Jak vypadá pánská sukně? - I.

Jak má vypadat pánská sukně? To prozatím není nikde jasně definované.
Prvním tématem otevřené diskuse je zapínání sukně, má několik možných řešení:

- klasické zapínání jako u pánských kalhot, vyskytuje se běžně u riflových sukních, stranovou orientací lze rozlišit pánský a dámský typ, je celkem praktické, ale u některých sukní (např. letních) může působit násilně a při sezení může tlačit, při šití je celkem pracné,

- sukně do gumy žádné zapínání nemá, výrobně velmi jednoduchý typ, přizpůsobí se změně velikosti, (při návštěvě WC absence zapínání nevadí - osobně volím raději zvednutí sukně),

- kilt nebo zavinovací sukně řeší zapínání jinak, podobná situace jako u předchozího bodu,

- zip vzadu - klasické dámské řešení, ale to neznamená, že ho muži nemůžou převzít, netlačí, je skryté a výrobně méně pracné, zapínání vyžaduje trochu cviku,

- zip na boku, podobnost s předchozím bodem, je to celkem pohodlné řešení, lze ho zamaskovat do záložky, zapínání je jednoduché.

Jaký je váš názor nebo zkušenost?
13.6.2008

Diskusi založil(a) 13.6.2008 Pavel777

Pavel777 2.4.2009 21:09

reagovat Martin 3.11.2018 17:49  1%    +  -

Bohužel se kvůli předsudkům musíme spokojit se sukní maximálně pod kolena ;( Přitom z fyziologického hlediska je kratší sukně pro muže přínosnější. Myslím si, že pokud má muž nepříliš chlupaté nohy, nebo si je zastřihuje, mohl by s klidem nosit i sukně 10 cm nad kolena. Já osobně nosím tzv. cargo sukni do půli stehen. Zajímavé je, že je ryze pánská. Koupená přes pánský e-shop v Belgii. Po Praze není problém i přes den ale na malém městě bych si asi netroufl ;(

reagovat Pavel777 10.4.2009 13:21  12%    +  -

Láďa:
Celkem můžu potvrdit tvoje zkušenosti, od doby, kdy jsem článek psal, už uplynulo něco času a ledacos jsem vyzkoušel. Osobně nyní nejvíce preferuji zapínání vzadu, sukni do gumy nebo zavinovačku a to více méně bez pořadí.
Přeji hezké velikonoce

reagovat Láďa 10.4.2009 11:40  1%    +  -

Vzhledem k tomu, že rád nosím jeansové sukně, tak mám radši zapínání vepředu. Ale když je hodně teplo tak i takové sukně jsou moc teplé (mini by šly, ale to na chlapovi moc dobře nevypadá). Pak raději jednobarevné z tenkého materiálu bez kapes. Pak je výhodné zapínání vzadu. Z boku mi to připadá jako dámská varianta.

reagovat Pavel777 2.4.2009 21:22  8%    +  -

Přidal jsem anketu o zapínání sukně, děkuji za vaše názory.

reagovat Pavel777 1.9.2008 21:29  5%    +  -

Na začátku léta jsem začal vyrábět nový model sukně , u které jsem chtěl použít zapínání vzadu, ovšem při zahájení práce jsem zjistil, že materiál je příliš jemný, tak z toho nakonec byla opět sukně do gumy. Jinak ale sloužila velmi dobře a u bazénu jsem ji krásně vynosil. Tak doufám, že na podzim vyrobím teplejší model a už nebude do gumy.

reagovat Pavel777 25.6.2008 21:19  5%    +  -

Paja:
Dík za příspěvek, ale prosil bych něco k tématu. Jaké zapínání máš u sukní?

reagovat Nápad 25.6.2008 19:43  5%    +  -

Paja: Díky, konečně po dlouhý době muž v p. sukni! Já nosím p. sukně - kupované a moje modely - taky asi 4 roky a je v nich fajn. Žádné zapařování ani skřípnutí! Takže souhlasím s tebou že pánské sukně je senzační věc! Zkus napsat něco na Lidé.cz muž a sukně. Tam to nějak spí. Nebo i na jiné diskuse. Dík.

reagovat Paja 24.6.2008 23:31  1%    +  -

jsem muž z "vesnice" Tábor na jihu čech a už 3 rokem nosím sukni ať si lidi zvykají!!
Je to senzační věc, když se člověk v létě nemusí pařit v kalhotech.
Já jsem si dvě sukně dlouhé nechal ušít,střih jsme tvořili společně s manželkou.
Nedávno mi manželka koupila sportovní sukni krátkou od firmy Mirka SPORT s.r.o. Hrádek nad Nisou .Typ LA 2 černou s černými švy lze bez problému s malým příplatkem objednat( originál je však se švy bílými).Mohu ji vřele doporučit .
Tak chlapy nestyďte se a nepařte se v létě v kalhotech, je přeci demokracie a svoboda!!!

reagovat Pavel777 19.6.2008 18:56  5%    +  -

Šklíba:
Na šití budu mít čas a prostor až tak za 14 dní, prozatím to jen promýšlím a musím ještě koupit zipy ap. Taky je riziko, že se to nepovede. Přeji hezký večer a ať se dílo daří.

reagovat Šklíba 19.6.2008 18:47  24%    +  -

Pavel777: Tak to už se těším na fotečku. Pilně šij, já taky odcházím k šicímu stroji, je to můj miláček. Před rokem jsem si koupila pro radost Pfafíka, před tím jsem leta šila na Veritasce z roku 1968.

