Jak vyzrát na špatné sousedy...

Rozhodla jsem se udělat diskusi a podělit se s Vámi o zážitky z panelákového života..Bydlíme tu v prosinci to bude rok, a pod námi sousedé nám nedají pokoj. Jsou to tací "věční stěžovatelé" a vy s nima nic nezmůžete, nebo ano???jestli máte nějaký typ jak na ně vyzrát přijďte a podělte se.. Lenka
22.8.2008

Diskusi založil(a) 22.8.2008 Leninnka

Leninnka 13.9.2008 19:27

Anonym 19.11.2017 13:21  1%    +  -

Dobrý den,já bydlím v penziónu pro důchodce,ale někdy mám pocit,že bydlím v jeslích.Paní na de mnou je sama hlučná se vším tříská,vše jí padá a někdy mám pocit že hraje kuželky a paní vedle mne má hlas jak chlap,chodí telefonovat na balkon a obě k to mu hlídají vnoučata a to je něco.Děti celý den řvou,dupou babičky je nenapomenou,vždyť jsou to jejich vnoučátka,tak je nebudou přece napomínat.Nechápu proč nejdou hlídat vnoučata k nim domů.A také nic nepomáhá,buď jsou babičky vůči sousedům tak bezohledné a nebo vnoučata nechají dělat co chtějí.Ale jak se do lesa volá tak se z lesa ozývá ono se jim to vrátí až to budou nejméně čekat.

Anonym 13.6.2017 20:01  1%    +  -

Dobrý den mám sousedku která má na mém pozemku tzakopanou desku homosvodu dále okenko vyvedené na můj pozemek ze záchodu, dvakomíny v havarijním stavu odletují části zdiva a hozí že se komíny zřítí dále tel antenu která rovněž leží na střeše a hrozí úrazu sana p 30 výzvách aby odstanila zamnící desku romosvodu z mého pozemku a odstanila okéno ze záchodu vyvedení ma můj pozeme kde je cítich zápach mi řekla že to neodstraní. Předt¨ím měla svedeny okapa ze dvou střech a odpaz z pračky na můj pozemek musel jsem zavolat stav.komise.Co má dělat Děkuji Josef

reagovat lukalan 2.6.2017 11:16  5%    +  -

dobrý den, reaguji na váš, byt starý příspěvek, nemůžete mě prosím poradit, jaký druh alarmu jste použil, jak se vám povedlo odhlučnit tu krabici atd.? Mám sousedy, ze kterých doslova šílím, na mé prosby nereagují, když je slušně upozorním, hluk je ještě větší. Děkuji moc za info, Lukešová
email - lukalan@seznam.cz

Anonym 2.12.2015 18:04  1%    +  -

ahoj my to taky to mame a sme romove snazime se slusne chovat bydleli nad nami negaramotny a odstehovali se po 5 letech my sme nevedeli co uz delat a vyvolallavali sme len policajty aj stiznosti kolik sme davali a ted se nastehovala takova nanan a ze co je ona ma dite a to je stejni nevim davame si zadosti o druhej byt a kdy zase dosteneme nevime my uz tolk sme se stehovali pro takovych beprispusobyvich lidi ze by sem mohla napsat knihu a nervi jaky mame uz nezvladame sme ponizeni a vidite lidi si moc dovolujou a neni snimi zadna domluva

reagovat AlA 19.10.2015 10:34  5%    +  -

No ono ty sousedské války mohou dost znepříjemnit život.

Anonym 18.5.2015 15:40  1%    +  -

Ahoj,bydlím v 6ti patrovém paneláku a sousedské spory tu jsou dnes a denně.Jen jedno ale max.nesnáším.DRBY!v přízemí bydlí sousedka DRBNA,vlezlá,která neustále roznáší pomluvy.o všech a všem!někdy mne potká na chodbě a spustí o jedné paní X.Okamžitě to pouštím z hlavy a po týdnu potkám na chodbě paní X a hned mi řekne že mě u ní DRBNA pomlouvala.Já se sousedy mluvím pouze když je zdravím a jejich soukromí mne nezajímá.hledím si svého.Zakroutila bych jí krkem!!nevíte někdo jak jí dát za vyučenou?prosím poraďte.Hrozně ráda bych jí to 100násobně vrátila.Díky

reagovat ivan69 20.4.2015 13:39  5%    +  -

To je hnus, čeho všeho jsou sousedi schopni....

