Vinuté perle

Kdo z vás je dělá či si k nim alespoň přičichl, tak ví, jak jsou návykové. Pochlubte se, vyměňme si svoje zkušenosti, poraďme si jak na to a kolik za to!
7.4.2008

Diskusi založil(a) 7.4.2008 Do

Do 11.1.2010 23:01

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

ETSY - ukázky práce šikulek ze zahraničí v sekci sklo objevíte vinuté perle
FLERobdobné stránky, ale české
libris knihy ze zahraničí, možno platit v korunách
BLANCHANDGUY - stránka tvůrců vinutých perel
PERLEA-výroba a prodej vinutých perlí. Možnost nákupu ze skladových zásob
TGK -prodejní místo TGK, možno nakoupit lampové tyče a jiné pomůcky k tvorbě
Jana Wudy
video
AUSTIN HAMILTON -ukázky tvorby
Flamin beads - inspirace
beadartists - něco pro oko
pokoukáníčko
kahany a ostatni ČESKÝ VÝROBCE KAHANŮ NA VINUTÉ PERLE pozn. po najetí stránky ťukněte na horní část, objeví se lišta dalších voleb
Daniela Peterová Vlídná dílna http://www.vlidnadilna.cz/kurzy.html tady jsem se poprvé potkala s vinutkami:) ÚŽASNÝ NOVÝ OBCHŮDEK SE SKLEM NA TVORBU VINUTEK

Do 8.4.2008 8:32

reagovat arago 17.1.2015 13:18  10%    +  -

Kika80: Stačí se mrknout na Fler a seženeš hodně krásných vinutek. Jsou tam k zakoupení i kurzy na vinutky. Na Youtube jsou i videa jak se taková vinutka vyrábí.

reagovat abaMichala 14.1.2015 13:38  5%    +  -

Alja: Dobrý den nemohla by jste sem prosím dát ty americké stránky. Popřípadě sem napsat jaký kahan jste si zakoupila?
Děkuji

reagovat Kika80 12.1.2015 18:43  5%    +  -

Asi jsem sto let za opicema, ale ted jsem objevila Ameriku = vinutky :D Chtěla jsem se zeptat, kde a za kolik by se daly sehnat a tady je holky už vyrábí samy. To smekám. Je to náročné? Dělám si bižu sama, ale nevim, jestli by mě bavilo tohle :/ Popř mi poradtě kde sehnat. Díky

reagovat arago 1.11.2014 23:10  5%    +  -

Aujaa: Dobrý den,ten kahan bych nekupovala.Výroba vánočních ozdob a vinutky jsou jiná kategorie.Dá se u nas koupit kahan Mistr perla, pokud chcete vinutky vyrábět jako hobby.Ale lepší je koupit kahan na plyn a kyslík.Dá se sehnat u nás i v zahraničí.

reagovat Aujaa 1.11.2014 21:24  5%    +  -

Ahoj, mám na Vás prosbu. Chystám se pustit do výroby vinutých perliček a sháním kahan. Poptávala jsem sklářský kahan a ozval se mi pán, že jeden nabízí, ale není si jist, jestli se dá použít na výrobu perliček, ale že se používal na výrobu ozdob (předpokládám, že vánočních). Já také řemeslu nerozumím, proto jsem Vás chtěla požádat, jestli byste mi mohli na něj kouknout, a okomentovat, zda by to na něm šlo vyrábět. Přijde mi, že je tam nějak moc míst na přívod vzduchu. Děkuji Jája
Odkaz:
http://img.fler.cz/upfiles/d1/1/1/7/1/17110/9/horak.jpg

reagovat Alja 11.9.2014 21:23  5%    +  -

Ahoj,
nějak jsem na to postupně zapomněla, že jsem se neozvala :)
Kahan ze zámoří pracuje fajně, jen ho trápím klasickou propanbutanovou bombou nebo čím, což není ideální a některé sklo se mi "zakuřuje." Druhý kahan jsem zatím nějak zapomněla nabídnout k prodeji, takže kdo by měl zájem, napište mi na mail eliska.camargue@seznam.cz a snad se domluvíme :)
Myslím, že je to úplně to samé co slavný Mistr perla, jen ho mám bez hadičky a držátka (úspěšně suplováno malým svěrákem :D )

