Jak znám svoji Bibli ?

Kdo máte chuť,pojďte si jen tak pro zajímavost vyzkoušet,co si kdo pamatujete z Bible.
Abych neotvírala další diskusi,budu soutěžní otázky vkládat každou neděli nebo pondělí na diskusi Biblická přísloví.Každou neděli zveřejním odpovědi.
Tak vás zvu a těším se.

Můj blog:

3.11.2008

Diskusi založil(a) 3.11.2008 andygros

reagovat andygros 20.5.2013 12:23  20%    +  -

Morise: a je dostupná v knihovně ?

reagovat Morise 16.5.2013 14:37  8%    +  -

Zrovna jsem dočetla jednu moc pěknou knihu :) Jmenuje se František - papež chudých a napsal ji Andrea Tornielli. Je to v poslední době jedna pěkná a upřímná knížka o víře a křesťanství... moc mě nadchnula :)

reagovat MartaV. 23.8.2010 22:05  5%    +  -

*daisy*: Děkuju mocinky..

reagovat *daisy* 22.8.2010 20:15  9%    +  -

MartaV.: to se mi libi :)
Tak hojnost pozehnani, klucikovi :)

reagovat MartaV. 21.8.2010 20:44  5%    +  -

Holky (a kluci :-) ),prosím o přímluvnou modlitbu.V pátek 27.8.u nás bude veliký den.Petříček bude mít křest.

reagovat MartaV. 28.3.2010 22:38  10%    +  -

Tohle sice není Bible,ale třeba Vás to osloví...:
mám půjčenou knížku Život Panny Marie podle Marie Valtorty.Četli jste to někdy?Je to nádherné zpracování.Je to poutavé,dobrodružné,duchovní čtení,které nutí člověka přemýšlet,usebrat se a rozjímat nad velikostí Boží i Panny.Čte se to ne jedním dechem (protože pak by nebyl čas o textu rozjímat),ale opravdu nádherně.Z očí jdou ty příběhy přímo do srdce.Pokud jste to ještě nečetli a máte trochu čas,zkute si tu knížku někde půjčit (nebo spíš koupit-já ji určitě budu shánět taky,aby v mé knihovně takový skvost nechyběl),určitě Vás osloví svou prostotou,moudrostí a duchovní nádherou...

reagovat človíček 19.3.2010 14:54  5%    +  -

Dobrý den, dnes mě napadlo - že Vám o něčem napíši. Nevím teď, jak přesně začít - tak třeba takhle. Patrně zde si přijdou na své Ti, kteří mají BIBLI za jaksi starou známou věc a která je tak nějak v podvědomí většiny lidí, co se v ní asi píše. Tak tady v knihách najdete něco zvláštního, neočekávaného, nadpřirozeného - něco, co k Vám může mluvit v dnešní době a ne přes starozákonní proroky a evangelisty. Zápisky Anny Kateřiny Emmerichové z jejích vidění Ježíše a Marie zaznamenané Brentanem (k nimž Vatikán nevznesl žádné námitky) mohou být porovnávány s dalšími případy, kdy vizionáři zažili „přímé Ježíšovo diktování“, jak je předkládá např. Maria Valtorta. Mám v elektronické podobě její knihy: HOŘKÉ UMUČENÍ PÁNA NAŠEHO PÁNA JEŽÍŠE KRISTA (Vize křížové cesty jako zjevení) + ŽIVOT A HOŘKÉ UMUČENÍ PÁNA NAŠEHO JEŽÍŠE KRISTA díl II. a III. Od Maria Valtorta pak knihy: ŽIVOT PÁNA JEŽÍŠE + ŽIVOT PANNY MARIE. Takže, pokud máte zájem, tak mi napište na radek.chloupek(zavináč)seznam.cz a já je Vám pošlu na e-mail. Mějte se fajn.

reagovat Zemík 13.11.2009 14:09  10%    +  -

Vervil:

reagovat Vervil 13.11.2009 10:45  18%    +  -

MarťaV.: No to jo, ale násilím nikoho ke Kristu nepřitáhneš, ty mu můžeš maximálně ukázat cestu, ale jít musí sám, víš? Myslíš, že mě to netrápí, když vidím, kolik mých přátel a známých a příbuzných Ježíš vůbec nezajímá? A je pro mě úplně nepochopitelné, že někdo může pohrdat takovou úžasnou nabídkou. Odpuštění hříchů, nový život, věčný život s tím, kdo nás stvořil a nepochopitelně miluje.