reagovat Margarita 7.11.2014 19:18  25%    +  -

Nedokonala: odstěhovat

Anonym 20.10.2014 0:13  1%    +  -

Nu,tak já mám taky docela zajímavou příhodu... a jsem zvědavá,jestli mi na tohle někdo dokáže odpovědět-poradit něco,co by zabralo na tu mršinu sousedku. Tak v létě 2014 jsme byly skoro nejlepší kamarádky,naše děti si spolu hrály před domem-jedná se o rodinný velký dům,ze kterého je uděláno 9 bytů a taky 4 vchody. Před měsícem jsem bydlela za rohem v mezonetovém krásném dvoupatrovém bytě,ale jelikož tam bylo málo místa pro nás tři,tak jsme si s tchýni vyměnily byty-ona má takový-no pro prcka rozhodně lepší. :-) Takže začalo stěhování a pak až bylo dostěhováno,začala sousedka... ještě podotknu,že jsme se dva měsíce zpátky přestaly bavit proto,že její přítel se připletl do rvačky kde byl zbit náš soused-(dostal od mého přítele a jeho bratrů právem) ;-) Oba dva dostali právem-ten starší neměl pomlouvat a ten co se připletl dostal,že se připletl :-D Bohužel,jsou horší věci :-D Takže abych dopsala tu věc se sousedkou.. její přítel za mnou pálil celé léto- dokud nedostal :-D psal mi na Facebook,nutil mi na Facebooku své telefonní číslo-no a když jsem to milé sousedce vpálila-co dělá její přítel,tak se uchichtla s tím,že : Tohle tě jako otravuje? Pač při strašně veliké hádce,kde byla povolaná i naše majitelka domu-to můj přítel vmetl sousedce-že na co pálí za mnou,na co mi dává své číslo,na co mi píše atd-když má ji. Ještě upozorňuji,že mě je 22 let,sousedce je 34 let a jejímu příteli ještě není ani 20 let :-D No,od té veliké hádky se semnou nebaví,vyhrožuje,že mi rozbije držku,vyhrává v noci písničky-volala jsem na ni PČR,ale to jsem dělat neměla-pipinka si stěžovala majitelce domu a já měla čoro moro. Pak byl ale na cca 3 dny klid,jenže pak to zase začalo-ještě další věc-má s ex mužem o dcerku střídavou péči a tak ji mívá cca 3-4 dny v týdnu-a pije! I během toho,co ji má doma. Jasně dvě decky na škodu nejsou-já nepiju,ale je mi jasné,že ze dvou decek nebude opilá :-D ale kdyby to byly jen dvě decky :-( Nu pokračuju... zpívají nahlas pod okny,třískají s domovními dveřmi,na společné chodbě skladují zplesnivělá jablka-mušky,které se z nich dělají mám i s tím smradem v bytě,hulákají,dým z cigaret mám taky až bytě-my doma nekouříme-ale je to,jako by jsme žili s kuřákem. Bohužel můj přítel je v nemocnici už déle jak měsíc-zdravotní problémy :-( no a jen tak se hned domů nevrátí- poraďte mi jak na ni .. co mám udělat? Vyhrávat nemůžu včera 19.10.2014 jsem to zkusila v osm večer a od majitelky domu maminka na mě přišla hulákat,že jsem dobytek :-D ani omluvu nechtěla slyšet :-( Tak já si jednou za celičký rok,co tu jsme (dohromady) v tomhle domě pustím nahlas hudbu a už mám mega problém... všichni se tady baví totiž s tou hvězdou co je pode mnou.. :-( já jsem byla HIT léta. Teď už jsem se jim asi omrzela,tak mě hodili do koše s tím největším hnusem :-( Poraďte... :-( já už fakt půjdu k psychiatrovi z té kravky :-(

