Křečci a vše kolem!!

V této diskusi se budeme bavit o křečcích.Tak můžete sem psát různé poznatky nebo se poradit, a nebo vše s vlastní zkušenosti.ŘEČENO vše o křečcích a vše kolem!PROSÍM nepište sem žádné sprosté výrazy, ať se jedná o fotky či slova=prostě nic!!DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A PŘEJI VÁM PŘÍJEMNÉ DISKUTOVÁNÍ

18.3.2008

Diskusi založil(a) 18.3.2008 k@mostyl

k@mostyl 19.3.2008 21:40

k@mostyl 19.3.2008 21:25

Kolečko na běhání- Nejlepší jsou plastová plná kolečka,do nerezových koleček jim občas zapadne tlapka. Miska- Měla by být porcelánová,keramická nebo kameninová aby ji křeček nepřevrhl. Průměr misky záleží na druhu křečka (aby se křeček vešel do misky). Domeček- Nejlépe dřevěný,plastové domečky jsou nevhodné,protože se v nich drží vlhko. Napáječka- Miska na vodu je nevhoná,může se převrhnout,vylít... Napáječka je nejlepší s kovovou tyčkou na obrázku.

k@mostyl 19.3.2008 15:58

Křečík Campbellův je svrchu šedohnědý s výrazným černým pruhem, který se táhne uprostřed hřbetu. Narozdíl od křečíka džungarského jsou proužky oddělující světlé zbarvení břicha od tmavšího hřbetu téměř neznatelné, nebo dokonce vůbec chybějí. Na zimu křečík Campbellův nebělá, ale v zajetí se vyskytla již celá řada barevných mutací, uváděných do obchodů se zvířaty pod nejrůznějšími, často matoucími názvy. Stejně jako křečíci džungarští jsou křečíci Campbellovi vzájemně velmi tolerantní a žijí často v malých skupinách. bohužel se již totéž nedá říci o jejich snášenlivosti vůči chovateli, protože většina z nich neváhá použít ostré zoubky, pokud se jim zdá, že je jejich bezpečnost ohrožena.

k@mostyl 18.3.2008 21:29

Křeček panda černo-bílá byl vyšlechtěn v USA z křečka divokého zlatého, jenž se také nazývá syrský, neboť pochází ze Sýrie. Mutace panda byla vyšlechtěna poprvé v roce 1947. Poslední dobou je tento křeček velmi oblíben chovateli dospělými i dětmi. Já chovám tyto pandy a to jak angorské, tak krátkosrsté. Angorská panda má u samečka srst delší (asi 4–6 cm) u samičky kratší ale hustší. Křečky chováme při teplotě 15 až 25 stupňů. Chovat je můžeme v akváriu, teráriu, vyplechované bedýnce, nádobě z plastu a podobně. Ubikace by měla mít přibližně tyto rozměry: délka 40 cm, šířka 25 cm, výška nejméně 30 cm. Také se dají použít nádrže z plastu od výrobce pro myši či potkany, které mají místo víka plechovou mřížku a v ní krmítko a sklenici s napájecí trubičkou. Můžeme též použít různé krásné klece pro křečky, jenž jsou ve velkém výběru v mnoha zoo – obchodech. Křečci pandy, stejně jako jiní křečci, v nich mají různá poschodí, hnízdní budky, žebříčky na šplhání i napáječky na vodu a krmítka. Mají v nich možnost ke šplhání, houpání i klid v hnízdících budkách. Jako vystýlku použijeme bezprašné hobliny, buničitou vatu, seno, slámu či čistý papír. Křečci pandy jsou velmi čistotní, neustále se čistí, nepáchnou a ani jejich moč a trus nejsou čichově moc agresivní. Do jednoho rohu močí, v jiném rohu či budce si udělají hnízdo a spižírnu. Při výšce ubikace nad 30 cm nedáváme více než 2 cm steliva. Čistíme podle toho, kolik křečků pand chováme, roh na močení můžeme čistit 2 až 3× týdně, celou ubikaci tak 1× týdně.

