Reklama:Může se někdo opravdu zamilovat do osoby,
kterou nikdy nespatřil,
jejíž hlas nikdy nezaslechl,
jíž se nikdy nebude moci dotknout?

Ještě před několika málo lety by si asi nikdo nedokázal představit, že dnešní milenci dají přednost před romantickým Petřínem raději svému počítači a budou si psát svou schůzku on line, že šumění větru, zpěv ptáků a jiné romantické pozadí nahradí pípání počítače nebo vzrušující cvrlikání připojujícího se modemu.


Ano, láska přes Internet není nic nemožného, ba naopak - není nic jednoduššího. Jestli si myslíte, že film Láska přes internet je jen fantazií přizpůsobenou romantické komedii, pak se hluboce mýlíte. I já patřím mezi ty, kteří si našli partnera přes internet, ale nebylo to až tak přesné jak ve zmiňovaném filmu, "on" (mého srdce šampión) mě jednou zahlédl v menze a pak jsem čistě náhodou seděla v počítačové učebně u vedlejšího počítače a psala přátelům maily. "On" si jednoduše opsal mou adresu a tak začalo dlouhé a velmi romantické dopisování. Takže to vlastně nebyla ta "pravá" láska přes Internet, protože on mě viděl, zato já jeho ne. Snad jen Meg mohla vyjádřit ty pocity, kdy jsem přišla k počítači a emailová schránka byla prázdná. I to nekonečné čekání den co den, jestli "ten krásný neznámý" napíše. Člověk se u dopisování dozví nekonečně mnoho věcí, ale také všechny nemusí zdaleka odpovídat pravdě, já měla štěstí, sešli jsme se, jiskra přeskočila a všechno bylo jasné. Další emailové pozvání na večeři při svíčkách už bylo jen symbolické, protože od té doby jsme trávili čas už jen spolu - z očí do očí, ne z monitoru na monitor. Doteď se mi zdá neuvěřitelné, že se něco takového mohlo stát právě mě a od té doby považuji počítač za přítele a ne jak většina jiných žen za čas užírajícího despotu.


Chvíle, které pro mě nastaly po ukončení on line dopisování jsou pro mě nezapomenutelné, ale je tisíce lidí, kteří dnes a denně flirtují, dvoří se, oddávají, a také podvádějí on line a ti od obrazovky oči neodlepí a nikdy se nesejdou a ani nechtějí sejít. Zakázaná kybernetická pletka může být klidně příčinou rozpadu mnoha manželství. Ačkoli se flirtující člověk na drátě nedopustil cizoložství v pravém slova smyslu, v očích partnera (manžela) jistě nevěrný být může. A bodejň by ne, vždyň konverzace se může vyvíjet i nějak takhle:


On: "Chystám se do postele."
Ona: "Jsi nahý?"
On: "Ještě ne�, ale mohu být."
Ona: "Svlékni se a popiš mi, jak to děláš."
On: (popisuje každou část oděvu)
Ona: "Je už tvrdý?"
On: "Tvrdne."


Jak se má pak tvářit manžel, který přijde na tyto partnerovi grafické fantazie? Pro mnoho mužů a žen, zejména pro ty, kdo jsou unaveni svým společným životem, nabízí kybernetická romantika šanci vytvořit spojení s opravdovou lidskou bytostí bez rizika zavazujícího vztahu. Pro ženy může být navíc tento stav uspokojivější než normální vztah. Nutí partnera ke komunikaci, což je akt, kterému se muži velmi vyhýbají.
V úvodních fázích vypadá komunikace přes Internet (jak chatování, tak emailová pošta) poměrně neškodně. Pro dotyčný pár je to období nevinného objevování, čas zjišňování obecných faktů o virtuálním partnerovi. Jakmile však dva lidé naváží mentální spojení, je fakticky velmi pravděpodobné, že konverzace brzy postoupí od témat jako profese a koníčky ke vztahům a k lásce. A najednou se od počítače nemůžete odtrhnout (tento neodvratitelný vývoj situace mám důkladně ověřený).


