Neapolský/Španělský mastin

Za chvilinku si domů přivezem štěňátko mastina. Máme domeček s velkou zahradou ale Mates bude určitě na gauči:-)
Máte někdo zkušenost s tímto plemen???
Za každou radu děkuji! a když se tu najde kamarádka, budu ještě radši:-)

Takže změna, nebude to neapol ale španělský mastin. Pokud o plemeni něco víte, písněte. Díky
4.9.2008

Diskusi založil(a) 4.9.2008 civinka

Anonym 16.11.2017 8:36  1%    +  -

Neapolský mastin je nádherný pes veľmi dobrý a poslušný naša Dona má 10 mesiacov a okolo 70kg je to vernaa láska 😍

Anonym 3.12.2014 14:55  1%    +  -

Dobrý den. Nevíte někdo kde sehnat Neapola za tak nejvíc do 7500,- zatím jsem za tyhle peníze našel jen fenky.

reagovat Vituška 15.1.2010 20:00  5%    +  -

Tak Matýskovi je už přez rok a půl. Celou zimu zatím tráví venku a je moc spokojený. Aktuálně váží 92kg a má v kohoutku 90cm, drobeček:-)

reagovat Lulie 16.4.2009 14:52  5%    +  -

španěláci jsou tak krááásníííí!

Anonym 22.9.2008 15:09  1%    +  -

No ja mam neapolaka..je mu teraz uz 2.5roku.Je poriadny cvalik uz ma 66kg. Je to kludny a mily pes. Nie su snim ziadne problemy ma rad ludi aj zvierata.Avsak je straznik, v nasej nepritomnosti nepusti nikoho do baraku. Prajem ti aby si s nim zazila vela peknych chvil...

reagovat 1moni 13.9.2008 20:06  100%    +  -

jendulka: krásné foto

reagovat 1moni 13.9.2008 20:06  100%    +  -

reagovat Mata69 5.9.2008 17:07  100%    +  -

Vituška: víš někdy je otázka, jestli tu bonitaci u feny prostě opravdu nestihli nebo schválně nenechali udělat, protože věděli, že neprojde (ať je důvod jakýkoliv) nebo prostě bonitací neprošli (což je ta horší varianta, taková fena by neměla mít mladý, neb ta špatná vlastnost- popř.zdrav.problém- se nese dál)
a nic na tom nemění skutečnost úžasnýho rodokmenu, naše čubinka ho má taky, a dost zajímavý předky, ale myslím, že by nám ji do chovu nepustili, nebo možná s výhradou. Dostávají psi i feny při bonitaci známky.

reagovat Mata69 5.9.2008 17:05  100%    +  -

Vituška: velký plemena se všeobecně nedožívají vysokého věku.

reagovat Mata69 5.9.2008 17:05  100%    +  -

Vituška: jo bylo jí v květnu 8, na berňáka je to už holt věk, nedožívají se moc..tak těch devět, deset už je dost...přesto podstoupila operaci nádoru na mléčné žláze,mudr. nám to doporučila i přes ten věk, nádor byl dost velký, uplně v pohodě, vykurýrovala se z toho bez problémů, dneska cca po půl roce není znát, že měla šití na břiše

reagovat Vituška 5.9.2008 13:05  20%    +  -

Mata69: děkuju za vyčerpávající odpověď
jestli jsem to pochopila tak jí je 8? to mi nepřijde tak moc, nebo se dožívají tak málo?

reagovat Mata69 5.9.2008 12:23  100%    +  -

Vituška: bonitace je ohodnocení feny, zda je vhodná k chovu...zda je zdravotně OK, znaky plemena, povaha atd...
např. my jsme před 8 lety koupili fenu berňáka, je s papírama původu, všechno OK, ale měli jsme jí se slevou protože má trochu víc vyjádřený bílý znaky, prostě nejsou uplně OK...nechtěli jsme chovat, tak nám to nevadí...byli jsme na svodu mladých v 10 měsících, tam nám řekli, že je nízká..tak už jsme pak ani bonitaci neabsolvovali, štěňata jsme nikdy neměli a ani nechtěli..fenka je zatím dobrá, i když na berňáka už má požehnaný věk...

