Chemický peeling doma ???

Chemický peeling je "zázrak" na akné, hyperpigmentace, vrásky, jizvy (po akné). Bohužel musí se opakovat a jedna aplikace stojí několik tisíc, aspoň tady v Praze. Přípravky na něj se však dají zakoupit V USA za 20-70 USD 5-10 peelingů. Ale není nic jednoduchého vybrat si a neublížit si...Máte někdo zkušenost s domácí aplikací ?

AHA alfahydroxykyseliny - hodí se především pro bělení pigmentových skvrn. Má malé molekuly, které snadno pronikají do kůže. Patří mezi ně ovocné kyseliny (glykolová), TCA (trichloroctová). Hyperpigmentace se dají odstranit také krémy s obsahem 2% hydrochinonu, ten je však v ČR pro kosmetické účely zakázaný, ale lze je koupit v USA (Neostrata, Porcelana)

BHA betahydrohykyseliny - mají velké molekuly, které působí na povrchu kůže. Pro větší účinnost se často používají v kombinaci s AHA kyelinami. Patří mezi ně např lactacid acid (kyselina mléčná). BHA kyseliny se používají zejména na mastnou pleť při léčbě akné.

Před použití chem peelingu (zejména AHA) je nutná několikatýdenní příprava = používání přípravků s obsahem kyselin při každodenní péči.

Po použití je nutné používat maximální sluneční ochranu. Není vhodné používat chem. peeling v létě.
16.4.2008

Diskusi založil(a) 16.4.2008 Pet51

reagovat kikousek 4.12.2017 10:18  5%    +  -

Ja jsem spis pro prirodni peeling nez chemicky. Ted je to skoro vsude dostupne ty peelingy. :)

reagovat Lenka 28.8.2017 9:45  1%    +  -

Holky ja muzu doporucit prirodni peeling. :-) pomohl mi i na strie i na akne

reagovat zojak 25.2.2015 13:05  5%    +  -

ty domácí co jsem našli mi přišly drahé a ano zkoušela jsem různou kosmetiku, různých značek a nějaký extra výrazný rozdíl nevidím. Tak doufám, že peeling mi pomůže.

reagovat andrejjka4 23.2.2015 11:41  5%    +  -

zojak: vyzkoušela si i nějaké přírodní čistící prostředky na pleť? Jako peeling je dobrý ale fakt jen u odborníka, takový ten domácí raději nezkoušej.

reagovat Sandre 18.2.2015 10:04  5%    +  -

zojak: hlavně se jdi nejprve poradit a vyber si dobrého doktora / doktorku, si ještě mladá tak aby ti někdo nezničil pleť.

reagovat zojak 11.2.2015 11:05  5%    +  -

KláraHavl: mám za chvilku 18, takže ten měsíc ještě vydržím, jen jsem chtěla vědět jestli tam vůbec můžu jít. Naštěstí takový ten ošklivý nemám.

reagovat KláraHavl 25.1.2015 16:35  5%    +  -

zojak: ale pokud máš takové to ošklivé hnisavé akné, nebo jak ho mám nazvat, tak určitě ne, tehdy jít nemůžeš, stejně jako při atopickém ekzému. Nevím kolik máš let, ale pokud si ještě mladistvá, tak je nutný souhlas rodičů. Jinak bych také raději doporučila nejprve konzultaci.

reagovat zojak 22.1.2015 18:55  5%    +  -

ahojte, je tu spousta příspěvků nechce se mi to celé číst, mám jen jedu otázku, můžu jít na chemický peeling i když mám akné a ne jizvičky po něm?

reagovat Sandre 15.1.2015 13:54  5%    +  -

KláraHavl: no s tím víceméně počítám, že to nevyjde napoprvé, zítra jdu na konzultaci do tří různých klinik tak uvidím jak dopadne, co mi řeknou a důležitá bude i cena.

reagovat KláraHavl 7.1.2015 14:53  5%    +  -

hlavně pokud by to nezabralo hned po prvním ošetření tak neztrácej naději, někdy je třeba k požadovanému výsledku opakování :) už víš ke komu a kdy půjdeš?

reagovat Sandre 22.12.2014 13:47  5%    +  -

olivia7: nechám si to ještě přes vánoce uležet v hlavě a do nového roku se rozhodnu kam půjdu. Doufám, že mi to pomůže tak jak si představuji.

reagovat olivia7 18.12.2014 14:58  5%    +  -

Sandre: ne ne to vůbec, sama uvidíš, co ti řeknou na klinice na kterou půjdeš. Ať ti peeling pomůže :)

reagovat Sandre 6.12.2014 18:19  1%    +  -

olivia7: myslela jsem si, že bude potřebný odstup měsíc a více. Peelingem se chci zbavit skvrn, které mám a pročistit si pleť.

reagovat olivia7 24.11.2014 14:07  5%    +  -

Sandre: podle potřeby 2 až 4 týdny. Předem těžko říct, záleží od "poškození" pleti a toho co vlastně chceš peelingem docílit.

reagovat Sandre 11.11.2014 15:43  1%    +  -

ahojte, víte mi někdo poradit jak často se dá chodit na chemický peeling? Jaký časový rozestup musí být mezi jednotlivými ošetřeními?

reagovat KláraHavl 22.10.2014 13:33  5%    +  -

to mi je líto, že máš takové špatné zkušenosti, ale důležité je, že si v pořádku a nemáš vážnější následky. Na to jaký mám věk tak se pořád bojím něco takového vyzkoušet, nebo je to právě tím věkem? : D Těžko říct jestli bych se dala na domácí kdybych měla o pár let méně.

