Čím je pro nás Advent a Vánoce

Kdo spatřit smí tu předivnou zář
Která nad Betlémem svítí
Kdo uslyší, co andělé zpívají a radost v srdci má?

Uslyší jen ti, co čekají
Uvidí jen ti, co hledají
Kde je Pán
Pají se: "Kde je Pán?"
Poznají, že přišel Mesiáš

Za dávných dnů mu Bůh jméno dal
A s ním pro člověka spásu
Syn davidův, Kristus Nazaretský
Pro nás dítětem se stal.

Hlas jenž zní
Ovcím i pastýřům
Zvěstuje spásu všem národům
Kde je král
Ptají se: "Kde je král?"
Poznají, že přišel Mesiáš
Mesiáš - Kristus je Mesiáš.

• Vím,že už je tady spousta diskusí na téma Vánoce. A přece mi to nedá

• Někdo z vás možná vánoční příběh nezná a rád si ho přečte, někdo z vás ho zná a rád si ho připomene, někoho z vás možná pohladí moje vzpomínka z dětství, někdo třeba najde inspiraci na vánoční výzdobu
  • Tak vás zvu na svůj blog; rubrika „můj život v Bohu-Čas Adventu a Vánoc“…
    A pak si tady můžeme o čemkoliv popovídat.

• Budu průběžně doplňovat fotky nových výrobků (zatím jsem vložila loňské,které jsem vůbec stačila vyfotit).

• Budu se snažit vložit i někajou koledu,pokud ji najdu v dobré kvalitě.

• Upřímně vám přeju radost a pokoj a hodně lásky právě v tento krásný čas…
  • A když uslyšíte Boží hlas,nezavírejte svoje srdce…

Můj blog:

11.11.2008

Diskusi založil(a) 11.11.2008 andygros

reagovat andygros 2.12.2013 10:13  12%    +  -

tak se rok s rokem sešel a je tu nový adventní čas přeju vám všem,a´t ho prožijete v klidu a ve zdraví

reagovat domácíbuchtička 15.12.2012 10:25  77%    +  -

nádherná diskuze přeji pěkný 3. adventní víkendík

reagovat Pamonika 30.11.2012 23:25  5%    +  -

Dost stará diskuze... no tato hvězda (dekorace) je mnohem starší, ale krásná je taky pořád:
www.moravskahvezda.eu

reagovat MCLucky 28.11.2009 18:29  5%    +  -

Ahoj, navoďte si vánoční atmosféru českými i zahraničními koledami na:

www.ceskevanocniradio.cz

reagovat andygros 31.12.2008 16:54  43%    +  -

reagovat helza 31.12.2008 11:44  46%    +  -

Vánoce skončily, tak opět za rok

reagovat andygros 29.12.2008 14:16  44%    +  -

Ahojky všichnitak vás moc zdravím a děkuju za ten čas Adventu,co jsme tu spolu na týhle diskusi mohli do Vánoc společně strávit a jen tak si povídat,povzbudit se a dát nějakou tu inspiraci.
Ťak vám do Nového roku přeju jen to nejlepšía hlavně zdravíčko a spoustu přátel a čistý svědomíčko před Bohem
Všechny vás srdečně zvu na moje další diskuse.
1-šťastné manželství
2-Biblická přísloví
3-Pojďte se smát-Tajemství židovské kuchyně

.....a můžem si povídat dál

reagovat andygros 26.12.2008 19:47  44%    +  -

mala.divizna: naprosto chápu a přeju ti z celýhoať ti ta vzácná nálada vydrží dýl než do příštích Vánoc

reagovat mala.divizna 26.12.2008 18:43  100%    +  -

andygros: Zážitky Vánoc patří k těm, které se jen těžko popisují. Tyhle věci zůstávají uchovány v srdcích, a doufám, že nejen nás dospělých,a le že i naše děti jednou někde uvnitř najdou jiskry, co v nich v dětství zůstaly. A dokážou i svým dětem udělat krásné Vánioce s Ježíškem uprostřed, a odolat té hrůze, co se rok od roka zesiluje a snaží se nacpat nám domů ty červené dědky apod.