Jenže pozor, v této fázi by jste se neměli bláznivě zamilovat (což snad prakticky ani není možné), ale zauvažovat nad tím, jestli si můžete být jisti, že informace od vašeho on line partnera, je pravdivá? Když uvážíte, že jen 10% uživatelů Internetu tvoří ženy (i když teď už to možná není pravda), je poměrně dost pravděpodobné, že váš on line partner není ona, nýbrž on (a nebo taky naopak). Vaším nejromantičtějším a nejvíce sexy internetovým přítelem, může být klidně i vaše nejlepší kamarádka, která si z vás tropí špatné žerty (a přiznejme si, že ona na rozdíl od mužů ví, jak na romantickou duši). A jak teprve musí být rozčarovaný virtuální milenec, když se z dvaadvacetileté sexbomby najednou vyklube plešatý, sádelnatý, šestasedmdesátiletý muž. Velmi snadno se zamilujete do někoho, o kom nemůžete s jistotou tvrdit vůbec nic. Podvod? Jak se to vezme. Každá hra má svá pravidla. Jiná platí na Petříně, jiná na obrazovce. A proto se řiďte heslem "důvěřuj, ale prověřuj", dopisuj a pak chtěj skutečnou schůzku (pokud váš přítel ovšem není právě z Austrálie).

autor : -lev-

 
 

reagovat vymazat Jay62 29.9.2012 8:02  21%    +  -

Ja jsem se pres internet zamilovala a trva to uz 10 let..vzali jsme se a bydlim v zahranici..

reagovat vymazat SULTANKA 8.9.2012 8:50  6%    +  -

Ahoj i já jsem parkrát zažila lásku přes internet i když to moc dlouho nevydrželo


Ale podle mého názoru laska pres internet stejnak nemá cenu

reagovat vymazat Marky.prokelova 14.8.2012 16:27  5%    +  -

Ahoj holky já mám přítele, který chatuje pres internet s nakyma holkama asi 8 měsícu :(( prve jsem ho načapala, když jsem si založila fejk profil, abych se ujistila, že to je on a on to vážne byl :( Sliboval mi, že na chat už nevleze ALE založil si nový jiny profil a chatuje dál. Myslí si, že nic nevím, ale já vím uplne vše a když mu chci na to něco říct tak mi řekne že už jsem stím trapná at toho nechám, že na to stejně nemá čas :(( Já ho moc miluji ale nechci aby to delal... totiž my jsme spolu jen přes víkend může to být tím?? prosím holky poradtě ja už si vážne nevím rady :/

reagovat vymazat axell 4.7.2012 23:21  6%    +  -

Jozzy: ahoj, pokud ti stačí jen virtuální povídání,tak fajn
Ale pokud bys ji chtěl opravdu vidět naživo, doporučuju, z vlastní zkušenosti, fotky i psaní hodně zkreslují člověka. jasně,víš, co vás spojuje, jaké máte spolu zájmy,ale člověk ve skutečnosti se projevuje tak, že víš, jestli voní, jestli se chová jak si představuješ, jaká má gesta atd. to prostě virtualita neumožní....přeju ti hodně štěstí

vymazat Anonym 29.6.2012 22:29  1%    +  -

Ahoj. Je mi 13 a nedávno jsem se poprvé zamiloval. S onou dívkou jsem se seznámil přes stránku na internetu a abych tak řekl "zaláskoval" jsem se do ní dle slov a konverzací. Je o 2 roky starší než já a je ze Slovenska. Vím že se pravděpodobně nikdy nesetkáme ale přesto s s ní celý den nejraději píšu a při tom přemýšlím.... O tom že je to jen jednostranné... A o tom jestli je to jen chvilkové poblouznění nebo pravá láska.

