Celiakie - alergie na lepek

Lékaří mají podezření, že mám celiakii. Máte někdo zkušenosti s touto nemocí?
23.3.2005

Diskusi založil(a) 23.3.2005 Michaela_h

reagovat andulicka16 7.4.2016 8:54  5%    +  -

Ahoj Barčo, jsem čerstvě diagnostikovaný celiak..chceš někde pokecat?

Anonym 6.4.2016 15:34  1%    +  -

Dobrý den, chci se zepat, tak před 3 týdny mi zjistili celiakii... Dočetla jsem se, že by se na nějakou dobu měly vynechat mléčné výrobky... K tomu mi jedna paní napsala, že i kakao, tak nevím co je na tom pravdy. O kakau jsem se nikde nedočetla. Poradíte prosím? Jinak na jakou dobu ty mléčné výrobky tak vysadit?

reagovat iviko 10.12.2015 9:40  73%    +  -

sisi2: Přesně tak jsou ty průjmy a někdy se i zvrací a hubne se,v krvy to poznaj

reagovat sisi2 15.10.2015 14:10  5%    +  -

Dobrý den, moje malá 2 roky, mi odmítá jíst pečivo, v poslední době má často průjem, bolení bříška, na kůži exem, jako husí kůže. Zítra jdeme na odběry, zajímá mě, co si myslíte, měli jste někdo taky takové příznaky a potvrdila se alergie na lepek? Děkuji

reagovat ZuzkaK 29.4.2015 11:26  5%    +  -

Od té doby, co příteli zjistili celiakii se o tuto problematiku zajímám. Teď jsem přišla na novinku v produktech pro celiatiky. Pokud si kvůli alergii nemůžete dopřát oblíbený cereální nápoj, zkuste nové bezlepkové Caro Ricoré.

Anonym 18.12.2014 17:10  1%    +  -

Dobrý den, my jsme česká společnost, která se primárně orientuje na zdravou a bezlepkovou výživu, nyní se můžete i na našem webu (nominal.cz) nebo v naší nově vydané kuchařce ("Pečeme a vaříme bezlepkově s Nominalem") inspirovat bezlepkovými recepty.

reagovat Domácí-muffiny 8.3.2014 22:12  5%    +  -

Dobrý den, nejsem sice celiatik, ale chápu problémy Vás, kteří jste nemocní a chápu také nesmysleně vysoké ceny vhodného pečiva. Založila jsem firmu, ve které se snažím péct bezlepkové pečivo za rozumnou cenu. Koukněte prosím na eshop:
http://cms.domaci-muffiny.webnode.cz/bezlepkove-pecivo/
peču - bezlepkové (muffiny, donuty, housky, loupáky, croissanty, pivní rohlíky, chléb, medovník, dorty).

reagovat khornikova 27.5.2013 22:35  5%    +  -

Kamarádka má dítě s bezlepkovou dietou a tak se rozhodla si otevřít cukárnu, kde bude většina zákusků i dortů bez lepku. Tím, že to i sama peče, tak je zaručeno, že opravdu to co si dáte je be lepku. Otevírá už tento čtvrtek 30.5. Je to kousek od Prahy, Zdiby. www.pecemebezlepku.cz

reagovat martina7 2.4.2010 15:17  5%    +  -

Ahoj,

bratrovi nedávno diagnostikovali celiakii a tak jsem pátrala po informacích. Nikde nebylo nic moc ucelené, až jsem narazila na www.celiakieaja.cz Mají to přehledné a je tam snad všechno. Snad to také někomu pomůže.

reagovat Bugg 18.9.2009 21:59  13%    +  -

Ahojky, včera mi zjistili z krve, že mám hladinu HgA 3, celý život jsem strašně hubená a teď rok po porodu jsme začala mít problémy s trávením, proto mi dělala doktorka testy.
Mám naplánované další vyšetření dvanácterníku, jsme z toho docela hotová. Nikdy jsem moc o této nemoci neslyšela a tak jsem celá zmatená, jak to bude pokračovat.

reagovat InoVera 11.9.2009 18:09  5%    +  -

Ahoj,
poradím jak se můžete alergie úplně zbavit. Čím jste mladší tím je pravděpodobnější úspěch.

