Zkušenosti s mateřskou školkou

Zdravím dámy!
Také vám dorostlo dítko do věku, kdy nastupuje do mateřinky? A jaké máte zkoušenosti?Vychází vám školka vstříc nebo máte spíše problémy?
25.4.2008

Diskusi založil(a) 25.4.2008 andyst

reagovat Táma 4.3.2017 21:33  5%    +  -

Já musím zaklepat, že problémy se školkou nemáme zatím žádné ač jsem čekala, aspoň, že budou problémy s učitelkami, protože syn je raubíř a chvíli neposedí. Jinak mi vždycky s čímkoliv vyšli vstříc ať už to bylo ohledně stravy nebo nástupu malého do školky :)

reagovat Laauraa 14.10.2014 17:25  5%    +  -

Ivano, a kam do školky jste chodili, ta cena je nějaká nízká....?

reagovat Ivana 25.8.2014 13:19  1%    +  -

My platíme 7000,- od 7 do pul 1 .Cena je bez jídla, jídlo je 65,- na den.

reagovat Marta24 27.7.2013 19:15  5%    +  -

Ahoj dámy, nedávno jsem četla, že loni do školek nebylo přijato 60.000 dětí. To je fakt síla. Taky tam psali, že se rodiče začínají obracet na soudy kvůli ušlému zisku, když mamča musí zůstat doma nebo, že chtějí vrátit peníze za školné. To číslo je fakt šílené. Bohužel je to i náš případ:-( Platili jsme 6500 Kč a malý chodil 3x týdně. Kolik jste platili vy? Díky za odp. Martina

reagovat J.D. 27.2.2013 12:10  1%    +  -

Zajímají Vás informace o mateřských školkách? Hledáte jak jsou hodnoceny školky do kterých chodí vaše děti? Zajímají Vás názory jiných na vaši školku? skolkamaterska.cz

reagovat katkaf 21.9.2010 7:35  20%    +  -

andyst: to je divné. odměny zaměstnanců by měly jít uplně z jiné škatulky, ne?

reagovat andyst 23.8.2010 20:20  23%    +  -

AHOJ-SOUTĚŽÍME NA MAMINĚ- PROSÍM O PODPORU Prosím,máte-li krapínek času-hlasujte pro naše děti v soutěži...jsou
téměř dole na stránce po pravé straně.Klučina s holčičkou -pod mím nickem(ANDYST) Děkuji! Příště popř. oplatím :-) Andyst
http://www.maminka.cz/letni-soutez/fotografie/?do=voteForm-submit

reagovat andyst 12.7.2010 21:16  11%    +  -

Holky, prosím, nemáte některá info na co se může používat "školkovné"?Mám stále pocit , že se ty peníze nesmí použít na platy zaměstnanců V naší školce za poslední rok vybraly 38000,-Kč na těchto poplatcích a nechaly 18000 připsat na odměny: Co vy na to?

reagovat kapa 14.11.2009 20:24  100%    +  -

normální je, když úča má 15 dětí a uklizečka pomáhá s oblékáním

reagovat MajkaS 12.11.2009 10:42  5%    +  -

Naše učitelka jich má 28. Sice taky brečí, že je to moc a že se to nedá, ale vypadá, že se jim věnuje. Máme taky ve třídě agresívní holčičku, ale naštěstí naše učitelky ji pasifikují tak, že jí posadí samotnou na židličku - ať se uklidní :-) Jen paní ředitelka jí občas jednu střelí. Ale aby podporovali děti v mlácení, je divné. U nás hodně vypomáhají hospodářka a kuchařky. Jak mají chvilku tak pomáhají s oblíkáním, jídlem a tak.

reagovat andyst 11.11.2009 23:21  20%    +  -

dnes jsem mluvila s jednou maminou od nás. její kluk se stále mlátí s dalším hošíkem-a to dost agresivně-a tak se rozhodla ,že ho naučí ,že když ho Pěťa "napadne"má to říct učitelce a ta si to už s "agresorem " vyřídí. a v pondělí Pětřík chlapečka bouchnul silně do zad a ten šel to nahlásit dle máminy rady úče. A on to vyřešila PROFESIONÁLNĚ-postavila kluky proti sobě a řekla-A TEĎ MU TO VRAŤ-DEJ MU FACKU! Dobrý né?

reagovat kapa 11.11.2009 13:33  100%    +  -

tak jsem zjistila, že naše školka je děsučitelka nestíhá a odpoledne mi hlásí, že dítě se pokakalo a na moji stížnost mi řekne, že nemá čas se starat o 26 dětítak to dítě můžeme nechat doma, najíst se umí, na nočník si dojde,vyspí se sám, tak na co platit školku?

reagovat andyst 24.5.2009 21:49  19%    +  -

nemáte někdo nějaké info kdy se může odvolat ředitelka mš???

