Co si o nás myslí v zahraničí?

Stalo se Vám někdy, že se na Vás v zahraničí dívali skrz prsty, že jste z Česka? Pojďte se podělit o svoje zážitky.
5.6.2008

Diskusi založil(a) 5.6.2008 lukytom

Anonym 24.4.2015 21:15  1%    +  -

A jaká je ta "prověřená" cestovka. čínu poku vím nabízí i fischer, ale nevím, jestli to nebude hopem skokem..

Anonym 24.4.2015 21:10  1%    +  -

číňani (pokud o česku vědí) mají k našinci dobrý vztah. rádi k nám jezdí obchodovat,nebo se dokonce učit fotbal. jsou moc milí a zdvořilí. každpádně je nutné zmínit, že jen málo nich umí anglicky či jiným "dostupným" jazykem. pokud někdo uvažuje o cestě do číny, rozhodně je dobré jet s někým, kdo se tam vyzná,nebo s prověřenou cestovkou...

Anonym 23.4.2015 15:48  1%    +  -

Před čtrnácti dni jsem se vrátil z dovolené z Číny. Je sice pravda, že většina tamních lidí nemá ani tušení co Česká republika je ale pravda když jsem přijel do tamní cestovní kanceláře wingstravel, která mi zprostředkovávala zájezd i výlety po Číně tak jsem se dostal do kontaktu s lidmi kteří Evropu znali a o ČR mluvili jako o krásné zemi. Celkem mě to mile překvapilo. Jo a Čínu všem doporučuji, stálo to za to.

reagovat barbora_s 1.4.2015 16:04  5%    +  -

Na čechy se ale velice s oblibou dívají ostatní národy přes prsty...

reagovat janasimci 24.3.2015 12:45  5%    +  -

V Řecku se mi díky bohu taky nic takového nestalo

reagovat eliza79 3.6.2011 13:40  5%    +  -

Já jsem taky byla v Loret de mar ale takovou zkušenost naštěstí nemám...teda odtamtud, jinak se mi běžně stává, že si myslí, že patříme k rusku (popř. Slovensku, Polsku) ..

reagovat Atapama 17.7.2010 20:18  41%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat li.duš 5.7.2009 18:32  38%    +  -

Mata69: Já jsem se také s tímto nápisem
setkala ve Španělsku přímo
LLORETU DE MAR,,Také jsem byla poprvé
v zahraničí a dost mi to vadilo..
ještě tam byli připsaní Poláci..

reagovat miria09 1.6.2009 11:17  6%    +  -

Veru...: No tak to je jasný, většinou už ani nemám sílu je opravovat, že už víc než 15 let Československo neexistuje.

reagovat Veru... 23.5.2009 16:22  5%    +  -

miria09: a když už, tak jsme Československo

reagovat miria09 7.5.2009 7:08  5%    +  -

Já mám dojem že kromě našich sousedů o nás vlastně nikdo skoro nic neví.. Kdykoliv vyjedu někam trošku dál a ptají se odkud jsem, tak si lidi vzpomenou na Prahu, chlapi na fotbalisty, ale to je skoro všechno. Ani neví, kde se ta naše zemička vlastně nachází.

reagovat Durga 12.6.2008 19:19  60%    +  -

tyweee: V Německu jsem ty nápisy viděla ještě za NDR, pokud vím, Rakousko jich bylo plné po 90.

reagovat tyweee 12.6.2008 16:38  70%    +  -

Durga: Me mama jednou vypravela, jak jeli do zahranici a tam bylo napsano cesky, at jim tam Cesi nekradou:)
Kazdopadne to asi jen tak nevymizi.Nekteri jsou v ty nevrazivosti vychovavani a budou ji predavat dal. Mami pritel nema rad zadny lidi, co se nejak odlisuji. Nechapu, kde se to v nem bere. Neni to, ze by nadaval na Nemce, ci Americany. Proste cikani, negri a jiny hnusny nadavky

