ŠIKANA VE ŠKOLE

Ahoj všem
Mám problém s dcerou ve škole.Zjistili jsme ,že jí děti ve škole šikanují.Při první rodičovské schůzce mi paní učitelka řekla,že jí děti ve škole nemusí a asi po měsíci mi přišla s první modřinou,šla jsem do školy,ale nic se nevyřešilo.Týden na to přišla s druhou modřinou přes půl zad....za to ten klučina dostal třídní důtku.A bylo to několikrát a několikrát jsem to řešila.Teď ke konci školního roku mi přivedla dceru domů holčina z vyšší třídy,že ji našla před školou jak brečí.Spolužačka z její třídy jí vyhrožovala,že jí rozstříská hubu tak,že z ní bude chcát krev a už v životě neuvidí svoje rodiče.To už jsem nevydržela a šla to řešit se zástupcem ředitele.Slíbil mi,že dcera bude hlídaná a že sjedná nápravu.....zatím nevím jak to bude pokračovat.
Chci se zeptat jaký na to máte názor a ráda si vyslechnu i nějaké rady.
25.5.2008

Diskusi založil(a) 25.5.2008 Lenca75

Lenca75 2.7.2008 21:42

Lenca75 25.6.2008 15:05

reagovat barbaryta 9.2.2016 20:18  1%    +  -

Dobry den mam 11letního. kluka a je šikanování uz dlohou dobu už sem to několikrát. řešila.Ale učitelky a zástupkyně. my neustale říkají že. bi nnel jit o stupen niž. ze sem ho dala brzo do skoly ze mnel mit odklat.A tet už. je v sesti třídě. a už mi taji co se deje ve skole tak nevím. co mam delat kdyz mu rikam ze te preradim do jini tridy tak my place tak nevim co mam dela . pros o radu

reagovat Sophia 23.12.2014 13:58  1%    +  -

Zdravím všechny. Se šikanou jsem se setkala na vlastní kůži... Před 5 rokama jsem nastoupila na střední, kde mě šikanovali, ne jenom slovně. Řekla jsem to učitelům a ti mi řekli, že je to normální, že to řešit nebudou, ještě se mi vysmáli, tak jsem to řekla rodičům a ti udělali to samé. Takže prosím všechny rodiče, aby poslouchali děti, co jim říkají, protože tohle si děti nevymýšlí.

reagovat Daniela 15.4.2011 8:03  1%    +  -

Se mnou se vzdycky na skole nejdriv bavili a behem mesice to postupne ustupovalo a pak si ze me akorat delali srandu

reagovat jaaa 24.6.2010 12:53  1%    +  -

gianelle: ???to te sikanuji ve 20???holko pro boha,,,,ja mam 48kilo 165,,to mas videt jak by mne sikanovali,,,,:Pdej mi prachy na cestu,neco zaplat a ja ti je vyridim :D..hehe 17tileti,,,,

reagovat jaaa 24.6.2010 12:37  1%    +  -

Lenca75: noo to vyresit sama s deckama.....proste jim vyhrozovat....nic jinyho se delat neda..mus videt ze si ji nekdo zastane,,agresor se lekne jenom vetcsiho,,,,ja dostala pomalu dvojku z chovani,kdyz jsem zbila mladsi holku,,,ale ta sikanovala s jinymi moji kamartku,,ta mi to rekla,ja ji jeste o prestavce zmlatila a byl klid,,,samou mne taky sikanovali,,,jsem uderila jak psychopat....spoluzaka jsem.schodila ze schodu:P...muj nazor je to kruty,ale agresor se musi leknout....

reagovat reskator 27.4.2010 21:57  5%    +  -

Studuji učnák ve středoklukách.Mámvýučák zahradnicia ted si dělám prvovos služeb.Je to něco jako rodinná škola.Mám to ve škole upně stejný.Ale není tam mlácení.ale jinak stejný

reagovat kamki 27.2.2010 19:09  5%    +  -

Lenca75: No taky o tom uvažuji a když se to nezlepši tak pudu za ředitelkou

reagovat Lenca75 27.2.2010 15:56  5%    +  -

kamki: aha tak to je blbý,že ji nemůžeš dát jinam.A co zkusit jít za ředitelkou a říct ji o tom?Třeba by se něco změnilo.

reagovat kamki 26.2.2010 18:23  5%    +  -

Lenca75: Děkuji moc za odpověď . Musela jsem ji to řict sem se ji zeptala co se jako tam dělo a ona nic a řikam jako jestly ji pijde v pořadku řikat malé kopito a popřela to :-( . Ještě jednou a už to budu řešit jinak mám toho dost .Prý mi povida že děti maji tu tendence si vymyšlet .No jo já bych ji dala jinam ale máme omezené možnosti:-(

reagovat Lenca75 26.2.2010 7:47  5%    +  -

kamki: Ahoj....tak to je mi strašně líto co prožívá tvoje dcera...tohle by si učitelka vůbec neměla dovolit.Já bych asi dceru dala do jiné třídy případně jiné školky,protože jak jsem sama poznala,tak domluvou se dnes vůbec nic nevyřeší.Ona je hodně malá na to aby tohle prožívala,protože se to s ní potáhne i ve škole.Bude se bát a děti to poznají.Potom se stávají terčem šikany od dětí.