Anonym 24.8.2014 3:29  1%    +  -

Ja bych rada prispela malym prispevkem bohuzel jsme se dostali s manzelem do situace ze uz temer dva roky bydlime na ubytovne/mame vlastni zarizeni atd/ vedle nas bydli dvojice ona retardovana nana on negramotny nevim co jeho mama je odbarvena romka.Uz od zacatku jsou s nima problemy nejvetsi problem nastal kdyz se jim vloni v narodilo dite neustale hadky rev mimina triskani dverma naschvaly urazky vyhrozovani hlasita muzika napadani ze strany je mamy vsem to vadi jen mi se ozyvame.On se vali doma na zadku bere radoby invalidni duchod ona uz obcas c pracuje se vsema podporama maji pres tricet tisic co on utraci za paradu ale nikdo ani pece o dite je nedonuti aporidit si jine bydleni majitel od toho dava ruce pryc.Nemam ani dovolani ze batole na ubytovnu pro pracujici nepatri.Asi mi poradite se odstehovat no mi uz jsme do bydleni rekonstrukce dali moc penez.Oni jsou roztazeni vsude. cele

reagovat Margarita 26.6.2014 21:04  45%    +  -

Ronnie: odstěhovat se

Anonym 21.6.2014 9:33  1%    +  -

Dobrý den, mam neustálej problem se svým sousedem, který mi neustále otravuje život. Vše začalo, když jsme si koupili psa a je mu se to extrémě nelíbilo jen, protože to bylo štěně které štěkalo. Aniž by to s námi řešil, tak vzal zákon do svých rukou a to tak, že začal sbírat psí výkaly, které nepatřili našemu psu a začal nám je házet na okna a parapet. Potíž je v tom, že je to psychopat, který už nám vyhrožoval fyzickou likvidací, ale mi mu to bohužel nemohli dokázat, protože je veliký kamarád tady s tamní policií. Toto je jeden problém z několika, který zde uvedu. Tak jsme se rozhodli ne dobrovolně pejska prodat, protože proč po psích výkalech to pokračovalo jedem na krysy nejdřív před vchodem do bytu v činžovním domě a potom před vchodem na trávníku. Proč jsme pejska hlavně prodali bylo to, aby se neotrávil on a naše dvouletá dcera. Tohle vše jsme hlásili policii, která sice přijela sepsala odjela a následně případ odložila a takhle to chodilo pořád. Když už pejsek doma nebyl tak mu jeho msta nestačila a pokračovalo to sabotážema našeho kočárku, kterej moje žena i já potřebujem na převoz naší dcery. Co se přesně stalo je to, že jsme měli každý týden propíchaný kolečka u kočárku to jsme nafotili a následně přivolali policii, která s tím nechtěla nic mít. Další problém v pořadí jeho msty je to, že nám začal vyhazovat pojistky na hlavním jističi jen proto, že já mám el. kytaru a příslušný aparát. Když jsme se to snažili normální přátelskou formou řešit tak mě varoval, že si nepřeje abych tady v baráku hrál, že ho to otravuje a k tomu aby se mu vše povedlo stáhl jednu sousedku, která mu vše jako cvičená opička vše dosvědčí a já se nemám jak bránit. Přitom jeho syn hrával a hraje doma na bicí, které mu on sám koupil. Mé ženě vykradl kočárek, kde měla splátkový kalendář, který nám neodvážil ani vrátit a dále je to vykrádání příloh (obrázky zvířátek, tel. program a nebo kompletně celé noviny) a v poslední míře co udělal si dovolil nám tavící pistolí zatavit schránku aby jsme se do ní nemohli dostat. I tohle jsme nafotili a následně zavolali policii, které jsme poskytli fotky a i svědectví o tom že jsme ho u toho viděli. Policie si to sepsala jeho vyslechla a jeho kamarádku sousedku též zrovna tu která je s ním spolčená. Aby nevypadalo že jen já s ní mám problémy, v tomto bytě, ve kterém bydlím bydleli přede mnou tři majitelé, které též takhle šikanoval a donutil odstěhovat. Prosím poraďte co s tím máme dělat, když policie nehodlá tohle řešit. Děkuji Tax

