Zůstat s ním?

Budu se snažit tu srozumitelně vysvětlit svou situaci: Mám přítele už 6,5 roku. Já 23 - pracující, on 24 - student. Oba bydlíme u rodičů. Já se chci odstěhovat, on ne. On má svůj byt, který pronajímá a do kterýho bysme mohli jít. Původní plán byl tohle léto, ale najednou už zase nechce a že prý to bude jednodušší až dostuduje (asi v lednu). Já to doma nemám nic moc, ale to ho vůbec nezajímá, vždycky říká, že já musím chápat, že to má doma v klidu tak se prostě zatím stěhovat nechce a nechápe, že já jsem ze situace doma už psychicky na dně - nedá se to vydržet. Říká, že to prý zas nemůže být tak hrozný. Mám z toho takový pocit, že se mnou bydlet nikdy nepůjde, pořád bude důvod ještě počkat, odložit to. Jsem zoufalá, mám pocit, že se mnou vlastně ani nechce být. Jaký na to máte názor? Myslíte, že s ním mám zůstat? Mám čekat až dostuduje? Navíc z něho před nedávnem vypadlo, že o stěhování v létě ani neuvažoval, jen mě tím chtěl "uklidnit" s tím, že to pak oddálí na konec toho studia. Tak prosím pište co si o tom myslíte...
27.3.2008

Diskusi založil(a) 27.3.2008 Marsieh

reagovat gabka22 14.12.2009 11:41  5%    +  -

ahoj pisu na uvodni prispevek.moje rada neres to najdi si sama podnajem treba garzonku a hotovo budes sama a nakonec zjistis ze ho ani k bydleni nepotrebujes prat fusakle a trencle starat se aby mel co jist uvidis ze budes spokojena a svou pani.co si myslim o tvem priteli?je tech variant vic jedna je ze jako student nema penize a ani nechce "vrazet"do spolecneho bydleni podle me si chce jeste uzivat chlapi dozravaji pozdeji tak to vyres sama a pak poznas jestli ten tvuj bobanek bude casem pro rodinny zivot

reagovat zabula42 25.4.2009 18:57  5%    +  -

mladice: ahoj mas podobny problem ako ja

reagovat zabula42 25.4.2009 18:55  5%    +  -

:(: Ahoj neboj sa nebude ti to vadit ze si nespoznala ineho ver mi vravim to z vlastnej skusenosti

reagovat :( 15.11.2008 23:24  1%    +  -

Ahoj potřebovala bych radu. Je mi 20 jsem s klukem od 14 let. Ted neják začínám přemyslet zda je to porad taková ta láska..nebo zda jen zvyk. Myslíte, že mi nikdy nebude vadid, že sem nepoznala jinyho kluka? Je to prostě nepopsatelny..zvlástni pocity, ale už sem z toho na dne.

reagovat mladice 10.11.2008 23:44  7%    +  -

ahoj,tez prozivam zklamani.je mi 49,jsme spolu 5 let.on je slovak,vznetlivy,urazlivy,vztekloun.je snim fakt hukot.ted,ostatne pnekolikate odesel se vsema vecma.vzdy sem musela skemrat,prosit a on se vratil.pouze po tomhle.ale vim,ze me miloval,to zas ano.ja ale stale ustupovala,je jak malej harant.uz nemam silu,ale stale ho miluji.ted zas po hadceodesel,jenze jak se vse stupnovalo,tak uz jsem na nej varvala vse,co ve me penilo.tak opet se zbalil,ale tentokrat mi vratil i klic a odesel i z mesta,na slovensko,domu.prisel mi to jeste rict,ze odjizdi a vraci mi klic.i ja mam v srdci tentokrat nejak smutek a asi konec je tady.miluju ho prezto,v mem veku je to tezke zapomenout.poooooomooooc

reagovat Gejsa_ 18.6.2008 15:30  61%    +  -

ssissinka: Tak a ted chci jeste vysvetleni, co je tedy pravda
Ty tam pises, ze je Elisce 7 dni, ale ona ukazuje jen 4, tak jak to teda je
A jak se citi pysny tatinek? Urcite je moc a moc spokojenyy, ze jste krasne a zdrave, ze?
Jo a jinak ten molitan ve vanicce se mi moc libi, dobry napad, jsem o tom neslysela, kazdej koupe jen ve vanicce, beze vseho...

