Alergie na roztoče

Podělte se , prosím, o zkušenosti s alergií na roztoče hlavně u dětí.
29.8.2008

Diskusi založil(a) 29.8.2008 elki

reagovat Mirka17 28.9.2015 10:56  5%    +  -

Ahoj, jak řešíte uklízení máte nějaký vysavače jak normálně tak třeba na matrace ? díky

reagovat cheeer 23.10.2014 20:05  5%    +  -

ElizkaPalkova: Zkušenost mám u syna s alergií na roztoče, ale i směs pylů a peří. Syn už je dospělý, takž je to dávná minulost. Bylo to hodně zlé, ani lékaři neměli moc zkušeností. Roztoči jsou v prachu v domácnosti a peří. Tak jsme museli nastříhat molitan a udělat polštáře i pro druhého syna, místo závěsů měli rolety, na parketách lino a to jsem 4x za den vytírala. Nakonec pomohly injekce. Musela jsem posbírat 10 dkg prachu doma, trvalo mi to skoro rok. Pak trvalo, než v Praze injekce vyrobili a poté mu je dětská doktorka u nás aplikovala. Zůstala mu jen alergie na pyly, ale slaboučká. Nejhorší je, že všechny léky, které na alergii užíval od svých tří let, mu způsobily onemocnění jater a to má dosud.
Ráda bych vám poradila, ale i přes velké zkušenosti s roztoči u syna poradit neumím. Možná už jsou lepší léky, snad. Držím vám palce, ať nemusíte prožívat to, co já. Nemohla jsem ani do práce, syn nemohl nikam se školou na víc dní, tj. výlety, školu v přírodě, lyžák apod. Neztrácejte nervy a držte se!

reagovat ElizkaPalkova 27.2.2014 9:25  5%    +  -

Ahoj, u mého syna (9) se objevila alergie na roztoče. Když jsem na internetu hledala různé věci jako jak prát hračky a co koupit za peřiny :mrgreen:, narazila jsem na tento článek o české firmě, která vyrábí antialergické hračky s nanotkaninou :nevim:. http://www.rozhlas.cz/…rava/1274374 Zjistila jsem, že tato firma vyrábí i lůžkoviny. Máte s tím nějaké zkušenosti? Na serveru proalergiky.cz jsem nic o nich nenašla, a pak jsem zjistila, že tam mají jen rady ke koupi ProtecSom a Pristine, které prodávají. Jsou nějaké servery, kde jsou rady a není to jen podpora prodeje? :cert: Máte někdo zkušenosti s povlečením s nanotkaninou konkrétně tedy nanoSPACE či s nějakou jinou značkou? Děkuju :srdce:

reagovat PetaL 2.10.2012 21:09  40%    +  -

Dobrý den, synovi diagnostikovali alergie na roztoče, nevíte jestli se dají zničit i parním čištěním matrace?

reagovat terkat 17.2.2011 20:55  5%    +  -

Manacho: ahoj, to máš úplnou pravdu, je důležité větrat, nepoužívat zvlhčovače vzduchu, prát povlečení na 60° a více. Nutnost je zbavit se koberců, a nepoužívat péřové peřiny, matrace a lůžkoviny je třeba pravidelně vysávat antibakteriálním vysavačem, který dezinfikuje pomocí UVC záření a tím ve velké míře ničí roztoče, bakterie, viry a i plísně. Lékařka mi navíc doporučila, abych nepoužívala vysavače namokro, protože než povrch uschne, tak už se zase bakterie hezky rychle množí.

reagovat Manacho 2.2.2011 14:05  5%    +  -

Když má člověk samotnou alergii na roztoče, nestačí se zbavit všeho, kde roztoči žijí? Tedy vyházet koberce, sundat záclony, pořídit si kvalitní vysavač a často vysávat/utírat prach, pořídit si kvalitní matraci, ve které se roztoči neudrží (a dobře ji větrat), často prát ložní prádlo a podobně? Mám za to, že se stačí roztočům vyhýbat a tím se vyřeší takřka vše. Samozřejmě, pokud by tam byla alergie i na další elementy, tak to už by byla jiná... Úprava prostředí pro alergiky je dost podobná, jako u atopického ekzému: Jak upravit prostředí pro atopiky

