Afektivně-respirační záchvaty dětí

Ahoj maminky,

založila jsem tuto diskuzi proto, abychom si tu mohly sdělovat rady, jak a co dělat, když mívají naše zlatíčka tyhle záchvaty.

Naše malá to mívá od roka, když nedostane, co by chtěla a je už i unavená. Jednou ho měla, když se bouchla do hlavičky. Kolikrát je to fuška, aby znovu chytla dech...

Taky se tu můžeme radit, jak naše dětičky vychovávat, abysme jim neustupovaly kvůli záchvatům a pak z nich neměly rozmazlence....
25.9.2008

Diskusi založil(a) 25.9.2008 jitkadomu

jitkadomu 20.8.2010 13:29

Jak vypadá afektivní záchvat?

Nejčastěji se objevují koncem prvního roku a kolem druhého roku života dítěte. Jsou vždy vázány na provokační moment, kterým může být strach, leknutí, výbuch zlosti, bolestivý podnět nebo výchovné usměrňování, které se dítěti nelíbí. Začínají obvykle výkřikem nebo lítostivým silným pláčem, který zabrání správnému nadechnutí. Dítě zmodrá v obličeji, obrací oči v sloup, současně se v obličeji i na končetinách objeví svalové záškuby a následuje na krátkou dobu ztráta vědomí. Výjimečně se dítě pomočí nebo pokálí. Častou příčinou, ale ne vždy, je nesprávně vedená výchova, záchvaty se objevují vždy ve dne při bdění z pláče. http://www.babyonline.cz/nemoci-deti/afektivni-zachvaty.html

jitkadomu 25.9.2008 7:53

Co dělat?

Jako léčba se doporučuje usměrnit dýchání již na začátku křiku či pláče, např. odvést pozornost na sfouknutí svíčky nebo hned pobízet k nadechnutí poklepáváním na záda. Pokud je dítě emočně více dráždivé a stavy se často opakují, poraďte se s ošetřujícím dětským lékařem. Afektivní záchvaty se většinou po třetím roce života již neobjevují. http://www.babyonline.cz/nemoci-deti/afektivni-zachvaty.html

jitkadomu 25.9.2008 7:51

Anonym 24.11.2016 20:09  1%    +  -

Www.upgaze.forumczech.cz
Nase mala dava oci v sloup, mozna to neni to same, ale nektere prispevky to take uvadi, nas pribeh na vyse uvedenem foru k nemoci - paroxysmal tonic upgaze

reagovat Jitulka123 11.3.2015 22:47  5%    +  -

Barča, Monika: dobrý den chci se zeptat s odstupem času jestli jsou vás deti v pořádku a jestli ze záchvatu vyrostly?

reagovat jitkadomu 1.2.2015 15:45  19%    +  -

Jitka: Zdravím!
U nás měla dcera poslední záchvat ve třech letech a třech měsících. Od té doby se to neopakovalo.
O dětech s těmito záchvaty se říká, že budou hodně inteligentní. To můžu potvrdit. Dcera je ve druhé třídě.

Anonym 1.2.2015 14:13  1%    +  -

Dobrý den,našla jsem tuhle diskuzi a mam úplně to samé s dcerou 11 měsíců .chtela bych se s odstupem času zeptat jak se to s vaši dcerou vyvíjelo dal a jestli to s věkem přešlo? Mame záchvaty často ted celkem a jsem z toho upřímně úplně na mrtvici..hlavne me děsí dlouhé minuty než se probere k normálu.dekuji za případnou reakci a odpoved.Jitka

Anonym 21.12.2014 14:46  1%    +  -

dobry den,chtela jsem se zeptat jak se to se synem vyviji? Protzivǎ to same peklo s dcerou a nikomu bych to neprala.bojim se ze to neprejde