reagovat Durga 12.6.2008 16:02  60%    +  -

tyweee: V tomto směru se postaraly i noviny - Slovák znásilnil a zabil... Už jste někdy četly Čech vykradl obchod a zamordoval prodavačku?
Ale s tím pohraničím máš pravdu. Ty poměry na jižní Moravě, o kterých jsem psala, to byla spíš výjimka. Kamarádčině dceři Němci řekli, ať vyřídí doma, aby se o všechno dobře starali, aby to mohli vrátit v pořádku. A zase jinde je lidé nechali mladé Němce přespat v ložnici jejich rodičů, pozvali je na návštěvu s celou rodinou a když jejich dítě potřebovalo operaci, na kterou neměli peníze, tak jim ti Němci tu operaci v Německu zaplatili. Asi bude trvat ještě hodně dlouho než se lidé odnaučí házet všechny nečechy do jednoho pytle a nás, andílky, do druhého. Bydlela jsem 2 roky na chodbě s cigánskou rodinou a byli to jedni z nejlepších a nepořádnějších lidí, s vedle jakých jsem bydlela.

reagovat tyweee 12.6.2008 13:53  69%    +  -

zk11: Presne tak, navic valka byla pred 60 lety a pomerna cast lidi, co tenkrat bojovalo, tak uz mezi nami neni. Prisli nove generace, ktere - treba - od svych rodicu, prarodicu, prenesli jejich nazory, aniz by vedeli o cem mluvi. Proste jen rikaji, co jejich predci.
Tuhle samou nevrazivost mame i proti Rusakum. Meli bysme se v necem odpoutat od minulosti.
Dneska jsem napriklad byla na Seznamu a na diskuzi u malem Kubikovi. Docela dost lidi tam nadavalo na Slovaky. Ano, nejaky pan doktor nenahlasil, ze nejaky pedofil nedochazi na ambulantni leceni a tak pana Novaka policie nehledala, nevydala mezinarodni zatykac nic. Tenhle pan doktor to hooooodne moc pokazil (nechci byt sprosta). Kazdopadne opet se tam u nekterych ukazalo, co je to za lidi. Cely Slovensko chodili do pytle, jako by za to mohl kazdy jednotlivec a ne urcity clovek.

reagovat BlankaD. 12.6.2008 12:07  25%    +  -

Netvrdím, že jsou všichni němci stejní, ale napíšu, co se přihodilo mně. Asi vážně platí, že jsou poměry více zostřené v pohraničí.
Celkem krátce po revoluci jsme byli nakupovat ve Vimperku v obuvi. Byl tam jeden německý pár (tak kolem 40.), paní měla celý košík narvaný cvičkami - jarmilkami, část nesl i pán. Pak paní pronesla vtip, zřejmě si myslela, že jí nikdo nerozuměl. Bylo to:" Nejdřív vás vyžerem, potom vás vyženem". A strašně se tomu smála. Pán také. To se mě tenkrát celkem dotklo.

Také vím od známých, že v Itálii v některých oblastech, jako např. Bibione a okolí, reagovali na Čechy celkem podrážděně. Prý tolik neutrácejí jako jiní... My byli v jiné oblasti a s tímto jsme se tedy nesetkali.

reagovat zk11 12.6.2008 11:01  5%    +  -

tyweee: Ahoj! No vidis a o tom presne mluvim. Preci dnes uz nemuzeme cele Nemecko hazet do toho "valkoveho pytle" a rikat o nich jaci jsou spatni! Udelali hodne spatneho, ale nebyli sami. A proto nechapu, jak muze muj byvaly spoluzak (je nam 28 let), ktery tohle nikdy nezazil, takhle razantne odmitat cele Nemecko. Az jednou bude mit deti, bude to zas vstrebovat jim...

reagovat tyweee 12.6.2008 8:14  69%    +  -

zk11: Ahoj. Mou babicku pri valce jeden Nemec schodil. Byla v osmem mesici. Spadla na bricho. Miminko zilo par minut a pote zemrelo. Presto babicka nikoho neodsuzuje. Mame totiz Nemce predky.

