Zvýšení nájemného v obecním bytě

Včera bylo ve zpravách, že se má zvýšit regulované nájemné v obecních bytech až o 50%... Co vy na to?
28.6.2008

Diskusi založil(a) 28.6.2008 Tendricek

reagovat savaga 4.5.2009 22:06  8%    +  -

tato diskuse nějak vychladla, ale deregulace teprve přijde.
Přečetla jsem to tu všechno od začátku a vidím, že každý chrání to své, jako vždy a ve všem. Je to přece pochopitelné, nikdo si nebude pod sebou řezat větev. Nejrozumější příspěvek podle mého názoru má přející...
ještě mě napadlo, že je všechno o štěstí. Třeba Barča, mají dům, kde mají podnájemníky.. asi restituce ne? Někdo měl štěstí jiný ne, tak jako se někdo narodí s většími předpoklady být úspěšný člověk. Třeba jen proto, že se narodí zdravý. Pravdou je i to, že někdo přišel k bytu za pár korun a za chvíli ho prodá a získá tak statisíce... na světě není spravedlnost, ale kdo tvrdí, že je, že.
Tak hlavně zdraví a dobré vztahy s nejbližšími a ono to nějak půjde...

reagovat petruska&nikol 20.12.2008 21:59  51%    +  -

Juu: kalkulačka zajímavá, sem to počítala a podle toho papíru co mi přišel budu platit o 50,- víc, než mi spočítala kalkulačka ... takže + - to vychází

reagovat petruska&nikol 20.12.2008 21:34  51%    +  -

tak se k vám přidám .... přišel mi domů papír, že mi zvedaj nájemný - mám státní byt

reagovat Tendříček 11.7.2008 12:00  100%    +  -

Juu:

reagovat Juu 11.7.2008 10:26  31%    +  -

Zajímavá (ale né optimistická)kalkulačka nájmů:

http://www.mmr.cz/kalkulacka-pro-jednostranne-zvyseni-najemneho-v-roce-2009

reagovat přející 4.7.2008 20:38  8%    +  -

Tendříčku, ono je to dneska těžké. Dle mně si nevybereš. Ono je vždy něco za něco. Když máš státní byt přijde deregulace a už je malér. Byt v osobním vlastnictví je sice lepší řešení, ale ne u všech domů. Ty, které byly zrekonstruovány a pak prodány je na nějaký čas pokoj. Ale co když uletí střecha nebo odejdou rozvody, bude dost peněz na fondu oprav, který je tvořen je par let a spotřebováván na běžné opravy? Nejlepší z dnešního pohledu se mi jeví trochu starší byty družstevní, kde byl dlouhodoběji vytvářen fond oprav. A úpravy si uvnitř bytu dělá každý dle svých možností. A co takhle rodinný dům. Třeba ho někdo podědí hurá! Ale pozor náklady na údržbu, topení a je horor jako hrom. A to už vůbec nemluvím o podnikatelském baroku. Každý pozemek co největší, hypotéka velkoryse uzavřená,bazen, miliony v bance. Ani to nemusí vydržet do smrti. Spočtěte si jen náklady na vytápění, elektřinu, údržbu domu a zahrady, společných cest. Prostě ani ten milionář to nemá zajištěno do smrti, natož pak aby se děti podělily při dědicví. Že je to všechno daleko? Při smůle nemusí. Takže závěr zní, průšvih, ať se na to podíváte z kterékoliv strany. A co když někdo přijde o práci, onemocní,
rozvede se, zbankrotuje, bude podveden, okraden, ovdoví.......... radši o tom nepřemýšlet. Prostě kromě pár vyvolených můžeme všichni skončit jako bezdomovci. Nejsou to hezké vyhlídky. Blaze těm, kteří si toto neuvědomují, nebo nepřipouštějí. Jediné řešení- byt1+1 bez ohledu na počet dětí. No vyhlídky nevalné. Držte si všichni palce, abyste nedopadly tak, jak jsem to nastínila.