Anonym 18.3.2014 16:53  1%    +  -

Tak schválně...To, že Váš soused má problém s Vaší kočkou či psem tu bylo mockrát, ale máte sousedku, které vadí Vaše SLEPICE?? Já tedy ano...stěžuje si na ně s argumentem, že jí hrabou na plevel.. :-D už jste našli někoho, komu by vadilo, že nějaké zvíře hrabe na plevel? Slípky mají svůj prostor, který vede úzkou uličkou ještě podél domu, a právě ta ulička sousedce vadí...Tak jsme museli uličku zatarasit, protože si byla stěžovat na úřadě...Nevím, proč bychom ale měli ustupovat a na našem pozemku omezovat naše slepice, kvůli milostpaní, které, co si budeme nalhávat, vadíme hlavně MY a žádné slepice a kompenzuje si to takto....Kdyby někdo navrhoval nějaký způsob, než ji zamordujeme, budeme moc vděční :-) :-)

Anonym 14.1.2014 22:48  1%    +  -

Dobrý den. vím že tady stránka je už starší ale vážně bych potřebovala poradit. Máme strašného souseda který mi na dává do kur** jako moje matka atd... Dále vyhrožuje že nám zabije psy a upozornuji že nám zabil už dvě kočky jenže nejhorší je že nemáme žádné důkazy jsem bezradná... Prosím rady děkuji :(

Anonym 14.1.2014 13:57  1%    +  -

Tak někteří lidi jsou bezohlední a některým vadí všechno. Třeba já znám jednu paní, co když věšela prádlo v sušárně, tak chtěla mít klid při věšení prádla. Prý ji vadilo, že jí dupou děcka nad hlavou:D Takže i v přízemí na vás může přijít někdo, že děcka dupou:D na tohle je jediný lék poslání do prdele. A já mám sousedy, kde těsně vedle kdosi hraje na klavír i v 9 večer, kdy chci mít klid(proč si to neodhluční nějakou příčkou nebo stěnou?) a nahoře dupe slon i v 1 ráno. Takže v nejbližší době budu muset podniknout kroky k odstranění těchto problémů. O mě nikdo neví, já chodím potichu jak kočka, nic mi nepadá na zem, na TV se nedívám a když mi jednou spadne na zem něco, co dělá kravál, tak mám výčitky -> ukázkový tichý soused:D byt je můj, takže pokud to nepůjde po dobrém, tak to pronajmu naším milým spoluobčanům za minimální cenu a řeknu jim ať dělají bordel a že čím větší bordel, tím menší nájem:D

reagovat Margarita 2.1.2014 10:13  30%    +  -

rena: to věřím.Někteří staří lidé jsou nemocní.Viz. ta naše sousedka.

Anonym 1.1.2014 17:59  1%    +  -

Linda: Bohužel,některé rodiny s malím dítětem jsou kolikrát horší,dětí lítají po bytě do 23 00,paní ve čtyři ráno šije na stroji atd,je to o lidech,ne že staří lidé jsou zlí.

Anonym 24.9.2013 10:30  1%    +  -

Katka: Stará lidi jsou zakomplexovaný a
tudíž zlí. Musíte vyčkat, až zemře, nic jiného
Vám nezbývá.

Anonym 24.9.2013 10:26  1%    +  -

princeznaLada:
Vážení, to nic není. Já mám na chatě sousedy,
kteří berou mému synovi a jeho kamarádům míče.
Běda, když kluci omylem kopnou míč na jejich
zahradu. Je po něm. Sekat zahradu smím pouze
když oni tady nejsou, abych je nerušila a argu-
mentují tím, že já jsem tu pořád a oni jen na
rekreaci.

