Alergie na slunce

Ahoj děvčata,zakládám tuto diskusi,protože léta trpím alergií na sluce.Při každém sebemenším paprsku slunce se osypu pupínky.Toto strašně svědí.Chodím ke své kožní lékařce,která mi napíše jen recept na krém,který se natírá už na vzniklé pupence.Možná máte nějaké zkušenosti,které by pomohly mě i ostatním.Alena
17.4.2008

Diskusi založil(a) 17.4.2008 alottka

reagovat klara 6.8.2012 17:27  1%    +  -

Ahoj. Ja mam take problem s vyrazkou ze slunicka. Je to zejména když travim vice casu na slunicku. Bylo mi receno, ze je to z prehrati organismu nebo spatne vybraneho kremu. Pouzivam kremy s faktorem a po nich to vetsinou nemam. Myslim si, ze mam spatny denni krem s UV faktorem. Koupila jsem si La Roche a od te doby co ho mam, tak se mi to zaclo delat vice, cervene fleky s bilyma pupinkama na obliceji. Nemate nekdo tip jaky krem denni s UV Faktorem /min 20/ ktery by byl vhodny? Take jsem cetla ze jsou lepsi mineralni faktory, ktery jsou na citlivou pokozku.
Děkuji:)

reagovat Radostinka 19.4.2010 16:16  100%    +  -

alottka: pěkný den,pokud můžu svou radou přispět...zkuste o jara do podzimu tablety s Beta-karotenem... a pokud jde o krém,tak mě se nejvíc osvědčil od firmy Altermed SPF+50(dřívě jako SPF 100),je úplně super,vyzkoušel ajsme jich plno a tenhle mi nic nedělá,není parfémovaný a krásně se rozetře...což některé s vys. faktorem jsou jak pudr na neštovice...nemám přímo alergii,ale nesmím na sluníčko kvůli nemoci a pokud na něj musím nevyhnutelně,udělají se mi fleky...tak odtud moje zkušenosti

reagovat zoinka 4.8.2009 22:32  21%    +  -

zuzak: díky moc za nové info. Důkladně pročtu a zatím jen tak zběžně co jsem jukla, tak to vypadá dobře. Je pravda, že sluneční alergie není to stejné jako spálení od sluníčka, ale vyzkouším. Díky

reagovat zuzak 4.8.2009 21:20  56%    +  -

znám výborného pomocníka na ,,sluníčkovou alergii" - 100% aloe gel- opravdu vynikající produkt- mrkněte zde: aloe gel a další

reagovat zoinka 24.7.2009 20:08  11%    +  -

petruska&nikol:přesně, zapomětlivost se draze zaplatí. Já si loni nenamazala malinkatej výstřih za krkem a vycesala si vlasy, než jsem se vratila od stánku s melounem, měla jsem na dalších pár dní o ,, zábavu,, postaráno

reagovat petruska&nikol 24.7.2009 19:41  36%    +  -

zoinka: já sem se letos už dvakrát osypala že sem se zapomněla namazat ... stačí ranní sluníčko když jedu do práce a je to ... pomáhá mi mazat se ( několikrát denně ) dětským opalovákem 50 ( mám od avonu )... takže namažu děcko a sebe

reagovat zoinka 23.7.2009 3:58  8%    +  -

Markéta: Díky za radu,vyzkouším

reagovat zoinka 23.7.2009 3:54  8%    +  -

Ahoj, mám sluneční alergii čtvrtým rokem.Příznaky rudnutí pokožky v místě výstřihu, na rukách,ramenou,svědivé pupínky jako by bodalo milion jehliček. Už jako dítě jsem sluníčko nemusela, ale rodiče na to neslyšeli. Dokud jsem bydlela v centru města, tak se nic neprojevilo, až co bydlím na okraji. Mám zahradu na kterou každou chvíli vyběhnu. Nejhorší je ostré jarní sluníčko. Pobyty u moře, ty už jsem musela zrušit úplně. Bojím se rakoviny kůže, tak hned po ránu se namažu UVB UVA 50+ Anthelios XL body lotion, LA ROCHE-POSAY. Vhodné použít i večer po sprchování. To je moje jediná záchrana. Na alergologii jsem to svojí doktorce nahlásila,ale léčba je mazat se kvalit. krémy a nevystavovat se na sluníčku.

reagovat JardaL 19.5.2009 8:58  5%    +  -

dobrý je rakytníkový olej, vnitřně, i zvenku. Jen si dejte pozor na solidnost firmy, jestli vám prozradí koncentraci. U vnějšího použití raději méně, barví nejen kůži, ale při silnějších koncentracích i prádlo

reagovat alottka 18.5.2009 16:07  5%    +  -

Markéta: Každá rada dobrá,díky.Kde se sežene ten krém???

reagovat Markéta 7.5.2009 12:12  1%    +  -

Také trpím již několik let alergií na slunce. Nic nepomohlo, ani daylong atd....Až letos jsem již na vyrážku použila krém Oilatum (ani nevím proč), vyrážka nejen že zmizela ale hlavně už se neobjevila i poté co jsem vyšla na slunce nenamazaná žádným ochranným faktorem.