reagovat Durga 11.6.2008 7:54  60%    +  -

viann21: Tehdy jsme si to neuvědomovali, bylo nám 7, ale myslím, že většina z nás na to nezapomněla. Já tedy nikdy. Toho kantora jsem měla moc ráda. On chápal, kde učí, že jsme sice dost velká škola, ale na poválečné /začala jsem chodit do školy v roce 1950/ vesnici. Takže v prvouce nás místo toho, kde co je a jaké jsou hrady a zámky učil jak si vyčistit zuby, boty a jak si přišít knoflík, jak se jí příborem. Hodně jsem si na něj vzpomínala, když se probíraly po 90. roce procesy a spousta lidí říkala, že to přece každý musel vědět, že je to podvod. Nevěděl. Tenhle chlap přišel ubrečený do třídy a řekl, že soudruh Slánský nás zradil. A my vytrhali obrázek Slánského z učebnice. /Dneska vím, že Slánský dostal, co si zasloužil, ale z jiných důvodů/.

reagovat viann21 10.6.2008 23:35  54%    +  -

Durga: ten učitel mě teda dojal, museli jste si ho vážit!!!

reagovat MarciCA 10.6.2008 22:54  5%    +  -

no vzhledem k tomu ze bydlim v jizni Kalifornii tak tady lidi na Cechy zadny nazor dopredu nemaji protoze predtim zadnyho nevideli a tim padem jsou prijemni jak by byli na kazdeho....Lidi se tu moc nerozlisuji odkud jsou, nanejvis se vas nekdo zepta: Odkud jsi puvodem? a kdyz odpovite z Ceska tak se usmejou ze vi ci ne co to je, nekdy musim dodat z Ceskoslovenska, jindy z Evropy, jini jak maj radi Prahu...zalezi. Na rozdil od EU tu lidi nemaji tak silne predsudky o narodech ( je par vyjimek jako Mexiko, Nemecko, Japonsko a Francie) a je jim fuk odkud jste. Zato kdyz jedu do Evropy tak to zacne byt mnohem zajimavejsi nejhorsi je to v CR tam se setkavam nekdy s typem - bydlis ted v USA tahni tedy zpatky tam , nebo na mne mluvi anglicky a lezou mi do pr... . Jsou pripady kdy radsi mluvim anglicky a pak se nestacim divit co se o sobe dovim v cestine. Myslim ze lide kteri se divaji na "cizince" skr prsty se snazi zamaskovat jejich vlastni obavy, malost, nedulezitost v ramci sveta.

reagovat Durga 10.6.2008 16:00  61%    +  -

zk11: Ono někdy záleží taky na Němcích, jak se chovají. Jednoho Silvestra jsme trávili na jižní Moravě, ve velni hezkém miniměstečku. Byla tam mezinárodní společnost. Majitel Angličan, jeho žena česká emigrantka, která se vrátila, jejich angličtí i němečtí přátelé. U některých stolů seděla česko-rakouská společnost. Potom jsem si něco o tom městečku přečtla a začala se vyptávat na ty Rakušany. Byli to sudetští Němci. Po odsunu v té vesnici nezůstala ani noha. Při volbách před válkou byly všechny hlasy pro NSDAP a celá vesnice byla odsunuta. Když to šlo, začali tam jezdit, podívat se na domy, kde žili jejich rodiče. Přijeli i ten rok na Silvestra. Byl konec roku 1999, byly to už jejich děti. Nevyhrožovali návratem, nenadávali do zlodějů. Slušně požádali o možnost podívat se, kde jejich rodiče a prarodiče žili. A po skončení oslav Nového roku, po přivítání roku 2000 nejeli spát domů a nespali ani v hotelu. Ale v těch domech, kde žili rodiče. Ti lidé tam se dokázali spřátelit.
Měli jsme ve třídě kluka, jehož otec padl u Dukly - na té blbé straně. Kluci mu nadávali, že je Němec. A náš kantor, který prošel koncentrákem,vezli ho v zimě v otevřených vagonech přes půl Evropy a nakonec prodělal pochod smrti nám tehdy vysvětlil, že Karel za to nemůže a jeho otec musel jít, jinak by byla vystřílená celá jejich rodina.