Já tu obrovskou milost pocituju například i v tom, že ikdyž se mi letos nepodařilo prožít Advent tak, jak bych si přála ( hodně věcí se mi vehnalo do hlavy a na úklid nebylo tolik času a chuti), přišlo 24.12., mše v 16 hod., a já byla připravená. Během chvilky v kostelíku se moje nitro naplnilo neskutečnou radostí a klidem
a to od té doby trvá. Snad si to udržím co nejdýl, nejlíp až do příštích Vánoc.
To jsem skromná, co ?

reagovat andygros 25.12.2008 21:55  43%    +  -

tak jak jste prožili Štědrý den?Já měla jídlo připravené den předem.Ráno jsme na provázky navlíkali mrkev a jablíčka,aby jsme mohli ozdobit stromeček pro zvířátka.odpoledne ještě přijel brácha s rodinkou,tak si děti ještě pohrály a my dali kafíčko,něco na zobnutí a vínečkoPak přišla na řadu zvířátka.Pes dostal buvolí kost až pod stromek,kočky konzervičky,osmáci svoje dobrůtky a koza mísu jablíček mrkve a cukroví.Ráno u nás sněžiloale během dne to přešlo do deštěPak jsem osmažila kapříka,klobásky a řízečky a housku do rybí polívky,holky udělaly ještě ovocný svícny na stůl....pak všichni trochu upravit,učesat,navonět a na řadu přišly koledy u stromku.večeře začíná modlitbama a děkováním...než jsem natahala po večeři dárky pod stromek-to chvílu trvalo..ještě připravit prskavky a zvonek.. a je to tu-rozzářený očička dětí u stromku dost výstižně nepopíšuvečer pohádka a odpočinek.....klídek,pohoda,radost-jen nám to trochu pokazila horečka Elíška a mě v noci cukal zub.Ráno jsem vstala s oteklou tváří
V sobotu má Tabitka ještě zpívání ve sboru,Petr hraní s kapelou -ale jinak nám začal čas společně ztrávených dnů bez školičky a prácea tak se těším,že si to užijem

reagovat andygros 24.12.2008 13:11  43%    +  -

mala.divizna:

reagovat mala.divizna 24.12.2008 10:28  100%    +  -

Všem Vám přeji za celou naši rodinu krásné radostné požehnané Vánoce,
srdce plné darů Ducha Svatého a naděje, kterou nám Pán milostivě dává.

reagovat andygros 24.12.2008 9:46  42%    +  -

ZVĚSTUJI VELIKOU RADOST VÁM
ŽE NARODIL SE KRISTUS PÁM
TAK VŠICHNI,VÍTEJME PÁNA
SVÉHO SYNA POSLAL BŮH SÁM
NÁM SE NARODIL VÍTĚZ,
SPASITEL PŘÍTEL MESIÁŠ

Radostný Štědrý den a pohodový Nový rok v bezpečí Boží náruče přeju vám všem i vašim rodinkám

reagovat jiil 21.12.2008 20:35  55%    +  -

andygros: děti vědí,co je dobré

reagovat andygros 21.12.2008 20:27  41%    +  -

jiil: to -to máš pravdu-vaječňák by neměly,tak zbodnou rumový koule

reagovat jiil 21.12.2008 20:20  55%    +  -

andygros: to je dobré-děti vaječnák stejně nemůžou

reagovat andygros 21.12.2008 20:06  41%    +  -

tak ořechové pusinky nejsou,neb se mi vůbec neušlehal sníhvosí hnízda taky nejsou,protože nejdou odlepit z formiček-tak jsem z toho těsta uplácala špičky na piškot a vobalila v oříškách-vaječnej koňak vypiju

reagovat andygros 21.12.2008 20:03  41%    +  -

jiil:

reagovat jiil 21.12.2008 18:50  54%    +  -

andygros:Tvůj manžel to vystihl dobře
....vy prý bydlíte na samotě,ale my tu jsme se sousedy nahusto a srnka nám taky chodila po zahraděje pravda,že do lesa to dsleko nemáme a zvlášt přes louky,ale těch domů,co tu ještě je.
Mě ještě chybí nějaké dárky,to by mne děti hnaly

reagovat andygros 21.12.2008 18:27  41%    +  -

Ahojkymoc se mi nechce,ale jdu ještě upatlat vosí hnízda a ořechové pusinkysněhu tu moc nemáme,doufám,že na Štědrý den aspoň trochu napráší ať je to všude krásně bílé a čistéjinak srnky nám choděj nejen po zahradě,ale až k chlívku s kozou na seno.Ptáci vyzobávaj zbylá jablíčka na stromech...skoro všechno máme připraveneé a teď si užíváme,že maj děti prázdniny a manžel volno.Tak vám všem přeju radost a pokoj do srdíček

reagovat andygros 17.12.2008 10:03  37%    +  -

Taj je tu nová diskuse:Záchraňte Ježíška a mě to přeci jen nedá a vložím sem to,co jsem vložila i na tamtu diskusi.Jsou to slova mýho manžela,když tohle téma otevřel vloni na blogu.
pedrogrosso.blogy.novinky.cz
Santa, nebo Ježíšek?
2. 12. 2007 | Kultura

