Korela Chocholatá

Pro všechny chovatelé tohoto papouška, ale i pro ty co ho chtějí :)
27.5.2008

Diskusi založil(a) 27.5.2008 Tessa+Lúca

Anketa

Tessa+Lúca 28.5.2008 11:22

Anonym 7.7.2019 15:19  1%    +  -

Dobrý den,již čtvrtý den pozoruji na své korelce změny...nejdříve jsem si všimla, že, korela sedí na dně voliery a je taková smutná...druhý den také seděla na dně voliery ale další dny už normálně sedela nahoře na volieře na okénku na otevírání voliery...dá se tam sedět...posedává tam velmi často občas spí,občas si čistí peří nebo se kouká na venkovní ptactvo...přijde mi taková zamlklá a smutná a i trochu načepířená...je to korelka kterou mám z vlastního chovu...ve volieře je s rodiči a ješte se třemi andulkami...celkem jich mám tedy šest...ješte jsem četla na internetu že ji může vadit to že není v páru...jinak korelka normálně přijímá vodu a jídlo...korelka je podle mě samec ale nevím to přesně...je mu zhruba 11 měsíců

reagovat brundik 17.4.2019 12:21  100%    +  -

Mafina: Ahoj snášení vajíček se u samiček stává,zvajíček se nic nevylíhne.Jestli ji pořídíte samečka záleží pouze na Vás.

Anonym 15.4.2019 14:08  1%    +  -

Není to lehké téma. Moje korela najednou snáší vejce, i když ji mám už 5 let a to bez partnera. Hledám info všude možné, bohatá diskuse také zde: https://mazloun.cz/korely-papousci-zacatecniku/

reagovat brundik 6.9.2018 16:23  6%    +  -

Silvie: Ahoj je to mládě tak na ni musíš pomalu chce to čas.Asi se s ní nikdo nemazlil bojí se proto syčí.Za 3 dny ji ničemu nenaučíš nejdříve si musíš získat její důvěru aby se přestala bát.

Anonym 3.9.2018 17:54  1%    +  -

Dobrý den, mam dotaz. Mám koreli ktere je 6 tydnu a 4 dny. Stale stipe a syci... Uz ji mam treti den a nevim jak ji mam ochocit... Bojim se, ze ji uz neochocim....

reagovat brundik 5.8.2018 19:29  24%    +  -

tereza: Ahoj nevím jak Ti odpovědět nejsem veterinářka jsem pouze dlouholetá chovatelka papoušku.Já bych korelku pozorovala hlavně jestli krmí to maličké.Nezmínila jsi se jestli to maličké taky krmí samec.Andulka mohla sezobnout něco špatného,každý nemocný ptáček bývá načepýřený a spavý.Tyhle vedra jim moc nesvědčí já je občas chladím vodou mají to rádi nebo jim umožňuji koupání.

Anonym 4.8.2018 21:30  1%    +  -

Dobrý den...chtela bych se zeptat na 2 otázky...budou to tři dny co mi zemřela andulka na velký průjem,zvracení a spavost mám velké deprese jestli to od ní nestihly chytit moje korely a jedna andulka a jestli v kleci není ještě nějaká bakterie od ní i když jsem umyla všechna bidélka...celý den je kontroluji opravdu každý jejich pohyb jestli nevykazují nějaké známky že by byly nemocné ale moje korely právě hnízdí a hodně jí
samice je normální,hvízdá,leze,jí i pije..možná dneska více spala ale to bylo asi proto že bylo vedro a v místnosti bylo ticho ale podvečer jsem si všimla že se korela najedla a začala popotahovat jako by ke zvracení,nic ale nevyzvracela a živí jedno mládě tak mě napadlo že při krmení jí tam mohlo uvíznout semínko....otázky tedy zní...myslíte že po třech dnech úmrtí mé andulky ptáci ještě můžou chytit tu nemoc? a myslíte že to popotahování u té korely je normální?..děkuji za každou odpověď

reagovat brundik 29.5.2018 17:43  24%    +  -

tereza: Dej je zpátky do budky a kontroluj si to,někdy to dělají možná je to prvnička.

