Byla jsem AU-PAIR

Zdravím všechny s podobnou zkušeností.Já měla tuhle bezva zkušenost před 7 lety,ale stále ráda vzpomínám na rodinku,děti i kamarády. Pojďte si popovídat a podělit se o zážitky.
7.7.2008

Diskusi založil(a) 7.7.2008 ebrovka

reagovat Klára 19.7.2014 0:00  1%    +  -

Já jsem momentálně jako au pair v Basildonu kousek od Londýna už přes 8 měsíců a řeknu vám že jediný co chci je jet domů. Kromě toho že to město je naprostá díra, kde není co dělat a ani tu nejsou jiné au pair, tak není ani moc pěkné, aspoň že tu jsou nějaké obchody. Prostě jak tu nemáte auto, tak buĎ vyhodíte hrozný peníze za hromadnou dopravu, nebo budete sedět doma a nebo musíte šlapat po svých. Jsem u rodiny afričanů (Kena a Nigerie), kteří tu žijí již 15 let, mají 4 děti (18,11,5,2) ale první dvě nejsou jejího manžela ale někoho předtím než se poznali. Máma původně hledala pomoc, protože měla rakovinu prsu, takže byla pořád doma, takže jsem na to nebyla sama. Ona byla fajn, hodně jsme si povídali o všem možným, ale pak po 4 měsících co jsem u nich byla, tak umřela. Pak jsem u nich teda zůstala i nadále, ale už to bylo jen já a táta a děti. Po pohřbu tady došlo k několika konfliktům, např. že ten nejstarší kluk mi ukradl peníze, pak ukradl tátovi nové kreditní karty, které tady v Anglii běžně doručují skrz domovní schránku, pak s tou kartou nakupoval. Takže ho nevlastní táta vyhodil z domu, pak se ještě zjistilo že mu bral a dopisy a další a další věci. Teď je tu problém i s jeho mladším bráchou, který mu i přes výslovný zákaz dal balíček, který si ten zmetek objednal přes operátora (nový telefon) na tátův účet, který u operátora má. Ty dva nejmladší jsou spratci, ani tu v podstatě žádná výchova neprobíhá, když chce k objedu místo jídla sušenky tak se mu prostě dají sušenky aby nebrečel apod. Jsou chválený za každou blbost ale vynadáno nedostávají, já (nedobrovolně) a táta jsme jejich otroci. Co tu mám kamarádky, tak ty tady taky nejsou nejšťastnější, jejich děti jsou taky spratci. Zlatá česká výchova, děti v anglii jsou prostě spratci, rozmazlený, ničeho si nevážící. Naštěstí za skoro měsíc jedu domů. Au pair je jen a jen o rodině, ale bohužel si myslím že většina rodin bude podobných, je to prostě způsob jak děti „ne)vychovávat)“. Naprostá ztráta času, protože ani nemám čas se učit anglicky, jsem pořád doma a hlídám 2letýho prcka.

reagovat zonia 27.1.2014 20:35  1%    +  -

Ahoj, chtěla bych se zeptat, s jakými agenturami máte zkušenosti co se týče aupair? Chtěla bych jet jako aupair v září ale ještě nevím přes kterou agenturu mám jet. Sama bez agentury se mi moc nechce ale se Student Agency taky moc ne. Nemáte někdo zkušenosti i s jinými agenturami? Děkuji za každou odpověď.

reagovat Sokolova 7.11.2013 16:07  1%    +  -

Ahoj,
letos v záři jsme s kamarádkou vycestovali s touto agenturou. Nejdříve jsme si opatřili potřebné dokumenty. Vycestovala jsem po 5 týdnech od přihlášení. S rodinou jsem měla velké problémy z důvodu toho, že čekala něco naprosto jiného než já. Neměla jsem žádné volno a musela jsem byt s detmi neustále. Pomáhat se vším a být neustále v pozoru jestli něco nechtějí. Za pár dní mi došlo, že rodina nepotřebovala au-pair ale služku. Navíc můj pokoj nebyl vůbec zařízení jak paní Provazníková slibuje na stránkach. V pokoji jsem měla matraci na zemi, lampicku a boxik kam jsem si dala par věci . Když jsem informovala agenturu tvrdila mi, ze je vse v pořádku a ze to není tam hrozné. Po 14 dnech jsem z rodiny odjela protože mi ani nezaplatili za cely týden. K dnešnímu dnu se s paní Provaznikovou dohaduji o vracení peněz, protože na stránkach slibuje ověřenou rodinu atd. Jestli můžu radit, tak si s rodinou pište alespoň nejaký čas, protože ja jsem odjela hned za týden co si me vybrali. Tedy už to by vám mohlo byt divné. Také jsem si zjistila, ze au-pair přede mnou odjela za dva měsíce. Pokud by mi chtěl někdo napsat a více se informovat tak na email Sokolova.Sarka1@seznam.cz muzu Vám i přeposlat emaily s agenturou a fotky pokoje..