reagovat kamki 24.2.2010 16:46  5%    +  -

Dobrý den mám problem potřebovala bych porádit.
Dcerka 5 a pul roku ve školce už asi po několikate se stalo že se mi stěžuje doma na učitelku .A dnes přišla že pani učitelka ji řekla před dětma že je kopito že špatně držela přibor :-( Všechni děti se ji posmivali .Prosím vás mám takový vztek že mám chuť si zajit za ředitelkou .Nesetkal se někdo s vás s takovým připadem opravdu je mi z toho špatně :-( .Děkuji

reagovat Lenca75 31.5.2009 17:53  6%    +  -

mishan: Ahoj nemusíš se omlouvat.aspon jsi se mohla svěřit.My už máme naštěstí pokoj.Holku jsme nechali přeřadit na jinou školu a teď je opravdu v pohodě.Dokonce už se baví s dětma venku,což dříve nebývalo.Některé děti jsou opravdu zlé a dávají to pořádně najevo.

reagovat mishan 28.5.2009 14:33  13%    +  -

ahoj,mám taky víc než bohaté zkušenosti s šikanou na základce.Nikdy jsem do třídy nezapadla a pár lidí mě tam vyloženě šikanovalo,ne fyzicky,ale psychicky.škola to samozřejmě nechtěla rozpitvávat,na malém městě by se to hned rozkřiklo a boj o děti byl značný,tak si to moji rodiče vyřídili s rodiči dotyčné sami,její tatínek jí prý zmaloval zadek a za to mě pak nesnášela ještě víc a bylo to ještě horší.Nejhorším řešením byla samostatná šatna a trávení přestávek u zástupkyně ředitele,to byl fakt hrob...Začalo mě bolet břicho a tak sem pěknejch pár školních týdnu s mamčou oběhávala do ktory,samozřejmě bez výsledku,ale nemusela sem být ve škole.. skončilo to v podstatě až odchodem na gympl,kde jsem si jakž takž kamarády našla,přece jen by tam měli být inteligentní děti,ale dodnes(7 let po základce),12 let od poslední šikany se necejtim dobře mezi lidma a mam divnej pocit z nových lidí a nesnášim jakoukoliv pozornost(třeba i od malých dětí v metru).Omlouvám se ,že sem se tak rozepsala,ale mam pocit,že šikana ovlivní celej život a rozhodně by se neměla podcenit jako v mém případě.

reagovat Andrea 27.5.2009 15:39  1%    +  -

Šikana na škole: jedna rada taková malá, ale snad pomuže ja jsem byla taky šikanovana ve čtvrté tříde a vyřešilo se to tim že jsem zaprvé muj strejda učil nak se proti nim branit a to trochu pomohlo,ale stejne mi vyhrozovali a podobne a když jsem to řekla mamce, tak jsem prestoupila do jine školy. Takže nejlepsí je vymenit si školu jelikoz pak nato jsou ošklive vzpominky. a ted chodim do 8-me třídy a je to vpořádku...

reagovat gianelle 13.12.2008 12:41  11%    +  -

Lenca75: A to já si zase myslím že by si klidně dovolili ... pochybuju že by se mě někdo z lidí okolo zastal ... ale to je jedno, teď studuju na druhém konci republiky, většinu času trávím právě tam, lidi tam jsou fajn a chovají se ke mě slušně, a po škole tam stejně zůstanu, protože doma bych se neuchytila, takže je to vlastně vyřešené ... Ale díky za podporu ;)

reagovat Lenca75 13.12.2008 12:13  7%    +  -

gianelle: Tak moje dcera je taky silná a proto ji šikanovali.Tady na té škole je zatím klid,nikdo se jí neposmíva a nešikanuje a doufám,že to tak zůstane.
Tak když ti nadávají na veřejnosti,tak si myslím,že sse nemáš čeho bát.Před lidma si na tebe určitě nikdo nedovolí a ty jim ukážeš,že se jich nebojíš.

reagovat gianelle 13.12.2008 11:50  11%    +  -

Lenca75:
Inu, táhne mi na dvacítku ... na základce se mi docela dost lidí posmívalo kvůli postavě a "zdravé" jádro těch agresorů mě pronásleduje dodneška. Jsou to lidi tak o rok až tři mladší než já, ale stejně z nich mám strach ... že když se budu bránit, mohli by mě fyzicky napadnout ... na sedmnáctileté výrostky si prostě netroufnu. Zatím před tím jenom utíkám, jiné řešení ani nevidím. Inu, je to můj boj a jsem na něj sama, tak se s tím holt musím nějak porvat, nebo budu do konce života nešťastná.