reagovat Vanilka.V 10.6.2008 13:12  100%    +  -

Ahoj holky,
my byli na Slovensku cca před šesti lety, v Nízkých Tatrách a tam jsme se bavili se servírkama v tamní hospůdce, o tom jak mají rádi čechy a tak tak povídali že nás mají radši než třeba Poláky, nebo nedej bože Rusáky, na ty prý jsou úplně vysazení.
Když jsme byli v Thajsku každý se ptal odkud jsme když jsme řekli Čechy hned přikyvovali a říkali že vědí, nevěděli nic. Pak čučeli když jsme jim řekli že Bankok má více obyvatel než celá ČR. To vůbec nedokázali pochopit.
No a když jsme byli letos na Kapverdách celkem mě pobavilo že jsme potkali černochy který měli na sobě dresy s Poborským a Rosickým. Když jsme řekli odkud jsme tak paráda a hned na nás chrlili jména fotbalistů.

reagovat zk11 9.6.2008 9:32  5%    +  -

Ahoj holky. Sobotni vyhra nad Svycarskem byla nadherna a ja si to tady v cizine velice uzivam, je tu tolik narodu a vsichni se dobre snasi... Fakt jsme meli v sobotu krasnou oslavu a ke konci uz bylo jedno, kdo vyhral a prohral.

Nekdo tu psal o valce - no ja mam byvaleho spoluzaka a ten odsuzuje Nemce napr. proto, ze mu Nemci ve valce zabili prarodice. No tak jsem zkousela na tohle tema zavest diskuzi ze uz je davno po valce a ze je na nas, nove generaci, odhodit minulost a jit vpred. Bohuzel ale nazor nezmenil a jeho nenavist je az divna. To je pak tezky a takovych diskuzi se do budoucna radsi vzdam.

reagovat saskia 7.6.2008 18:07  12%    +  -

Yasmin.Hayatt: To ti věřím,

reagovat Yasmin.Hayatt 7.6.2008 16:14  100%    +  -

saskia: to mi povídej, jako pendl pro cestovku jsem zažila hodně a kolikrát jsem šla do kolen

reagovat saskia 7.6.2008 14:22  12%    +  -

Yasmin.Hayatt: Máš pravdu, také si myslím, že chyba je v nás. Někdy se spíš stydím, že jsem Čech a vůbec na ty naše lidičky nejsem hrdá.

reagovat tyweee 7.6.2008 14:09  61%    +  -

trvalka: To u nas v praci ma kolega za zenu Ukrajinku. Kolega je ten typ, ze do vseho keca a vse vi, vsude byl. Takze moc oblibeny neni. Ja osobne si ho nevsimam, kdyz s nim nic neresim. Ale mame tam jednu kolegynku, co ani tak nepomlouva jeho, jako spis jeho zenu. A to ji ani nezna.

reagovat tyweee 7.6.2008 13:43  61%    +  -

Durga: dekuju me to opravdu strasne stve, co kolikrat slysim.
Plno lidi soudi i podle minulosti, treba z valky. Proste tenkrat se neco stalo a tak treba nemaji, kvuli tomu radi Nemce.
Kdyz jsem byla na ZS na vymenem pobytu v DE, tak se ke me tak hezky chovali. Neumela jsem tenkrat moc mluvit, ucila jsem se asi rok, a takovou ochotu z jejich strany jsem nikdy predtim nenazila. Sic jsem byla mlade,ale uz jsem nejaky svy nazory mela.

reagovat trvalka 7.6.2008 1:06  5%    +  -

Tak je to skutečně o jednotlivci,jak kdo se umí a chce chovat!Syn si vzal za ženu slovenku,nikdo by nepoznal,že vůbec ze Slovenska pochází.Perfektně hovoří česky.Synovec má za ženu děvče z Ukrajiny,totéž se dá říci o ní.Ale není to jenom,že se dobře naučily češtinu,ale zapadly mezi nás ani to člověku nepřijde.Śikovné a hodné holky.V západním Německu mám švagrovou,dost jsme tam jezdili a mohu ze své zkušenosti říci,že jsme jistý odstup pocítili.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Co si o nás myslí v zahraničí?
Diskusi založil(a): lukytom
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si