Anonym 7.12.2014 19:48  1%    +  -

dobry den,chtela jsem se zeptat,jestli ti vase deti casem oreslo.moje dcera to zacala mit a ja jsem na nervy.asi vite o cem mluvim.dekuji za odpoved

reagovat nasekuratko 5.11.2014 22:03  5%    +  -

Ahoj holky, tak se taky k vám přidávám. Syn, 13 měsíců, občas dělá, že plače a nemůže se nadechnout. Stačí fouknutí nebo plesknutí a je to ok. Ale teď se stalo, že spadnul na zadek a nenadechnul se, nepomáhalo vůbec nic, ani vzhůru nohama, proplesknutí, fouknutí, až plesknutí po obličeji. trvalo to celou věčnost a byl pak modro fialový v obličeji. takhle se to stalo potřetí. byla jsem strachy bez sebe. Dr. nas poslal na EEG, kardio a krev. A vsechno zatim ok.
chtěla jsem se zeptat, jestli jste nezkoušeli třeba homeopatika na uklidnění?

Anonym 29.10.2013 23:08  1%    +  -

můj sedmnácti měsíční syn má také tyto záchvaty. Neurolog nám napsal Pheanemaletten bez vyšetření EEG. Malého bychom v klidu těžko udrželi. Záchvaty se zmírnily... Teď už je má tak 3x do týdne.Chtěl se těmto lékům vyhnout, ale bohužel. Dříve byly záchvaty 6x do týdne. Jsou to sice nebezpečné a vysoce návykové prášky, ale zatím pomáhají...

Anonym 7.6.2013 23:05  1%    +  -

Tak jsem pročetla celou tuhle diskuzi ikdyž už není úplně aktuální, ale jediná která mě oslovila a trochu mi pomohla z dnešní deprese. Máme syna 11 měsíců a prní tenhle stav přišel už v 5 měsících. Je to opravdu štrašná zkušenost a výchovou to není, navic co funguje jednou a podruhé a potřetí taku už třeba negunguje po čtvrté. A do teď to bylo třeba jednou za měscí a teď už to je i třikrát za den. Jsem unavená, bezradná a zoufalá...

Anonym 27.10.2012 21:20  1%    +  -

Monika: ahoj maminky, my už máme dcerku starší tří let a snad tyhle záchvaty nadobro pryč, ale nebyly to hezké chvilky, dívat se na modré dítě v křeči - plácání do zad většinou nezabralo, ale výborně fungovalo otočení dítěte vzhůru nohama a 100% byla vždy studená voda, takže jsem v jisté době nechodila ven bez lahve s vodou. Taky jsem ji za to nikdy nelitovala a určitě neustupovala jejím požadavkům, časem pak stačilo pohrozit studenou vodou a záchvat ani nepřišel. Neuroložka mi tenkrát říkala, že tohle je příčina "chytrých mozků" ;) ... takže jsem k tomu taky tak přistupovala, tak pevný nervy a nenechte se vyvést z míry. Bára

reagovat jitkadomu 12.8.2012 8:03  34%    +  -

monulenka: Ahojky! Precti si od zacatku celou tuto diskuzi. Snad Te nase pribehy aspon trochu uklidni!!!!!!
Moje dcera mela tyhle zachvaty od 11.mesicu do 3 let a 3 mesicu. Od te doby je klid.
Jedine negativum to zanechalo na vychove, ze si jeste i ted v peti letech snazi sveho dosahnout tim, ze zacne plakat. Tyhle deti jsou vetsinou i hodne inteligentni a umi to s nami.
Driv jsme se snazili zachvatum predchazet tim, ze jsme dceri povolovali. A ona si to vzala za sve:-)
Vetsinou take mela zachvaty vecer pred spanim, kdy uz byla unavena.
Tady v diskuzi se i doctes, jak nejlip pri zachvatu reagovat

reagovat monulenka 11.8.2012 23:17  5%    +  -

Ahojky holky,prosím o radu mám chlapečká má 15měsíců má afektivní záchvaty.Začne mu to když plače nebo když se vzteká začne být fialový potom je jako hadrová panenka oči koulí ve sloup má také křeče u toho.Opravdu už jsem zoufalá jezdíme pořád po vyšetřeních a nic mu nezjistli při tom je někdy i dlouho bez vědomí.Jestli někdo má takový problem poradte mi děkuji za odpověd.