Napište mi prosím na majlovou adresu o jaký konkrétní problém se jedná a případně připojte telefonické spojení. Jsem z Brna a nebráním se sejít se i osobně.

Marcela

InoVera(zavináč)email.cz

reagovat simpe 11.9.2009 17:39  5%    +  -

Dobrý den,
vaše diskuze mně byla doporučena a tak jdu k vám na radu.
Dneska odpoledne jsem se dozvěděla, že syn (téměř 5 let) má pravděpodobně celiakii. Byli jsme odesláni na gastroenterologii k dalším testů k potvrzení diagnozy a tak bych se chtěla zeptat, jak takové testování probíhá, co se dětem dělá? Syn už byl testovaný v posledních měsících na kde co a tak mám celkem strach ... děkuji předem, Simča

reagovat kattys 8.9.2009 16:30  51%    +  -

RenčaZl: Zkus tuto diskuzi, mají různé zkušenosti:

http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=10139

reagovat RenčaZl 8.9.2009 14:20  9%    +  -

Prosím kdo má nějaký recept jak upéct z rýže nějaké pečivo atd.

Dík Renča

Anonym 20.8.2009 22:26  1%    +  -

Figi:
Mám od 1 roku celiakii a cokoladu mi zadny doktor nezakazal....tak netusim, o cem to tam ty maminky psaly.Je mozne, ze jejich deti maji alergii na mleko,nekdy se to s celiakii spojuje.Ale cokoladu jim....krome milky, ve ktere jsou stopy psenicne mouky.

reagovat vaanilka 28.3.2009 21:37  5%    +  -

Trpíte alergií? Věříte na lébču přírodními produkty? Pokud ano a máte zájem o informace pište na vaanilla@klikni.cz

reagovat klola 26.9.2008 18:46  5%    +  -

Figi: no já vím o těchto rozdílech, jsem za ta léta zvyklá číst složení. Kdo bude chtít tak si vás určitě najde.Byl to jen malý příměr. Když to mají v rodině dva hledí se i na ceny, protože tato dieta i tak není nejlevnější a jako přídavek raději ovoce a zeleninu. Nechci být zlá, ale nezřízené jídlo u televize tatranky atd. svědčí o špatné vůli, která pak stojí zbytečně vyhozené peníze za koktejly, možná by stačilo srovnat si to v hlavě. Vím o čem mluvím - mám děti pozdě po druhém porodu jsem vážila 76kg a před ním jsem měla 56kg a nemohla jsem to dostat dolů. podařilo se to a už víc jak 14let si držím váhu 65kg - vzhledem k mému zdr. stavu je to super. Jím normálně, ale večer u tv nic nejím.
Timto bych asi naši polemiku ukončila v dobrém

reagovat Figi 26.9.2008 15:46  16%    +  -

klola: To se mylíš rozdíl mezi kterýmkoliv naším produktem a Malcaem je ve složení ,v naších jsou výtažky přírodního původů proto i tá cena je vyšší,v klasických potravinach je plno stabilizatoru,ochucovadel a i ty vitaminy jsou umělé.Proto je cena taková jaká je.Já se o nutriční produkty zajímam dobrých 14 let a za celou dobu jsem neskoušel jediny produkt z Herbalife z jednoho prostého důvodu ,že jsem jím nevěřil, zvlášť když někdy v r.2001 měly tady s některými produkty velké problémy s kvalitou.Naše se výrábí v certifikovaném výrobním systému HACCP a v systému řízení jakosti ISO 9001:2001 v Soběslavi jsou ryze české a pracují na ních přední odbornicí přes zdraví.

reagovat klola 26.9.2008 10:51  5%    +  -

Figi: malého človíčka slušně nakopne i Malcao - i sportovce atd. Promiňte, ale vaše produkty mi silně zavánějí "Herbalajfem" a to nee. Manželovi nepomohlo spíše uškodilo a měli jsme co dělat to napravit. Toť můj názor, ale kdo chce prosím.