k@mostyl 18.3.2008 21:27

Délka těla 210 - 340 mm, ocasu 28 - 60 mm, hmotnost 150 - 500 g. Chodidlo je osrstěné jen po patu. Obývá stepi a lesostepi východní a střední Evropy a západní Sibiře. Živí se zelenými částmi vegetace a semeny, ze kterých si vytváří zásoby až 15 kg. Má sklon k dravému způsobu života. Žere i hmyz a drobné zemní hlodavce. Rychle se rozmnožuje, při vhodných životních podmínkách se mohou zvířata přemnožit a způsobit velké škody. na polích podniká za potravou delší cesty. Zásoby přenáší do zásobárny v objemných lícních torbách, které mu sahají až k lopatkám. V jižních částech areálu rozšíření vyhledává vlhké biotopy travnatých luk. Dává přednost hlinitým půdám před lehkými písčitými. Je to kožešinové zvíře. Je vnímavý na tularémii, vzteklinu a jiné nemoci přenosné na člověka a zvířata.

k@mostyl 18.3.2008 21:22

Je to hlodavec s typicky štíhlým tělem dlouhým 80 - 250 mm. Charakteristickým znakem tohoto rodu je neosrstěný ocásek dlouhý 25 - 106 mm. Ušní boltce jsou krátké, pokryté hustými jemnými chlupy. Oči jsou středně velké, a nejsou tolik vystouplé jako u křečíka džungarského. Srst je šedá nebo tmavožlutá, na břiše světlešedá až bílá. Křečík čínský obývá stepi, lesostepi a polopouště severní Číny. Je to hlodavec s typicky soumračnou aktivitou. Přes den je ukrytý v jednoduché díře, z které se k večeru vydává za potravou. Živí se semeny rozličných rostlin a hmyzem.

k@mostyl 18.3.2008 21:19

Je aktivní hlavně v noci. Při budování "ubytování" pro křečka musíte mít na paměti, že je velmi vynalézavý a má značnou sílu a lehce uteče. I ze skleněného akvária lehce po napáječce uprchne na noční dobrodružství. Dospělí jedinci jsou často navzájem nesnášenliví, chováme je proto odděleně. Pouze pro páření připouštíme samici k samci. Terárium často čistíme a odstraňujeme "nakřečkované" zásoby. Terárium: minimum 40x25x25cm (shora uzavřené), hoblinová podestýlka, trochu sena pro stavbu hnízda, napáječka, dřevo na okus, domeček, kolotoč Potrava: různá rostlinná potrava včetně trávy nebo sena, zelenina, ovoce, obilná zrna, slunečnicová semena (pozor na tloustnutí), maso, vejce na tvrdo, mouční červi Rozmnožování: pohlavní dospělost ve věku 2-3 měsíců, březost 15-17 dnů, rodí průměrně 10 holých a slepých mláďat, mláďata začínají přijímat pevnou potravu již jednotýdenní, prohlédnou za 14 dnů, odstavit je lze ve věku 4-5 týdnů Délka života: 2-3 roky http://www.zverokruh-shop.cz/upload/pet/3/krecek.jpg