Anonym 11.8.2012 22:25  1%    +  -

Ahojte maminky,já mám taky problem můj chlapeček od 12měcíců trpí na záchváty, doktoři mi řekli že jsou to afektivní respirační záchvaty.Malý to dostane když začněe plakat nebo když se vzteká tak s modrá potom přestane dýchat je jako hadrová panenka oči koulí ve sloup je to opravdu hodně děsivé.Pak je někdy i dlouho bez vědomí tak jestli máte někdo takový problem tak napište děkuji moc za odpověd!!!!!

Anonym 3.4.2012 17:30  1%    +  -

Barča, Barča: Milé maminky, máme stejný problém. Moje 2letá dcera mi od jejího roku omdlela 5krát a je to velmi stresující. Nestalo se to z vymáhání a vzteku, ale po pádu na hlavičku. Náš pediatr-homeopat nám sdělil, že se jedná o afektivní stavy, které se objevují do 3let, a že je mají velmi citlivé a inteligentní děti. Je nutné zachovat klid a okamžitě dítěti dát nějaký bolestivý podnět, aby se probralo - štípnout do stehýnka, plácnout na zadek, prostě co vás napadne. Stačí jednou a dítě by mělo zase "naskočit".

reagovat jitkadomu 4.8.2011 13:09  40%    +  -

Barča:
Tak to je mi teda líto, že to máš takhle u obou! Já to měla s jednou a stačilo mi to! Teď mám druhou dcerku, má 9 měsíců a každým dnem se děsím, kdy to začne i u ní.

Chce to být pořád ve střehu a "vychytat", co nejlépe funguje na probrání. U nás nejlíp fungovalo jít do koupelny a ošplíchnout obličej studenou vodou.

Držím pěsti, aby to holky měly co nejméně a aby jste to vydrželi všichni!!!!!

Anonym 4.8.2011 8:47  1%    +  -

Ahojte maminky,tak se k vám taky přidáváme,akorát možná stím rozdílem že mám jednovaječné dvojčátka,holčičky, a tyhle ty stavy mi dělají obě!!jsem z toho na cvokaře,přísahám..mám strach jít na záchod..Nikdy se nám to nestalo po tom že by si něco vynucovaly,ale vždy po nějakém pádu,třeba i jen po spadnutí na zadeček.Ted mají holky rok,a jedné se to stalo 5x a druhé 2x. poprvé asi v 7měsících. Teď náš stav vypadá tak,že začne plakat,vypadá uplně normálně,nelapá po dechu a z ničeho nic oči vsloup,a jako hadrový panák..Naposledu už to trvalo i dlouho,a po té co jsme ji problrali,měla hned takový stav,že měla oči dokořán,koukala na jedno místo,a celým tělíčkem tak cukala,asi přes 5min..No to jsme hned valoli rychlou.Byli jsme na přes týden v nemocnici,eeg a ruzná vyšetření,a jsme v pořádku.JAko je to hrůza,taky to pořád vidím před očima,nevím co mam dělat,a celý den jen trnu hrůzou!!

reagovat snehulka27 15.4.2011 21:31  6%    +  -

Ave.Roh: Ahoj. Takový problém řešíme všechny matky. Ale moji kluci už od malinka rádi skládají puzzle a to i ty těžší (to mají po mamince ), nebo skládáme různé obrázky z barevných špendlíků (zapichává se to do tabulky), pexeso, plastelína, kreslení, kostečky, dětské člověče nezlob se s obrázky na kostce. Aspon, co mě ted tak napadlo, co jsem dělala s klukama já v tomto věku

reagovat Ave.Roh 12.4.2011 22:37  5%    +  -

muj byvaly nick je EvinkaHor:::

reagovat Ave.Roh 12.4.2011 22:35  5%    +  -

Ahojky dámy, chci jen zabavit dceru ráda si s ní hraju ale nějak mi dochází fantazie v srpnu tohoto roku bude mít 3 roky tak čímkoli co půjde....je velice inteligentní a ráda se učí naopak je i velký nervák...budu ráda za cokoli díky moc

