Darování vajíček

Jaké máte zkušenosti s dárcovstvím vajíček? Je to bezpečné, nebo naopak? Potřebuji poradit, prosím!
14.7.2008

Diskusi založil(a) 14.7.2008 Ex_tasy

reagovat HankaKron 30.4.2018 22:27  5%    +  -

Věrusskaa: Tak jsem o tom četla a hodně si to chvály v tom Zlíne. Chtěla bych jet, ale ráda bych,aby to bylo anonymně. Dá se to?

reagovat Věrusskaa 20.3.2018 17:18  5%    +  -

jak to celé probíhá? Darovat může každý?

reagovat HankaKron 20.3.2018 16:47  5%    +  -

o takové možnosti darovat jsem nikdy neslyšela. Až jednou moje známa řekla že nemužou mít děti a mají tuhle možnost. Začala jsem se tím zabívat, studovat to a už 2x jsem byla darovat.

reagovat ivf-sestricka 21.10.2015 16:08  5%    +  -

Anonymous:Dobry den,
ja sama jsem sestricka z ivf kliniky a zaroven byvala darkyne vajicek. Pokud se chcete na neco zeptat a dostat uprimnou odpoved, ktera neni ovlivnena medii, tak jsem vam k dispozici :)

reagovat Anonym 5.10.2015 11:07  1%    +  -

Ahoj, právě jsem se objednala do pronatalu v Teplicích nevítě někdo jaká je tam finanční kompenzace? Samozřejmě že to nedělám pro peníze, ale v Teplicích je i Stellar a recenze na obě kliniky jsou na internetu stejné tak by mě zajímala i ta kompenzace :) děkuju za odpověď.

reagovat Anonym 14.8.2015 22:03  1%    +  -

Ahoj všem taky ted budu darovávat vajíčka.Není to jednoduché.Měsíc jsem čekala na výsledky krve.Ty byly v pořádku.Ted jsem si píchala injekce do břicha a byla první ultrazvuková kontrola.Ted si píchám dvě injekce přibyla druhá,ktera je do nohy a brání ovulaci.Zatím je vše v pohodě bála jsem se,že nebudu schopna si nic píchnout.Kdo se nebojí a chce pomoct dá se vše zvládnout a ještě za tu krásnou pomoc dostanete finanční odměnu.

reagovat Anonym 3.8.2015 11:45  1%    +  -

Ahoj Vladko, mohu se te prosim zeptat jak to všechno proběhlo, chtěla bych take darovat vajíčka c.b ale tak asi jako všichni co o tom uvažuji bycb chtěla vědět podrobnosti at vím do čeho jdu.Moc ti děkuji za odpověď

reagovat Anonym 4.7.2015 9:22  1%    +  -

Ahoj, je mi 22 let, před měsícem jsem darovala vajíčka na klinice Unica a musím říct že celý proces stimulace byl bez problému a tým sester,koordinátorka, operační tým,primář a spol byli úžasní,vše proběhlo bez komplikací, léky na bolest nebyli ani potřeba ale to je individuální. Takže pro mě jedině Unica :-)

reagovat Anonym 18.6.2015 20:12  1%    +  -

Ahoj, ja jdu darovat u pronatalu v ČB rikali ze berou zeny do 35 let a samozdrejmne zalezi na tom jaky ma zdravotni stav.
Zitra si zacinam davat prvni davku hormonu.
Abych rekla pravdu tak sem celkem nervozni.
Mate nekdo zkusenosti s temi hormony. Jako jestli jste byli po nich OK? Protoze bych nerada pul dne v praci stravila na WC :-D

reagovat Anonym 7.6.2015 14:20  1%    +  -

Vladka: v Pronatalu mají na stránkách, že darovat můžeš do 35 let

reagovat Anonym 7.6.2015 14:18  1%    +  -

Lída: Ahojky, já darovala 3x v Prague FC a byla jsem moc spokojená, fin. kompenzace je 20. tis. můžu se zeptat jaká je v Pronatalu ?

