Asistenční psi - naši pomocníci a kamarádi

Život je někdy pořádně těžký a je na nás jak se s ním vypořádáme. Každé postižení má svá úskalí a nevýhody. Asistenční pes jej jedním z mnoha řešení mnoha problémů. Už jen tím, že je s námi a má nás rád, kdo by odolal mokrému čumáčku a psím očkám ?:)

Dnes již není asistenční pes tak nedostupný jak tomu bývalo dříve, zásluhu na tom mají organizace, které pejsky bezplatně cvičí a poskytují.

Jiná věc je však legislativa..... víme všichni, že je špatná a , že si poslanci plácají naše daně na hádky místo, aby plnili slib, že se legislativa změní.... Pes (ani žádné jiné zvíře) není v žádném případě VĚC!!!!!!!
20.6.2008

Diskusi založil(a) 20.6.2008 switch42

reagovat debri 21.10.2018 4:23  5%    +  -

Bylo by fajn v této diskusi pokračovat

reagovat SWiTCH 5.2.2009 21:28  5%    +  -

dapiny: ja jsem z tachova

pan desensky je fajn, akorat je moc progresivni a za to je od ostatnich pejskaru odsuzovan, je fakt, ze nektere jeho praktiky funguji, ale zase co kdyzs e to zvrhne..... naproti tomu jsou tu kinologove, kteri maji techniky osvedceny lety.... tezko soudit, mluvila jsem s nim jen po telefonu, ale pusobil fajn .)
Belu naucit, aby mi dalapacku, zvladla to za 33 minuty, je moc chytra tak premyslim, co si na ni vymyslima jak to provedu....

reagovat dapiny 16.1.2009 7:47  24%    +  -

SWiTCH: Ahóóójky, p.Desenský je fááákt dobrej, mám od něj knížku a půlku jsem už přečetla. Je vidět,že je to opravdu odborník. A rozumí tomu. Chystám se na jaře nebo v létě k němu jet na slet pejskařů. Ví, že i cvičí. Moc se mi líbí, jak tomu rozumí. Jen škoda, že je daleko od Prahy. Odkud ty jsi, já to zapomněla. Můžeš klíďo do vzkazu.

reagovat SWiTCH 15.1.2009 23:50  5%    +  -

kytka1: ahojky :)
no tak szivame se, jde to jak na houpacce, nekdy posloucha nekdy ne - nekdy je to lzaticko a nekdy bych ji nejradsi zmlatila jak jsem vztekla :) ale vyhubuju ji a je to, i kdyz mam pocit, ze si z toho nic moc nedela.... trosku mi to mota, mamka protoze nedodrzuje duslednost a Bela si z toho pak udela prumer a i kdyz ja vse dodrzuju na 100% tak me posloucha jako mamu - ted se nam trosku i zpravila, takze ubirame stravu. Hodlam se dat do kupy se zdejsi pani, ktera cvici psy. sice jssem uz trosicku do ty psi psychologie pronikla, ale chce to vic.

reagovat SWiTCH 15.1.2009 23:48  5%    +  -

Helioli: ahoj, hele je to sice dost netradicni, ale ja bych se nebala obratit se o rady na Desenskeho - sama jsem s nim nekolikrat mluvila po telefonu a byl milej a ochotnej - v necem je to docela "magor", ale psum vazne orzumi.

reagovat kytka1 8.12.2008 20:15  100%    +  -

SWiTCH: ahoj. Tak jak jsi se sžila s svým čtyřnohým kamarádem, doufám, že už je z vás nerozlučná dvojka a že je to zlatíčko

reagovat dapiny 8.12.2008 14:25  31%    +  -

taky bych byla ráda, kdybych uměla cvičit asistenční psy. Aspoň pro svou potřebu.
Nevíte o dobré dušišce?

reagovat Helioli 8.12.2008 0:15  100%    +  -

Dobrý večer. Najde se mezi vámi někdo, kdo psy cvičí? Stačí třeba dobrý chovatel více psů, který jim rozumí. Potřebovali bychom radu.

reagovat SWiTCH 5.7.2008 12:49  10%    +  -

tyweee: prsne, oni to parkrat vyzkousi a pak si u kazdeho posunou ty hranice jinam. Ona uz si taky asi zvykla i nam uj hlas - pry ho mam na ni moc medovy, ale naucila jsem se do nej dat uz ten duraz a je to ok.

reagovat SWiTCH 5.7.2008 12:47  10%    +  -

Nev: to urcite, uz jen to, ze je se mnou cely den, spolu se nenudime ani neflakame :)

reagovat tyweee 5.7.2008 9:44  53%    +  -

SWiTCH: ahoj. U mami mam zlataka a me teda posloucha,ale mamu vubec. Oni to asi ty psi vyciti u koho si muzou dovolit.

reagovat Nev 4.7.2008 20:14  90%    +  -

SWiTCH: to je dobře, že jste tak sehraní, určitě přinese nová šelmička hodně radosti do Tvého života!!!