k@mostyl 18.3.2008 21:11

Jsou poměrně nesnášenliví, chováme je v páru. Gravidní samice oddělujeme. Aktivní jsou hlavně v noci. V přírodě si vyhrabávají jednoduché nory. Při nadměrné péči (velké krmné dávky, moc slunečnice,…) často trpí obezitou. Terárium: rozměry minimálně 25x20x20cm, ideální 50x30x30cm. Důležitá je vyšší vrstva podestýlky (hobliny, dřevěná podestýlka), do které se rádi zahrabávají a také seno na stavbu hnízda. Nezapomeňte na napáječku, dřevo na okus a alespoň kolotoč na běhání. Potrava: semena, zelené rostliny, hmyz, ovoce, zelenina, obiloviny, vařené maso, tvrdé pečivo, jenom příležitostně oříšky a slunečnicová semena. Živočišnou část potravy v případě nedostatku hmyzu lze nahradit i sušeným krmivem pro rybičky nebo granulemi pro psy. Rozmnožování: V zajetí se rozmnožuje celoročně. Pohlavně dospělí jsou ve věku 4-6 měsíců. Březost trvá 3 týdny. Mláďata se rodí slepá a holá, většinou v počtu 6-12. Délka života: 2-4 roky Při nadměrné péči (velké krmné dávky, mnoho slunečnice,…) často trpí obezitou.

k@mostyl 18.3.2008 20:59

Anonym 10.11.2018 13:17  1%    +  -

MŮŽU SE ZEPTAT KDE BYCH MOHLA KOUPI KŘEČKA ANGORSKÝHO JÁ UŽ HO HLEDÁM DLOUHO ALE NIKDO JE NEPRODÁVÁ

reagovat Helenita 25.10.2018 10:24  5%    +  -

Zdravím, je vhodná tato klec pro křečka? https://www.zooo.cz/klec-bungalow-s-plastovou-vybavou-370x250x210mm-P7628/

Anonym 8.5.2018 20:45  1%    +  -

Potřebuju pomoc, muj křeček kterého jsem před dvouma dny koupila pořad spi v domečku i v noci je nemocný?

Anonym 2.11.2017 17:43  1%    +  -

dobrý den ráda bych se zeptala kde bych to všechno mohla koupit? děkuji

Anonym 18.5.2014 9:48  1%    +  -

Willa:je možné že křeček trpí věčím stresem a vnímá věci okolo sebe které předtím nevnímal skuste ho uklidnit tim že mu koupíte křečka opačného pohlaví.nebo k němu dejte třeba plastovou hračku.

Anonym 11.10.2012 14:04  1%    +  -

ja bych sem měla dotaz jestli mužou mit křečci v steklinu???

reagovat Magdula 12.8.2012 8:11  52%    +  -

Ahoj holky mužu se k prosím Vám přidat. Od včerejška mame křečcí holčičku Bambulku

reagovat daililie 19.2.2012 13:14  43%    +  -

Pája4: díky a jsou hodní

reagovat Pája4 19.2.2012 11:59  5%    +  -

daililie: Ti jsou nádherní!

reagovat daililie 6.1.2012 20:16  26%    +  -

tady je fotka

reagovat daililie 1.1.2012 12:25  21%    +  -

Dobrý den
Nemáte někdo zájem o krásné,ochočené,nekousavé křečky-křeček syrský,jdou na ruku,opravdu hrozně hodní.barva -černá,černo-bílá,černo-šedá,kluci.
Prosíme ne jako krmení pro hady,opravdu do dobrých rukou jako domácího mazlíčka.

Anonym 7.6.2011 5:33  1%    +  -

D.. WTF? :)

Anonym 24.4.2011 5:37  1%    +  -

D.. Reposted it :)

reagovat Pája4 3.4.2011 11:30  5%    +  -

Willa: Já jsem měla Roborovského křečka, ten se nedal ochočit.

reagovat Willa 26.3.2011 9:15  100%    +  -

Pája4:Džungaráčka

reagovat Pája4 26.3.2011 1:21  5%    +  -

Willa: Tak to je dobře!
A jakého máte křečka?

reagovat Willa 25.3.2011 20:50  100%    +  -

Pája4: Už se to napravuje od června ho máme a teprve v pondělí si ho začal chovat manžel,takže měl asi pořádný šok-nevím,tedy kdo větší.Už je v pohodě nekolik dní to neudělal.