reagovat Gejsa_ 18.6.2008 15:27  61%    +  -

ssissinka: Jeeeeeee, tak to strasne moc gratuluju, tak hlavne ze jste obe zdrave... Eliska musi byt super, hned se podivam do galerky... NO oni museli cisarem, ne? Vzdyt se prece neotocila. No hlavne, ze je vse v poradku, teda uz...
U nas nic noveho, uz mame ale konecne zabukovane letenky a ubytovani na dovolenou, tak se moc a moc tesim

reagovat ssissinka 18.6.2008 9:53  41%    +  -

Gejsa_: ahojky beruško,jakpak se máš?já už jsem víc jak týden z porodnice konečně doma,dost jsem si vytrpěla,malá je v pořádku,ale já jsem byla na císaři s epiduralem a po tom epiduralu jsme měla šílené bolesti,nechtěli mě pustit domů,takže sjem tam byla o pár dní navíc,teď už je to naštěstí lepší,dala jsem pár foteček do galerky,tak můžeš mrknout,jinak moc nestíhám chodit na net,a co je u vás nového??

reagovat Gejsa_ 22.5.2008 14:35  100%    +  -

ssissinka: Ahooooooooooj, no pohovor, nabizeli 90,- a ted nam rekla, ze 50,- hrubeho, no tak co si o tom myslet, to se na to vykaslu a radeji se podivam po necem jinem a ted se budu poradne ucit do skoly....
Jeee, tak to se mas, budes ji mit u sebe, snad to vsechno dobre zvladnes a budes moci hned behat, nemam nikoho znameho, kdo by mel cisare, tak budes prvni.
A neboj, milacek Te podpori, je to zlaticko, jeste, ze ho mas
Tak se urcite potom ozvi a moc se tesim na nove informace, ze je vse v poradku.
Mej se krasne a vse dobre zvladnete

reagovat ssissinka 22.5.2008 10:33  69%    +  -

Gejsa_: ahojky,tak jak sji dopadla na pohovoru?to je jasné - každá korunka se hodí,tvé švagrové budu držet pěstčky aby to vše dobře dopadlo a neboj,určitě taky dopadne,dřív by mě ani nenapadlo,že můžou ty otoky tak bolet a ty ruce taky,fakt šílené,ale řeknu ti novinku,pořád chodím na ty kontroly a dokonce už mi naplánovali na příští týden císaře,29.5. nastupuju a 30.5. mi ho budou dělat,ale možná už i toho 30.5.,malá se pořád neotáčí a do toho mám vysoký tlak,tak proto a to jsem měla termín 12.6.,ale teď se už moc těším a mám radost,že budu mít už Elišku příští týden u sebe,jak se vrátím z nemocnice,tak se určitě ozvu,teď nám nejde počítač,takže zrovna píšu od našich,tak doufám,že do té doby půjde a neboj,ty se miminka taky dočkáš,chce to ještě čas a taky až budete oba připravení,apk mi zase budeš ukazovat fotečky ty,tak se mějte se miláčkem krásně a já pak zase pisnu

reagovat Gejsa_ 20.5.2008 11:12  100%    +  -

ssissinka: Ahoj berusko, no zatim se dari docela dobre, ale mam zkouskovy, tak bude porad neco a navic dneska jdu na pohovor kvuli brigade, uz to zdravicko umoznuje, tak si musim prividelat nejakou korunku.
No tak alespon, ze si Te hlidaji, to je dobre, ten tlak je previt. A otekle kotniky, ty jo, ja kdyz videla segru, jak byla otekla, tak semi tomu ani nechtelo verit. Jinak bracha se zenou taky cekaji rodinu, ale kazdym dnem, tak snad bude vsechno v poradku, protoze ji uz je 40, tak mame mensi obavy, aby to bylo OK.
No a ze se porad neotocila? No i to se muze jeste zmenit, te holce, jak jsem Ti psala, tak se otocila az 14 dni pred porodem, takze i u Tebe tomu tak muze byt a i kdyby ne, tak hlavne aby potom bylo vse v poradku
S tim grilovanim jste to meli opravdu o fous, jak se rika. Zavidim vam, ze si budete delat na baracku, taky bych moc a moc chtela. Ale jeste si musim pockat i na prcka a to bychom ho tak moc chteli, ale kdyz vidim, jak mi je pred kazdou zkouskou, tak by akorat trpelo, mela bych o nej desnej strach, no tak jeste chvili pockame, no, ale tak moc se tesime
Tak ja se jdu jeste ucit a pak vyrazim na ten pohovor, jsem na to zvedava. Tak se mejte krasne a opatrujte se a pak mi napis, jak jste dneska dopadli u doktora. Krasny den