reagovat Jaina 28.5.2014 20:27  5%    +  -

Dobrý den,
už měsíc sháním informace o výrobě vinutých perlí v domácích podmínkách. Chtěla bych se zeptat jaké používáte kahany? Chtěla jsem si sehnat od pana Kadeřávka, ale to již bohužel není možné a Mistra Perlu nechci protože začuzuje sklo (co jsem tak vyčetla z různých zkušeností). Znáte i nějaké jiné kahany, které by byly dostupné? Popřípadě kdyby někdo prodával kahan, tak bych samozřejmě byla moc ráda i za takovou informaci. Předem Vám všem moc děkuju.

reagovat dajuse 25.1.2014 14:21  5%    +  -

Ivana R: Zkus přidělané sklo v ohni déle zatavit. Může to být prostě jen tím, že když třeba přiděláš zobáček, tak je v ohni málo na to, aby se obě skla pořádně spojila a drželo to..
Nebo mě napadá pak jako další důvod rozdílné COE skla. Ale to já také do půntíku neřeším a drží mi povětšinou všechno.

Anonym 20.10.2013 21:19  1%    +  -

Ahoj, potřebuji poradit, dělala jsem figurky tučňáka. Ale po vychladnutí a sundání z mandrelu vždy něco odpadne? Nevíte kde dělám chybu? Nebo se to stává u českého skla, je méně kvalitní než italské? Předem moc díky,Ivča.

Anonym 1.5.2013 14:51  1%    +  -

Alja: Dobrý den, Aljo. Chtěl bych dceři pořídit slušný hořák a rozhlížím se, co trh aktuálně nabízí. Mohu se zeptat, jaké zkušenosti máte po více než půl roce s pořízeným vybavením ze zámoří? A případně, mohl bych Vás poprosit o odkaz na prodejce, o kterém jste se ve svém příspěvku zmiňovala?

reagovat hanah 3.9.2012 6:13  7%    +  -

Alja: Ahoj, sklo se dá koupit i po jednotlivých tyčkách na: http://shop.kacafurie.cz/. Vedou ale pouze sklo české a německé a osobní odběr je možný v Brně.

Anonym 1.9.2012 17:23  1%    +  -

arago:
Díky, tyhle stránky vypadají dobře. Bohužel moje němčina je dost ubohá :D

reagovat arago 1.9.2012 16:35  7%    +  -

Alja: V zahraničí mají daleko lepší výběr a ceny se nedají vůbec srovnat.Tady je všechno hrozně drahé.Dobrý zahraniční obchod je tady ten www.berlinbeads.cz.

Anonym 1.9.2012 15:26  1%    +  -

arago:
Díky, na tyhle jsem se dívala, ale nějak jsem nepřišla na to, že by TGK posílalo i jen pár kusů - je to tak nějak uživatelsky nepochopitelné :D Asi se s nimi člověk musí spojit. Našla jsem perfektní obchod se sklem a vším okolo (neuvěřitelné množství věcí) v Americe. Sice se to trochu prodraží poštovným, ale zase je to tam levnější, tak se to vynuluje. Objednala jsem si tam hořák přímo na perly, má velmi dobré recenze, a světe div se, nestojí tisíce, ale stokoruny.Vypadá a funguje úplně stejně, jako opěvovaný Mistr perla. Dokonce i ten samý hořák od firmy Fireworks, který se tady prodává za 800Kč, je tam asi 4x levnější. Tolik k nadsazování cen na našem trhu :D Dám vědět, jak si hořák a Americké sklo povedou :)

reagovat arago 27.8.2012 20:24  8%    +  -

Alja: Ahoj v Čechách moc velký výběr není,ale docela dobře nakoupíš sklo tady
http://www.hobbyglass.cz v TGK taky mají velký výběr, když tam zavoláš jsou ochotní a pošlou na dobírku. A v Praze se dá koupit sklo v Rooye.