reagovat Vituška 5.9.2008 9:57  19%    +  -

Mata69: v galerce mám našeho Matese když mu bylo14dní. Teď už je zase o týden starší:-)

reagovat Vituška 5.9.2008 9:56  19%    +  -

Mata69: měli by být klidní a rodinumilující:-) Rozhodně se zbytečně nehýboua neměli by být zbytečně konflikní. Prý jsou vhodní k dětem, což je u nás rozhodující...

reagovat Vituška 5.9.2008 9:09  19%    +  -

jendulka: Stanice je zapsaná jako migliorcane a je to majitelka kousek od Neratovic. Má dva psy a jednu fenu a teď má 8štěnat ale bez PP, nestihla bonitaci feny.Což sice nevím co znamená ale doloží mi rodokmeny(které už jsem viděla) sepíšeme kupní smlouvu i s odstavcem, že pokud se objeví nějaká genetická vada vrátí peníze a štěně bude min o půlku levnější než s papírama...na výstavy stejně nechcem, chcem si to plemeno ošahat a pak třeba koupit papírovou fenu:-)

reagovat Mata69 5.9.2008 9:05  100%    +  -

jezuskote, to je nám ta kůže ale velikááááá

vypadá velice dobrosrdečně, jaký jsou povahově?

Anonym 5.9.2008 8:59  77%    +  -

Vituška: a už máte vybranou chovatelskou stanici??? Od koho budete brát štěndo??

Anonym 5.9.2008 8:59  77%    +  -

reagovat Vituška 5.9.2008 8:57  19%    +  -

U nás psi vždycky směli do postele i na gauč, ale asi to bylo tím, že máma má kokra a já takovou čtyřkilovou kříženou bestii No s Matýskem nevím jak to bude, ale všichni chovatelé nám radí, že má rád "kontrolování"rodiny z vyvýšeného místa a sedačky máme v obýváku dvě, tak holt jedna bude jeho

Anonym 5.9.2008 8:55  77%    +  -

Anonym 5.9.2008 8:43  76%    +  -

reagovat phoebe 5.9.2008 8:42  100%    +  -

andygros: tak to máme stejnou zkušenost :-) My máme pittbullku. Když je sama doma, vleze si do postele a jakmile slyší že už jdeme, přeskočí do pelíšku, protahuje se a dělá že právě vstává. A na posteli je vyleženej ďůlek a ještě se z něj kouří jak je vyhřátej

reagovat andygros 5.9.2008 8:39  5%    +  -

Ahojky mastina znám,ale nikdy jsme ho nevlastnila,tak ti neporadím,jak se s ním žije.My máme ročního křížence novofundlanďáka s retrívrem.Oba rodiče byli papírový a majitelům trochu zkomolikovali plány.Když jsme Charlieho přivezli,vešel se do škopíčku a byla to taková černá kulička.Dneska nadzvedává stoly.Sice máme velikou zahradu,ale zatím není oplocená,tak v naší nepřítomnosti musí být v baráku.Je hodnej.Vydrží dlouho bez vyvenčení,miluje naše děti,nic mi nesebere z linky,nic už nekouše,ale zjistila jsem,že když spíme,tak si z místečka taky rád zaleze na gauč.Ale jakmile nás uslyší,vrací se na svý a dělá jakoby nic.Naštěstí máme gauč strej koženej-ten se případně otře a chlupy na něm nezůstávaj.Přeju vám hodně radostí s pojskem a taky trpělivost,než se naučí ňáký ty pravidla.andygros

reagovat phoebe 5.9.2008 8:39  100%    +  -

to neva, dám sem štěňátka :-)

reagovat Vituška 5.9.2008 8:37  19%    +  -

Omlouvám se ale neumím do diskuze dát obrázek
tak aspoˇodkaz: http://images.google.cz/images?hl=cs&q=neapolsk%C3%BD%20mastin&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

reagovat phoebe 5.9.2008 8:33  100%    +  -

vlož sem nějakou fotku, ať víme jak vypadá

reagovat eva6 5.9.2008 6:59  24%    +  -

Mastiny jsem viděla jen na výstavě, my máme Tibetskou dogu, podle chovatelů je to pes trvale žijící venku ... ale naše Sára nás stále hlídá a přepočítává, a tudíž částečně také bydlí na gauči...
Tak ať se vám s pejskem pěkně bydlí

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Neapolský/Španělský mastin
Diskusi založil(a): civinka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si