reagovat Mmartina 20.8.2013 14:54  5%    +  -

Klárka:
Ahoj, já jsem jela se Student Agency a vše bylo v pohodě. Kdybych měla znovu možnost jet, tak určitě opět pojedu s nimi. Jsou opravdu seriózní. A nemám dobré zkušenosti jenom já, ale i lidi kolem mě. Všichni (musím zaklepat) co s nimi jeli, tak mi říkali, že byli spokojení. Takže se toho neboj, mrkni na net a šup do zahraničí Snad někoho najdeš, aby jel s tebou. Přeji hodně štěstí a mnoho zažitků!!! :))

reagovat TerezaM4 19.8.2013 14:30  5%    +  -

Ahoj,

já jsem na ně slyšela samou chválu, takže bych se toho nebála :) I moje kamaráda, která s nimi odcestovala minulé léto říkala, že vše bylo v pořádku.

reagovat Klárka 4.8.2013 22:42  1%    +  -

Ahoj, mám v plánu vydat se do Anglie jako au pair. Ráda bych se Vás zeptala, na jakou agenturu byste mi radili se obrátit. Uvažuji nad Student Agency - asi nejznámější agentura u nás, co zprostředkovává au pair pobyty. Slyšela jsem převážně kladné hodnocení. Máte někdo s touto společností zkušenosti?

Dále bych byla ráda, kdyby se našla ještě nějaká slečna, co má v plánu také vycestovat do Anglie na au pair pobyt během října tohoto roku. Vydat se ve dvou je určitě jednodušší. :-) Kdyžtak, prosím, odpovídejte a můj e-mail: klara027@seznam. cz, nebo mob.: 732 685 357.

Mnohokrát Vám děkuji! :-)

Klára (22)

reagovat Irena Krejcova 25.6.2013 14:24  1%    +  -

Ahoj, já byla teďka na 8 měsíců s Agenturou Jana v Ahlenu a bylo to fakt super, navíc Agentura se mi postarala opravdu o všecko, já sem vyřizovala jen úplně nejdůležutější věci, navíc mi agentura vyšla vstříc když jsem měla nějakej problem a to věřte, že sem měla.

reagovat aupairka 3.6.2013 16:46  1%    +  -

Katheree:

Ahoj, jako aupair jsem ve Francii byla už třikrát. Většinou to bylo fakt super a měla jsem docela štěstí. Bylo by lepší, kdyby jsi už základy jazyka té země buď fr,šp, nebo něm. mít(záleží třeba do jaké části Švýcarska bys chtěla), ale narazila jsem na plno rodin, který v inzerátech požadovali třeba jen angličtinu nebo to byla rodina složená z cizinců, takže tam ta aj většinou byla jasná.

šance určitě je ... :)

reagovat Katheree 3.3.2013 1:14  1%    +  -

Ahoj, ráda bych po matuře jako Au pairka. :) Učím se bohužel jen angličtinu. neříkám, že bych do Anglie nechtěla, to bych chtěla, ale nějak mě táhne víc Francie, Švýcarsko a Španělsko. :) Jenže tady se jen ajinou asi nedomluvím :) Koukala jsem trochu a některé rodiny by braly jen s prumernou ajinou, ale nevím nevím. Byl jste někdo ve FRA bo SUI nebo ESP? A jak to probíhalo? Potřebovala bych do těchto zemí a GBR nějaká víza nebo papíry? Co vlastně všechno potřebuji? :) Díkec.

reagovat Diana 6.12.2012 21:23  1%    +  -

nicolet203: Ahoj, zrovna procházím aupair world stránku a hledám i nějaké lidi, co mají zkušenosti a kteří by mi poradili. Mohla by jsi mi prosím na email Dia.na@email.cz popsat, jak probíhalo setkání, co rodina, kam jsi vůbec jela a zda práce přes AW je bez poplatků. Čistě teda na vlastní pěst. Děkuji!!:)

reagovat Pavlína 29.2.2012 14:15  5%    +  -

Ahoj,

strávila jsem 1,5 roku v Anglii jako Au-pair a nyní po 2 letech se mi do ruky dostala tato knížka:
http://www.librix.eu/cz/books/detail/au-pair-v-anglii-536/
Musím říct, že při jejím čtení jsem se neuvěřitelně pobavila. Barvité líčení zážitků, ve kterých jsem se rovněž jako au-pair viděla, mě opravdu rozesmály.
Vřele doporučuji!!!