Anonym 27.8.2012 10:22  1%    +  -

Ahoj!
Výroba vinutek mě zaujala a chtěla bych se do toho pustit... Zatím jsem vyrobila jen pár korálků :) Teď prolézám internet a divím se, jak je těžké splašit nějaký obchůdek s lampovými tyčemi. Poradil by někdo, odkud odebírá sklo? Nepotřebuji zatím nic speciálního, jen nějaké ty s COE 104 nebo tak... Dívala jsem se na odkazy, co tu jsou, ale přijde mi, že už nejsou moc aktuální...

Anonym 25.7.2012 11:23  1%    +  -

Ahoj, je to sice starý dotaz, ale pokud stále sháníš pandory, mám jich doma celkem velkou a úplně zbytečnou zásobu :-)))) tel. 603 379 578 Lucia:

Anonym 24.7.2012 23:36  1%    +  -

Měla bych zájem o kahan,ale asi již bude pryč,že?Do:

reagovat novic 22.7.2012 22:47  5%    +  -

Přidávám jeden odkaz na ukázku tvorby vinuté perle http://magazin.dogala.cz/atelier27-kouzlo-tvorby-vinutych-perel/

reagovat arago 1.5.2012 16:10  5%    +  -

Lucia: Namíchat si vlastní separátor není nic snadného i když to vypadá jednoduše chce to praxi a zkoušet.Doporučuji nešetřit a koupit si originál separátor na vinutky.Vinutky v perlitu nechávám do druhého dne.

Anonym 29.4.2012 9:36  1%    +  -

Zdravím, a ešte jeden dotaz predsa len :) viete kde by som mohla kúpiť pandory? na dobierku alebo aj osobne...

ĎAkujem

Anonym 28.4.2012 9:30  1%    +  -

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na jednu vec....urobila som si oddeľovaciu hmotu z prášku a vody a štipkou soli...je to husté asi ako cesto na palacinky...ale vinuté perle nejdu dole...dráty mám nové a podľa pokynou som ich vymumývala v jarovej vode a zbavila mastnoty..robila som asi 7 vinutiek a ani jedna nejde dole...na kurze sli dole celkom ľahko...ako dlho musí byť perla v perlite a ako dlho podom vo vode aby sa dala dať dole.... veľmi pekne ďakujem...

reagovat arago 23.1.2012 19:40  5%    +  -

zuskag: není zač, ať se daří

Anonym 22.1.2012 16:52  1%    +  -

arago: Díky moc, už mám objednáno a vyzkouším.

reagovat arago 20.1.2012 23:31  5%    +  -

zuskag: Jde to dokud leptá sklo. Pak se musí vyměnit, ale vydrží dlouho.

Anonym 19.1.2012 18:53  1%    +  -

arago: Skvělé... Děkuji moc. A jak dlouho vydrží ta jedna voda... Myslím, kolikrát můžeš jednu várku využít. Nebo to jde jen jednou?

reagovat arago 19.1.2012 17:19  5%    +  -

zuskag: Já matuji tak že korálek navléknu na provázek nebo silnější nit a ponořím do kapaliny.Třeba několik korálků najednou.Vytáhnu a pořádně opláchnu vodou.Jde to dobře.

Anonym 19.1.2012 16:30  1%    +  -

arago: Jé, díky moc... To mě nenapadlo, že vinutku můžu rovnou na drátu ponořit do kapaliny. Máš s tím zkušenosti?
Díky moc

reagovat arago 18.1.2012 19:47  5%    +  -

zuskag: Nejlépe leptacím krémem nebo lépe kapalinou.
http://www.efkoart.cz/index.php?go=shop&k1=223

Anonym 17.1.2012 18:28  1%    +  -

Nevíte náhodou, jak se vinuté perle dají matovat?

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Vinuté perle
Diskusi založil(a): Do
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si