AUTISMUS

Vítám všechny, jejichž dětem byl diagnostikován dětský autismus, i ty které tato diagnóza zajímá a mají s těmito dětmi zkušenosti. Mému synu (7let) byl před dvěma lety diagnostikován dětský autismus.
Narodil se předčasně s více vrozenými vadami, do dvou let se vyvíjel sice s tělesným opožděním, ale mentálně vcelku normálně. Pak nastal stop vývoje řeči, co uměl postupně přestal používat, hračky používá k jiným účelům než jsou určeny, zajímají jej kolečka, zvukové hračky, hlasitá hudba s bubny, houpání na houpačce atd. V poslední době má neustálé změny nálady a hodně se vzteká a bouchá při tom nejraději do skla. Máte někdo podobné problémy?
3.8.2008

Diskusi založil(a) 3.8.2008 Cru

reagovat macka17 8.10.2014 18:09  5%    +  -

Dobrý večer, zdravím všechny diskutující. Jsem studentkou olomoucké pedagogické fakulty navazujícího magisterského oboru speciální pedagogika a přicházím k vám s prosbou o vyplnění dotazníku na moji diplomovou práci. Tématem mé práce je Analýza poskytování služeb rané péče osobám s PAS v jihomoravském kraji. Prosím tedy moc rodiče, kteří využívají služby rané péče v jihomoravském kraji, o vyplnění dotazníku. Dále prosím i ty, kteří ač jsou z jiných částí republiky, ale znají rodiče, kteří by mi dotazník mohli vyplnit, šiřte prosím dál. Budu všem moc vděčná za ochotu a pomoc. Přeji pěkné dny. Marcela

dotazník najdete na tomto odkaze:

https://docs.google.com/forms/d/1wEQUyTSm1hD5WaqgMWIR4Bpo2UUeMlyqjRzSlZUxdUQ/viewform

reagovat lendul* 28.3.2014 16:17  10%    +  -

Dobrý den, dovolte, abych Vám připomněla že se blíží 2.dubna, den kdy si celý svět připomíná Světový den autismu, i Česká republika se této akce letos opět zúčastní, proto prosím o zveřejnění propagačního plakátu k této akci. Děkuji L.Nováková

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vás požádat o podporu osvětové kampaně Česko svítí modře. Cílem této kampaně je zvýšit povědomí veřejnosti o problematice Autismu. Tím, že se stát touto problematikou dostatečně nezabývá, péče a služby pro tyto osoby nejsou systematické, provázané, komplexní, sjednocené napříč jednotlivými kraji, dochází k diskriminaci osob a rodin s PAS, vedoucí k sociálnímu vyloučení a často i díky velké psychické zátěži k rozpadu těchto rodin. Dochází k porušování jejich práv v základních oblastech života, jakými jsou vzdělávání, sociální a zdravotní péče, s tím se úzce pojí postavení těchto rodin ve společnosti, kdy jsou ohroženy sociálním vyloučením. Celkový přístup k osobám a jejich rodinám je v České republice opomíjen, ačkoliv se netýká pouze pár jednotlivců, ale početné skupiny obyvatel naší země. Domníváme se, že současný stav naší legislativy je v rozporu s právy osob s Poruchou autistického spektra.
Díky tomu, že není dle Úmluvy o právech osob se zdravotním postižením dostatečné zvyšování povědomí o Poruchách autistického spektra v laické i odborné veřejnosti a dostatečné proškolování např. pedagogů, dochází k nepochopení osob s PAS, jejich rodin a nerespektování jejich potřeb, kterému by se často prostřednictvím dostatečné informovanosti a proškolení dalo zabránit.

Věříme, že se k osvětě připojíte i Vy a společně tak přispějeme ke zkvalitnění života osob s PAS. Zvyšováním povědomí o autismu, zabráníme například tomu, aby byly díky neinformovanosti úředníků sociálních odborů, děti odebírány z rodin nebo, aby díky nevědomosti škol končily v psychiatrické léčebně či speciálních školách, přestože mají nadprůměrné IQ. I díky Vám, tak naše děti ztratí nálepku "nevychovaných spratků". V rámci akce Rozsviťte se modře bude nasvícena například budova Zlínského kraje, Zlínské radnice, Velehrad, Morový sloup ve Vizovicích, budova Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Olomoucká radnice a řada dalších budov v naší vlasti. V loňském roce byl na Slovensku v rámci osvěty nasvícen Slovenský hrad. Pomozte nám prosím Rozsvítit Pražský hrad, krajské úřady a další strategické budovy v krajích. V příloze naleznete podrobnější informace.