reagovat Lenca75 12.12.2008 19:45  6%    +  -

Ahoj
tak to je mi moc líto,že pořád prožíváš takové trápeni.Můžu se tě zeptat kolik je ti let?Říkáš že základku už máš za sebou.To tě asi šikanovali hodně,když to máš pořád v sobě.Musíš jim oplácet stejnou mincí,jinak si na tebe budou dovolovat pořád.Neboj se jich.....musíš jim to dát najevo,že se jich nebojíš.Vím,že je to těžké......ale takhle to učíím i dceru.Zkus překonat ten strach.

reagovat gianelle 12.12.2008 18:45  11%    +  -

Si tu musím postěžovat ... dnes cestou domů jsem potkala zas jednoho z těch agresorů v autobuse a zas mě urážel ... mě už to nebaví, proč to dělá? Co z toho má? Co jsem mu udělala? To se fakt budu muset definitivně odstěhovat pryč abych už měla konečně klid? Mám kvůli těm pitomcům zkaženej celej život ... :(

reagovat lucy 1.12.2008 17:20  1%    +  -

no je to opravdu hrozne a a bych to sla resit na socialni urad.....

reagovat gianelle 28.9.2008 9:58  5%    +  -

Lenca75: No, pokusili se, ale nemělo to cenu. Jednou se mnou šli ráno do školy a hned jak učitelka uviděla, že jsou se mnou, začla rozhazovat rukama, že ona s tím nemá nic společného a zoufale před něma ZDRHLA! a tak se ve škole chovali všichni. Taky si myslím, že ty děcka, co mi ubližovaly, byly děti známých a přátel učitelů od nás ze školy, a než by si učitelky pokazily známost, radši ať si to od*eru já ...

reagovat bethanka 4.9.2008 8:03  33%    +  -

Lenca75: tak takový začátek je super. Jen to chce hlídat, ale jak to popisuješ, tak tahle paní učitelka vypadá, že je bezva.

reagovat Lenca75 4.9.2008 7:36  14%    +  -

bethanka: no to doufám taky.Včera už donesla jednu jedničku,.......já vím že je to začátek,ale pro dceru je to důležité.Už ji i pochválila.

reagovat bethanka 3.9.2008 13:45  32%    +  -

Lenca75: Ahoj, to jsem moc ráda, že se jí v nové škole líbí. Tak držím pěsti ať je to jen a jen lepší.

reagovat Lenca75 3.9.2008 9:11  13%    +  -

bethanka: ahoj
tak ti musím říct,že dcera už je zase šťastná a utíká do školy jako dřív.A mě spadl veliký kámen ze srdce.Doufám,že to tak bude pokračovat dál.Jenom mě zarazilo,že nedali té nové paní učitelce přečíst tu zprávu od psycholožky,ale já jsem to čekala tak jsem si vzala tu svoji a ona si ji okopírovala.Je strašně moc příjemná.Jinak moc děkuji za podporu,kterou jste mi tady dávali.Všechno se mi totiž řešilo líp,když jsem věděla,že se můžu vypovídat.

reagovat Lenca75 3.9.2008 9:02  13%    +  -

gianelle: Ahoj tak to je mi moc líto.ted jsem se tvým příběhem vrátila do minulého roku a šel mi mráz po zádech.To samé měla dcera,když si ve škole stěžovala učitelce,tak jí ještě vynadala,že nemá žalovat.Nepomohlo ani to ,že jsme si byli stěžovat my v ředitelně.Nic se nedělo.Tak je ted dcera v jiné škole a zatím je šťastná.Našla už si i kamarádky a paní učitelka je taky moc hodná.Je vidět,že pro ty děti žije.Když jsem s ní mluvila tak byla strašně moc příjemná.
Ještě k tobě.......u tebe to neřešili rodiče?

reagovat gianelle 2.9.2008 14:53  5%    +  -

Známe ... zažila jsem to na základce. Užila jsem si tolik kopanců a nadávek od ostatních, že to ani není možné, v autobuse mi nadávali do tlustých p*čí atd ... a učitelka to odmítala řešit, že to není její problém, a když jsem se pokoušela bránit, ještě jsem byla potrestaná já. Dodneška se u nás na dědině bojím vycházet z baráku a mám problém vycházet s vrstevníkama, protože v nich automaticky vidím nepřátele, a mám problém s autoritama, protože mám zkušenost, že když mají pomoct, tak nepomůžou.

reagovat Lenca75 18.8.2008 13:17  13%    +  -

bethanka: ahoj
no dcera docela jo,ale já už jsem opupínkovaná.Už jsme kupovali věci do školy a ještě musím zařídit průkazku na autobus.

reagovat bethanka 18.8.2008 9:54  32%    +  -

Lenca75: ahoj, tak mě tak napadlo, jak se máte? Prázdniny skoro u konce, jak se dcerka těší do nové školy?

reagovat Lenca75 9.7.2008 17:34  55%    +  -

bethanka: No já to taky nechápu a ještě ke všemu když to vědí i ostatní učitelky.A ani tomu zástupci se nelíbí,že dává dětem samé pětky.Asi nemají učitelky nebo co.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: ŠIKANA VE ŠKOLE
Diskusi založil(a): Lenca75
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si