reagovat kapa 6.3.2009 20:31  51%    +  -

katkaf: to známjá jsem babička k ničemu, chodím do práce, takže pravidelně hlídat nemůžu. možná až budu v důchodu, ale to už bude malému 17 let

reagovat katkaf 5.3.2009 21:52  17%    +  -

kapa: pánbůh zaplat za babičku- od 12 je s malou, když přijdu z práce kolem půl 3, než cosi kdesi, malá jde spát. je to uplně o něčem jiném než doma na MD - ted mi přijde, že nic nestíhám, uvařit, uklidit, ještě si odpočinout.....

reagovat kapa 28.2.2009 22:12  47%    +  -

katkaf: to je jedno na který den to připadá, ale jeden sladký den by měl být, je to nejlevnější. dcera rozvažuje, kam vnuka přihlásit do školky, u nás je školka jen do 15,30, ve vedlejší vesnici je do 16, a má tam kamarádku, která by jí ho vzala domů, než přijde holka z práce, tedy pokud nějakou najde. matežská jí končí v červnu.

reagovat katkaf 20.2.2009 22:24  16%    +  -

kapa: já to pořád nějak beru na sebe- pracuji v dětskem domově - je tam i škola, čili školní stravování, vedle mě v kanclu sedí ved. stravování, tak od ní vím toto, teda nějak sem to neřešila,ale zaslechneš to, že jo. Tak jsem myslela, že školní stravování má nějaké normy...

no, asi je to jiné pro školky a pro dětské domovy, že....
každopádně valit si jídla jak je napadne by asi neměli.... U nás mají co jsem tak vypozorovala jeden sladky oběd týdně a ten připadá na středu...

reagovat kapa 20.2.2009 21:54  39%    +  -

katkaf: no já už v té branži nejsem asi 10 let,e to se asi nezměnilo,...ale zjistím to.

reagovat katkaf 20.2.2009 21:51  16%    +  -

kapa: penězově ano,ale musí mít asi tolikrát luštěniniy, tolikrát zeleninu, zdravá výživa, školní stravování, ne?

nebo si to můžou sestavovat jidelníčky jak je napadne???

reagovat kapa 17.2.2009 17:32  36%    +  -

andyst: tak to slyším poprvézáleží na tom, kolik rodiče platí stravné.někde přidává něco zřizovatel. když platíš např. 15Kč denněx 20 dní je 300Kč x počet dětí přihlášených ke stravování, vyjde nějaká částka a do té se musí každý měsíc vedoucí kuchyně vejít.

reagovat katkaf 15.2.2009 22:02  15%    +  -

řekla bych, že mají nějaký spotřební koš, do kterého se musí jako školní stravování vlézt daný měsíc. takže když jeden týden dají hoděn nevímčeho,další týden to musí vyvážit něčím jiným.
na školní stravování je opravdu zákon....

reagovat andyst 13.2.2009 21:54  14%    +  -

kapa: to mi je jasné........a dokonce mi paní ředitelka tvrdí, že postupují správně,že je na ten chleba nějaké vyhláška

reagovat kapa 13.2.2009 15:48  61%    +  -

andyst: je to nejlevnější

reagovat Lucina78 11.2.2009 15:19  16%    +  -

andyst: prosim tě jakou školku to navštěvujete?
u nás se to mění,jogurty,pudinky,pečivo...ovoce..atd..

reagovat andyst 16.1.2009 10:16  15%    +  -

ahoj holky!
Co říkáte na stravování v MŠ?
U nás mají děti za týden z 10 svačin 8x chleba

reagovat andyst 7.11.2008 10:25  13%    +  -

naše školka opět boduje!!!!!!!!!!!!14 dnů po úraze mého syna se stal podobný úraz jiné holčičce-5stehů.
Učitelky byly poučeny z našeho "případu" a jely hnedle k doktorovi.....bohužel maminku nekontaktovaly a ta se to dověděla až doma

reagovat katkaf 7.11.2008 10:07  11%    +  -

andyst: asi by tam měly jet učitelky ne? popsat jak k úrazu došlo, zapsat to - pač je dítě určitě ve školce pojištěné.. co se stalo???

reagovat Lucina78 3.10.2008 13:27  19%    +  -

andyst: to je divný..neměli by tam hned jet..nebo nevim...ani nevim jak by to mohlo chodit normálně..

reagovat andyst 3.10.2008 12:51  13%    +  -

ahoj
máte holky ykušenosti s úrazem ve školce?Mš dnes přivezly učitelky ze školky dítě s rozbtou hlavoua že si mám zajed na šití

reagovat katkaf 31.8.2008 19:37  12%    +  -

ahoj. slídím tady na netu a hledám :))) Dítko mi jde ve 3 letech zítra po první do školky a tak zjišťuju - pozdě ne,dělám to pořád, co s sebou. jaké dát rady... jak se chovat atd.. Poradíte?

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Zkušenosti s mateřskou školkou
Diskusi založil(a): andyst
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Společnost -> Škola
Přečtěte si