reagovat snehulka27 29.3.2011 19:22  5%    +  -

EvinkaHor: Ahojky. Neboj, to zvládneš. V první chvíli pomůžeš děcku a pak se sesypeš. To znám velice dobře. Ani nevíš, kde v tu chvíli sebereš tolik sil, ale nemáš čas myslet na sebe. My máme 4 roky a už dobré. Třeba to byla jen náhoda. Držím palečky

reagovat EvinkaHor 29.3.2011 11:35  5%    +  -

jitkadomu:
ona taky velice brzo umela prijit na spousty veci a hlavne umi spoutu veci lip jak kde ktere decko minimalne o 2 roky starsi....dekuju strasne moc celkem se mi ulevilo ale jen cekam kdy to zas prijde...jestli hned dnes nebo jestli budem chvilku klid...

reagovat jitkadomu 29.3.2011 10:43  25%    +  -

EvinkaHor:
No, s tou inteligencí jsem to asi psala já:-))) A zatím to nemůžu vůbec vyvrátit. Naše Zuzanka ještě nemá 4 roky, zná abecedu, polovinu písmen umí napsat a říct, která to jsou, vyjmenuje měsíce, dny v týdnu, do deseti sčítá a odčítá, hraje dámu a chce se naučit šachy.... To jen tak na okraj. Nechci se tady vůbec vychloubat, jen chci, aby sis z toho vzala to pozitivní:-)))
Ty záchvaty pominou a bude to v pohodě!!!

reagovat EvinkaHor 29.3.2011 9:28  5%    +  -

jitkadomu: pročetla jsem si tu úplně všechno a i dokonce mě povzbudilo to jak tu jedna paní psala o té inteligenci...asi jo což se divím jelikož zatím nám to nijak neudělalo zle....děkuju moc snad už to bude dobrý

reagovat jitkadomu 28.3.2011 23:22  25%    +  -

EvinkaHor:
Nebreč, bude to dobrý!!!! Určitě to zvládnete:-) Snaž se vystihnout, kdy je už unavené a v té době po ni nic extra nechtěj a snaž se ji v klidu uložit ke spánku.... možná to u vás způsobil časový posun...

Naše Zuzanka ten záchvat měla naposledy ve 3 letech a 3 měsících. Od té doby klid, ťuk, ťuk, ťuk!!!!! A že se umí vzteknout:-) Ale už na ni fungují jiné metody a hned přestane... Prostě nás bude asi zkoušet celý život!

Přečti si tuhle diskuzi a uvidíš, že Ti to pomůže a aspoň budeš vědět, jak máš reagovat!!!

Držím pěsti, aby se to neopakovalo

reagovat EvinkaHor 28.3.2011 21:54  5%    +  -

ahoj holky....jsem ráda že nejsem nějaké výjimky....naše slečna má v srpnu 3 roky a stalo se to poprvé dnes.....šílím strachy co bude teď dál, ikdyž mě doktorka ujišťovala že to bude dobrý je to katatrofa když zavřu oči vím to zas a zas....doufám, že se to opakovat nebude snad to byla náhoda ale nevím...jsme pořád sami dvě tatínek je věčně pryč a já sem s nervama v koncích mám strašný strach....to výraz v jejím obličeji a jak byla jak hadrový panák šílené....mám teď strach co bude zítra....bože proč si pořád opakuju to přece není možné v tu chvíli by se ve mě krve nedořezal...břečela jsem jak želva abrečím pořád....