reagovat Anonym 15.5.2015 10:06  1%    +  -

Dobrý den chci se zeptat jestli můžu ještě darovat vajíčka je mi 34 a mám doma 4 děti. Chtěla bych pomoci těm co nemůžou.

reagovat Anonym 15.4.2015 14:28  1%    +  -

Ptaj se na to ale nevadi to....jitka:

reagovat Anonym 19.2.2015 14:17  1%    +  -

Ahoj holky.ja vajicka darovala.Mela jsem jich 34.A muzu rict ze me dost.Bolelo bricho nebylo mi dobre celkova unava nechut k jidlu.

reagovat Anonym 16.2.2015 15:06  1%    +  -

MRadka:

Mne volali do dvou dni, pozitri mam prvni odber:-)

reagovat Anonym 23.1.2015 10:52  1%    +  -

alžběta: já bych se spíše bála aby jsi pak mohla otěhotnět, jestli to máš v budoucnu v plánu...

reagovat Anonym 7.1.2015 9:16  1%    +  -

Rada bych se zeptala, kourila jste nektera pred odberem? Jen me to zajima. A nebo se vas nekdo ptal, zda kourite? Dekuji za odpoved.

reagovat Anonym 2.7.2014 11:00  1%    +  -

Ahoj, já můžu z vlastní zkušenosti doporučit Pronatal, darovala jsem 3krát, vždy tam byli všichni moc milý a celá stimulace i punkce probíhala naprosto bezproblémově. A finanční kompenzace tam je taky velice slušná, mám sama už 2 děti, takže jsem peníze vrazila do nich :)

reagovat Anonym 12.5.2014 9:49  1%    +  -

Lucerna:
Ahoj. Ve Zline davaji 15 000 a cestu si hradime samy. Tak pro me to neni zrovna daleko takze je to ok. Uz mam za sebou zatim jen krevni odbery . Tak snad uz to pude rychlej

reagovat Anonym 10.5.2014 16:51  1%    +  -

Kacka_21: Ahojda, nepřibrala jsem ani deko a ani jinak se mi nic neděl. Unica má hormonální stimulaci jako takovou na jeden týden. Nevím, zda je ta zlínská tím pádem nějaká šetrnější, nebo zda očekávají více vajíček.. nám dávali Fostimon 75 m.j., schválně se na něj poptej u své gynekoložky a třeba si to porovnej s tím, co dávají ve Zlíně. Ale já popravdě žádné takovéto výzkumy před darováním nedělala, Unice jsem prostě věřila :) A kolik platí ve Zlíně?

reagovat Anonym 7.5.2014 11:09  1%    +  -

Lucerna: nevim jak je to v brne ale ve zline berou od 18-35 let. a hormonalni injekce jsou cca. na 10-14 dni.

reagovat Anonym 7.5.2014 11:06  1%    +  -

Lucerna: dekuji za tvoji radu, vim ze vahu na to asi nemam nejlepsi ale za zkousku to stoji. gynekolozka mi rekla ze po zdravotni strance jsem na tom dobre tak bych tam mohla jit. tento tyden du teprve posilat krev tak snad to dopadne dobre.
muzu se jen zeptat pribrala jsi z tech injekci? a nemela jsi zadne problemy pak?

reagovat Anonym 5.5.2014 12:55  1%    +  -

Kačka_21: Ahoj, jsem jen holka, která má za sebou jeden cyklus, ale být tebou, tak do toho NEJDU. Dle BMI jsi na hranici podváhy, v Unice by tě odmítli jak kvůli věku, tak kvůli váze. Je to na tobě, ale na takové věci máš čas. Jestli budeš chtít na to jít za 2-3 roky, tak budeš splňovat alespoň věkovou hranici a snad se ti do té doby unormální i cyklus. Alespoň se poraď s více doktory či středisky, prosím.