reagovat vymazat Romca1 27.3.2012 19:10  5%    +  -

Ano člověk se může zamilovat do člověku kterého nikdy nespatřil... ani nedotkl ... mohly spolu mluvit přes sociální síťe jako je skype kde se mohli vidět proč ne .. a potom se mohli sejít ale nejdříve byhc doporučila ho vidět aspoň na tom skypu než aby jste nevěděli kdo si s váma píše ... :)

reagovat vymazat alpany 11.2.2012 10:03  5%    +  -

Virtuální flirt může být zajímavým spestřením, znám i případy, kdy z toho byl vztah, ale stejně tak to i mnoha vztahům uškodilo. Tohle stojí za zvážení, ale každý sám za sebe. Ruku na srdce. Co očekáváte od takového virtuálního flirtu? Je rozdíl virtuálně flirtovat a být volná nebo zadaná. Karta dne, co dělat, co očekávat, čemu se vyhnout na: www.alpany.blog.cz

reagovat vymazat GigiGirlOne 15.1.2010 8:36  5%    +  -

Taky jsem se pokoušela najít partnera přes seznamku... nyní jsou to 2 a půl roku a v červnu bude svatba. Seznámily jsme se na portalu www.stesti.cz
Všem přeji hodně štěstí jako jsem měla já!

reagovat vymazat bradavka 26.1.2009 19:15  5%    +  -

Ahojky ja si myslim ze se zamilovat da i pres iternet.Ja sama jsem se zamilovala pres esemesky i kdyz jsme si mohli zavolat tak jsme to neudelali ale pak jsme to vzaly hopem a tet jsme stasny:

reagovat vymazat klarka_25 3.11.2008 17:26  5%    +  -

Ahoj ,omlouvam se, ze to neni moc k tematu. Ale pomohli byste mi prosim s necim? Potrebovala bych poslat par hlasu na www.istylecz.cz/faces - pro BRNO 17. Uz jsem uplne zoufala:( Moc dekuju!

vymazat Anonym 3.11.2008 9:16  1%    +  -

Právě se mi to zřejmě děje.Láska.Jenže co s tím,jsem vdaná,on ženatý a chceme se vidět.Nejsem v manželství nespokojená,mám doma vážně chlapa na svém místě,ale...Šedost manželství a života je přeci tak hezké někde zpříjemnit.Zatím jsou to touhy po mém neznámém,také spousta emocí,
vášně,zvědavosti,nedočkavosti,chtíče,smyslnosti.
Až se uvidíme a jiskra přeskočí i nevirtuálně,asi je mi jasné jak to skončí.Není mi z toho dvakrát dobře,ale nemůžu jinak,je to prostě silné přesto,že zatím jen přez počítač.

vymazat Anonym 23.8.2008 23:56  1%    +  -

Polly:
Milá Polly, tvůj příspěvek je už zřejmě staršího data, ale zato strašně poučitelný a krásný:-), je to úžasné co jsi pro svého muže dokázala obětovat, taky jsem zažila nevěru sice ne po netu, ale bolela mě určitě stejně jako tebe, ale já jsem udělala tenkrát radikální krok a rozešla se s ním, ale pravda je ta, že už jsou to dva roky a já jsem stále ještě nenašla náhradu a přitom mi tolik chybí, jen to blbý objetí bohužel...
Měj se moc moc krásně a přeji ti v životě jen to nej nej ahojky Lenka

vymazat Anonym 15.8.2008 0:38  1%    +  -

drž se

vymazat Anonym 18.6.2008 20:28  1%    +  -

ahoj

reagovat vymazat 1moni 9.6.2008 13:53  100%    +  -

reagovat vymazat ivamka 24.4.2008 12:36  9%    +  -

kočkopes: To mi připadá dost šílené.Myslím,že ji budeš mít brzo zpátky.Ale je teda odvážná.Zkus to taky na chatu a uvidíš,co všechno je možné.Ale vydat se do daleké země mi připadá,že spíš než lásku chtěla prostě vypadnout at se děje,co se děje.Taky jsem měla takovou krizi,ale zvítězil rozum.Držím vám oběma palce:-)