reagovat Rozmarýna 30.6.2008 8:51  30%    +  -

No nejrozumnější je pořídit si vlastní bydlení. v nájemním bytě jen platíš nájem a nic z toho. Když si vezmeš hypotéku a pořídíš vlastní byt nebo dům, tak neplatíš nájem, ale hypotéku a máš vlastní byt nebo dům.

reagovat Tendříček 30.6.2008 8:37  100%    +  -

Magdinka: Jo jo to mas velkou vyhodu, ze mate baracek...

reagovat Magdinka 29.6.2008 23:52  8%    +  -

Uff tak jsem ráda,že máme barák a svůj. Platíme měsíčně inkaso devět tisíc plus voda každý tři měsíce.žije nás tu 6 a barák je 7+2. Jinak můj bratr se chystá od září bydlet v praze a jdou tam tři jinak by to neutáhli. Podlě mě když to jde,tak je výhodnější si vzít hypotéku a peníze dávat na svůj byt.

reagovat kasi 29.6.2008 20:44  100%    +  -

maxule: aha no pokud nejsi členem držstva tak to je asi blbý

reagovat kasi 29.6.2008 19:26  100%    +  -

maxule: co to máte za družsvo u nás se zplácelo v nájmu a cena byla každý rok nišší protože jsme si to platili a pak už to nebylo tak hrozný bydlíme tu ale 26 roků takže z velké části zplaceno, stejně by jsme to zplatili v roce 2011 ale proč čekat

reagovat Juu 29.6.2008 19:17  20%    +  -

aprill: já totiž pořád čekám na to,jestli ten náš státní si budeme moc někdy odkoupit,nebo ne

reagovat aprill 29.6.2008 19:15  70%    +  -

Juu: pokud si město nechá nějaké byty , tak to budu pravděpodobně sociální byty, to jsou byty pro sociálně slabě a znevýhodněné (zbavené svépravnosti) osoby

Anonym 29.6.2008 18:47  16%    +  -

Tendříček: No ja chapu ze pro nekoho kdo uz v takovem byte bydli to muze byt problem, ale aspon do ted mel nejakou regulaci. Co ma delat mlady par, ktery si musi zaplatit trzni najemne. jedine si vzit hytopoteku a na alespon slusny byt v Praze potrebujes aspon 3 miliony. Potom ale nemuzes mit mimco, protoze z jednoho platu tu hypoteku neutahnes.
My bydleli v Praze asi v 25 metrove garsonce. Pan majitel mel regulovany najem asi 2 500 se vsim vsudy, nam to pronajimal za 8000. Asi jsme ho meli nahlasit, ale byli jsme radi ze mame aspon neco a platili. Nedovedu si predstavit setrit na byt v Praze, nase bytova politika je uplne na hlavu postavena. Ted ziju v zahranici (kam jsem puvodne odesla vydelat si na ten byt, ale uz tu asi zustanu) a i s prumernym platem si tu pronajmes krasny velky byt.

reagovat Juu 29.6.2008 18:22  19%    +  -

aprill: ¨myslíš,že stát si žádný byty nenechá???

reagovat Samantha 29.6.2008 18:15  100%    +  -

Tendříček: není to snadné, ale takový je život a bude hůř

reagovat maxule 29.6.2008 17:22  6%    +  -

aprill: taky stím počítám.jít do státního a odkoupit za zůstatkovou hodnotu.ale nenajdu takovou výměnu kde by si raději koupli náš za tržní když ten jejich státní by mohli mít za zůstatkovou cenu.