reagovat Figi 25.9.2008 18:08  16%    +  -

ivavik: Já neříkam že má nahradit komplet stravu,já normálně jím a hodně,jen teď si dávam kokteil když mám na něj chuť,když jsem začínal s užívaním tak jsem ho brál hlavně místo večeře protože klasika ,začne večerní program v TV vytahly se mlsky většínou na sladko a to bylo každy večer a dokud jsem nespraskal 3-4 tatranky a k tomů pytel brambůrku a stejně jsem ještě hledal co zvalit,teď si teprv uvědomují co jsem už ušetřil peněz když si na to večer ani nevzpomenu.Takže ne že nahradi kompletní stravu,ale doplní(1 odměrka den) ŽIVINY které naše tělo potřebuje pro správnou funkcí a jak určítě víš, běžná strava nemůže nikdy doplnit a to prostě z jednoho důvodu protože je jalová.Tá čokolada mi tak utkvěla v gebulí na některé diskuzí jsem to četl,no ale vem si letos před Velikonocemi jak varovaly ať si lidí davají pozor na ty čokoladové figurky,že do toho přidavají nějaké žrádlo pro velbloudy a té čokolady je jen minimum.Já jednu takovou figurku povečeřel a to byl pane frmol až do rána.Těm se muselo škytat až v tom Egyptě,odtama to udajně kupovaly jak jsem je proklinal.No a o kvalitě potravin v naších marketech nemusi nikdo pochybovat viď.

reagovat ivavik 25.9.2008 17:08  6%    +  -

Figi:
no me uz jenom to, ze vase produkty nahradi komplet stravu prijde postaveny na hlavu. neumim si predtavit, ze bych tyhle veci snidala, obedvala a vecerela :-)))

a proc lide s celiakii nemohou cokoladu nechapu? vzdyt to je jenom kakao a tuk (nebo neco z toho obsahuje lepek? :-)

reagovat Figi 25.9.2008 16:55  15%    +  -

ivavik: Ty říkaš jak můžou pomoc na bezlepkovou dietu?Co jsem tak procházel diskuze o bezlep.dietu ,tak si třeba mamínky stěžovaly že jejích děti neví jak chutná čokolada,kakao a dal,protože to prostě nemůžou.Jak jsem psál tak máme Familyn čokladový,takže to dítě může beze strachu mít na snídaní kakao(pokud není alergik na mléko )tak klidně s mlékem,v připadě alergie na mléko se prostě rozmícha s vodou a normálně posnída.A věř že taková ranní sklenička Familynu nakopne človíčka ať je mladý nebo starý.

reagovat ivavik 25.9.2008 16:42  6%    +  -

Figi:

ale jako pokud se vam dari, tak to je v poradku. jenom me to prekvapilo :-)

reagovat ivavik 25.9.2008 16:42  6%    +  -

Figi: tak my jsme tu uz trosku dyl nez rok :-)
a prezentujeme se jinak nez prispevkama v diskusich a prodavanim katalogu za kilo :-)

reagovat Figi 25.9.2008 16:36  15%    +  -

ivavik: Ten katalog dávam normálně k produktum u objednávky jako bonus,každému doporučují knihu zdraví ta by neměla chybět v žádne rodině opravdu perfektně udělaná našimy lékařy.Říkaš že děláš v marketingu tak jak se prezentujete.My máme system mlm a za rok od oficialního startu na českém trhu už máme partnery v 17 zemích světa.

reagovat ivavik 25.9.2008 16:17  6%    +  -

Figi:
dekuji za bohaty prispevek :-)
kazdopadne z toho vyplyva to, ze tyto produkty nepomahaji lidem z bezleopkovou dietou ale celkove prispivaji ke zdravi - to potom beru.

bohuzel k takovym zazrakum nemam duveru, tim nechci rict, ze nic z toho nefunguje.