reagovat domca30 23.4.2010 11:36  97%    +  -

jitkadomu: ahojky děkuji za odpověd no segru to dost namíchlo jako když se ji to jednou stane tak ju vyřadí ze školky je z toho dost špatná dneska byla 3 den ve školce a zatím dobrý tak uvidíme co se bude dít dál
ale řekla jsem ji pokud by se jí to stalo a vyřadili by ju asi ybch to tak nenechala

jěště ji ředitelka řekla,že nejsou zdravotnícitak jako děckám se mužou stát horší věci atd atd a ona argumentuje tímto no to je fakt bez komentáře

tak všem cětičkám přeju at se brzo nadechnout

asi 2 krát jsme viděla ten záchvat až do omdlení a teda mužu vám říct jkoubouk dolu co se to dětenm stáva často je to na psychiku celkem záhul

reagovat jitkadomu 20.4.2010 18:54  10%    +  -

domca30:
Ahojky,
moje malá chodí do školky na 5 dní v měsíci. Paní ředitelce jsem to řekla ještě před nástupem a bylo to v pohodě. Setkala se s tím jen jednou a také sama nevěděla, co dělat, protože ji na to rodiče toho dítěte neupozornili. Ale dopadlo to dobře.
Tohle není nemoc, je to jen reakce dítěte na nějaký podnět a je to rozhodně "lehčí" než kdyby jí jiné dítě třeba někde spadlo a odřelo si kolena....
Ono to do tří až čtyř let má ustat, tak třeba se to u našich holek už umoudří a bude to v pohodě. Naše to mívá hlavně večer, kdy už je unavená. Což ve školce nastat nemůže.
Myslím, že se učitelka Tvé neteře chce z toho vyvlíct a pokud má potvrzení od doktorky, neměla by malou odmítat. To by mohla odmítat např. i astmatiky, apdo....

reagovat domca30 20.4.2010 13:58  100%    +  -

Ahojte holky narazila jsme na vaši diskuzi

mám neteř jsou ji 3 roky a taky má afektivní záchvaty
začalo to v 10.něsicích ale není to časté všeho všudy asi 7krát uplně omdlela jinak stojí pusu dokořán a nadechne se
sestra ted narazila na porblém Verunka má jít do školky a dr.napsala do přihlášky zdravá ,zeptala se ji na to omdlívání a dr.že to nic není at je na to upozorní jak pomoci atd.
ředitelka školky sestře řekla,že se stím nikdy nestkala a at paní učitelce vysvětlí jak pomoci to všehno udělala a nakonec ředitelce se to nezdálo a řekla že chce papíry od dr.ta ji to tam všechno napsala atd ředitelka naštvaná že jako to je hrozný,že se stím nikdy nesetkala,že nemuže ohrozit ostatní děti na ukor Verči kdyby ji dávali první pomoc
segra si teda myslí,že se ji to nestane,ale raději chtěla informovat že se to stává je jí divný že má ve svém okolí 2 maminky co jim to děti taky dělají
jaké máte zkušenosti vy starších děti řekli jste to ve školce nebo tak segra je z toho hodně špatná
nakonec verdikt ředitelky zněl že ju vezmou do konce školního roku a dál se uvidí.....

reagovat jitkadomu 15.3.2010 8:31  6%    +  -

terosek:
Ahojky, neměj obavy!!!! Nebude to nic vážného!!! Pokud se mu to stane vždy po něčem, má k tomu nějaký podnět, tak to jsou tyhle záchvaty. Horší je, když se to stane bez příčiny....
U nás jsou záchvaty tak 1x do měsíce, malé budou v červnu 3 roky. Poslední záchvat i s křečí a omdlením měla po spadnutí a bouchnutí se do hlavičky.
Chápu, že jsi z toho na nervy. To jsme byly ze začátku všechny. Ale naučíš se to zvládat. Horší je pak náprava výchovy:-(( Snažili jsme se vždy těmto situacím předcházet a tak se dělalo ve větší míře to, co zrovna chtěla malá. Teď je to zlé, když něco chceme a ona si myslí, že bude po jejím. Tak to pomale otáčíme...
Tak hodně štěstí a uvidíš, že to budou "jen" tyhle záchvaty!!!!

reagovat snehulka27 14.3.2010 13:15  5%    +  -

terosek: Ahoj. Vítej mezi nás. Bohužel. Můj malý měl ted 3roky. A konečně můžu říct, je to lepší. Záchvaty má už jen občas, výjimečně. Chce to čas. Ono se to samo srovná. Pevné nervy a uvidíte.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Afektivně-respirační záchvaty dětí
Diskusi založil(a): jitkadomu
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si