Z města na venkov?

Od narození bydlím na okraji velkého města. Bylo to velice pěkné místo - lesy, louky, rybníky a zároveň MHD. Ještě před 8 lety jsem chodila do školy přes louku, bylo tu pár mini obchůdků-živnostníků a taková ta rodinná atmosféra, kdy si sousedi vidí do talíře. Běžnou věcí zde byly kočky, psi, drůbež, prasata... i krávy, kozy a koně jsme tu měli.

Dnes se z naší líbezné obce stává místo pro paničky. Louky se zastavěly luxusními domy (mimochodem příšerného vzhledu), z malých obchůdečků se staly hypermarkety a samozřejmě máme nové sousedy. Sousedy, kteří mají odměřený trávník na centimetry, mají takový katalogový domeček. Chodí si stěžovat, že jim vadí trávník od druhých sousedů (že jim kouká tráva přes oka v plotě), že jim kočky chodí po trávníku (zakažte to kočce) a plno dalších věcí. Chtěla jsem si pořídit koně, ale sousedi by měli kecy. Přitom až budu mít děti, chci je vychovávat se zvířaty, aby měly vztah k přírodě.
A najednou přišla rána z čistého nebe. Chtějí kácet náš les. Nevím, v jakém to je teď stadiu, ale pokud ten les lehne, tak nebudu mít kde venčit psa, natož třeba toho koně.
A tak na mě přišla myšlenka koupit si časem někde na vesnici hospodářství. Někde, kde mi za barákem nepostaví Tesco a sousedům nebude vadit trávník. Kde pes bude moci běhat po dvoře a kokrhající kohout nebude traumatizovat okolí.

Máte s tím někdo zkušenosti? S přestěhováním z města na statek nebo s bydlením na statku s hospodářstvím? Jak řešíte finance? Čas?
Děkuji za vaše názory a postřehy.
28.8.2008

Diskusi založil(a) 28.8.2008 grey

reagovat DANA 24.10.2018 17:03  100%    +  -

reagovat DANA 11.5.2017 16:35  100%    +  -

zajde sem vůbec někdo

reagovat DANA 18.12.2016 20:39  100%    +  -

reagovat DANA 18.11.2016 16:22  100%    +  -

hezký podvečerza chvíli bude litá tma

reagovat DANA 30.10.2016 10:53  100%    +  -

koukám tady je mrtvo

reagovat grey 20.2.2013 18:08  33%    +  -

taky koukám, že tu dlouho nikdo nebyl... včetně mě

reagovat miloušek 29.11.2011 21:38  5%    +  -

Ahoj bydlím na vesnici a tak se ptám jestli se k Vám mohu přidat?

reagovat Ticek 19.11.2011 13:44  36%    +  -

Tak koukám,že jsem tu byla hnedle před rokem a nikde nikdo

reagovat Ticek 22.12.2010 20:28  95%    +  -

reagovat Ticek 21.11.2010 22:00  78%    +  -

grey:tak to je dobře,hlavně od nohou jak je na ně zima tak to jde do celého těla,no příští týden už začne advent,do vánoc skok.

reagovat grey 21.11.2010 19:46  8%    +  -

Ticek: nj, Praha je asi na vlašáky úrodná :) Oblékám se dobře, sice vypadám, že mám o 158kg navíc, ale zase mi není taková zima. Na ledvinách mám beránka, na podbřišku šálu, 2 trika, 2mikiny, svetr a bundu navrch. 2 ponožky, jedny teplé ponožky, troje kalhoty a zakončeno šálou až u nosu a čepicí k bradě :) A jako bonus mám ve stánku kamínka :)

reagovat Ticek 21.11.2010 8:02  77%    +  -

grey:Tak to se máte,když máte ořechy,sem jezdí moraváci každý den,mají tam víno a všechno možné,ale vlašáky nemají že je prý bída.Tak se teple oblékej a chce to hodně vitamínů,lidi prskají,aby si něco od nich nechytla

reagovat grey 20.11.2010 21:33  8%    +  -

Ticek: tak my vlašáky naštěstí máme, letos úroda ušla. Nebyla nijak velká, ale na to, že letos nikde nejsou, si nemůžu stěžovat. No a na Vánoce se chystám tak, že už druhý den prodávám adventní věnce, mrznu ve stánku a lidí šílí :) Jsem takovou vánoční mánii ani nečekala

reagovat Ticek 20.11.2010 21:10  77%    +  -

Koukám,že tu dlouho nikdo nebyl tak jak se děvčata připravujete na zimua na VÁNOCEnakoupila jsem si na pečení,ale nejsou vlašáky.vůbec nevím kde je sehnat a z čeho péct rohlíčky.S lískových to není ono a cenově taky drahý.U nás dneska svítilo celý den slunce.RÁNO bylo pěkně namrzlo auta byla celá slitá,protože včera celý den lilo a do rána to namrzlo a pěkně to klouzalo.Od středy hlásí sněžení,tak to bude mazec než si zase zvyknem chodit ve sněhu.Já mám ještě zimní boty na půdě v pytly.

reagovat Ticek 12.10.2010 15:22  100%    +  -

Bubasaurka:To máš pravdu moje mamka vždycky říkala,když se z hovna stane bič,tak ten umí šlehat.Já taky takový lidi nemusí,oni si hrajou na pány a přitom je to navoněná lůza.Máme tu sousedku,která všude kde dělala měla problémy,myslím tím,že zneužívala lidi,jako důchdce a služební auta a pod.Když u nás město založilo pečovatelksko službu,samozřejmě tam hned měla místečeko paní šéfové.Teď to město zrušilo,protože to nemohlo finančně utáhnout,tak hrozně marodí.Hraje si na dámu,přitom věší jedno a to samé prádlo a sepranné utěrky,které bych já nedala ani do prádelny.A takový nadřazený lidi ty jsou nejhorší.Máš pravsu,když si to chtějí dělat,tak ať neobtěžují tím druhé,plně stebou souhlasím.

