Domy snů

Máte někdo zkušenosti s touto firmou: www.domysnu.cz ? A jak se vám líbí jejich stránky a domečky?
23.7.2008

Diskusi založil(a) 23.7.2008 AnteaX

reagovat IRA 19.2.2009 18:59  5%    +  -

Ahojky Také právě řešíme situaci bydlení.Prošla jsem si už pár realitek tady v Brně, pár pěkných domečků,ale nakonec jsme zjistila, že rekonstrukcí jak každý vychvaluje, je pro každého něco úplně jiného a tak jsme se s přítelem rozhodli raději pro novostavbu,sice je to otázka dosti peněz,ale zase máte záruku a jistotu,že pár let není nutné investovat do oprav.Třeba budeme mít štěstí. :o)

reagovat oblinka 4.12.2008 18:32  100%    +  -

AnteaX: to je pravda, ale já bych už poschoďový nechtěla. Bydleli jsme v takovém a nestačili jsme lítat z přízemí do patra a obráceně s věcma. Fakt zlatý přízemí. S věkem to člověk ocení A hlavně, když patro, tak ložnici dole!!!! to je v málokterém projektu. Věřte mi

reagovat AnteaX 7.8.2008 14:20  61%    +  -

lemar: Bunalowy jsou krásný, ale jak jsem tak koukala tak kolikrát dražší než 2-patrový domeček. My bychom určitě chtěli patrový domek, aby manžel mohl dodělat sám podle svých představ podkroví.

reagovat AnteaX 7.8.2008 14:18  61%    +  -

Zuzčaaa: Soužití s rodiči bývá většinou problémové, držím palce, ať se vám podaří sehnat něco svého a třeba časem bude i domeček Určitě to stojí za to se od nich odtrhnout a osamostatnit, pak si budete lebedit a užívat si vlastní soukromí a svobodu.

reagovat lemar 7.8.2008 12:45  39%    +  -

AnteaX: my bychom chtěli nějaký bungalow

reagovat Zuzčaaa 6.8.2008 19:25  44%    +  -

AnteaX: Já taky teď začínám řešit bydlení Mysleli jsme, že budeme bydlet s rodičema a prarodičema v RD, ale jaksi to přestává fungovat, tak přemýšlíme jak to vyřešit Nejlepší by bylo bydlet ve svém Ale o tom si můžu nechat jen zdát

reagovat AnteaX 6.8.2008 13:55  62%    +  -

lemar: Ale jednou se snad dočkáme Jaký by vaší rodině vyhovoval domeček?

reagovat lemar 6.8.2008 12:57  39%    +  -

AnteaX: u nás taky zatím jen sníme a šetříme

reagovat AnteaX 6.8.2008 10:00  62%    +  -

Zuzčaaa: Kdepak, u mě je to zatím o tom snění a šetření

reagovat Zuzčaaa 5.8.2008 18:35  44%    +  -

Nazdárek dámy, tak už bydlíte ve svých vysněných domech?

Anonym 30.7.2008 20:03  5%    +  -

AnteaX:
mají nejlevnější domky. Slovenky tomu snad rozumíš ne? Staví i po celé ČR.

reagovat AnteaX 27.7.2008 14:48  57%    +  -

Danny555: Už jsem na ty stránky mrkla, škoda, že je to ve slovenštině. Na kolik přijde domeček svépomocí se musíš zeptat přímo u firmy, ale tím se hodně ušetří

Anonym 27.7.2008 12:39  5%    +  -

AnteaX:
do dvou milionů se v pohodě vlezeš. Našla jsem stránku a domy jsou tam docela levné.
http://domynakluc.etrh.net/

Anonym 27.7.2008 12:34  5%    +  -

Nevíte někdo za kolik se dá postavit dům kolem 100m2 svépomocí? Přijde mi všechno drahé. Nemám představu kolik na tom mají firmy

reagovat Zuzčaaa 27.7.2008 11:59  40%    +  -

tyweee: Radím skočit do realitky, nebo zajít za majitelem domu a nezávazně si domeček prohlídnout abyste věděli jestli máte vůbec řešit tu hypotéku a pokud budete mít zájem o koupi, tak se zkuste domluvit na tom, že byste ho koupili až poté, co si vyřídíte hypotéku

reagovat tyweee 27.7.2008 11:21  70%    +  -

Zuzčaaa: Dekuju za odopoved. Me se libi hlavne ta lokalita, jelikoz tu zijeme v pronajmu kousek od toho RD a tak jsem zvykla.
Na druhou stranu jeste musime vyresi moznost hypoteky s pritelem. On je Slovak, ktery tu 8 let pracuje a zije a tak jeste musime vyresi trvale bydliste, jelikoz me samotny by hypoteku nedali. Nebo ne vetsi, ktera by stacila na koupi a predelavky, ci na novy RD.
Takze se muze stat, ze tenhle RD jiz prodaji.