Anonym 23.9.2013 20:57  1%    +  -

Dupou, dělají mejdany ? nad tebou ,kup si alarm dej ho do nějaké krabice ,odhlučněné k tobě do bytu a pust ho na plný koule , přimáčkni ke stropu podpěrou ,je to děs když řve alarm a z vlastní zkušenosti-- nedělají mejdany a dokonce se už odstěhovali ale nastěhoval se jeden a ten má v pozdním věku úlet - syna a to je děs jak dupají tak jsme to použil a je relativní klid chodí s ním na dlouhé procházka i když leje prej je to děsný zvuk a proto to už neriskuje aby tam dupali

reagovat Alice_k 20.9.2012 11:40  5%    +  -

My se teď stěhujeme a na nové sousedy jsem moc zvědavá. Ve starém bytě jsme měli moc fajn starší pár, po těch se mi bude vážně stýskat.
A v novém už máme s jednou sousedkou veselou historku. Než se nastěhujeme, musíme udělat novou koupelnu. Děláme si to svépomocí, nejvíc času tam tráví manžel s mým taťkou. A včera když odcházeli, tak je na chodbě odchytla sousedka o patro pod námi, co prý tam dělají. A že když koupelnu, tak jestli pro sebe a nebo na zakázku. No a jestli by se prý mohla přijít párkrát podívat a jestli by jí to taky neudělali, co prý by za to chtěli :-) tak to mě velice pobavilo. Ale snad to bude milá paní, sice má dítě, na které dost často křičí, ale věřím tomu, že až tu koupelnu doděláme a zazdíme všechny díry, nebude to tolik slyšet :-)

reagovat Margarita 18.9.2012 19:34  32%    +  -

sob22: tak se koukejte polepšit!

reagovat sob22 18.9.2012 14:30  5%    +  -

Já mám zatím na sousedy docela štěstí. Sice někteří kouří, ale cítit to nejde. Pejsky mají tiché nebo žádné. To spíš oni to s náma nevyhráli :D

reagovat Margarita 6.9.2012 22:03  39%    +  -

jurasek97: jsem ráda,že nebydlím v bytovce,...vážím si toho o to víc a navíc mám pejska - venku a když trochu víc štěká,už mám vůči sousedům normálně výčitky!

reagovat jurasek97 6.9.2012 18:25  100%    +  -

Margarita: děkuji...jako nahoře zase bydlí stará bába a loni mi vyplavila komoru, tak jsem tam vlítla a zdrbla jí, v létě mi zase ta ob patro vytopila záchod, protože si nevšimla že jí praskla trubka u umyvadla, a já tři neděle chodila s tím že ve stoupačkách mám mokro a kape tam voda, a přišlo se na to až byla mokrá plka paneláku na chodbě...ale na přímo nad náma už si dává pozor, už jsem na ní byla několikrát s tím že nehodlám poslouchat její televizi a že ať si manžel vezme laskavě naslouchátko, jakmile bude po 22h volám policajty a posílám je rovnou k nim, od tý doby je klid, jen na toho vola dole nic neplatí

reagovat Margarita 6.9.2012 18:19  39%    +  -

jurasek97: hodně štěstí!

reagovat jurasek97 6.9.2012 12:07  100%    +  -

FATIMA: máme stejný problém, dědek pod náma pořád hulí a to je smrad, vadí to i přítelovi a to je taky kuřák, chodí též na balkon, ale jeho smrad v bytě necítím, tak by mě zajímalo čím teda dědek vypaluje zobák

každopádně, jsem se rozhodla to veřejně nadhodit na chůzi, protože soused nesmí druhého souseda obtěžovat hlukem, zápachem atd. což smrad z cigaret je, navíc mají starý garnyže a kdykoliv jde na balkon tak se leknu protože to je jak když padá na zem železo, domluvy nepomáhají tak to dostane v plný parádě přede všema

reagovat princeznaLada 25.8.2012 13:39  100%    +  -

FATIMA: to by se dalo spíš řešit na scůzi majitelů bytových jednotek či družstva.. to je spíš na domluvě.

reagovat princeznaLada 25.8.2012 13:37  100%    +  -

FATIMA: tak to asi ne....

reagovat FATIMA 25.8.2012 4:18  5%    +  -

princeznaLada: A jde to použít i na otravování nočního klidu cig.kouřem?

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jak vyzrát na špatné sousedy...
Diskusi založil(a): Leninnka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si