reagovat Anonym 3.5.2014 14:28  1%    +  -

Ahoj, já se také už domlouvala se svou gynekoložkou, že bych šla jít darovat a zatím mám jen vyplněné papíry. Chci jít darovat, už jen z osobních důvodů. Přítel i mamka byli proti tomu, ale nakonec jsem je ujistila že žádné komplikace z toho pak nejsou. Ale když jsem nad tím sama pak víc přemýšlela a nemám se ským poradit tak nevím. Je mi 18, mám problém s váhou (kolísá mi 53-56kg), 172cm a menstruaci mám nepravidelnou. Gynekoložka mi řekla, že to nevadí. Ale bojím se abych po zákroku neměla pak nějaké problémy s menstruací nebo tak, tomuto bych se chtěla nějak vyvarovat. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost?

reagovat Anonym 30.4.2014 12:03  1%    +  -

Je mi 26 let, 168 cm, 66 kg, BMI 23,38, nemám děti a nikdy jsem nebrala hormonální antikoncepci. Krevní skupina AB+.

V lednu 2014 jsem se rozhodla darovat vajíčka u společnosti Unicaplasma. V pražské pobočce Unicy jsem se přihlásila a v příjemném prostředí mi milá koordinátorka vysvětlila vše, co mě čeká.

Proces darování:
1) Nabrání několika ampulí krve - pro zjištění krevní skupiny a genetických testů.
2) Vyplnění pár papírů - dotazník o zdravotní historii mě, mých rodičů a pár otázek na prarodiče, nic extrémně detailního - k tomu slouží krevní testy. Slib, že se nebudu nikdy snažit dopátrat, jak se s vajíčky naložilo, že mohou vajíčka použít pro výzkum v případě, že nebudou využita pro oplodnění apod.
3) Gynekologická prohlídka na místě a ultrazvuk před menstruací.
4) 6 denní hormonální stimulace vaječníků.
5) Kontrola a druhý ultrazvuk.
6) Punkce vaječníků v Brně - Unica zajistí a zaplatí cestu Student Agency autobusem tak i zpět a cestu taxíkem od autobusového nádraží až ke klinice. Punkce probíhá v celkové anestezii po dobu cca 10 minut.

Požadavky na dárkyni:
Body mass index 21 - 25
20 - 29 let

Odměna při úspěšném odběru:
17 000 na místě odběru v hotovosti
při opakovaném odběru 20 000

Proces přípravy - hyperstimulace vaječníků:
První den menstruace jsem měla zavolat koordinátorce, která mi do 2 dnů dala léky a já jsem 3. den od začátku menstruace začala s aplikací.
Od koordinátorky jsem dostala léky na 6 dní, injekční stříkačky, 2 sady injekčních jehel (jednu tlustou dlouhou na míchání roztoku, jednu miniaturní na aplikaci) a desinfekční polštářky.
Každý den jsem si smíchala 2ml fyziologického roztoku se 4 dávkami Fostimonu (75 m.j.). Malinkou jehličkou jsem si je sama píchla do oblasti podbřišku.
Stimulace mi vyšla do času dovolené, takže jsem první 3 dny strávila v Rakousku lyžováním, což ničemu nevadilo.

Chování před punkcí:
V období hyperstimulace se vytváří větší množství vajíček a vajíčka jsou vytvářena oběma vaječníky zároveň, takže je žena extrémně plodná. Proto by se po dobu onoho týdne měla pro jistotu vyvarovat sexu. Průměrně se odebere 8 vajíček z každého vaječníku.

Příprava na odběr - punkci:
7. den po začátku hyperstimulace jsem šla na druhou kontrolu a ultrazvuk. Dostala jsem ten den ještě 3 injekce na místě a čtvrtou domů:
1) Sedmou dávku hormonů - stejných jako jsem si dávala sama.
2) Injekci aby folikuly, v nichž jsou vajíčka tvořena, nepraskaly.
3) Injekci na dozrání folikulů.
4) 36 hodin před punkcí PŘESNĚ je nutné si aplikovat poslední injekci, aby se ve folikulech vůbec vajíčka utvořila. Injekci jsem měla do doby aplikace uchovávat v ledničce.