reagovat SWiTCH 4.7.2008 17:15  9%    +  -

Tak máme za sebou více jak dvoutýdenní soužití - občas to byly krušné chvíle. Je to skoro na vydání příručky s názvem: Jak ovládat asistenčního psa :) Jakmile odjel cvičitel Bela přestala poslouchat, jak jsme byly varovány, bude zkoušet jak moc povolíme a pak nebude poslouchat. No zkouší to na nás pěkně :) Taky se musí důrazně dodržovat a dokončovat příkazy, což mé matce dělá potíže, ale snad se to časem zlepší. Belinka je strašně hodný pes! Když neví co po ní chci tak se tváří strašně a rozkrájela by se pro mě, aby mi udělala radost.... Myslím, že budeme dobré kamarádky :) Kočky si také zvykají, měla jsem z toho strach, ale je to fajn :) !!

reagovat Nev 25.6.2008 6:59  100%    +  -

SWiTCH: gratuluji!!!! Je to jako máš doma čerstvé miminko, chce to čas, za týden už Ti to ani nepřijde!!!!!!

reagovat SWiTCH 24.6.2008 23:14  8%    +  -

Tak mam pejska doma, je to zlaticko, seznamujeme se. Trosku mi dela problem jeji chuze vedle voziku, ale zvyknu si :)

reagovat SWiTCH 24.6.2008 23:13  8%    +  -

Petus: jj, souhlasim, uz jen tim, ze to bude kamarad.

reagovat Petus 24.6.2008 21:57  5%    +  -

Ahojky,gratuluji k pejskovi.Já dělám dobrovolnou asistenční službu nevidomé holčině.V organizaci pro nevidomé jsem se setkala už s hodně pejskama,co pomáhají lidem.Uvidíš že ti usnadní život a třeba ti pomůže i najít nové přátelé

reagovat tyweee 24.6.2008 20:17  31%    +  -

SWiTCH: to vis, kdyby meli oni takovy starosti a potrebovali by psiho milacka, tak by to slo hned. Kdyz je potrebuji pro ne normalni clovek, tak jsou to samy ale

reagovat SWiTCH 24.6.2008 12:13  8%    +  -

tyweee: jj, se statem to bude jeste dlouha cesta :(

reagovat tyweee 23.6.2008 10:19  30%    +  -

SWiTCH: Tak to je super to jsem rada, ze se takovy veci delaji, kdyz stat nepomaha, jak by mel:(

reagovat Nev 23.6.2008 5:04  100%    +  -

SWiTCH: já myslím, že to zvládne - třeba ne hned, ale jsou to krotcí pejsani. My máme bernského salašnického, není spec. cvičený, ale koupili jsme jej naší hyperaktivní dcerce a byla to jedna z nejlepších investic, které jsme kdy udělali!!!!! Prostě pesan je pesan...

reagovat SWiTCH 22.6.2008 22:10  7%    +  -

jaancaa: jj, myslim, ze povahove jsou to ti nejzlatejsi psi :) a i kdyz to neni zadny hlidac tak se budu citit bezpecneji, mam strach z lidi a bojim se sama doma (mely sme divoke sousedy..) - ono kdyz na to prijde tak branit umi kazdy pejsek u malej krisarik.

reagovat SWiTCH 22.6.2008 22:09  7%    +  -

Nev: v utery, uz se nemuzu dockat, trosku se bojim o sve dve kocky, ale doufam, ze se po par dnech nejak skamaradi...

reagovat SWiTCH 22.6.2008 22:08  7%    +  -

tyweee: presne od nich pejska budu mit, jsou tam vsichni strasne mili!

reagovat jaancaa 22.6.2008 13:08  78%    +  -

SWiTCH: můj bratr má zlatého retrívra, ale není cvičený jako asistenční pes, ale je moc hodný, je to takový náš miláček

reagovat fecke 22.6.2008 5:19  77%    +  -

SWiTCH: gratuluji...má kamarádka již takového pejska má a je to až neskutečný pomocník, koukni na http://www.sweb.cz/minetaki/

reagovat kytka1 21.6.2008 21:51  100%    +  -

taky mooc gratuluji k pejskovi. Opravdu obdivuju jak lidičky kolem těchto zvířátek, tak i samotný pejsky.. Sama jsem taky přispěla na jejich výcvik, sice jsem si jen zakoupila tričko, ale měla jsem radost, že jen malinko jim můžu finančně pomoct...

reagovat Nev 21.6.2008 20:59  100%    +  -

SWiTCH: ahojky! Moc Ti blahopřeji k získání pejska, vím, jak moc je pejsek v životě lidiček s handicapem důležitý a kolik lásky a radostí umí tenhle společník dát!!!! Určitě spolu zažijete hodně krásného! Kdy už ho budeš mít doma???

reagovat tyweee 21.6.2008 20:09  30%    +  -

http://www.pes-pomuze.com/axa_assistence.html

reagovat tyweee 21.6.2008 20:06  30%    +  -

Ahoj. V nasi praci se vybiraji kazdy rok penize na asistencni psy. Letos se uz tohle delalo podruhe. Prvi retrievri slecna se jmenuje AXA a uz je u svy majitelky. Druhy hafik se ted nechava cvicit
Tenkrat na to prisel reditel, ze by to byla dobra vec.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Asistenční psi - naši pomocníci a kamarádi
Diskusi založil(a): switch42
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si