reagovat ssissinka 20.5.2008 9:22  72%    +  -

Gejsa_: ahoj beruško,jakpak se máš?,jak ti dopadl ten zápočet?gratuluju k úspěšné zkoušce z managementu,my jsme grilovali teď v neděli a stihli jsme to jen tak tak,akorát jsme to snědli a začlo šíleně pršet,takže jsme to museli honem schovat a seděli jsme vevnitř,grilovali jsme na terase,ale zatím tam nemáme zábradlí a letos budeme dodělávat krb,pergolu i zábradlí,tak se už těším,jinak chodím každý druhý den do nemocnice na kontroly,mám vysoký tlak a to se jim nelíbí,nemají místo aby si mě tam nechali a naštěstí nemám zatím bílkovinu v moči,tak tam můžu chodit ambulantně a musí mě pořád hlídat,takže pokaždé když tam jedu,tak si sebou vozím tašku,malá je pořád hlavičkou nahoru,takže to vypadá pořád na císaře,chtěla jsme rodit normálně,ale když to bude císař,tak se nezblázním,už bych byla ráda aby byla malá na světě,už mi i otíkají šíleně kotníky a nárty a bolí mě ty ruce čím dál tím víc,zítra jdu na kontrolu,tak uvidíme jak zase dopadnu,doufám,že ty už nejsi marod a je ti líp,tak se měj krásně

reagovat Gejsa_ 14.5.2008 7:28  100%    +  -

ssissinka: Ahoj zlatíčko, děkuju moc, včera jsem byla na zkoušce z projektového managementu ve strojírenstvi a mám 1,tak mam radost, ale zase dneska dělám zápočet, tak dohanim, co se da.
NO a pak miláckovi trhali zub, tak to bylo takove divne a bylo mi ho lito, no i kdyz me to asi taky ceka
A jak jsi dopadla u doktora? Snad je vše v porádku...
A jinak grilovacka byla super az na to,ze jsem to oodstonala, asi je neco ve vzduchu, kazdej mi pise, ze marodi, tak snad vam se to bude vyhybat.... to by jeste tak schazelo, aby jste marodili.... Tak se opatruj a ja jdu jeste neco dohnat
Krasny en, zase bude hezky...

reagovat Fantina 13.5.2008 15:28  41%    +  -

Ztotožňuji se s Durgou, začni si žít po svým, možná, že až uvidí, že si děláš věci dle svého rozhodnutí, tak změní názor. Takhle bys opravdu mohla pročekat mnoho let, než se panáčkovi uráčí odlípnout se od matinky (jestli kdy vůbec ho to napadne). A když se Tě snažil "obalamutit" jednou, zkusí to víckrát. Seber odvahu a začni realizovat to, co si moc přeješ, sama.
Já vím, dobře se to radí, hůře dělá, vím o čem je řeč, ale položíš si slušný základy do budoucna. Držím palce !!

reagovat ssissinka 13.5.2008 9:26  89%    +  -

Gejsa_: ahojky,tak k zápočtu gratuluju,to je super,a jaký byl víkend?co grilovačka?určitě se povedla když bylo tak krásně,my jsme byli v sobotu u našich,mamka měla týden předtím 50,tak to slavila až teď a super,dnes je taky nádherne,v jednu jdu na kontrolu,naposledy na gyndu a pak už budu chodit do porodnice