Anonym 28.5.2018 14:59  1%    +  -

Dobrý den..mám pár korelek ve venkovní voliéře s budkou...předevčírem mi samice snesla třetí vejce dnes jsem se za nimi přišla kouknout a v budce byly dvě vajíčka,jedno v rohu budky a druhé v důlku budky...třetí bylo v misce na vodu mimo budku...když jsem ho prosvítila,nebylo oplozené...myslíte že je to normální? předem děkuji za odpověď.

Anonym 28.5.2018 14:51  1%    +  -

Dobrý den..mám pár korelek ve venkovní voliéře s budkou...předevčírem mi samice snesla třetí vejce dnes jsem se za nimi přišla kouknout a v budce byly dvě vajíčka,jedno v rohu budky a druhé v důlku budky...třetí bylo v misce na vodu mimo budku...když jsem ho prosvítila,nebylo oplozené...myslíte že je to normální? předem děkuji za odpověď.

reagovat brundik 24.4.2018 13:09  5%    +  -

Cristina: Tohle se nedá odhadnout,některá se naučí brzo a jiná třeba nepromluví vůbec.Každý papoušek je jiný,mě se to u korel nikdy nepodařilo.Dokonce jsem měla Žaka,který i přez velkou snahu neřekl ani jediné slovo.Zato maličká Andulka odříkávala celé básničky.

Anonym 23.4.2018 17:16  1%    +  -

Kolik mà cvičit minut korelia za den aby se mohla naučit slovo

Anonym 23.4.2018 17:06  1%    +  -

Kolik minut mà korelia cvičit za den.

reagovat brundik 17.4.2018 20:44  5%    +  -

Sylvie Fibírová: Tak s tímhle Ti neporadím

Anonym 17.4.2018 14:19  1%    +  -

Můžete mi poradit, jak zjistím, že jsou vejce oplodněné?
Děkuji

reagovat brundik 7.4.2018 12:50  5%    +  -

Dante: Asi bude nejlepší je od sebe odělit,tohle se stává,že se napadají.Já jsem je měla vždy odělené hlavně,když zůstali bez dozoru.Jaké vitamíny mu dávat nevím

Anonym 6.4.2018 15:58  1%    +  -

Zdravím mám problém mám doma korelaka...dnes když sem přišel domů tak sem si všiml že má ze předu a z boku prasklý zobák :/ tekla mu z něj i krev...já si myslím že ho chytl Alexandr ale bohužel neviděl sem to tak nevím... chci se zeptat zda někdo z vás má s touhle nepříjemnosti zkušenosti popřípadě jaké vitamíny mu dát aby se to zkepsilo..díky za odpověď

reagovat brundik 28.3.2018 12:31  5%    +  -

Sylvie Fibírová: Ahoj korela potřebuje na hnízdění budku na dně klece moc sedět nechce.Zkus vajíčka přendat do boudičky a pozoruj je taky jestli se páří jinak vejce nejsou oplodněná.

Anonym 27.3.2018 8:22  1%    +  -

Dobrý den,
máme dvě korely. Jedna je samička stará 9 měsíců a u druhé si nejsme jisti (je ze zverimexu), ale podle chování by chom ji tipovali na samečka. Samička nám začala snášet vejce (na dno klece), zatím jsou dvě. Ale přijde nám, že na nich moc nesedí. Občas ji vydíme, ale vždy jen na chvilku. Druhá (sameček) na nich nesedí vůbec.Obávám se, že tam nemají na to klid. Tak se chci zeptat, jestli jim máme pořídit hnízdící budku a vejce do ní přendat.Jestli je tam najdou a nebo je odstranit úplně a čekat jestli další snese do budky.

reagovat brundik 19.2.2018 19:14  58%    +  -

Denis: Musí se s ní hodně pomalu aby poznala,že ji nikdo neublíží a hlavně to chce čas a trpělivost.