reagovat MarťaV. 12.11.2009 12:40  5%    +  -

Vervil: Jenže mi je nemáme nechat bejt.Bůh dává všem šanci.Znova a znova a znova.A jde o to,že já bych chtěla těm lidem pomoct,aby tu šanci využili.Vždyť je spousta lidí,kteří se třeba i na smrtelný posteli obrátili.A nepřišli do pekel,ať už byl jejich život jakýkoliv,ale "jen" do očistce.Znovu dostali šanci a využili ji...

reagovat Vervil 12.11.2009 10:26  18%    +  -

MarťaV.: ahoj, no to je ale ono. Ty těm lidem můžeš říct, že si mají nabrat olej dokud to jde, dokud je čas milosti, setkat se s Pánem, otevřít mu svůj život, nechat ho naplnit a samozřejmě tu náplň pořád čerpat. Ale pokud jim o ten olej nejde, mají to za nesmysl, tak to do nich prostě nenaleješ. A v momentě, kdy přijdou na to, že ho potřebují, tak už je prostě pozdě. A je tím jenom vyjádřeno, že to prostě nejde.... a navíc si myslím, že ty panny, co jim došel olej vůbec nejsou nevěřící, ale ti, kteří se s Pánem setkali, kteří ho znají, ale berou na lehkou váhu chození s ním.... poslušnost Božímu slovu, nechají si zalézt pod kůži různé hříchy, hořkosti, pýchu apod..... a to že jde Ženich, si myslím, znamená příchod Ježíše pro jeho nevěstu, církev a z církve si vybere ty, kteří to s ním myslí vážně a ten olej doplňují ve společenství s Ním (čtení, modlitba, skutky vyplývající z víry, ne z vlastních snah zalíbit se)... a myslím, že ti, co zůstanou před těmi dveřmi, tak zažijí asi veliké pronásledování, ale dostanou šanci osvědčit víru, pokud vytrvají.

reagovat MarťaV. 11.11.2009 20:14  5%    +  -

Jasně,ale nenecháš je v tom...

reagovat Zemík 11.11.2009 17:41  10%    +  -

andygros: o skutcích bez Ducha svatého ani neuvažuju

ale stejně mi to Duch sv.= olej nesedí,tam není napsané daroval jim olej do lamp,ale je tam napsáno vzali si sebou olej,
tak by to mělo být něco co vychází z mojí aktivity, třeba - čtu Písmo,automaticky načerpávám olej (jasně že se při tom otevírám Bohu, Duchu)
jsem přítomna Bohoslužbě slova,eucharistiji- načerpávám
modlím se, mluvím s Pánem - načerpávám

zároveń myslím že o to se nedá rozdělit,jeno můžu pomoct svým blízkým,aby uměli,mohli a chtěli načerpat olej pro sebe

reagovat Zemík 11.11.2009 17:26  10%    +  -

MarťaV.: to asi není o lakomství,ale o tom že rozdělit se nejde,

reagovat MarťaV. 9.11.2009 11:16  5%    +  -

Já to chápu tak,že ten olej,to je víra.A ta svítí na cestu jako světlo,aby nesešel člověk z cesty.
A nelíbí se mi to podobenství proto,že mám pocit,že je od těch nevěst s plnou lucernou sobecké,že odejdou sami a nesnaží se pomoct těm,co trochu zaspaly.
Já nevím,ale já osobně bych šla k Pánu raději s doprovodem,než osamělá...Vím,že každý je zodpovědný sám za sebe,ale přesto:je tolik lidí,kterým víru nikdo nepředal nebo jim nikdo nevysvětlil pravdy,kterým úplně nerozumí a oni tápou.Nebo jim prostě za života nikdo nedal vůbec MOŽNOST víru poznat.To je máme jenom kvůli tomu odhodit?
Vždycky,když se čte toto podobenství,mi v uších hučí:já mít plnou lucernu,tak je tam nenechám.Čapnu je za ploutev a ke vchodu je dotáhnu.Ať si zapálejí olej ode mně a projdou taky...
A s tím olejem v lampách mi to přijde podobné jako s tou moukou a olejem u té vdovy(z minulé nedělní mše).Myslím si,že kdyby se s prorokem nerozdělila a nedala mu placku,tak by se synem umřeli hlady,protože mouka by jim zůstala,ale jen ta,kterou měli.To znamená jen na tu poslední placku.
Ale protože dala prorokovi a věřila v lásku Boží,tak jim ta mouka ani olej neubyli a oni se synem z toho žili ještě dlouho.
A myslím si,že když víru budu rozdávat dál,budu taky apoštol a víra mi ubývat nebude.Spíš naopak.Uvidím dary Ducha Svatého,milosrdenství Pána a lásku Boží a moje víra může jenom a jenom s pokorou růst...
Takže takhle to teda chápu já.Uf!
Snad se v tom vyznáte...