reagovat alottka 15.4.2009 15:04  5%    +  -

Nazdárek děvčata,tak jsme se těšili všichni na slunce a je to tady.Jen chci říct,že jsem s vyrážkou od slunce chodila ke dvema doktorkám.Nevěřila jsem té jedné,že mi na to nic nezabere,tak jsem šla k jiné,ta mi řekla to samé.Já mám vyzkoušený ten daylong,ale zkusím též ten fenistil.Díky za rady.

reagovat petruska&nikol 14.4.2009 8:33  99%    +  -

co máte tyhle vyrážky dýl ... byli ste s tim i u doktora? nezkoušel vám předepsat nějaký prášky na to? na to asi fungovat nebudou co?

reagovat Blanule2 14.4.2009 0:19  5%    +  -

Chlap měl na lokti takový suchý flek,který ho svědil a nešlo se hozbavit.Zkoušeli jsme teetre olej a vše možné ale nic.Bylo to i na pohled dost ošklivé.Pak jsem si koupila gel, který jsem mu na to mázla a do rána jsme koukali jak blázni.Vyrážka se zmenšila.Dnes už je to týden co si to maže a po fleku už skoro ani památka a tak jsem trochu dala i sestře,která má vyrážku-pupínky-ze sluníčka,asi alergie tak čekáme jak a jestli se to zlepší i jí.Jestli vás to zajímá více napište na mail Blanka83@email.cz

reagovat petruska&nikol 13.4.2009 16:15  99%    +  -

a je to tady, dneska sem se zapomněla namazat a osypaný obě ruce a i lejtka a to sem byla "odhalená" na slunku chvilku takže bez nakrémovaný těla nemůžu vylíst z bytu

reagovat plavakraska 16.3.2009 22:06  5%    +  -

Mám prostředek na sluneční alergii i na lupenku jestli máte zájem ozvěte se

reagovat Agness 15.3.2009 14:24  19%    +  -

honza : a co blechy v kožichu

reagovat honza 14.3.2009 22:01  1%    +  -

ahoj ja sice nejsem alergicky na slunko aspon o tom nevim ,ale nejdriv sem mel par pupinku na nohach kolem kotniku a myslel sem si ,ze jsou to pichance od komaru dokavad sem netusil ze mamka s tatkou to maji taky :-D nevite cim by to mohlo byt ?V zime kdy komari nejsou .... ?

reagovat pepesk 13.9.2008 22:26  100%    +  -

Ahoj holky mně ten Fenistil opravdu pomáhá

reagovat alottka 12.9.2008 15:31  5%    +  -

petruska*nikol05/05: Nechci tě strašit,já to mám už 28let,vyzkoušela jsem všechno možné,nic nezabralo.Každý rok,co se objeví první paprsky sluníčka mám hned pupínky.Daylong je první,co mi výrazně pomohlo.Mažu se s ním ale častěji.V návodu myslím uvádí,že stačí jednou.Je to drahá srandička,letos jsem jich vypatlala 5kusů.No ale fakt pomohl.Držím ti palce,ať neskončíš jako já,je to fakt nepříjemné.

reagovat petruska*nikol05/05 11.9.2008 17:35  60%    +  -

alottka: ten daylong má 50tku né? mi ho dopuručovala doktorka na dcerku má na lopatce takový ošklivý znamínko tak to tí přez léto potírat ... ale má jinej krém teda 40tku a ta je tady ok, musela sem se poctivě mazat ...
myslíš, že když sem to měla letos tak je velká pravděpodobnost, že mi to vyzkočí příští léto znovu?

reagovat alottka 11.9.2008 8:59  5%    +  -

Nazdárek děvčata,jsem ráda,že jste se zase objevily.No mě překvapil ten fenistil,ten jsem nezkoušela.Mě nepomohlo prostě nic.Jediné,co jsem tu psala-daylong.Po 28 letech konečně pro mě něco,co trochu zabralo.

reagovat pepesk 10.9.2008 21:14  100%    +  -

reagovat pepesk 7.9.2008 11:44  100%    +  -

petruska*nikol05/05: Tomu věřím já to mívám jenom na předloktí a ve vedrech dlouhý rukáv...

reagovat petruska*nikol05/05 7.9.2008 11:22  62%    +  -

pepesk: No mě když se to vyklubalo poprví, sem si rozdrápala nohy sem si pak nemohla vzít sukni a pěkně si na dávala

reagovat pepesk 7.9.2008 11:03  100%    +  -

petruska*nikol05/05: To jo a já vše škrábu do krve

reagovat petruska*nikol05/05 7.9.2008 10:56  61%    +  -

pepesk: ono je to lepší než mít pak tejden svědivou vyrážku

reagovat pepesk 7.9.2008 10:52  100%    +  -

petruska*nikol05/05: Já se patlám i když jdu jenom na nákup do obchodu přes silnici.

reagovat petruska*nikol05/05 7.9.2008 10:43  61%    +  -

pepesk: npo já začala loni a s přítelem jezdit na snowboardu, takže letos, jestli pojedem tak se pro jistotu napatlám

reagovat pepesk 7.9.2008 10:37  100%    +  -

petruska*nikol05/05: Když jsem byla na Troskách nebo někde na tůru taky ale jinak na hory nejezdím

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Alergie na slunce
Diskusi založil(a): alottka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Alergie
Přečtěte si