reagovat nicolet203 29.2.2012 8:45  5%    +  -

anca: ahoj :) já nevim, na co odkazuje Lochneska, presto, že jsem její stranky dukladne procetla. Já jsem si rozdinu zařizovala přes aupair- world a nemůžu si tu stránku vynachválit :) U agentury - například Student Agency, musíš zaplatit pět tisíc za to, že ti zprostředkujou rodinu, pak ti řeknou, že cestu ti zaplatí a dostaneš kapesné sto liber. To ale není pravda :D Cestu si budeš muset platit sama a jeste pripocti výdaje spojené s potrebnými dokumenty. Navic pres agenturu to podle mého názoru trvá zbytečně moc dlouho - někdy až tři měsíce než se něco najde, domluví atd. Já si na AW našla rodinu během prvního týdne, co jsem se tam zaregistrovala.Skypovali jsme a tuhle sobotu už odjíždím :) Je pravda, že někdy ti agentura může pomoct se změnou rodiny, nebo tak, ale to taky nemusí být vzdycky pravda.Myslim si, že vše může mít pro a proti :) :) ale já doporučuji jet na vlastní pěst :)

reagovat anca 1.2.2012 20:42  5%    +  -

Ahoj, taky zvažuji, že vyjedu. Narazila jsem na tento web http://lochneska.cz/aupair-anglie-anglii popisují tam, jak vyjet do Anglie na vlastní pěst bez placení agentuře, tak to taky zkusím. Máte někdo zkušenosti s těmi au pair website, na které článek na té lochnesce odkazuje, přes které se dá bezplatně najít rodina? Je něco, čemu se mám vyhnout?

reagovat Veronika 6.7.2011 9:35  1%    +  -

Ahoj, prosím můžete mi říct, jestli jako au pair potřebuji pracovní povolení nebo nějaké US visum? Díky za odpověď

reagovat czechmonster 29.8.2010 2:20  5%    +  -

http://lochneska.cz/aupair
- web důkladně popisuje, jak si najít rodinu aupair v Anglii přes internet. Obsahuje návody a témata jako je dopis rodině, jazykové požadavky, kapesné, letenky, podvody, pojištění, požadavky, reference a další.

reagovat Atapama 17.7.2010 9:37  36%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat Adél 12.5.2010 19:35  1%    +  -

Minulý rok jsem byla jako Au-pair v Anglii. Byla jsem tam agenturou All a nemůžu si stěžovat, rodina byla úžasná a dokonce mi volala i delegátka z této agentury, jak jsem spokojená, což mě velice potěšilo, že si dělala takovéhle starosti. Tento pobyt byl úžasný a strašně ráda pojedu zase.

reagovat czechmonster 29.4.2010 23:53  5%    +  -

Tem, ktere se jako aupair teprve chystaji, si doporucuji najit rodinu sama pres internet. Zde najdete super navod, jak na to:

http://lochneska.cz/aupair

Stranky www.lochneska.cz jsou vsak bezva i pro stavajici aupair v UK - jsou tam info, jak si najit kurz AJ zdarma atd

reagovat Veru... 31.10.2009 8:56  5%    +  -

majdalenkaa: Ahoj... to už se i stydim ti ještě vůbec psát nějak se toho za ten čtvrt rok změnilo a já se k netu dostanu už jen tak sporadicky...Jak to te´d s tebou? zahraničí nebo škola? přeju hezký den

reagovat majdalenkaa 30.6.2009 16:27  5%    +  -

Veru...:
a nechces me poslat mail tvuj

reagovat majdalenkaa 30.6.2009 15:09  5%    +  -

Veru...:
Ahojky,
je to nejaka ta hodinka co jsem dorazila do svycarska.
Ach joo, to tak uteklo tech par dni doma.
Jsem to taky orvala, protoze vcera jsem byla jeste doma a ted jsem tak daleko zase.
Jinak ty prijimacky byli i u me tipovacka tak jsem sama zvedava strasne moc jak jsem dopadla.