reagovat Marián 10.1.2011 19:01  5%    +  -

Hezký večer všem.A zkusil někdo reflexologa? Já jsem si taky udělal akreditovaný kurz, dohnali mě k tomu lidičky kolem mně, kterým pomáhám.Nechtěl jsem dělat něco špatně. A fakticky jsem si ověřil, že jde v mnoha případech o zázrak... terapie pomohla od bolesti kloubů,páteře,ramene,tlaku v prsou atd.,upravila a zbezbolestnila i cyklus. Terapie ale musí být účelová, přímo na nemoc nebo bolest. Mojim vzorem je světová reflexoložka paní Ann Gillandersová, která praktikuje a úspešně pomáhá lidem již více než 30 let. Rozhodně by lidi měli o této alternativní medicíně vědět víc, a hlavně že neuškodí a je bez léků a hormonů.Mějte se fain.

reagovat Liti 12.10.2010 13:49  5%    +  -

Michellin: Ahoj tento vysavac nam nepomohl ale pred dvema lety jsme koupili vysavac Lux funguje i jako cisticka vzduch a dnes uz muj syn zadne leky nepotrebuje a to mame koberce uz v kazde mistnosti nevim jestli to jeste dela ale dam vam cislo na pana ktery vam to zdarma predvede a poskytne vice info Pan Musil 776 059 602

reagovat terkat 15.9.2010 23:57  5%    +  -

Michellin: ahoj více informací najdeš na www.raycop.cz, jeho používání je úplně jednoduché

reagovat vergelka 3.5.2010 22:46  38%    +  -

Proti roztočům existují i výrobky - speciální prostředek, který se vyluxuje a ve vysavači likviduje roztoče. Dokonce není vůbec drahý - jen 99Kč. Název ráda napíšu na mejlík, ať nedělám reklamu :-)
vergelka@centrum.cz

reagovat jojoj 12.2.2010 9:34  14%    +  -

Dcera ma taky alergii na roztoce a kocku. Kdyz jsem se s ni konecne ve 3 letech dostala na alergologii, tak hodnotu z krve Ig(ted nevim, jak dal) mela skoro 500 a normalni hodnota je do 10. Snad od roku porad kaslala a na poslech to bylo dobre. Kdyz byla 2 dny u babicek, tak pak byla tyden nemocna a strasne ukaslana.
Od 3 let bere denne 1/2 claritinu, chodi na vakcinu Alutard (uz jen asi rok a bude na cas konec :-)) Na vakcinu se chodi 1/2roku 1x tydne a pak kazdych 6 tydnu. Taky alergo doporucila ockovani proti pneumokokovi, ktereho mela ve vyteru. Od zacatku lecby (leky, pneumokok)se kasel temer ztratil. Ale porad mela 3x rocne zanet stredniho ucha. Tak jsem s ni ve 4 letech byla 5 tydnu v V.-VI. v lecebne se speleoterapii ve Zlatych Horach v Jesenikach a rymu mela az zacatkem listopadu, kdy uz bacily v MS poradne radily. Dalsi rok jsem s ni byla 3 tydny na speleoterapii v Ostrove u Macochy a zase byla par mesicu bez rymy a kasle a zanet stredniho ucha uz skoro 2 roky nemela. Letos uz ji bylo 6 a tak jede do Ostrova sama beze mne.
Pres leto alergo doporucila (kdyz nema zadny problem, je hezky, je doma) vysadit leky a zkusit, co to udela. Tak asi po 4 dnech zacala zase kaslat. Tak jsem ji Claritin par dnu davala a az se vse upravilo, tak jsem ji davala ob den a slo to az do IX. do nastupu do MS. Ve svem veku a pri svoji vaze uz by mela brat cely prasek denne, ale na alergo jsme se domluvili, ze stale bude brat 0,5.
Doma ma proti roztocove povlaky na matraci, polstar i deku. Polstar i deku ma klinman a obcas ji peru. Zaclony, zavesy a koberce nemame a nikdy jsme ani nemeli. Uklizim normalne, postel prevlekam 1x mesicne, proste zadny specialni extra rezim. V MS maji koberec a normalni deky a perove polstare - chodi normalne kazdy den 7,30-15,30 hod, babicka ma kocku. Chodi do skautu, spi tam obcas na snad stoletech matracich :-), jezdi na tabory, kde spi pod erarnimi dekami a na starych matracich. Miluje zvirata a kdyz vi, ze je nema moc mazlit, tak se po kazdem vali :-) Zvire zadne doma nemame. Plysaky jsme dali do MS a nechala si jen 5ks, ktere tak 5x rocne davam na den do mrazaku a pak vyperu na rucni prani. Syn se taky plysaku musel vzdat a ma jich 5 :-) Bydlime v novostavbe na venkove v prirode. Do jejich skoro 5 let jsme zili v byte, kde se obcas objevovala plisen na malomeste.
Alergo ji 2x rocne nechava v PC sfoukavat balonky na kapacitu plic a jeste jine dychani do male strojku. Chodi na fletnu a do plavani.
Po tech letech bych rekla, ze nejucinejsi je speleoterapie a vakciny a leky ma na udrzovani bezproblemoveho stavu.
Ja i muz jsme alergici a letos uz je i syn, co ma 8 let.
Takze vsem doporucuji posilat deti do lecebny :-))))