reagovat Durga 9.5.2008 17:35  94%    +  -

Na rovinu si s ním promluvit? Copak to jde? Naslibuje ti hory doly. Pusou se dá slíbit všechno. Už ti to provedl. Možná je torochu i tím, že ty pracuješ, on studuje. Pro něj ještě nezačal čas odpovědnost, lne k mamince zatímco ty už bys ráda měla svoji domácnost. Chodila jsem s klukem 6 let. Od 16, studovali jsme oba. Když on skončil, začal plánovat svůj život a nějak mě z toho vynechal. Rozešla jsem se s ním. Nebylo to pro mě příjemné, měla jsem obavy, že už jiného nenajdu, věděla jsem, že po skončení školy půjdu z domu někam, nevím kam a hlavně že v práci nebudu mít moc možností setkávat se s muži. Ale udělala jsem to. Krátce na to jsem potkala někoho jiného. Další dva roky mého studia jsme spolu chodili a potom se vzali. Bylo mi 24, jemu 22. Jsme spolu 40 let. Ty budeš takhle pár let přemýšlet, chodit s ním, čekat na něj a jednoho dne se ti může stát, že ti představí manželku. Začni si žít vlastním životem. Chceš odejít od rodičů - pokus se najít si práci někde, kde seženeš podnájem sama nebo s kamarádkou, abyste zvládly placení. Dělá to hodně mladých žen. Zkus se chovat jako by nebyl. Možná dokonce přijde. Je to lehkomyslný student /to je konstatování, ne odsouzení/ proč by si bral na sebe bydlení s nějakou ženskou? Ty se chceš dostat z domu, tak to udělej, nevěš se na něj.

reagovat Gejsa_ 9.5.2008 11:41  100%    +  -

ssissinka: Ahoj berusko, tedaberusky.... To to mate opravdu za par já se akorát vrátila ze skoly, psali jsme zapocet, ale dopadlo to dobre, rekl mi, ze to mam, tak alespon tak...
No vcerejsi vylet, to je trosku komplikovanejsi, jak jsme neuceny vstavat brzo, vzbudili jsme se uz kolem 6 a minimalne do 10 jsme si jen povidali, no pak snidane a bylo skoro poledne. Tak jsme se domluvili s kamaradkou, ze za ni prijedeme a pujdeme nekam ven s kocarkem, ma 2 mesicni holcicku.....
No a vratili jsme se k veceru, tak milacek delal veceri :-)
Ted se chystame na vikend k nasim a bracha bude delat grilovacku, tak se tam moc a moc tesime, ze zacatku jsem se bala i pocasi a ted to vypada, ze to vyjde, juchuuuuuuuuuuuu

reagovat janniska 8.5.2008 22:01  39%    +  -

ssissinka: jasne, ja vim, ze to neni jen tak, ale je nam 25 a je cas proste posunout ten vztah dal...nehlede na to, ze ty ceny bytu rostou vsude, nejen tady v pze neuveritelnym tempem. Zatim jsme vystridali tri podnajmy, ale ted to vypada spatne, takze budem muset zas neco hledat.

reagovat ssissinka 8.5.2008 21:48  100%    +  -

janniska: ahojky,a kde spolu bydlíte?takové věci jsou složité,já jsem chodila s jedním klukem 7 let a ten se za tu dobu ani nedohrabal k tomu,aby jsme spolu bydleli,třeba by bylo lepší si nejdřív trochu něco vydělat a pak až něco řešit,ono to pak není lehké ty splátky a zařizování atd.

reagovat janniska 8.5.2008 19:33  37%    +  -

Ahoj holky, ja resim opacny problem. Jak donutit pritele dospet. Bydlet spolu sice bydlime pres 3 roky (chodime pres 4) ale on proste nechce mit zodpovednost. Ja letos koncim skolu a chtela bych resit v zime bydleni, na hypo, ale on nechce. To same deti, proste vsechny zavazky. Nechci samozrejme vse hned, ale uz jsem z toho zoufala a premyslim i nad rozchodem, techle "malickosti" je vic.

reagovat ssissinka 7.5.2008 22:27  100%    +  -

Gejsa_: díky moc,já se císaře nebojí,ale prostě bych chctěla raději rodit normálně,tak uvidíme,no už se mi to krátí a mám to docela za pár,zbývá mi asi 5 týdnů,s tím učením ti to nezávidím,ani se ti nedivím,mě by se taky nechtělo učit když je venku tak krásně,krásně si užijte ten výlet a pak napiš kde jste vlastně byli,můj přítel je teď v práci a přijde až zítra a to se stejně zase bude makat,akorát si uděláme aspoň procházku,určitě bude krásně,tak si to hezky užijte a pak napiš,pa pa

