Geratam

Prosím o názor. Mám 5tiletého syna, při preventivní kontrole jsem z doktorkou probírali problém nočního pomočování a ona mne odeslala do poradny močových cest. Náš problém je následující: Martin potřebuje jednou za noc vzbudit a odvést na záchod a to v přesnou hodinu, jinak se počůrá. I to odvedení na WC je v polospánku, úplně probudit se nedá. V poradně nám primář řekl, že je to dost běžný problém, že mám M. prostě velmi tvrdý spánek a že se to dá do půl roku vyřešit právě výše uvedeným lékem. Má ho brát jednou denně na noc a do 6ti týdnů by jsme měli začít vidět výsledky. Nejprve by se měl lehčeji budit a po čase by se měl začít budit sám. Problém nastal , když jsme M. poslali s tchýní k moři, nelenila , volala někomu nevím komu - prý také primář a ten ji vyděsil, že ty léky úplně změní Martinovi osobnost a že lidé co je v mládí berou dost často končí v dospělosti na psychiatrii. Bez jakékoliv kozultace s námi léky vysadila a Martina poděsila tak, že je nevezme do pusy. Pokud máte s uvedeným lékem někdo zkušenost, ráda bych znala ještě něčí názor. Děkuji
23.7.2008

Diskusi založil(a) 23.7.2008 Mamakuto

Anonym 11.9.2017 18:21  1%    +  -

ten geratam na menema zadny ucinek k.

Anonym 27.11.2013 8:56  1%    +  -

Kleopatra: souhlasím, tchyně má poslouchat pokyny matky dítěte, asi bych jí vnoučka nikdy už nesvěřila,Jarka

Anonym 5.5.2011 19:05  1%    +  -

když si pozorně přečtete příbalový leták,tak tam je vše co potřebujete vědět.Můj osobní názor je že osobnost se asi moc oezmění,zato se změní její návyky a to jenom k lepšímu.Dejte si to největší balení té 1200,pozorně si to přečtěte(leták nevyhazujte)a po roce si podumejte co a jak....

Anonym 30.12.2008 8:39  1%    +  -

můj syn je bere taky jednou rano geratam kuli problemum z ucvim poruchou pozornosti a naky to dis...a docela mu to pomaha se zmenou osobnosti to nema co spolecneho

Anonym 7.8.2008 17:14  1%    +  -

Piracetam (= Geratam, Pirabene, Kalicor atd.) je v pořádku. Když nepomůže - neublíží. Jedno z mála farmak, která mají tuto vlastnost. Mnohdy je však předepisován v menších dávkách než je potřebné k dosažení účinku. Pavel

reagovat silvušák 31.7.2008 22:08  12%    +  -

mala.divizna:

reagovat mala.divizna 31.7.2008 21:24  97%    +  -

silvušák: nebreč

reagovat silvušák 31.7.2008 8:54  12%    +  -

mala.divizna: to jem ůj problém-myslím to dobře,ale vyzní to úplně opačně.
Jsem nešťastnice.

reagovat mala.divizna 30.7.2008 22:37  84%    +  -

silvušák: přesně tak, jak ted píšeš. Z tvého prvního příspěvku to takhle ale bohužel nevyznělo.

reagovat silvušák 30.7.2008 20:57  10%    +  -

mala.divizna: Jasan.To vím taky.U každého léku je něco.Ale spíš rozumově zvážit,jestli to je skutečně nezbytně nutné.Aby pak nebylo problémů víc

reagovat silvušák 30.7.2008 20:56  10%    +  -

Mamakuto: Tak to děláš dobře.Léky samozřejmě pomoct můžou,ale já sama berada do dítěte pořád cpu jen léky.A do sebe taky.

reagovat Mamakuto 30.7.2008 18:40  14%    +  -

silvušák: příbalový leták jsem samozřejmně četla, ten lék má poněkud širší záběr nemocí, než jsi napsala. V každém případě jsem se rozhodla, že než ho případně znovu nasadím, zajdu s Martinem ještě k dětské psycholožce, probrat náš problém ještě z jiné strany a pak se rozhodnu co a jak. Holky ještě jednou díky za reakce

reagovat mala.divizna 30.7.2008 17:41  84%    +  -

silvušák: přečíst si příbalový leták čehokoli, nemůžeme brát asi nic.

reagovat silvušák 30.7.2008 14:35  10%    +  -

Ahojte!