reagovat Pavel777 19.6.2008 18:24  5%    +  -

Šklíba:
S tím s tebou souhlasím, ovšem vždy rád proberu problém s někým dalším. Jak jsem psal jednu takovou sukni se zapínáním vzadu mám a jsem s ním spokojen.
Pokud se mi dílo povede, tak dodám nějakou fotku.

reagovat Nápad 19.6.2008 17:50  5%    +  -

Pavel777: Dámsko-pánská sukně se od sebe odlišují asi jako pánsko-dámské kalhoty.....

reagovat Šklíba 19.6.2008 8:24  24%    +  -

Pavel777: No a jaký je rozdíl mezi pánskými a dámskými kalhotami - např. jeansovými?
Jsi průkopník této módy u nás, takže tě nikdo nebude srovnávat s jinými pánskými sukněmi a i kdybys měl na sobě sebeumírněnější model, budeš vždy extravagantní. I když, občas mají chlapi na sobě kraťasy, které vypadají jako kalhotová sukně. A já slibuju, že pokud tě někde potkám, s chutí se za tvou sukní ohlédnu.

reagovat Pavel777 18.6.2008 22:07  5%    +  -

Šklíba:
Švadlen jsem samouk a asi tak mírně šikovný. Rád si nechám poradit. Raději volím jednoduchý střih, proto si taky myslím,že vzadu to bude lepší. Ovšem zvažuji to i z pohledu pánská-dámská sukně. Ono není úplně jasné do jaké míry má být dámská a pánská sukně shodná a naopak rozdílná.

reagovat Šklíba 18.6.2008 21:39  24%    +  -

Pavel777: Rozhodně bych ho dala dozadu. Pokud nejsi fakt nějaký hodně dobrý švadlen, tak na boku to může dělat neplechu, i když... chlapi mají rovné boky, takže nehrozí nějaký velký oblouk a potažmo vlnění zipu.

reagovat Pavel777 18.6.2008 18:49  5%    +  -

Mata69:
Zavinovací sukně mám dvě, nyní bych chtěl ušít delší rovnou sukni, která by měla právě mít zip. Ovšem přemýšlím, kam s ním. Jde o celkem tenčí látku a obávám se, že klasické zapínání jako u kalhot by vypadalo blbě a příliš hamatně. Zbývá možnost vzadu nebo na boku. Technicky mi připadá nejlehčí možnost zip našít do zadního švu.

reagovat Mata69 17.6.2008 21:39  75%    +  -

Pavel777: hmmm zapínání...sama jsem si kdysi ušila asi dvě sukně - tehdy jsem je do práce i nosila, taková ta délka těsně nad kolena, zapínání vzadu na zip a knoflík...taky sukně na gumu do pasu - no tu si už ani náhodou nemůžu dovolit....
vlastně jsem nosila loni v zimě sukni, chodili jsme s manželem do tanečních pro dospělé, opět měla zapínání vzadu na zip a knoflík, taková přiléhavá, dole se rozšiřující, myslím, že dobře vylepšuje postavu...
Líbí se mi letní zavinovací sukně, myslím, že jsou ipraktické a vzdušné, ale jak říkám, nejsem velký příznivec, líbí se mi, ale nerada v tom chodím
Myslím, že dobré je to zapínání na zip a knoflík, sukně pak sedí pěkně na tělo, ta guma v pase - to je blbý...nebo zavinovací - to by asi taky šlo.
A jinak vím, jak vypadá chlap v sukni, ale fakt můj mužskej by to na sebe nevzal...

reagovat Šklíba 17.6.2008 21:11  23%    +  -

Pavel777: Osobně bych preferovala zavinovací sukně. Měla jsem jich několik - letní i zimní tvídové a mají jednu výhodu: krásně se přizpůsobí změnám rozměru pasu a přilehlých partií do plusu i mínusu.
Jinak ve Skotsku jsem se otočila za každou sukní ( ach ta emancipace ) a pár mužných exemplářů, kterým fakt sekla jsem opravdu viděla.

reagovat Pavel777 17.6.2008 20:15  5%    +  -

Mata69:
Pro představu je možné se podívat na web. Lze tam najít dost fotografií muže v sukni, ale téma zda muži mají nebo nemají nosit sukni se řeší v jiné debatě.
Co tak přidat svůj názor ke konkrétnímu tématu zapínání?

reagovat Pavel777 17.6.2008 20:12  5%    +  -

Šklíba:To máš pravdu. Určitě tento typ sukně nezeštíhluje. Ovšem u pánské sukně je rozdíl obvodu v pase a přes boky minimální, tak velikost přídavku na oblečení je malá.
Záleží taky na celkovém návrhu sukně. Dík za názor. Co jiné zapínání?

reagovat Mata69 17.6.2008 15:55  75%    +  -

svýho chlapa si prostě v sukni nedokážu představit
ostatně ani já sama sukně vůbec nenosím

reagovat Šklíba 16.6.2008 23:12  22%    +  -

Sukně na gumu v pase ti zkazí siluetu. To je pro selky.

reagovat Pavel777 15.6.2008 13:50  5%    +  -

Abych doplnil své praktické zkušenosti:
Nejčastější "způsob zapínání" u mých sukní je provedení bez zapínání, to je provedení do gumy nebo zavinovací sukně.
Pak jednu sukni se zapínáním vepředu u riflové sukně, kterou jsou koupil sice v běžném obchodě jako dámskou, ale zapínání má orientované jako pánské. Další sukně má krátký zip vzadu, který je běžně překrytý tričkem a prakticky není vidět.
Pokud bych měl shrnout svůj názor, tak mi vyhovuje hlavně pohodlné provedení.

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jak vypadá pánská sukně? - I.
Diskusi založil(a): Pavel777
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Móda
Přečtěte si