reagovat andygros 9.11.2009 10:11  13%    +  -

MarťaV.: Olej je Boží Duch.(třeba ve Starým zákoně čteš,že když Bůh někoho vyvolil-třeba krále,prorok ho pomazal olejem a na něm spočinul Boží Duch...)Můžeš dělat cokoliv-ale pokud to není v Božím Duchu (živý spojení s Bohem,jeho život v tobě On svým Duchem v tobě...)tak se můžeš dostat do pouhýho skutkaření.(v Bibli se o tom mluví jako o mrtvých skutcích).Bůh sám chce skrze nás dělat svoje dílo-a pokud mu neumožníme místo(aby On sám svým Duchem v nás žil),tak to prostě dělám Já.A Boží vůli zná jenom Boží Duch-ne já.Boží duch je zdroj pro život-to ostatní(desátky,povzbuzení,čtení Božího slova,modlitba,dobré skutky ,láska....)-to už jsou dary Ducha(produkty).To je to,k čemu nás Duch vede-ale vše máme podřídit Duchu,aby to bylo k oslavě Boha a ne k zviditelnění nás
Když se vrátím k tomu podobenství-ženich je Ježíš.A pokud nejsem očištěná Jeho krví,pokud jsem mu neodevzdala svůj život a nepřijala Jeho život,nejsem ta nevěsta s olejem.

reagovat Zemík 8.11.2009 21:04  10%    +  -

MarťaV.:

olej je:
modlitba
společenství církve
eucharistie
čtení písma
láska k blízkým
láska k nepříteli
dobré skutky
almužna
a desátky

co koho ještě napadá?

reagovat Zemík 8.11.2009 20:02  10%    +  -

MarťaV.: jo přesně

a pak teda je důležité co je ten olej
co asi?

reagovat MarťaV. 8.11.2009 18:25  5%    +  -

Ahoj,holky.Měla bych téma k zamyšlení.Jak se Vám líbí a jak chápete to podobenství o nevěstách,lampách s olejem a domě ženicha?Že nevíme,kdy ženich příjde a že žádná,která nebude mít olej v lampě se tam nedostane?

reagovat andygros 9.1.2009 21:05  48%    +  -

Zemík: Ahojkyvítám těklikni na můj profil a tam se ti zobrazej diskuse,který jsou moje a nebo na který chodím a tam je diskuse:Biblická přísloví*Úvahy nad Biblí*Ježíš.Tak tam klikni a až se ti to otevře,tak klikni v pravým sloupečku na :stát se členem,abys to už příště nemusela hlůedat,ale rovnou se ti tvoje diskuse,kam se přihlásíš zobrazej.Tak se na tebe moc těším

reagovat Zemík 9.1.2009 18:05  5%    +  -

ahoj,já bych se ráda přidala jestli můžu,ale kde je to přísloví? jsem na dámě nová nějak se tu ještě nevyznám

reagovat andygros 28.11.2008 20:41  45%    +  -

numerka: pojď to s náma zkusit-nezávodíme kdo je nej...ale je fain,když nás to motivuje se zase pořádně začíst a užít si to

reagovat numerka 28.11.2008 17:10  14%    +  -

andygros: Musím se přiznat poslední dobou málo čtu,tak mé vědomosti jsou slabé,ale zkusit to můžu že,,já se polepším

reagovat andygros 9.11.2008 22:49  64%    +  -

veba: ahojky-přidej se budem rádi-a růžový to být nemusí-je to pro pohodu a třeba i pro povzbuzení po tý Bibli šáhnout...

reagovat veba 9.11.2008 18:50  6%    +  -

andygros: taky se rada přidám i když to nebude růžový, aspoň se něco třeba dozvím

reagovat andygros 3.11.2008 14:14  48%    +  -

numerka: když nebudeš vědět,tak si tipni

reagovat numerka 3.11.2008 14:05  15%    +  -

Ráda se přidám když budu něco vědět

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jak znám svoji Bibli ?
Diskusi založil(a): andygros
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zábava -> Astrologie a duchovno
Přečtěte si