Od půlnoci dne, kdy jsem šla na punkci jsem nesměla nic jíst a pít. Žádné žvýkačky. NIC. Na papíru od Unicy sice bylo, že si mohu dát pár doušků vody či jablečného džusu pár hodin před zákrokem. ale v Brně mi pak řekli, že anestezie zabírá nejlépe na absolutně lačný žaludek. Takže VE VLASTNÍM ZÁJMU NEPIJTE. Já to nevěděla, pár doušků jsem měla a vše proběhlo naprosto v pořádku, ale přeci jen...

Proces odběru - punkce:
Den zákroku byl prvním dnem, kdy jsem na svém těle cítila vůbec nějaké změny. V první chvíli jsem si však myslela, že jsem si jen kvůli cestě do Brna nestačila dojít na WC :). Pak mi došlo, že je ono "nafouknutí" posazeno trošku výše. Byl to nebolavý tlak v podbřišku.
Na brněnské klinice mi dali lůžko, anděla a čapku a sama jsem se přestrojila. Zkontrolovali tlak. Sál byl přes chodbu od mého pokoje. Na sál mě odvedla sestra, u zákroku byly přítomny dvě dámy - doktorka a anestezioložka. Po punkci jsem - s podporou obou dam - došla k lůžku po svých.
Po 2 hodiny mě chodili hlídat, jak se mám, zda nic nebolí - mohou vám přes kanylu podat nějaké utlumující látky. Opět kontrolovali tlak a přinesly výsledky.

Chování po punkcí:
Dle doporučujících papírů jsem si měla vzít analgetika a odpočívat. V mém případě to znamenalo vydat se na cestu domů po D1, haha. Po cestě z Brna ani po Praze jsem neměla doprovod a vše bylo ok. Žádná analgetika jsem si nebrala a to si každý první den menzesu dávám dvě růžové (ibalgin 200mg). Prostě to nebylo tak hrozné jako menzes :).
V Brně mi dali papírový krejčovský metr, protože cca 10 dní po punkci je nutné si měřit obvod pasu, kvůli případným komplikacím. V případě, že by se pas zvětšil o více než 2,5 cm, nastal tam nějaký problém a je nutné Unicu kontaktovat. To se prý většině žen nestává. Já byla ok.
Je dobré vyvarovat se na cca další týden sexu, aby mělo tělo čas na regeneraci.

První menstruace:
Najela jsem zpět do svých růžových kolejí a zrušila další dvě pilule.

Opakování darování:
Žena může darovat max 10x (dle studie o bezpečnosti stimulace), nicméně Unica nevezme ženu více než 5x. Především jde o bezpečnost dárkyně, ale také jistě o zachování rozmanitosti.

reagovat Anonym 27.4.2014 10:49  1%    +  -

Ja poslala do sanusu v Hk uz 3 dotaznik a porad nic,pisou ze me budou kontaktovat a uz je to hrozna doba a nic.

reagovat Zuno 5.4.2014 19:46  5%    +  -

Domlouvaly se u nás v práci takové mladé holky,jedna už na tom byla a dostala 15 tis. Dělají to jen pro peníze a z nevědomosti

reagovat verip 28.3.2014 11:58  5%    +  -

Holky, kdo hledáte informace o darování, tak všechny najdete zde:

www.facebook.com/groups/darovanivajicek

reagovat Anonym 23.3.2014 6:56  1%    +  -

dobry den chci se zeptat jaou potrebuji na to skolu abych mohla darovat vajíčka?

reagovat Anonym 9.2.2014 12:57  1%    +  -

Ahojky,já darovala 2x v pronatal v Praze s po druhém odběru se mi udělalo pouze 1 vajíčko,to mi řekli,že mě už příště nevezmou..myslíš, že když to zkusím jinde může to být ok a že na jiné klinice nepřijdou na to,že jsem darkyni byla a ne moc uspesnou.?

Děkuji herkaterka:

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Darování vajíček
Diskusi založil(a): Ex_tasy
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si