CHORVATSKO - STAČÍ OBČANSKÝ PRŮKAZ?

Ahoj holky, tuto diskusi jsem založila proto, že potřebuju zkušenosti a rady těch, kteří byli v Chorvatsku (nebo jejich přátelé a kamarádi). Ráda bych se s Váma totiž poradila, zda stačí mít do Ch.jen občanku nebo je "nutný" i cestovní pas. Jedná se mi totiž o to, že příští týden v pátek máme jet s mým přítelem a naší mamkou do Ch.Včera jsem to všechno objednala a zaplatila. Jenomže mamka má prošlej cestovní pas (má ten zelenej, myslím, do roku 2006 platnej). Všichni říkají, že pas není třeba, že to nikdo nekontroluje a tak. Řekla nám to i paní na MěÚ, že do Ch.není potřeba. Samozřejmě by se dal nechat udělat na rychlo, ale stojí to 1500,-Kč a platí jen na 1/2 roku. Co si o tom myslíte Vy? Jaké máte zkušenosti s Chorvatskem? Moc Vás prosím, co mi poradíte? Mám být v klidu nebo mám mít strach? Do Ch.jedeme poprvé a mamka úplně poprvé dociziny - za 45 let svýho života! Snad se nám to nepokazí! Moc Vám budu vděčná za Vaše příspěvky, názory, zkušenosti! Děkuju!!!!!!!
29.7.2008

Diskusi založil(a) 29.7.2008 Mončičák*

reagovat Jindřich 13.9.2012 23:46  1%    +  -

Chorvacko - Krk - Baška
Baška pláž z modrou vlajkou.
Z občankou do Chorvacka OK (možno ověřit v Praze na Chorvackém konzulátu tel.: +420 272101030)
Cesta autem cca 12h cca 800km, nějaká ta zácpa, pár přestávek, hranice OK :)

reagovat maruška 24.6.2012 14:24  1%    +  -

ahoj, chtela bych se zeptat jestli mi do chorvatska stačí rychlo občanka diky Maruška

reagovat mezulieka 8.8.2011 22:28  1%    +  -

Ahoj Mončuško, mohly bychom si vyměnit pár vět ohledně Tvého muže, který pochází z Kosova? Děkuji mezulienka
Rolnička:

reagovat galane 17.7.2011 20:25  1%    +  -

Jajinka.J: Děkuju moc,snad ho seženem než pojedem :)

reagovat Jajinka.J 16.7.2011 18:57  100%    +  -

galane: Oficiálně občanka stačí, ale většinou ten pas doporučuji. Je to taková jistota.
Ono stačí aby se na celnici nějaký "blbec" blbě vyspal a může vás vrátit zpátky. Pár případu se už stalo. Tak to zvažte jestli to chcete risknout.

reagovat galane 16.7.2011 15:14  1%    +  -

Chtěla bych se zeptat. Za týden v pondělí bychom rádi jeli autem do Chorvatska,ale přítel nemá pas. Pani na MeÚ řikala,že pas není nutný,že stačí občanka a jidne říkaj, že pas být musí a tak nevíme,zas zbytečně dávat nejmín 1000,- na rychlo udělanej se nám nechce :// Stačí teda občanka nebo přes které země musí být pas??
Děkuji za odpověď

reagovat kavička 26.4.2011 11:45  43%    +  -

http://www.pojisteni.cz/cs/cestovni-pojisteni.html?affd=64808

reagovat Margarita 2.8.2010 21:48  16%    +  -

AHOJ,JEZDÍME S DĚTMI DO CHORVATSKA - STŘEDNÍ DLAMÁCIE,BLAST NAD MAKARSKOU -OMIŠ.JE TO VELMI VHODNÉ PRO RODINY,OPRAVDU KRÁSNÉ PÍSEČNÉ PLÁŽE,POZVOLNÝ VSTUP DO MOŘE SAMOZŘEJMĚ PÍSČITÝ!
Hranice - docela pruda Slovinci,Chorvati OK.Měli jsme pasy,já mám děti vzadu připsané,ani 1x nekontrolovali.
SLOVINSKO - drahá dálnice,asi 700,- přesně já nevím,ale chtěj to za úsek dlouhý 60 km!!!!Se zbláznili!!!!Lze samozřejmě objet,ale POZOR,policajti číhaj a měří,...a je to velmi špatně značené,téměř neustále se vás snaží navést na dálnici!!!BACHA!!!!!
Poplatky za dálnice vyjdou asi tak jako benzín-takže myslím cesta Chorvatsko a zpět vyjde asi na 5000,- (máme TD,spotřeba asi 5l nafty) se vším všudy (poplatky+palivo)lze platit Eurem-vrátí kuny vždy,nebo platební kartou.
Ptejte se,odpovím.
Jo a APT je nejlíp shánět v sobotu a v neděli ráno.Cena kolem 60 euro za APT-my jsme měli krásný 4lůžkový,2 místnosti,kuchyň,wc+koupelna.
V sobotu jsme jeli z HK v 18h-cesta nádherná,klidná.