reagovat vymazat kočkopes 24.3.2008 15:51  5%    +  -

Moje zkušenost je v tomto dost krutá.Moje manželka po 20letech manželství chatovala přes Skype s různymi induvidii,kteří měli zálibu v sexu.Tak tomu podlehla,že její počítač byl plný porna a hudby s tímto žánrem.Od té doby začalo její lhaní,podvádění.
S jedním to dala dohromady a začala mu posílat peníze ,které brala z našeho konta,a mi často nevycházeli.Nyní se rozhodla že za ním pojede do Ma-
kedonie.Vzala si úvěry 180000 kč a autem se za ním vydala.Toto učinila když jsem byl v práci a doma jsem našel dopis že už dál takhle žít nemůže a musí to zkusit.

vymazat Anonym 29.2.2008 12:07  1%    +  -

I já jsem před skoro 5ti lety poznala po internetu mého bývalého přítele. První schůzka mi přišla jako kdybych se vznášela v nebi. Bylo to úžasný prostě láska na první pohled. Jsme ze stejného města, takže se schůzky stupňovali a moje láska k němu taky. Myslela jsem si že i ke mě (což mi později potvrdil) po půl roce psaní a scházení sme se dali dohromady. Byli sme spolu skoro 4 roky a z toho 2 spolu bydleli. Letos v lednu se se mnou však rozešel. A důvod? nová internetová láska.. :( sice bydlí přes půl republiky a je o 5 let mladší než on (ona má plno let studia před sebou). Během pár dní jsem musela vyklidit byt. Takže horor.. na tohle jsem nepomyslela ani v nejhorším snu. Každý den mi totiž říkal jak jsem pro něj jediná na světě.. dokonce i den před rozchodem :(( moc to bolí. Zatím se s tou jeho novou ještě neviděli, ale za týden za ním přijede (do našeho bývalého společného bytu) a mě ubíjí představa, že bude spát v mé posteli s mojí životní láskou... :(

reagovat vymazat Lady.Eriana 4.1.2008 11:18  5%    +  -

I mě se stalo, že jsem na internetu potkala chlapa na celý život - aspoň zatím to tak vypadá:) Jsme spolu dva a půl roku a svá první písmenka jsme prohodili na ukazse.cz, kde jsme měli oba profil a on mi napsal... Ani nevím, co mě to tehdy napadlo mu odepsat, asi to byl osud:) Chodili jsme spolu od první chvilky, co jsme se viděli, prostě nám to bylo oběma jasné, že to tak má být... Dost jsme to uspěchali, ale ničeho nelituju, mám s ním krásný život.