Jen jsem se tu zastavila a valím oči.Četli jste si někdo příbalový letá Geratamu?Užívají to lidé s Alzheimrem,apod.Nevím teda,co měl lékař přesně v úmyslu,ale asi bych tohle do dítěte necpala.

Jinak pěkný den všem

reagovat ily 25.7.2008 9:11  27%    +  -

Mata69: nase babicka nam to taky tak vnucovala, pry tak naucila me , driv hold maminky na deti spechaly, nechtelo se jim asi prat a zehlit takove mnozstvi plen, dnes jsme teto prace zbaveny. Taky jsem to utapla a Matysek zacal sam chodit na nocnik v roce a trictvrte, ted mu byly dva a uz chodi na zachod. Jen ty noci zatim nezvladame, nevim, jak na to, jestli sundat plinu.... zatim to nechavam. Rano je plina porad hodne nacucana. Pres den jsme bez nehod.

reagovat Mata69 24.7.2008 23:01  75%    +  -

Laivae: některý babičky jsou s tím vysazováním na nočník dříve než v roce děcka fakt jak šáblý! prý když sedí, má se učit chodit na nočník! Takovýhle pokusy jsem u nás v zárodku uťápla.

reagovat Laivae 24.7.2008 14:13  100%    +  -

Mamakuto: a víš, že je to možné? že to je z toho? ono totiž je vědecky dokázáno, ž ty děti, které byly předčasně vyssazovány na nočník..byl jim prokázán tento psycho teror pak trpí nočním pomočováním v oněch šesti letech..to je fakticky dokázané a to byl i jeden z důvodů proč jsem si počkala na rok a třištvrtě, tedy čas, kdy is konečně jsou vědomi, co umi dělat se svěrači a pak do týdne oba bez plín a noc jsme zvládli asi dva měsíce později

Anonym 24.7.2008 8:09  1%    +  -

Pridam svym kouskem do mlyna, pisu neprihlasena z myslim jasnych duvodu.
Take jsem se pocuravala - a hodne dlouho.
Coby predskolacka jsem se pocuravala v noci, ale i ve skolce pri spinkani po obede. Samozrejme ne denne, ale celkem casto. Myslim, ze jsem byla jedina, nebo jedna z mala.
Pocuravala jsem se bohuzel i mnohem dele, me nocni pomocovani skoncilo az ve 13 letech!!!!!!!!!!!!!!!!! Samozrejme v tomto pubertalnim veku uz pomocovani nebylo tak caste, ale bylo - treba jednou za dva mesice. Nikdo to neresil, nikdo se mnou k lekari s timto problemem nesel.
Na duvod jsem si pak prisla sama: moji rodice se od mych 3 let rozvadeli, hadky, policiste u nas doma...., bydleli jsme dohromady do mych 8 let, potom jsme dostali byt, mama si dovedla domu pritele, ktereho si pozdeji vzala, a zacala me nutit rikat mu "tati" a dalsi natlaky...
Me pomocovani skoncilo, ac je to paradox, kdyz se memu otcinovi stala tragicka autonehoda, pri ktere zahynul.
Dosla jsem k nazoru, ze jsem vse vnimala vic, nez jsem si sama pripoustela, hadky, natlaky, tata je zlej, tamten je hodnej..., deti proste hodne vnimaji, vic, nez si dokazeme predstavit. Mozna je problem nekde tady, i kdyz se tvari spokojene - ja taky byla navrch spokojene dite a problemy doma jsem si nijak hloubs neuvedomovala, brala jsem je tak, ze proste jsou, telo to asi vnimalo jinak

reagovat Barčaa 24.7.2008 2:55  85%    +  -

Ahojky, já bych svému dítěti tenhle lék nedala.
Možná jsem koukala blbě a zběžně, ale je to , mám pocit, určeno pro dospělé, mladistvé a děti školního věku.
Ovlivňuje bdělost....tedy bych možná i zvažovala, zda vůbec u dítěte proběhne ten důležitý hluboký spánek....
Prostě do spánkových cyklů bych se snažila nijak nezasahovat. Tohle by se skutečně mohlo projevit až po nějaké době...ne hned.