reagovat Zuzčaaa 27.7.2008 11:08  40%    +  -

tyweee: Ahoj, pokud přemýšlíš nad koupí staršího RD, tak je nejdůležitější projít baráček a všechno pořádně omrknout a pokud nejsi z oboru, tak si vem sebou nějakého odborníka, který ti objektivně poví co vše bys musela předělat, ne třeba hned, ale v rozmezí několika let... Na první pohled třeba hned zjistíš, že by to chělo nové podlahy, koupelnu se záchodem, kuchyň, omítky, okna... Ale odborník ti poradí jestli je třeba udělat nové rozvody vody, elektřiny, zkontroluje krovy, střechu, komín.... A taky si všímej prostorového rozmístění pokojů, je důležité si představit jak by se tam žilo a zda by vám to vůbec vyhovovalo... Pokud by byl dům v relativně dobrém stavu a vy byste se rozhodli pro koupi domu, tak je výhoda v tom, že se třeba po nějakých menších stavebních úpravách můžete hned nastěhovat a bydlet. Pokud by bylo těch oprav a předělávek hodně, tak by se to mohlo hodně prodražit, to vidím i na našem baráku, teď máme nové okna, budem dělat rozvody vody, kuchyň, pak střechu... Každopádně projdi RD s odborníkem a všechny opravy si sepiš na papír i s předběžnými finančními náklady a hned uvidíš jestli se to vyplatí, nebo ne

reagovat tyweee 27.7.2008 10:44  69%    +  -

Zuzčaaa: Ahoj, tady kousek od nas prodavaji RD. Je to v Praze - Horni Mecholupy. Z venku RD vypada hezky. Sic nema novy okna a tak,ale i je to zajimava lokalita. Jen ja se docela bojim toho, ze ten dum nebude ok. Vypada zvenku, ze v nem nekdo jiz nejakou dobu nebydli. Neni na spadnuti. Co si ty myslis o koupi stareho RD? Sice v rodine mame elektrikare a druhy bratr dela ve firme, co dela baraky a tak. Ale neni na nej spolehnuti, takze bych musela opravu zadavat jinam. Tak se bojim, ze se vse dost prodrazi

reagovat tyweee 27.7.2008 10:40  69%    +  -

AnteaX: Dekuju:) to jo, setrit a setrit. Ale za barak to stoji. Mit neco vlastniho:) Ona by se zahrada libila i nasim kocicakum. Zrovna vcera se vratili s ex z chalupy, kde byli 14 dnu.

reagovat AnteaX 26.7.2008 12:33  53%    +  -

Zuzčaaa: To znám

reagovat Zuzčaaa 26.7.2008 11:01  40%    +  -

AnteaX: Z toho si nic nedělej, u nás je to stejné Přítel teď pracuje na Slovensku a nemá čase ani zavolat odborníkovi aby nám poradil jak vyřešit nové rozvody vody v domě Jen doufám, že to bude do příštího roku udělané A kdybychom chtěli stavět, tak bych to taky všechno zařizovala já, od projektu RD přes úřady a asi i nakonec realizaci stavby No jo, kovářova kobyla chodí bosa

reagovat nikusa 26.7.2008 7:55  8%    +  -

Kat34: nene, chtěli jsme původně, ale nakonec se manžel rozhodl to postavit sám z cihel. Tedy jeho stavební firma

reagovat AnteaX 25.7.2008 22:01  50%    +  -

Zuzčaaa: Tak to se máte, že jste oba stavařiManžel je sice zedník, ale teď pracuje jinde a nebyl by na to čas, takže u nás připadá v úvahu jen na klíč, event. bychom si sami dodělali podkroví.

reagovat Zuzčaaa 25.7.2008 21:56  39%    +  -

AnteaX: Děkuji za přivítání My máme starší RD a teď předěláváme co se dá Tento týden nám namontovala firma nové okna a pokračujem obývákem a renovací kuchyně Pokud bych stavěla, tak ne na klíč, strašně se to prodraží Ale zase je to na druhou stranu rychlé a víceméně bez starostí, protože to firma všechno zajišťuje... Ale já bych do toho nešla, jsme s milým oba stavaři, tak pokud budem stavět, tak si to postavíme sami Ale to je zatím ve hvězdách

reagovat AnteaX 25.7.2008 21:50  51%    +  -

Zuzčaaa: Ahojky a srdečně Tě vítám
Máte domeček nebo se chystáte stavět? Jakou společnost co staví na klíč bys nám doporučila?

reagovat Kat34 25.7.2008 21:11  26%    +  -

PavLen: no kéž bys měla pravdu! Zatím pá, tatík chce uvolnit PC, já jdu hajat, jsem z práce hotová.

reagovat Zuzčaaa 25.7.2008 21:02  39%    +  -

Ahoj holky, můžu k vám?? Jsem z oboru, vystudovala jsem stavebku a u toho jsem taky zůstala Navíc můj milý je taky stavař, tak když budu vědět, ráda poradím

reagovat PavLen 25.7.2008 20:54  80%    +  -

Kat34: Aháá. Však se dočkáš, to nejhorší máš za sebou a teď už budeš jen čekat a koukat se jak roste.

reagovat Kat34 25.7.2008 19:39  24%    +  -

PavLen: no to by bylo hezký bydlet už teď, ale určitě jsem ti to psala, to tak bylo v plánu, v zimě jsme koupili parcelu od obce a musely tam firmy dodělat IS, teď jsou v konečné fázi, budou příští týden dělat asfaltku na příjezdové cesty, už jsou tam i venkovní lampy. Ale je teda pravda, že starosta si to představoval trochu jinak, myslel si, že práce budou dodělány už koncem května a ono jaksi ne.

reagovat Kat34 25.7.2008 19:37  24%    +  -

AnteaX: staví nám firma nízkoenerg. dům na klíč, je z východních čech z Borohrádku.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Domy snů
Diskusi založil(a): AnteaX
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si