vymazat Anonym 18.11.2007 18:44  1%    +  -

Ahojte děcka, hlavně nikdy neříkejte nikdy. Taky jsem doufala a věřila, že se mě to nikdy nebude týkat. Nevěra... . A náhle to tu bylo, nevěrný manžel, internetová kamarádka, která by mohla být jeho dcerou. Poznali se při obchodování na aukci, nejdříve nabízela přátelství rodin, má ženská intuice mi dala varovný signál, pozor na ní, přesně jsem vytušila o co jí půjde. Po rozhovoru s mužem jí přede mnou napsal mail, ve kterém jsme nabízené přátelství taktně odmítli, leč to co jsem netušila, bylo to, že jí napsal mail další, už beze mne, kde ten první mail ruší. A tak si psali, jak smsky, tak maily, volali si, posílali fotky a dělali i daleko peprnější věci po internetu, samozřejmě vše tajně, a já mu věřila, že to s ní ukončil a píše si s kamarádama. No prostě jsem byla úplně slepá a blbá. A pak, po 13 letech, můj manžel jedno sobotní odpoledne odjel. Odjel, prý za kámošem, kvůli pc, a já husa mu věřila. Zavolal, po přesně vyměřeném čase, že dojel na místo a jdou opravovat pc. Po třech hodinách napsal jednu smsku. Já ho obtěžovat nechtěla. Až o půlnoci mi to bylo divné, bála jsem se o něj, po telefonátu údajnému kamarádovi, mi bylo vše jasné. Už ho měsíc neviděl. Jel za NÍ. Zavolala jsem mu a řekla, že vracet už se nemusí. Vrátil se ve tři ráno, ujel 300 km a jediné co mi řekl, že odolal a nic s ní neměl. Věděl to prý už když odjížděl, že nic nebude, chtěl se prý jen ujistit. Následující období bylo hodně zlé, sice se rozešli, i když ho dost dlouho ještě naháněla, nejvíce jsem to odnesla já, brečela jsem rok téměř každou noc, náš život se změnil, on se změnil, chtěl jiný sex, asi i jinou ženu, ale přesto jsme spolu zůstali. Já, která celý život tvrdila, že jediné co bych neodpustila je nevěra, mu prostě odpustila. A tak šel život dál, po měsíci změn, kdy jsme se chodili bavit, na večeře, do kin, na koncerty atd. vše potichu ustalo a vrátil se nám stereotyp. A pak se to stalo, ano mně se to stalo. Poprvé jsem šla večer na chat. Ano poprvé a naposledy, protože jsem ho tam potkala. Byl o osm let mladší, rozvedený a psali jsme si ten večer až do časného rána. Hned
ráno po zapnutí telefonu mě zasypaly jeho nádherné smsky, nemohla jsem se dočkat večera a našeho psaní už v soukromí přes icq. Dlouho jsme to nevydrželi, a tuto noc jsme skoro celou protelefonovali. A tak se mé dny proslunily a já se zamilovala, jak osmnáctka, po pár dnech mi vyznal lásku a přiznal se, že nejen já se zamilovala. Je to "šikovný" kluk, a tak si podle čísla mého mobilu zjistil i mně. Věděl, že jsem vdaná, a tak nedělal problémy, ale byl stále se mnou, u nás před domem, v obchodě, na pláži, když nemohl on, hlídali mě jeho ostří hoši. Byl úžasný, ale posedlý, a to bohužel mnou. A pak se to provalilo, manžel se mi naboural do počítače a početl si naše písmenka. Peklo, to bylo to co nastalo. A tak, mě neustále hlídali chlapi dva, a už o sobě věděli, nejvíc mě mrzelo, že mi můj manžel, řekl, že jsem na to neměla právo, po tom co se stalo jemu s ní. Tak jsem své "internetové" lásce řekla, že zůstanu s manželem, ačkoliv mi nabízel přepych. A tak se i mně dotkla nevěra a hned dvakrát, i přesto, že ještě před časem bych to kategoricky vyloučila. A tak nikdy neříkejte nikdy. Ono totiž všechno zlé je pro něco dobré. Od té doby se máme s manželem, tak nějak víc rádi, a já poznala, že i on žárlí. Není totiž krásné být milován, ale milovat. Polly

reagovat vymazat jaancaa 16.9.2007 17:09  6%    +  -

opustena:
No to je teda pěkné, ale nezbyde Ti nic jiného, než se prostě oklepat a živoj jde dál. V žádném případě bych ho ale, kdyby procitnul, nebrala zpátky. To by si pak byl jistý, že kdykoliv to může udělat znovu. Užít si a zpět k hodné ženušce. Držím Ti palce a hodně štěstí v životě.