Anonym 25.3.2011 20:32  1%    +  -

D.. Huh, really? :)

reagovat Pája4 20.3.2011 17:32  5%    +  -

Willa: I to je možné. Rozhodně by to chtělo zkusit napravit.

reagovat Willa 20.3.2011 17:11  100%    +  -

Pája4:Né kluk je v pohodě,ale spíš si myslím,jestli se nenaštval,protože byl chovaný denně a teď se dost v tomto omezuje.Tak možná proto.

reagovat Pája4 20.3.2011 16:30  5%    +  -

Willa: A nemáte doma malé děti, které ho třeba provokují nebo hodně berou z klece?
Bylo by možné, že se bojí nebo tak něco.

reagovat Willa 5.3.2011 11:25  100%    +  -

Jdu na radu křeček začal z ničeho nic kousat můžete mi poradit důvod? Od června ho máme a byl zcela v pohodě.Teď si ho chci vzít a on si vleze na ruku a pak najednou kousne.Čím to může být?

reagovat Willa 26.2.2011 20:38  100%    +  -

Kristýna Jozková : Jdi ho reklamovat a to co nejdříve.

Anonym 26.2.2011 20:19  1%    +  -

Ahoj Prosimte ja jsem se chtěla zeptat mám křečka asi tyden a ve zverimexu mi řekly že má dva měsíce takže má něco přes dva měsíce , celou dobu byl zalezly v domečku a spal teďkom parkrat v týdnu vylezl a dneska ráno jsem zijstila že vůbec nechodí ani nejí a nepije myslim si že má zadni nohy poraněne , zitra zajdu k veterinarovi ale chtěla bych se zeptat co mám teď dělat :( jsem hrozně smutná stoho
Prosím odepiš co nejdříve Děkuji ti moc
Kristýna

reagovat Uzlik 26.2.2011 13:28  100%    +  -

Ahojky chci dceři pořídit křečka já jako mála jsem pěstovala džungarské měla jsem je ochočené.
nevíte kde bych levně sehnala klec klidě i použitou?

Anonym 10.1.2011 10:59  1%    +  -

(25256)

Anonym 9.1.2011 18:19  1%    +  -

Proste křečci jsou nej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonym 10.12.2010 19:12  1%    +  -

ja mam křečka syrskyho a mama mi nechce koupit samičku ja bych chtela strasně mlady sou hezky ale je skoda ze je musime dat pak pryc

reagovat montana19 25.10.2010 7:54  5%    +  -

reagovat Ch.S.SunRise 23.10.2010 23:40  5%    +  -

Dobrý den,
zaráží mě zde pár příspěvků tzv."chovatelů" křečků. Nebudu se zde do nikoho navážet, ale pokud nekdo chce chovat krmení pro hady, ať si prosím pořídí laboratorní myši, k tomu určené... A taky mi nepřijde zrovna vhodné v křeččí diskuzy, snad milovníků křečků se "chlubit" tím jak odchoval křečky hadovy. No, ale to nebudu řešit.
Chci taky ještě upozornit, že není zrovna vhodné k sobě na páření dávat sourozence a samičce nechat po sobě více vrhů. Pokud chcete po samičce více vrhů, tak prosím s nějakou přestávkou. Například měsíc od minulého vrhu. Protože pokud samička bude mít třeba dva a více vrhů po sobě, může docházet ke kanibalismu (požírání vlastních mláďat) z důvodu nedostatku bílkovin apod. Taky už může být hodně slabá a unavená z mláďat...
A samička by se měla krýt až od 3.měsíce. To jen tak kdyby někdo potřeboval vědět :).

Pokud se mi podařilo u mé samičky upsěšné páření už za týden a pár dnů by se mi měli narodit mláďatka křečka Syrského, takže pokud má někdo zájem ať mi napíše třeba na email ILovePony@seznam.cz, máme také i internetové stránky: www.ch-s-sunrise.blog.cz.
Křečky chováme s PP. V příštím vrhu by se měli objevovat srst tipu Dominant Spoted, Rex, Dlouhosrstá...

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Křečci a vše kolem!!
Diskusi založil(a): k@mostyl
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si