Když se nám do Čech před pár lety začal ze západu cpát Santa, měl jsem z něj husí kůži jako před tím z východního Dědy Mráze.
Přejímání cizích zvyků, mód, obyčejů a folklórů jako by v naší kotlince nebralo konce.
Svébytnost naší kultury končí u kapra se salátem a Wiener schnitzel, který kapra postupně nahrazuje.
U nás jsme vždycky měli Ježíška, ne? Tak co nám sem toho Santa Clause cpou?
Jenže jak jde čas, beru Santu na milost. Proč? Narozdíl od Ježíška totiž má své opodstatnění.
Mikuláš - později prohlášený za svatého - rozdal své nemalé dědictví potřebným a odešel žít do Svaté země.
Tedy: obdarování, jako skutek hodný následování by tu byl. Kde se dodatečně vzalo, že potřebné jsou děti - těžko říct, o polárním kruhu a saních se soby raději ani nepřemýšlet.
V české verzi s čertem a andělem taky leccos skřípe. Mám na mysli rádobyvýchovný dopad celé maškarády, kterým kdysi kdovíkterý trouba naprosto znehodntil myšlenku obdarování z lásky.
Ježíšek, jako ryze český výmysl je vlastně celkem drsné pokřivení křesťanského pojetí celých Vánočních svátků. Ani nevím, jestli Ježíška jakožto figurku roznášející dárky náhodou nevymyslel někdo z našich rudých bratří. Asi ne, nestudoval jsem to, ale rozhodně komunistům tahle figurka musela vyhovovat. Úžasně se za ni skryl fakt, že na počátku našeho letopočtu se narodil nikoli Ježíšek, přinášející autodráhu, plyšáka a čepici, ale
Ježíš, přinášející lidem znovu Boží lásku a milosrdenství.
Ježíš, který za nás vybojoval poslední bitvu,
Ježíš, který za nás všechny na kříži zemřel.
Myslete si o mně co chcete, ale já přijmu rád "pozemní" dárky od Santy. Klidně budu svým dětem dárky posílat přes něj. To totiž není důležité.
Pro mě je důležité, že moje děti vědí, že o Vánocích slavíme narození někoho, kdo nás měl a má rád, kdo nás přišel zachránit a s kým se i ten pozemský život dá žít.
Na Ježíška u nás nevěříme.
Na Ježíše jo.
Přeju Vám všem to samé.
On má totiž rád i Vás.

a já přidám ještě za sebe-je mo docela líto,když chodím po různých besídkách a poslouchám koledy o narození Páně,o spasení a nevím co vším ještě-a pro spoustu lidiček je to jen sentiment,vzpomínka na dětství,atmosféra něčeho....ale Toho o kom zpívají odmítli poznat

reagovat helza 14.12.2008 9:58  70%    +  -

Tak už hoří tři svíce na nástěnce.

reagovat helza 13.12.2008 8:39  70%    +  -

Taky mám nějak plno práce. A mám prosbu, nebo návrh. Moc ráda bych znala všechno, co souvisí Vánocema, Adventem a zvlášť s Božím hodem. Ale i se Štěpánem. Zvyky, tradice, jídla, historie, co se děje v kostelích a tak. Myslím, že je mnoho tradic opomenutých, taky každý kraj je jiný.
Já se třeba dočetla, že dříve se na Boží hod nesmělo nikam chodit a vůbec nic dělat

reagovat jiil 11.12.2008 23:03  100%    +  -

andygros:Tak finišuju s pečením,už se těším,až začnu uklízet ten binčus.Dárky ještě nemám koupenéale už přesně vím,za čím půjdu,tak doufám,že to bude honem.
Včera měla ZUŠka vystoupení v kostele a bylo to moc krásné.(letos jsem nešla já,ale poslala jsem manžela s mladší dcerou)
A učíme se ještě na Vánoční besídky v klubu a v církvi,kde nesmím chybět,tak se moc těším.

jojo,tu rodičovskou hrdost znám,je to moc krásné

reagovat muškatka 11.12.2008 22:55  12%    +  -

royalty: Mohu se přidat je to opravdu dojemné krásné.

reagovat andygros 11.12.2008 10:57  73%    +  -

Ahoj všichnipřeju vám krásnej den.Sice trochu podlíhíme vánočnímu shonu-děti maj různý vánoční vystoupení a mimořádný zkoušky a v našem počtu je to trochu blázinec to všechno zkloubit.Ale je to fain a vlastě si to pak užívám a jsem pyšná na to každý moje dítko,co bylo schopný se všechno naučit

reagovat andygros 11.12.2008 9:47  73%    +  -

mala.divizna: NÁDHERA

reagovat Lybuna 11.12.2008 7:54  30%    +  -

royalty:

reagovat mala.divizna 10.12.2008 21:32  100%    +  -

reagovat andygros 10.12.2008 18:56  73%    +  -

royalty:

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Čím je pro nás Advent a Vánoce
Diskusi založil(a): andygros
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Svátky, vánoce, velikonoce, ..
Přečtěte si