reagovat mimina 31.7.2010 16:22  1%    +  -

Včera v televizních novinách na nově říkali, že slovinci na občanku do chorvatska nepouštějí. Nemá někdo nejnovější zprávy? Dík

reagovat Atapama 17.7.2010 19:27  40%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat pepa 7.6.2010 18:51  1%    +  -

můžu jet na občanský průkaz do chorvatska

reagovat Sanve 1.8.2009 17:03  5%    +  -

Jukni na www.dalmatour.cz. Když jsme jeli do Chorvatska (měli jsme to z domova asi 1200Km) tak jsme za ty všechny poplatky+benzín platili 5.000Kč.

reagovat Sanve 1.8.2009 16:59  5%    +  -

Když jedete do Chorvatska tak pas je nutný, jen občanka nestačí.

reagovat ta_ita 25.5.2009 19:55  12%    +  -

chci se vás zeptat, všichni jste tu určitě zkušení cestovatelé:) chtěli bychom jet s přítelem k moři a nejlepší kvalita za cenu je asi chorvatsko. chtěli bychom bydlet někde v aprtmánu, někam do středního chorvatska a pojedeme autem... nevíte prosím někdo, jak se cca pohybují ceny apartmánů osoba/noc a jestli je možné něco levného sehnat až na místě?? a na kolik asi vyjdou ta různá mýta co zavedli na chorvatských dálinicích?? předem moc děkuji za vaše odpovědi

reagovat wiki 3.5.2009 10:54  1%    +  -

jak je to přes hranice ? když ti neni 18? dekuji za odpoved

reagovat ludena 20.4.2009 17:08  88%    +  -

domácíbuchtička: už 6. rok, ale letos poprve pro dámy z dámy a jejich rodina a přátele. Najednou se mi uvolnilo 5 míst .

reagovat domácíbuchtička 20.4.2009 16:31  40%    +  -

ludena: Mladá už bohužel nejsem, ale snad tě můžu pochválit za to, co pro mladé rodinky s malými dětmi děláš. Super !

reagovat ludena 19.4.2009 15:48  88%    +  -

Itálie :
http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=14106
uvolnilo se mi 5 míst, 4 lidi mohu jet i autem- pokud nechtějí busem. Ráda bych uvítala rodinu s menšími dětmi. Pokud byste jeli busem, za každou osobu je to o 1960,- kč méně.
Více na výše uvedené diskuzi

reagovat domácíbuchtička 19.4.2009 10:54  36%    +  -

domácíbuchtička: Milovnící chorvatštiny a Chorvatska - jukněte k nám na web.

reagovat domácíbuchtička 18.4.2009 19:19  36%    +  -

Zveme tě pro další informace na našem společném webu "Vítejte na webu chorvatština". Agresa: www.zdenkaijana.webgarden.cz. Můžeš se naučit na nejpoužívanější fráze a dozvědět se tak více o této krásné zemi.

reagovat avock 20.8.2008 13:16  69%    +  -

Mončuška: aha,tak to jo

reagovat Mončuška 20.8.2008 13:12  15%    +  -

avock: Neměli jsme pokoj s balkonem a nefunkovalo tam pár drobností tak, jak by mělo!

reagovat avock 20.8.2008 13:04  69%    +  -

Mončuška: proč jsi byla nešťastná z ubytování?

reagovat Radulka 20.8.2008 11:21  67%    +  -

Mončuška: my super. Ubytování bylo moc pěkný, jídlo mňáááám a hlavně teplá voda

reagovat Mončuška 20.8.2008 11:18  15%    +  -

Radulka: Měli jsme se dobře! Z ubytování jsem byla sice nešťastná, ale jídlo, moře a prostředí bylo pěkný. Asi jsem zhejčkaná ze Španělska, tam byl hotýlek na jiný úrovni. A jak jste se měli Vy?

reagovat Radulka 18.8.2008 14:12  67%    +  -

Mončuška: tak to je supéééééééér. Já říkala že se bát nemusíte. Cestou domů nás ani nekontrolovali a tchýně dorazila 3 dny po nás a říkala že i domů to bylo v pohodě Jak jste se měli?

reagovat Mončuška 18.8.2008 13:11  12%    +  -

Radulka: Už jsem tadyyyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!! Máma seděla v autobuse jako oukropek! A nic!

reagovat avock 7.8.2008 10:35  57%    +  -

Radulka: tak to je super

reagovat Radulka 7.8.2008 8:06  97%    +  -

Zdravím z Chorvatska. Tak vás jdu ujistit ne na OP se cestuje úplně v pohodě. Všimla jsem si že kontrolují hlavně datum vydání a pokud je to po roce 2000 tak je vše v pořádku. Manžel projel na OP bez problémů a tchýně s tchánem jeli den po nás, oba na OP a taky v pohodě. Prostě to jde,oni mají dohodu,kterou musí dodržovat.

reagovat Jajinka.J 2.8.2008 20:30  67%    +  -

kopretinna: No to já taky. Myslím ale jestli se nějaký ten debílek najde, tak je potom úplně jedno jestli máš pas nebo občanku. Když tě bude chtít poslat zpátky, tak si klidně něco vymyslí.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: CHORVATSKO - STAČÍ OBČANSKÝ PRŮKAZ?
Diskusi založil(a): Mončičák*
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si