Připojujeme link na oficiální stránky světové kampaně, kde je možno zaregistrovat nasvícené budovy a link na webové stránky pro Českou republiky, i zde máte možnost registrace fotografií či nasvícených budov

http://www.posvitme-si-na-autismus.cz/
http://liub.autismspeaks.org/welcome

Pomozte zvýšit prestiž stěžejní myšlence, pro kterou celý projekt vznikl.

Děkujeme Vám

Za koordinační tým Naděje pro Autismus
Lenka Nováková

www.posvitme-si-na-autismus.cz

Anonym 16.3.2009 18:07  1%    +  -

Dobrý den, jmenuji se Kateřina Vojtěchová a jsem studentkou Univerzity T. Bati ve Zlíně. V současné době zpracovávám bakalářskou práci na téma ,,Vzdělávání a výchova dětí s autismem“a proto se obracím na Vás s prosbou spolupráce. Pro svůj výzkum potřebuji nahrát rozhovory s matkami vychovávající dítě autistu. Byla bych velmi vděčná, kdyby se našel někdo ochotný tento rozhovor mi poskytnout. V případě možné spolupráce mě prosím kontaktujte na e-mail: katkavojtechova@seznam.cz. Ráda Vám pošlu podrobnější informace. Děkuji.

reagovat kativ 19.1.2009 14:49  5%    +  -

Kde se na netu dají kompletní informace, když se mi narodí postižené dítě a nevím jak dál? Díky

Anonym 8.8.2008 14:56  1%    +  -

nedavno jsem se divala na dokument o autistech, nekteri byli "v pohode", s jinymi bylo opravdu moc prace. snazili se dat dohromady divadelni hru, chvilema jsem si rikala, ze je az nemozne co vse rodice vydrzi. jedna maminka adoptovala syna z Ruska, pry kdyz mu byly 4 roky tak mela takove spliny, ze uvazovala o tom ho vratit, jedna mama otevrene priznala, ze po diteti hodila kusem nabytku, pry strasny napor na psychiku. i statistiky jsou otresne - vetsina rodicu vychovu proste nezvlada a dite umisti do ustavu. nemam zazite nic z praxe, jen co jsem kde vycetla, slysela. preji pevne nervy

reagovat lenka32. 6.8.2008 20:27  98%    +  -

Cru: jasně,ráda vám dám přístup

reagovat Cru 6.8.2008 17:42  9%    +  -

lenka32.: tak to je super, já právě našla jen tu co mi na ni psala odkaz Kareka, ale podle popisku jsem myslela, že je spíše pro rodiče s dětmi s asperg. s. Pokud jsou tam i rodiče s typickými "autíky", tak se ráda přidám a poprosím o povolení vstupu pro sebe i pro metličku. díky, díky!!!!

reagovat lenka32. 6.8.2008 16:12  98%    +  -

Cru: Ahojky,mám o autismu zaběhlou diskuzi,tak mě klidně napiš,rády tě přivítáme. Převažují maminky dětí s autismem nad Aspergrovým syndromem. Ale pokud nechceš,nikoho nenutím

reagovat Cru 6.8.2008 9:02  9%    +  -

kareka: jo, já ji našla, ale je to spíše asi o dětech s aspergovým syndromem, což je úplně jiný problém než řeším já.

reagovat metlicka 4.8.2008 21:51  19%    +  -

Ahoj tak s hraškama jsme na tom uplně stejně .Jak píšeš zvukové hrašky ,kolečka´, hudba....Ale nevsteká se to u něho neznám.On je ,,pohodář,,Někdy si zabouchá do zdi ale to jen tak pro zábavu.

reagovat kareka 4.8.2008 10:53  100%    +  -

ahoj,sice nemám s autismem žádnou zkušenost,ale vím,že tady na Dámě je podobná diskuze,zkus kouknout tam
http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=8797

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: AUTISMUS
Diskusi založil(a): Cru
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si