reagovat Gejsa_ 7.5.2008 21:15  100%    +  -

ssissinka: neboj se toho, kamaradce se otocila az 4 pred porodem, taky mela hruzu z cisare..... Neboj, to bude dobre..... Tak to je dobre, ze to jinak jde....
No ja uz mam zkouskovy, tak musim makat na skole. No snad to dobre dopadne, ale v takovem krasnem pocasi se proste nechce a nechce moc ucit Tak já se jdu jeste na neco podivat, at jsem chytrejsi nez pujdu do hajanek, zitra si chceme udelat krasny den, asi nejaky vylet, ale hlavne mit jen den pro sebe, tak se moc tesime
tak se mej krasne a at se dari

reagovat ssissinka 7.5.2008 20:49  100%    +  -

Gejsa_: ahojky,už jsem si říkala co s tebou je,malá docela dost kope,no spíš se jakoby pořád vlní a každou chvilku je na jiné straně,ale pořád je hlavičkou nahoře a doktor si myslí,že se už neotočí a půjdu na císaře,no uvidíme,snažím se jí domlouvat,jinak pořád děláme na baráčku a jak se máš ty?

reagovat Gejsa_ 7.5.2008 18:13  99%    +  -

ssissinka: Ahoooooooooj, jakpak se mas? A jakpak se ma prcek u maminky snad se vam vse dari a je vse OK

reagovat Genevieva 7.5.2008 16:58  5%    +  -

Ahoj, mam pocit, ze tvuj pritel te mozna ma rad, ale daleko radsi ma svoje pohodli.Doma mu maminka navari, uklidi, vypere... Je to jednoduchy, tak proc si to ztezovat a jit bydlet nekam, kde mi vsechno neprinesou az pod nos? Proste se nechce postavit na vlastni nohy a pokud ho maminka doslova nevyhodi(a to maminky vetsinou nedelaji, chteji mit svoje chlapecky co nejdyl a ne je dat jiny), tak se k tobe neprestehuje, s tim pocitej. Mozna by nebyl spatnej napad najit si sama bydleni a nepocitat s jeho bytem.Budes tak na vlastnich nohou a nemusis se na nej spolehat. Potom uz bude jen na tobe, jestli se s nim budes chtit rozejit nebo ne.Mozna si i on pak uvedomi, ze dokazes v klidu zit i bez nej, nebude se na tebe koukat tolik shora a rozhodovat a hlavne-ze on NENI jedinym muzskym obyvatelem teto planety, a ze te muze lehce ztratit. A pokud mu to ani pak nedocvakne? Tak uz by asi zbyvalo jen to nejkrajnejsi reseni....

reagovat Gejsa_ 21.4.2008 21:17  100%    +  -

ssissinka: Ja vim, dockame se Pritel ma taky pekne penize, tak mu potom s tim pomuzu a bude to lepsi

reagovat Gejsa_ 21.4.2008 21:15  100%    +  -

janette: NO vidis, tak spolu nebudete porad. A budete mit sve krasne soukromi, ktere vam nikdo nevezme, je to opravdu krasne tak se toho neboj

reagovat ssissinka 21.4.2008 20:07  96%    +  -

janette: uvidíš,že to bude fajn,když spolu vydržíte teď a vidíte se tak často,tak pak to taky bude v pohodě

reagovat ssissinka 21.4.2008 20:05  96%    +  -

Gejsa_: tak to úplně chápu a to,že třeba nedoděláš školu letos,tak to nevadí,zdraví je přece důležitější a školu doděláš příští rok,svět se nezboří,s těma hypotékama vím,že to není žádná sláva,já když jsme se k příteli nastěhovala,tak on už si platil hypotéku sám,naštěstí má slušný plat a ještě chodí na fušky,teď jsme na to dva,já mám zatím taky docela hezkou nemocenskou a ještě tak půl roku ji budu mít,pak už budu dostávat rodičovský příspěvek,spravujeme si postupně baráček,určitě to pak taky zvládnete,ale vím,že je to těžké,ale když jsou na to dva tak to jde lépe

reagovat janette 21.4.2008 20:02  14%    +  -

Gejsa_: Připadá nám,jako bychom už spolu pomalu žili - často jsme byli buď u nás, nebo u něj... takže asi jsme spolu schopni vydžet 24 hodin denně, 7 dní v týdnu (tedy s tím, že o pracuje, já chodím do školy)

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Zůstat s ním?
Diskusi založil(a): Marsieh
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Láska a vztahy
Přečtěte si