reagovat Bubasaurka 12.10.2010 13:21  44%    +  -

Ticek: Víš, ono to bylo vždycky - byla, je abude určitá vrstva lidí, kteří mohou něco mnohem více. Prosím, ať si třeba jedí slavičí jazýčky, ale ať mně svojí činností neobtěžují a nedávají najevo, že jsou něco více. Většina z nich jsou akorát zbohatlíci, kterým čouhá sláma z bot. Tuhle jsem viděla takovouto partu a královsky jsem se u toho bavila. Byli to milionáři, všichni nová auta, ženy oblepené zlatem, ale příborem s odpuštěním žrali jak neandrtálci, výrazivo servírky z desáté cenové a okopané podpatky.... Co k tomu dodat, že...

reagovat Ticek 12.10.2010 13:01  100%    +  -

Bubasaurka:Tak to mi je jasný ten golf je pro určitou vrstvu lidí.U nás postavili nový kurty a taky tam chodí jen pár jedinců.Hold je to jen pro vyvolený,jestli to někoho zatěžuje tak je to jeho problém.Nemůžu už tuhle dobu ani vidět.

reagovat Bubasaurka 12.10.2010 11:14  52%    +  -

Ticek: To jsou okna kuchyně a děcáku. Na druhou stranu koukáme na bytovku. Pohoda byla. Vem si, že když je golf, tak jsou auta všude, po louce lítá plno golfistů a mezi bytovkami špacíruje plno čumilů. Jinak tam vzadu (není vidět) vede silnice - teď už docela rušná, ale daleko, takže ruch ani smrad necítíme. Na to, že to byl dříve konec světa, tak te´d je tam moc rušno. Za golfisty se táhne takových prapodivných lidí, že z toho mám strach. zatím tu můžeš nechat odemčené auto s klíčky v zapalování před domem a nic se nestane, ale zatím....

reagovat Ticek 12.10.2010 11:04  100%    +  -

u nás byl mrazík teď svítí

reagovat Ticek 12.10.2010 10:53  100%    +  -

Bubasaurka:moc hezký pohled to koukáš z kuchyně?nebo tam na tu stranu máte všechny okna,je vidět,že tam máš pohodu.musí to tam být fajn,nám jezdí okolo samý auta.Bydlíme u hlavní silnice,ale zatím tu drobet tý přírody máme.

reagovat Bubasaurka 12.10.2010 8:30  52%    +  -

Tak jsem tady s tou fotkou

Fotka zkresluje, ale hned za tou cestou je golfové hřuště, což je asi 70 m. Týhne se od kostela ke statku a k tomu domečku, co je z něj vidět bílý štít - to je bývalá škola a je to asi 200 m od domu. A tam se kdysi pásly kravky, teď tam lítají magoři s železama

reagovat Spící 11.10.2010 22:02  29%    +  -

Ticek: kmíme smetanou, už nepláče a hezky spinká a pícháme atb

reagovat Tampa2 11.10.2010 20:44  24%    +  -

Bubasaurka: Né,né! Tady skoro nejsou! Syn bydlí ve Venice(čti Venis) to jsou v překladu Benátky. Bydlíme 7 minut jízdy autem od mořské pláže. Včera jsme se byli i s malou koupat. Je to tady Mexický záliv. Pošlu fotky. Moře má zvláštní barvu-je úplě stříbrné. Jeli jsem až ve čtyři hodiny odpoledne, protože je tu dost velké teplo-ještě 32 stupňů Celsia. Moře mí 29 stupňů. Tak jsme byli za hodinu a půl doma. Syn mi dal sprej-70-na opalování, ale stejně bych se prý spálila. Jinak je to skoro jako doma-něco poklidím,uvařím, zaliju zahradu a až večer někam jdeme.

reagovat Bubasaurka 11.10.2010 15:43  45%    +  -

Tampa2: Tak hele, pozor na tornáda, zemětřesení a podobné lahůdky
Pěkně si to užívej a pak po navrátu budeš povídat. Taky koukej fotit!!!

reagovat Tampa2 11.10.2010 15:28  24%    +  -

Bubasaurka: Ano,ano! To si nedovedeš představit jaký jsem měla strach z toho leu. Hlavně z přestupu v New Yorku! Bylo to strašné-5 hodin jsem čekal na letišti! Kočičky moje-konečně vás mohu pozdravit a už jsem zase na pc! Tak jsem na Floridě už třetím dnem a začínám si pomalu zvykat na to převrácené spaní. Jinak přivítání se syny byla samozřejmně nádherné! Stáli tam u východu z odbavení-na letišti- oba! V tu chvíli jsem byla strašně pyšná, že mám tak hezké a hodné syny.

reagovat Bubasaurka 11.10.2010 15:14  30%    +  -

Ticek: Tak mám vyfoceno, ale teď je fotka doma v mobilu - tak zítra dám na diskusi...

reagovat Bubasaurka 11.10.2010 15:14  30%    +  -

Tampa2: Tak já vím z jiné diskuze, že jsi na pěkném "venkově" za louží!!! Tak jak je tam?

reagovat Ticek 10.10.2010 21:23  96%    +  -

Spící:jak ho budete krmit?

reagovat Spící 10.10.2010 21:04  29%    +  -

máme 7 selátek .o)
a dostali jsme koťátko, ale je předčasně odstavené :o(

reagovat Ticek 10.10.2010 15:52  97%    +  -

Všechny vás zdravím ŠUMAVA září sluníčkemráno bylo -1°,byla už bílá tráva.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Z města na venkov?
Diskusi založil(a): grey
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si