reagovat vymazat kočena 12.5.2007 21:41  5%    +  -

Já taky využívám internet k seznámení se s kluky. Do prvního vztahu s klukem z xchatu jsem se vrhla po hlavě....lituji toho....využil mě jen a opustil. Byla jsem do něho slepě zamilovaná. Ne nadarmo se říká: Důvěřuj ,ale prověřuj!! Po této zkušenosti jsem si řekla dost a začala si užívat. Než se s někým sejdu,radši si několik měsíců píšeme....Je docela těžké najít na netu přátele,natož přítele! Člověk si musí najít hranice,kam až chce zajít....já virtuální romantiku vřele doporučuji!! Nyní jsem v kontaktu sice se ženatým mužem,ale rozumíme si a každodenní psaní na icq je pro mne velikým spestřením dne. Jsem sice jen "virtuální milenka", ale maximálně si to užívám. Je to jeden z nejlepších lidí, co znám. Pomůže, poradí, potěší! Nejsem ta, která by ho za každou cenu chtěla dostat do postele, ale přála bych si aby byl můj kamarád a výborný přítel na celý život!!!

reagovat vymazat aerobicka 12.5.2007 13:41  6%    +  -

ahojky, jenom jsem Vám chtěla říct,že 8.3.2007 to byl přesně rok, co jsem potkala svou lásku přes internet. Nejdříve to byl nej internetový kamarád, pak se z něj stal kluk, který je jako já. Myslím, že po tom roce lásky jsme se opravdu našli. A když jsem tomu ze začátku moc nevěřila, že by to mohlo fungovat, tak dneska děkuju právě tomu okamžiku, prostě jsme byli oba na správným místě ve stejný čas a asi jsme se tak měli potkat. :-)

reagovat vymazat Svitluny 4.5.2007 11:46  14%    +  -

ZIRKON: Jasně, pak můžeš milovat celý svět, ale jen virtuálně a kde jsou pak polibky, dotyky, něha a vášeň - to miluješ klávesnici, písmenka, ale kdo se za nimi skrývá už nevíš......

reagovat vymazat ZIRKON 3.5.2007 12:40  18%    +  -

SLEPÍ NEVIDÍ HLUŠÍ NESLYŠÍ A PŘECE TAKÉ MILUJÍ PROČ NEBÍT TAKY NEVĚDOMÍ PŘES POČÍTAČ

reagovat vymazat Svitluny 2.5.2007 10:02  14%    +  -

Já myslím, že to jde, že se člověk dokáže zamilovat do slov, ale až realita ukáže, jak to doopravdy jde. Píšou mi ženy, co jsou bezhlavě zamilované, sexují přes internet a protějšky znají jen přes ICQ či fotek ze seznamky a diví se, když se jich zeptám, zda se viděli osobně, že fotky mohou klamat - nevěří mi, jsou spokojené tak, jak jsou - někomu prostě stačí jen virtuální svět a

dokonce se jsou k vůli němu i schopné rozvést...

vymazat Anonym 26.4.2007 18:40  5%    +  -

Motto:
... "může se někdo opravdu zamilovat do osoby,
kterou nikdy nespatřil, nepřivoněl,
a jejíž hlas nikdy nezaslechl,
jíž se nikdy nebude moci dotknout?"

Fotky, lze jim věřit !?!
Slovům ...... věřit !!!
Dialog. Ne!
Není na 100%.

SLOVA ~ SLOVA ~ SLOVA ~ ~ ~ jen ~ ~ ~ ~ fantazie ~

reagovat vymazat karlička 26.4.2007 18:09  53%    +  -

láska přes internet? chtěla bych to zažít proč ne?

vymazat Anonym 18.4.2007 14:03  1%    +  -

Láska cez internet je podľa mňa možná, ale málo ľudí dokáže dlho niekoho milovať bez toho aby ho videli, počuli, pobozkali atď. Ale ak sa cez to prenesú, tak sa to dá... Celkom... :)

reagovat vymazat Engele 10.3.2007 20:57  12%    +  -

Jednoduché flashové hry s pěknou grafikou, za výhru dostanete bodíky a za bodíky si vyberete dárečky!

Prizee: Free Games and Presents!


Více informací tady anebo klikněte rovnou na obrázek

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Datum vydání: 12.2.2001
Co s článkem
Přidat k oblibeným článkům        Vytisknout        Poslat e-mailem
Články na podobné téma


Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Láska a vztahy
Přečtěte si