTE SI RADOST DOKUD ŽIJEME!EMAIL:KlaraHandova@seznam.cz

reagovat vymazat silenkaa 26.10.2006 17:56  5%    +  -

www.silenkaa.estranky.cz
Hledáte, třeba i najdete, co hledáte.

reagovat vymazat Durga 9.10.2006 19:37  13%    +  -

Bezesporu ano. Plyšová.

reagovat vymazat Cinderella 6.10.2006 15:57  5%    +  -

mlíčko: Astma je spíš záležitostí psychickou než toho, že by to vyvolávalo zvíře.

reagovat vymazat mlíčko 3.10.2006 16:52  13%    +  -

Fakt:My (teda mamka) ještě máme pejska.Je mu 16 let,ale asi už brzo nebude.Máme ho od malinka,matku mu přejelo auto, tak jsme ho krmili stříkačkou,ale vypiplali jsme ho.Teď naši shánějí zlatého retrývra.Moje děti chtějí také pejska,ale jsme v bytovce.Tak aspoň morče nebo křečka.Ale bohužel nic jsou totiž astmatici.A rybičky nechci já.Tak už se moc těšíme na nové štěňátko aspoň u babičky.

reagovat vymazat Fakt 11.9.2006 9:01  5%    +  -

Pejska jsme měli 16 let, pak jsme si říkali, že to bez něj půjde, ale nešlo to. Děti brečely a tak jsme pořídili novýho a je to opět další člen do rodiny a je to moc příjemný. Prostě ten, kdo psa měl, tak ví co to je.

reagovat vymazat hramhram 15.8.2006 6:48  5%    +  -

máme morče. 14 dní se dítko staralo, teď je to na mě manželovi

reagovat vymazat Samantha 1.7.2006 13:07  13%    +  -

žádný zvíře nebrat!!! Děti se nepostarají ani o sebe, natož o zvíře. Sama si pamatuju, jak mi otec asi v 6 letech koupil andulku , já ji moc nechtěla, ale on ji koupil a starej se. No jenže 6 leté dítě neuzvedne ani tu klec, natož to čistit a spol. Takže pták putoval i s klecí k osamělé paní, té udělala radost. Pak jsem ěmla křečka, ale asi až v 10 a to už jsem se starala, ale křeček není pes.

reagovat vymazat vonava-kvetinka 19.4.2006 17:05  13%    +  -

nejsouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

vymazat Anonym 4.4.2006 13:21  5%    +  -

Děti když něco chtějí naslibují hory doly. Zvlášť když jde o pejska.Mám takovou trojitou zkušenost z let minulých.Stejně nějvětší část péče zůstává na rodičích, tak si to lidičky dobře rozmyslete, abychom potom neviděli plné útulky nebo inzeráty typu hledám nového majitele pro pejska skvělé povahy........

reagovat vymazat redrune 27.11.2005 21:39  5%    +  -

...dárek dětem....pejska??? No, pak takový končí v lesích a útulcích.....jako dárek..to už by šlo,protože zodpovědnost za pejska musí mít dospělí a vychovávat jako další dítko.....

vymazat Anonym 6.11.2005 20:10  5%    +  -

Já si myslím,že dát jaké kololiv živé zvířátko jako dárek je to vážná věc.k tomu musí mit celá rodina velký vztah.Mi jsme měli 3 N.O.Když nám vzáří umřel ten nejstarší pes celá rodina jsme ho obrečela.CHci jenom říc že dobre slovo platí nejen ulidí,ale i u zvířat.A to zvířátko se vám s velkou láskou odvděčí.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Datum vydání: 18.12.2000
Autor: Cindy Kerberová
Co s článkem
Přidat k oblibeným článkům        Vytisknout        Poslat e-mailem
Články na podobné téma


Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si