reagovat aprill 29.6.2008 17:17  69%    +  -

maxule: já si myslím, že už nebudou žádné státní byty, všechny si utvoří družstva

reagovat maxule 29.6.2008 17:12  6%    +  -

aprill: v tom asi pravdu,ale bojím se,že družstvo bude chtít větší nájemné než to bude ve st.bytech.myslím v r.2011

reagovat aprill 29.6.2008 17:09  69%    +  -

maxule: pokud se dostaneš do dalšího státního bytu, tak jsi pořád tam kde jsi teď. nic se nezmění

reagovat maxule 29.6.2008 17:05  6%    +  -

kasi: nevím jestli bude můj,nejsme členy družstva.a čím déle tu budeme bydlet tím víc za něj budou chtít.když se při založení družstva prodával za zlomek ceny tak nám úvěr nedali.předseda řekl,že se nic něděje,že to můžeme odkoupit třeba o 2 roky později a cena se nebude moc lišit.ale když jsme za ty dva roky projevili zájem tak za byt chtěli 2x tolik a ještě se neuměli na konkrétní částce dohodnout.ted nám ho nabízejí za tržní cenu.vyřizovali jsme hypotéku,bohužel máme nízké příjmy.takže jsme tady vlastně v podnájmu,a jen můžeme čekat jaká bude výše nájmu-bud budeme schopni zaplatit nebo ne.taky máme možnost,že by ten byt za nás odkoupila realitka a našla nám nějaký státní byt.ale nejsme rozhodnuti.tady to tak udělaly 2 rodiny už při založení družstva.

reagovat svell 29.6.2008 16:54  60%    +  -

svell: Ještě jsem chtěla my taky musíme zvládat splácet i tu hypotéku a taky jsem na mateřský...Chceme bydlet a tak se s tím nedá nic jiného dělat než se zadlužit...

reagovat svell 29.6.2008 16:52  60%    +  -

kasi: já bych ho taky odkoupila
Švagr teď kupoval byt za 1 400 000kč a byt stál 2 400 000kč takže si musely naspořit ten milionek....Se vším všudy platí 14tis....Švagrová je na mateřský a musí to hold zvládat...Sice nemají ani na gauč..ale bydlí.

reagovat kasi 29.6.2008 16:32  100%    +  -

maxule: ale družtevní bude stejně jednou tvůj, náš by byl v roce 2011 ale koupili jsme si ho za zůstatkovou hodnotu

reagovat svell 29.6.2008 16:14  60%    +  -

Tak my máme hypotéku na byt v Osobním vlastnictví..Předtím jsme bydlely po podnájmech a to nestálo za to...,řekla bych ,že to co jsme dávala navíc +nájem-tak stojí i ta hypotéka..Raději mít své..Taky jsme na dovolené za 10 let manželství nikdy nebyly..co se dá dělat,to bylo pořád šetření jako blázen na stavebko,aby jsme si tu hypotéku mohly vzít...Máme stavebko+hypotéku.

Tchán si odkoupil byt 1+1 za 60tis. a za půl roku ho prodal za 570 tis....a šel bydlet do chaty kterou zdědil a spravil jí s druhou manželkou z peněz které zdědila pro změnu ona..Tak se to dělá!

reagovat maxule 29.6.2008 16:07  6%    +  -

aprill: ale my jsme ho neodkoupili jak už jsem psala.1000 000kčnemáme na odkoupení.když nebudeme mít na nájem tak nás vyhodí.

reagovat aprill 29.6.2008 15:30  69%    +  -

maxule: myslím si, že jenom blázen by vyměnil dr. byt za státní

reagovat maxule 29.6.2008 15:19  6%    +  -

aprill: to vím,ale bojím se až bude uvolněné nájemné kolik si družstvo řekne.nevím jestli si výměnou pomůžeme.v podstatě nemám jiné řešešní.

reagovat cufka 29.6.2008 14:02  27%    +  -

Olinka2201:

reagovat aprill 29.6.2008 11:59  68%    +  -

maxule: i ve státní se platí nájemné. nájem neplatíš v bytě v osobním vlastnictví nebo v dr. bytě.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Zvýšení nájemného v obecním bytě
Diskusi založil(a): Tendricek
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si