reagovat Veru... 24.6.2009 21:26  5%    +  -

majdalenkaa: já ty smajlíky chci používat v běžnym životě, nejlíp dneska na těch přijímačkách bych jich pár využila! No bylo to hrozný, minula jsem se téměř všim a naučeno mělo většinu něčeho úplně jinýho. Dala bych klasickou tipovačku, kdyby se body neodčítaly to byl pro mě podraz - loni, co tam byla kámoška, žádný odčítání neměla (prej). No ta ájina byla lepší, ale na podzim se asi ve stejný škole nepotkáme. Já jsem si tim jistá. A co, jak se ti líbí zpátky doma? To si to musíš užívat, viď? Vzpomínám si na svoje pocity těsně po příletu...

reagovat majdalenkaa 19.6.2009 11:00  5%    +  -

ja ty smailiky chci na icg

reagovat majdalenkaa 19.6.2009 10:46  5%    +  -

je ty jsis cestovala do egypta to bych si taky nechala libit.
Tak ted jsem to pocitala a jeste se 4 x tady vyspim a jedu na par dni domu Jezis jak ja se tesim na ty vsechny my kamarady a rodice a proste vsechny ty veseli lidi.
A prijimacky se uz blizi, tak doufam ze to dopadne dobre pro nas pro obe :)
Jinak se uz zacinam ucit biologii, ale to je hrozny jak clovek v tom uceni zlenivi vid

reagovat Veru... 16.6.2009 16:25  5%    +  -

majdalenka: Ahoj! Promiň že jsem se tak dlouho neozvala, válela jsem se v Egyptě ááá božínku, to teplo a to jídlo no nic, končim se smajlíkama, vracim se k tématu. Pozvánku už tam mám, ale to ty jistě taky. Na učení jsem hodila asi už totální bobek. Nechám se asi překvapit. Nu a mamka je porodní asisentka, ale protože nechtěla dojíždět za prací (a já byla malá), předělala se, a vzala to směrem na ORL. Tak teď dělá u soukromýho doktora a nemá se špatně. Ale jednou mi říkala, že jí ta asistentka vždycky zajímala, tak si osobně myslim, že by jí to bavilo víc. No jo, ale dětičky jsou dětičky :)

reagovat majdalenka 2.6.2009 10:21  1%    +  -

Veru...:
Tvoje mamca jo, a dela v tom?
Ja si to moc neumim predstavit, tak uvidim.
Jinak na prijimacky se nucim vubec nemam hlavne z ceho tady ve svycarsku, tak to budu mit taky o nahodicce.
A ty jsi dostala uz pozvanku na prijimacky, ja tam jeste nic nemam. Jsem se ted koukala.

reagovat Veru... 30.5.2009 13:12  5%    +  -

majdalenkaa: Jéžiš mi nedošly souvislosti... Porodní asistentka, jasně, to vystudovala moje mamka. Bych tě cpala na Finance.. jo, tam loni brali bez přijímaček a teď postupně moje ex-spolužačky odcházejí.. No koukám, že na cesťák bych se měla dostat,když ti bez předpokladů se tam nacpou , ale já osobně tomu nevěřim a popravdě se už vůbec nesnažim, co se týče učení Já mám podle všeho ty přijímačky 24., tak to se tam asi takhle nepotkáme...

reagovat Ketrin 29.5.2009 20:20  22%    +  -

majdalenkaa: Nee v itálii.

reagovat majdalenkaa 28.5.2009 21:27  5%    +  -

Ketrin:
Jak se na to tesis a blizi se to tak to neutika, to zname.
Jinak si z toho nic nedelej. Protoze ti v tomhle rozumim.
kdyz letis tak tipuji ze jsi v anglii..

reagovat majdalenkaa 28.5.2009 21:26  5%    +  -

Veru...:
To by me kleplo na finance, vim co obnasel cestak bez zakladu. Zkousim to na porodni. Zni to zvlastne, ani si to sama neumim predstavit.
Ja to dala tipovackou a vyslo to, jinak vsichni rikaji ze ten jazyk je nejtezsi a ja taky.
Je to o nahodicce.
Jinak jsem se na ten ^cestak hlasila s dvema kamoskama co byli z hotelovky, a meli veliky predpoklady.A jak to dopadlo,oni se nedostali a ja jo.A stejne tam nejsem.
Takovy maly zakon schvalnosti.
Kdyztak posli odkaz zajimalo by me to.
A jinak na finance brali loni uplne vsechny bez prijimacek,aspon teda na to prvni kolo.Asi meli nedostatek.
Jo a muzeme se stuknout i po prijimackach treba az je napisem..

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Byla jsem AU-PAIR
Diskusi založil(a): ebrovka
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si