A po přečtení nežádoucích účinků (zvláš´t ohledně imunity) bych ho rovnou hodila do koše...pokud by byla příčina "pouze" v nočním počurávání.
Protože jde o to, co je pro dítě víc zatěžující.

Počurávání je určitě moc nepříjemné, ale řešila bych to jinak, ne chemicky.

No, ale je to jen můj názor na "léčebný" postup...

A můj názor na tchýni - dělat to neměla a měla to probrat s vámi, pokud měla jiný postoj než vy.
Ale osobně - chápu ji, měla bych to samé nutkání ten "sajrajt" vyhodit (ale neudělala bych to bez porady s rodiči dítěte)

reagovat BělaKostková 24.7.2008 0:01  76%    +  -

Ahojky, náhodou jsem na tuto diskuzi narazila. Když byl syn malý, také měl tento problém. Poradil mi manžel kamarádky, psychiatr. Udělali jsme synovi takový pěkný malovný kalendář. Vysvětlili jsme mu, že se na něj nezlobíme, ale že je už velký kluk a měl by se pokusit to zvládnout. Každý den, kdy se nepočural, si nalepil do kalendáříku krásné žluté sluníčko, a hodně jsme ho chválili. A když se to nepovedlo, měl si malovat černý puntík, ale přemýšlela jsem o tom, a puntík jsme nakonec vynechali... Najednou sluníček přibývalo... Dnes už nevím, kolik týdnů nám to trvalo, ale vzpomínám si, že brzy měl osluníčkovaný skoro celý kalendářík. A chválili jsme, i nějaká ta odměna byla... Nevím,co přesně pomohlo, ale zabralo to. Synovi jsme ale pokaždé, když se to nepovedlo, vysvětlili, že ho máme pořád rádi, jen je ale pro něj pohodlnější, když ráno vstane suchou nohou. A pravda je, že jsme ho v novci vzbudili, aby si došel na záchod. Později už to nebylo nutné. Přeji vám, ať se to brzy vyřeší.

reagovat Ety 23.7.2008 23:19  72%    +  -

Yasmin.Hayatt:

reagovat Yasmin.Hayatt 23.7.2008 20:03  100%    +  -

Mamakuto: upřímě řečeno, moje tchýně je zdravotní sestra a nad jejími názory mi kolikrát zůstává taky rozum stát. ví, jak těžce nemocná se nám dcera narodila a sama na novorozenecké JIP před x lety pracovala a i tak mi neustále podsouvala takové bludy, že i idiotovi by musel zůstat rozum stát .......
jsi matka, práskni do stolu a řekni, že buď se bude respektovat to, jak to je, nebo kluka mít bez tvého dozoru nebudou a je to. já to udělala stejně a je klid.

reagovat Mamakuto 23.7.2008 18:47  11%    +  -

Sisi100: nad situací u nás doma jsem se zamýšlela už před tím, než jsem to řešila s lékaři. Nebudu z naší rodiny dělat nějaký svatoušky, kluci zlobí, tak dostanou vynadáno, ale nikdy jsem se nezlobila že se počůral, to jsem si opravdu hlídala. Psychický základ v tom bude , bohužel. Martin je naprostá kopie manžela a tak se v něm tchýně až nezdravě vidí. Od mala ho nepravidelně hlídají, tak 4x ročně ho mají na víkend na chatě. Nemohla unést, že je Martin ještě na plenách ( přes den je přestal používat v 21 měsících ) a tak věčně experimentovala, jaký tam byl psychický nátlak na něj ani nechci domýšlet a to jsme s manželem neustále snažili mírnit její výlevy, ale je to manželovo matka, které si váží, takže má také svoje hranice. Když bylo malýmu 2,5 roku tak se mi jednou večer šprajcl, že už nechce noční plínu, přitom na to ještě nebyl připravenej, musela jsem k němu vstávat po dvou hodinách a dost často jsme přesto nezvládli mít postel suchou. Bylo to o velké trpělivosti a po třech měsících už jsem k němu musela vstávat jen 3x za noc. A tady je podle mého ten základ problému ........