Anonym 18.2.2018 18:12  1%    +  -

Dobrý den. Mama si koupila korelu má jí asi týden ale je hrozně plachá a v klecy dělá hroznej bordel připadá mi to že se hrozně bojí tak nevím co by mohlo pomoc aby se cejtil lépe. Děkuji

reagovat brundik 29.11.2017 17:08  63%    +  -

Vladimír: Tak tohle jsem u korel ani jiných papoušku nikdy neměla Pomoci by mohl jedině veterinář.

Anonym 26.11.2017 20:52  1%    +  -

Dobrý den, asi před 2rokama jsem si koupil korelu korela se chovala normálně až do roku 2016 kdy mi začala padat na zobák, jelikož má asi vysílené nožky. Nevím co s tím dělat prosím o RADU či pomoc .

reagovat brundik 6.2.2017 22:08  100%    +  -

Eva a Filip : Paní prodavačka asi o korelách a papoušcích nic neví pouze je prodává.Měli jste se poradit s chovatelem.Nevím jak ji máte doma dlouho a jak je na Váš domov zvyklá.Korelku nchte v kleci aby si zvykla a ctila se tam v bezpečí.Přez dráty ji podávejte třeba namočené piškoty.Potom pomalu ji je podávejte do klece nesmí se bát ruky. Jestliže ji chcete vypouštět z klece tak ji otevřete dvířka ven musí jít sama. Nejlépe ráno dokud nedostala jídlo,které ji dejte mimo klec. Potom ji ho vraťte zpátky nesmíte ji honit a už vůbec chytat do ruky. Chce to velkou trpělivost ale vyplatíse. Máte samičku nebo samečka.

Anonym 6.2.2017 19:01  1%    +  -

Ahoj koupily jsme korelu a na radu prodavačky jsme ji vypustili z klece pak jsem ji chtěla dát zpátky a při tom by při jejím úprku z me dlane nechala pera v ruce je mi to moc lito mám strach že už si její srdicko nezískáme Prosím o radu díky Eva

Anonym 28.7.2015 14:46  1%    +  -

Jana: tohle se mi od zacatku u mé druhe korely Kuki delo taky, trhala si peri a vsude byla krev. Strasne jsem se o ni bala, ale pak jsem zjistila, ze to korely NEKDY delaj, kdyz se prodaji a maji novy domov, ze stresu, nudy a nebo ze zlozvyku. Kukinka to mela z toho, ze byla fixovana na minuleho majitele a zvykala si na novy domov. Ted uz se vubec neotrhava a je spokojena.. :)

Anonym 28.7.2015 14:41  1%    +  -

brundik: Díky moc :)

reagovat brundik 28.7.2015 13:58  100%    +  -

Natali: Tak vidíš budka se jim líbí teď je sleduj jestli se páří.Potom taky zkontroluj jestli snesli vajíčka. Já jsem korely krmila normálně semeny a potom jsem jim přidávala vařené žlloudky s piškoty. Rodiče si je krmí sami.

Anonym 28.7.2015 9:47  1%    +  -

Ahoj, mohla bych se prosim jeste zeptat na jednu vec.? Kdyz uz obe korely (samecek i samicka) chodi do budky, myslite si, ze budou hnizdit.? A za jak dlouho asi.? A jake krmivo jim mam davat az budou mit mladata.? Vim, je to spoustu otazek, ale potrebuju je vedet.. Predem dekuji za odpoved :) ;) :D

Anonym 28.7.2015 8:38  1%    +  -

Tu budku jsem tam nechala pres noc a dneska rano jsem vzstala a obe korely byly v budce, do ted ji zkoumaji,... I samickasamicka, ktera se boji uplne vseho tam vlezla a libi se ji tam.. :)) :D

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Korela Chocholatá
Diskusi založil(a): Tessa+Lúca
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si