reagovat Alice 9.10.2014 15:37  1%    +  -

olivia7: na cenu se raději ani neptej, jde mě roztrhat když si na to vzpomenu, taková jsem na sebe naštvaná že jsem naletěla. Nevím co bych dělala kdyby mi zůstaly trvalé následky. Nejsi vůbec blbá, to spíš já, že jsem se nechala oklamat. děkuji doktorce Páralové, že mi pomohla. Je to zlatá žena.

reagovat olivia7 23.9.2014 8:48  5%    +  -

Alice: tímto si mě ujistila, že nejsem až tak blbá když tomu nevěřím a ani věřit nechci. Kam si chodila na ošetření? Normálně ke svému lékaři? Kdyby se něco takového stalo mně nevím kam bych s tím šla. Jen tak informačně kterou značku peelingu si měla a kolik si za něj zaplatila?

reagovat Alice 11.9.2014 10:58  1%    +  -

s chemickým peelingem na doma mám velmi špatné zkušenosti. Naletěla jsem krásný slovům, pohádkám ... postupovala jsem přesně podle popisu, nic jsem nevynechala. Pleť mě strašně štípala, nevěděla jsem to vydržet tak jsem si to sundala a zůstala mi červená téměř splálena pleť. Chodila jsem pak na ošetření, různé výživové procedury. Nyní jedině k doktorce.

reagovat KláraHavl 23.8.2014 11:39  5%    +  -

olivia7: ošetření celé pleti jsem měla za 950 kč. Myslela jsem si, že zaplatím víc, takže jsem byla mile překvapena a určitě tam pojedu opět, když budu mít nějaký problém.

reagovat olivia7 13.8.2014 13:09  5%    +  -

Jitko pokud dobře vím, tak na aktivní akné se chemický peeling nesmí používat. Měla jsi fakt obrovské štěstí. Osobně nevěřím takovým domácím "pomocníkem" raději jít za odborníkem. Také by mě velice zajímala ta cena. KláraHavl kolik tě to vyšlo?

reagovat KláraHavl 21.7.2014 14:05  5%    +  -

Ahojte, v pátek jsem byla poprvé na chemickém peelingu u Lenky Páralové. Měla jsem po slunci skvrny na obličeji a peeling na to skvěle zabral. Jeden den jsem měla jemně narůžovělou pleť, jinak bylo vše v pořádku.

reagovat Simona99 8.7.2014 9:02  5%    +  -

Jitka: proto je dobře poradit se s odborníkem a nedělat to doma na vlastní odpovědnost. Nikdy bych se na to nedala, i kdyby mi to nevím jaká dobrá kamarádka doporučila. Můžeš být ráda, že to dopadlo dobře a nezůstala ti spálená a červená pleť. Kolik si za ten domácí peeling dala?

reagovat Jitka 26.6.2014 10:54  1%    +  -

Ahoj, chemický peeling není prokaždého. Záleží na problémech a na citlivosti kůže. Měla jsem aktivní akné a výrazné jizvyčky po akné a tak nějak unavenou a zešedlou pleť. Kamarádka si dovezla z Anglie chemický peeling od Skin Culture. Říkala, že to je maso, ale žo to funguje. Tak jsem to taky skusila. Je to celkem drastická procedura, prvních pár dní si připadáte jako s igelitem nataženým přes obličej, pak pár dní jako zombie - kůže se odlupuje po flácích, ale zhruba po týdnu je to OK. Už je to víc jak 3 týdny, akné nikde, jizvyčky jsou skoro pryč, a to včetně malých vrásek a kůži mám teď o mnohem jasnější. Ale jak říkám, není to pro každého a chce to kuráž.

reagovat Michaela 22.6.2014 12:02  1%    +  -

v pubertě jsem měla velký problém s pletí, dělalo se mi hodně vyrážek, používala jsem různé kosmetické přípravky. Bohužel mi zůstaly jizvičky. Na doporučení kamarádky jsem šla na chemický peeling a výrazně to pomohlo mé pleti. Konečně se cítím být pěkná. Děkuji klinice dermastar :)

reagovat Simona99 12.6.2014 9:02  5%    +  -

lau-ra: bát se nemusíš, obličej jsem měla mírně růžovou, po dvou dnech to ani nebylo vidět. Jak jsem psala obrať se na Mudr.. Lenku, info najdeš i na dermastar.cz, případně na jiných diskusích, je na ni hodně ohlasů, všude možně.

reagovat lejka 18.5.2014 21:16  1%    +  -

mám s ní zkušenosti a mohu potvrdit, chemický peeling, botox, mezoterapie či jiné ošetření vždy na jedničku. Navštěvujeme ji spolu se sestrou a jsme velmi spokojené. Práce vždy na jedničku, výsledek skvělý. Vidět, že ji to baví a vyzná se v tom.

reagovat Simona99 25.4.2014 15:17  5%    +  -

chemický peeling je velmi dobrá a prospěšná věc pokud vám ho dělá odborník, Mudr. Páralová v Praze je profík a nikdy nezklamala, výsledek vždy skvělý.

reagovat LucieK 16.4.2014 14:38  1%    +  -

chemický peeling bych doma nezkoušela, bála bych se, že mi to víc uškodí než pomůže. Mám problém s pigmentovými skvrnami, takže na vyřešení tohoto problému jsem raději šla do estetické kliniky, kde mi peeling udělali. Měla jsem jistotu, že to dobře dopadne a neuškodí mi to. Dostala jsem doporučení na mladou, šikovnou a zkušenou doktorku a nelituji, že jsem k ní šla.

reagovat Gába 15.4.2012 12:45  1%    +  -

můžete mě někdo prosím poslat tel.č.kde si můžu objednat chem.peeling Renophase a všechny ty krémy k tomu?
děkuju moc!
sgaba@seznam.cz

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Chemický peeling doma ???
Diskusi založil(a): Pet51
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Kosmetika
Přečtěte si