reagovat Sisi100 23.7.2008 17:56  36%    +  -

Asi bych to neviděla jednání tchýně tak tragicky.. pokud jste ho s ní v 5- letech pustili k moři bez Vás, tak asi k máte k ní důvěru a asi není tak zlá, když vezme vnoučka na dovolenou...
A pokud se radila s nějakým doktorem, tak asi to vysazení nebylo jen tak z jejího rozmaru a měla o něj strach.. Kdyby to byly léky, které jsou pro život důležité, určitě by to neudělala..
S tímto lékem nemám zkušenost, ale po přečtení indikací a vedlejších účinků bych dlouho přemýšlela jestli bych ho brala já, natož ho dát svému dítěti...
Doporučuji se poradit s více lékaři a taky je to psychického rázu, takže by bylo dobré se zamyslet i nad situací u Vás doma....

reagovat Mamakuto 23.7.2008 17:52  11%    +  -

Holky díky moc za reakce. K tchýni nemám opravdu co dodat, musím říct, že jsem u ní od té doby nebyla, protože v návalu prvního afektu bych asi řekla něco, co by mi pak možná i mrzelo. Díky i za zkušenosti, tohle "strašidlo" udělala tchýně Martinovi cca před třemi týdny a já si hraju s myšlenkou, že bych je zkusila zase nasadit. Naštěstí má M. tendence takovéhle bububu zapomínat, tak by mi to mohlo i projít. Tchýni nevyřeším, bohužel, tohle je jen kapka v moři ostatního. Doteď si myslím, že noční pomočování má M. kvůli ní, protože ta co vyváděla, že nebyl Martin bez plen už v roce, to skutečně stálo za to.

reagovat Laivae 23.7.2008 16:25  100%    +  -

aha tak asi bych jim řekla že až dostanou mrtvičku tak je nechám tak a nedám jim geratam, který jemůže dostat zpět mezi lidi a nechám je mezi nebem a zemí..blázni..pardon...geratam nejčastěji užívají lidé po mozkové mrtvici, Ti jež mají změnněné myšlení...asi si to popletli, jenže to není pravidlo, Geratam, agapurin, Piracetam,Nootropil, Trental jsou všechny léky na neuro činnost a třeba já to beru vždy jak mi začne ochrnovat a bolet noha...prostě se mi zlepší funkce nervů...

Měli Vám zavolat..nemůžou sami od sebe vysazovat léky jen tak, že je cosi poplaší...ještěže to nejsou nějaké životně důležité léky, kdyby měl astma a vysadily by mu ze střel prdele seretide třeba tak by to mělo fataální následky...Nemají do toho, co kecat, ať se jim to líbí nebo ne....!!! a nejlépe aby to babička odčinila nápravou a vysvětlením dítěti, že se splatla a bála se o něj, ale že to není pravda a že maminka by nikdy sbvému kloučkovi neublížila, tak uškodila a značně i tobě!!!

reagovat kedrigern 23.7.2008 15:50  50%    +  -

bacit tchyni

reagovat Kleopatra 23.7.2008 15:10  60%    +  -

kdyby mi toto udělala tchýně, tak udělám takový cirkus, že si to za rámeček nedá... a asi bych jí malého hooodně dlouho nedala - z naprosté nedůvěry k ní, vy jste rodiče, tohle není na ní!

reagovat Mata69 23.7.2008 14:25  70%    +  -

ať je to jak je to, je to od tchyně velice nezodpovědné takhle sama a bez vás rozhodnout a léky vysadit! To by mě pěkně napružilo!

reagovat phoebe 23.7.2008 14:12  59%    +  -

ahojda, já ho brala 2x před a při zkouškovým, když jsem měla těžký zkoušky. Jsem plašan a mám trochu problémy se soustředěním a bylo to v pohodě.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Geratam
Diskusi založil(a): Mamakuto
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si