reagovat silta 5.2.2010 9:56  5%    +  -

Dobrý den,prosím Vás mohl by mi někdo poradit jak na alergii na zvířecí srst?Chceme dceři pořídit psa nebo kočku,ale manžel je alergik.Má někdo stím nějaké zkušenosti?V dřívějších diskusích jsem se dočetla,že pán měl také alergii na srst a přesto si pořídil psa,víc ho koupe a stará se o srst psa a prý to pomohlo,alergie ustoupila.Nevím nic konkrétního,tak prosím o radu,jestli má stím někdo nějakou zkušenost.Děkuji.email: novotna.s@email.cz

reagovat malicka 24.1.2010 17:12  5%    +  -

Simončeli: Měla jsem vysavač půjčený půl roku od kamarádky. Nevím jestli to zabíralo, ale bylo to dost pracné.Aby to mělo efekt, měla jsem každý den vysávat matraci a vše co souviselo se spaním.Dcera nesměla být v dosahu, protože ji ten rozvířený prach vždy rozkašlal. Teď co máme povlaky je to úplně paráda. Spaní je klidné a je to naprosto nenáročné. Začala jsem raději stírat vlhkým hadrem, odstranila vše co není potřeba (koberce jsem vyhodila už dávno, teď jsem závěsy a záclony nahradila žaluziemi,atd..) a drží to prach a je to nesrovnatelně lepší!
Chci bariérové povlaky objednat celé rodině, i když je to dražší, je to jedna investice a pak už bude klid!!!

reagovat Simončeli 22.1.2010 17:52  5%    +  -

terkat: Ahoj, četla jsem, že jsi zakoupila vysavač Raycop. Moc by mě zajímalo jak jsi s ním spokojená. Předem díky za odpověď. Simča

reagovat samadoma 21.1.2010 9:29  5%    +  -

Ahoj,
syn (8) má alergii na roztoče již od 3 let a pořád to bylo docela dobré, až teď nám k tomu asi přibyde i astma. Alergolog mi vysvětlil, že tohle je častý průběh roztočové alergie, která se dost podceňuje, protože kromě rýmy,slzení očí, neklidného spánku ještě alergeny z výkalů rozleptávají sliznici dýchacích cest. Našla jsem si na internetu informace o protiroztočových povlacích na polštář, přikrývku a matraci. Už jsem to synovi objednala, protože kamarádka tvrdí, že to je jediné co jim (její manžel i dcera jsou alergici i astmatici)pomáhá, že mohou dobře spát.Má někdo s těmito povlaky už nějaké zkušenosti?

reagovat malicka 17.1.2010 14:06  5%    +  -

nelus: Ahoj, dcera má také alergii na roztoče. Po všem možném jsem od doktorky dostala kontakt na firmu, která vyrábí tzv.bariérové protiroztočové povlaky. Paráda. Ne že by to byl zázrak, ale spánek je klidný a máme poloviční dávku tablet. Mohu doporučit. Kontakt na ně a vše potřebné je na www.barierovepovlaky.cz

reagovat Michellin 12.1.2010 12:14  13%    +  -

terkat: Ahojky, co ten vysavac, pomaha to? Nemela bys odkaz?