kazdopadne ten katalog - to se na me nezlob :-))
delam ve farmaceuticke firme v marketingu a s tim, ze by nekdo prodaval katalog svych produktu - tedy propagoval svoji firmu - s tim jsem se jeste nesetkala :-)

reagovat Figi 25.9.2008 16:01  15%    +  -

ivavikKdyž najedeš na mé stránky tak máš před sebou kompletní nábídku naších produktu a ty všechny splňují vyhlašku č,54/2004 o potravinách určených pro zvláštní výživu a způsobu jejích použiti,část 7-Bezlepkové potraviny.To platí i pro nové výrobky které prochází momentalně schvalovacím procesem.Když vemu nejdražší produkt In Family,je to plnohotnotná náhražka jednoho jídla který obsahuje všechny potřebné vitaminy ,mineraly,vlákniny které by mělo každy den naše tělo dostat.Vyjimečny je tím že obsahuje hráškový a rýžový protein což v současné době je prokazané že pro lidí alergicke na sojů,mléko,je kombinace proteinů izolovaných z hrášku a rýže nejvyšší míra snašenlivosti.Máme příchutě ovocná,čokolada.vanilka a natural který se dáva do pečiva,buchet,dortu,jogurtu,pomazánek, prostě může se dávat do všeho co dá požit.A protože je v práškove formě může se přidávat i malým dětem do Sunaru samozřejmě v minimalní dávce.Pokud chce človíček i upravit váhu stačí si udělat kokteil podle své fantazie,nejlíp místo večeře,naopak kdo potřebuje přibrat tak se pije buď přímo s obědem nebo po něm.Já chtěl panímamě dokazat,že produkty učinkují, tak běhém 8 týdnů jsem pomoci FamilyInu +InPure(vyčistí kompletně tělo)zhodil 17kg bez omezovaní v jídle,on ten Pinno Thin který náš produkt obsahuje skutečně působí na chutě,zažene chuť na sladké,reguluje potřebu jídla a také obnovujé chuťové buňky,co mě dřív nepalilo(třeba mexický salát)tak teď to je oheň,Kávu kterou pijeme už roky mi přestala chutnat.Protože máme k pomoci lekařskou radu na kterou se můžeme kdykoliv obrátit,můžeme poradit i klientum kteří uživají léky i když nejsme lékařy.Lékařské studie si může každy vyžádat právě u té naši lekařské rady.Jen tak mimochodem jeden ze školících poradců na Sunkins day je MUDr Karel Erben,1 viceprezident Svazu pacientů určitě pro většínu lidiček na Dámě je toto jméno známe a uznaváne.Co se týče katalogu tak obsahuje pravě i ty certifikaty a také tabulky nemocí kde si klient může vybrat ze tří programů(podle svých financí)jak řešít svůj zdravotní problém.Podle většiny naších klientu je cena malá(prostuduj si pořadně složení produktu)hlavní ovšem je ,že pomahají a to i na nemoce dlouhodobé na které i medicína byla krátka,např.klientka (dnes už partnerka firmy)měla víc jak 10 let Crohnovou nemoc po 8 měsícich může jíst naprosto vše,tak bych mohl pokračovat ve virtualní kanceláři máme odezvy na všechny civilizační choroby a to od malých dětí po 80 ti leté senióry.Já tyto produkty ze svou rodinou užívam necelej rok a vím že od jiné firmy už nic nekoupím ,tyhle produkty my vratily elén,vitalitu,zbavily mě artrózy,kg,stresu.Nejsem žadnej boháč,ale vím že každou korunu co dávam do svého zdraví se mi stonasobně vrací už jen tím že už dobrých 10 let nevim co je nemocenská.

reagovat ivavik 25.9.2008 9:41  5%    +  -

Figi:

pokud se jedna o nejake potravni doplnky - napsat ze jsou opravdu skvele mi nestaci.
1. jak pomahaji na bezlepkovou dietu?
2. nejake klinicke studie?
3. vysoka cena by mi nevadila (sice si to nekoupim, ale nijak me to nepohorsuje). ovsem nabizet katalog vasich produktu za pomalu 100Kč, to mi opravdu prijde hodne neprofesionalni a hloupe

reagovat ivavik 25.9.2008 9:38  5%    +  -

Figi:

nepochopila jsem ktere produkty to jsou (nic jsem nenasla) a hlavne jak maji pomahat??

reagovat ivavik 25.9.2008 8:53  5%    +  -

ahoj ... pridavam se do diskuze

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Celiakie - alergie na lepek
Diskusi založil(a): Michaela_h
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Alergie
Přečtěte si