reagovat terkat 8.10.2009 12:22  5%    +  -

ahoj, taky se chci přidat s našimi problémy, manžel je alergik na roztoče, prach, pyly, med, penicilin a nevím, co ještě. Zkoušeli jsme všechno možné a pořád zkoušíme, stejně jako asi všichni. Jediné, co jsme zatím docela obstojně vyřešili jsou roztoči, koupila jsem domů Raycop antibakteriání vysavač. Je to novinka a náhodou jsem na něj narazila na netu. Ničí bakterie a roztoče a je atestovaný a oceněný v Anglii. Zatím ho máme 2 měsíce, tak uvidíme, jestli se zatím dobré zkušenosti potvrdí. Dám vědět Terkat

reagovat normenka 21.5.2009 23:13  100%    +  -

ahoj holky moje dcera má alergie na pyly a roztoče chtěla bych vědět jak u vás alergie probíhají,u nás ucpaný nos rýma a kašel pořád je to na hlavu už ,zítra jdem na alergologii co dál

reagovat adikah 13.5.2009 21:47  34%    +  -

Česká výrobní firma Eurona má přípravek proti roztočům. V případě zájmu pište do vzkazů

reagovat tomulinka 9.2.2009 22:48  5%    +  -

Mám řešení problémů s alergiemi.Jedná se přírodní produkty české výroby bez vedlejších účinků a bez chemických přísad.Velmi účinné a nezatěžující.Vhodné i pro děti.Ráda podám více informací na ivetalepkova@gmail.com

reagovat elki 4.9.2008 22:26  20%    +  -

Ahoj, syn(je mu 7) má nedávno potvrzenu alergii na roztoče, kočku, pyly a trávy. Deky a polštáře peru na 60, nemáme závěsy, už jen poslední koberec...Dostal Xyzal a sprej do nosu Nasonex s kortikosteroidy-z toho mám strach, prý to může dětem zpomalit růst apod.

reagovat Janík.. 31.8.2008 18:54  19%    +  -

Ahoj, já mám alergii na roztoče taky a k tomu ještě na plísně. Jak už tady bylo řečeno, nemám koberce, často převlíkám a peru, víc uklízím. Mám doma i kočky a ničemu to nevadí. Dr. říkala, že by mi mohly dělat problém, ale jsem ok.

reagovat ALUDNEV 31.8.2008 17:03  18%    +  -

Mám synka taky alergika na roztoče a kočky,astmatika.Dýchal jednou deně a ted dostal novou vakcínu STALORAL 300.
Každou chvilku povlékám a peru peřiny,vysávám,utírám prach.....jako všichni.

reagovat veverka- 31.8.2008 15:48  100%    +  -

Ahojky. Já jsem taky alergička roztoči + pyl, prach a já nevím co ještě. Manžel je na tom stejně k tomu i astma. On má inhalátor, 2× denně ho používá já teda všechno jen podle potřeby. Zrušili jsme doma taky koberce, závěsi a taky klasické záclony, máme žaluzky a jen ty záclonky co jsou přímo na okno. Denně vysávám, vytírám, často převlíkám postele a peru uplně všechno, máme peřiny pro alergiky, dají se prát tak to házím do pračky taky. Můžu říct že od dob co nejsou závěsi se kterýma se denně hýbalo a záclony a taky koberce tak se nám to všechno zlepšilo

reagovat Temi 31.8.2008 13:15  100%    +  -

Ahojky, já ji mám osobně v kombinaci s alergií na prach. Zrušili jsme koberce, často převlíkám a peru povlečení a vysávám matrace. Tabletky beru jen 2-3x do roka.

reagovat Andrea* 31.8.2008 9:09  39%    +  -

ahojky...my taky máme...dřív kluk bral celoročně Zyrtec,dostal dýchadlo,ale to použil za cca 8 let asi 3x...zrušili jsme koberce skoro v celým bytě,závěsy a je to o 95% lepší. Prášky teď bere jen velice málo...momentálně pomalu nastupuje puberta,tak čekám,jak se budou jeho alergie a slaboučké astma vyvíjet nadále

reagovat nelus 30.8.2008 21:20  100%    +  -

Ahoj,u syna zjistily alergii na roztoče v 5 letech,je mu 7,chodíme pravidelně na prohlídky a testy,má inhalátor - Pulmicort,který používá každé ráno,pokud se mu přitíží,bereme tabletky,ale zvykly jsme si,stav se nijak nehorší .

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Alergie na roztoče
Diskusi založil(a): elki
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Alergie
Přečtěte si