Navigace do auta jako vánoční dárek

Moc prosím o radu. Není to sice ženské téma, ale znáte to. chcete manžela překvapit, ale nerozumíte tomu. prosím, kdo třeba navigaci máte nebo tomu váš manžel rozumí, poradily byste mi? Chci, aby o tom neměla manžel ani páru. Finanční částka nerozhoduje, když už mám investovat, tak ať je to kvalitní :-)
18.11.2008

Diskusi založil(a) 18.11.2008 LInda

reagovat ZuHud 1.1.2011 15:47  50%    +  -

Ahojte, nezlobte se, že semka tak vpadám, ale dostala jsem navigaci MIO c710, a v ní mám dva programy na navigování: miomap a iGO8...

Co jsem zatím zkoušela, tak miomap mi nevyhovuje, protože když mě navigovalo, tak mi řeklo, že se mám držet vpravo. A tak jsem se držela v pravém jízdním pruhu. A ona tam byla taková odbočka mírná a když jsem se podívala na mapu navigace,tak mi to ukazovalo pomocí šipky že mám teda odbočit, ale hlas říkal jenom držte se vpravo.

Co si o tom myslíte??

Nemají ty navigace nějákou navigaci do pruhů?? Nebo jsem debil já ( což asi jo, protože mám navigaci poprvé v životě..chjo )
Už jsem z toho na nervy. když jsem odbočila z cesty, tak se to nepřevekslovalo na cestu novou, ale ta navigace mlčela. Tak fakt nevím, kde je chyba, co s tím..

Už jsem fakt z toho na prášky, poradíte??? Moc díky. Zuzka

reagovat marluk 1.12.2008 20:44  72%    +  -

http://sunnysoft.cz/shop.php?idarticle=164
A jak jsem nabízel ve svém původním příspěvku jako třetí možnost, tento smartphone http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/010ZHP-008/hp-ipaq-614c.html

reagovat marluk 28.11.2008 21:05  76%    +  -

Co se týče odkazu na Tomtom - na pravé straně je rozklikávací okénko, kde je třeba nastavit Ceska republika a bude vse v češtině.
Ostatní odkazy jsou na domovskou stránku do Maďarska. Tam se dá navolit jen maďarština nebo angličtina. Zkuste se však koukat na obrázky, snad něco pochopíte. A když se o iGO budete chtět dovědět víc - asi nejlépe použít strýčka Goooooooogla. Bohužel nejsou stránky věnované iGO v češtině. Něco málo je třeba zde:
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/181WIG-001/igo-8-evropa-navigace-na-2gb-microsd-karte.html
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/030ZAS-015/asus-p750-igo-8-evropa.html
Všechno se dá koupit v česku. Bez Liber.
Jinak z textu vybírám:
........."jednoúčelové" = PNA ........., A pak ještě existuje tzv. PPC = PocketPC = kapesní počítač, kde se dají zprovoznit třeba i všechny navigace najednou.

reagovat Kiara 28.11.2008 13:20  81%    +  -

marluk: Bezva stránky, ale to člověk musí ovládat AJ na plnej úvazek, aby si početl a disponovat kontem v Librách, aby mohl zaplatit.

Taky zkratky PDA a PDN nebo co to používáš v textu, v tom se normální člověk ztratí, zatímco ty víš, o co go. Zkus, pokud chceš opravdu zaujmout, protože názory máš dobré, psát víc pro lidi, aby i naprostý laik a navigační idiot poznal, co mu chceš říct

reagovat marluk 25.11.2008 18:50  65%    +  -

http://navngo.com/pages/global/eng/startpage

reagovat marluk 25.11.2008 18:47  65%    +  -

http://navngo.com/pages/global/eng/devices

reagovat marluk 25.11.2008 18:45  65%    +  -

http://www.tomtom.com/products/category.php?ID=0&Language=1

reagovat marluk 25.11.2008 18:45  65%    +  -

Dobrý den. Pokud by byl zájem, přispěl bych taky svou troškou do mlýna.

Předně bych chtěl říct, že navigacemi se zabývám coby koníčkem již několik let, nicméně nemám patent na rozum, ale jsou to jen mé zkušenosti a dojmy. Existují navigace nazvěme je „jednoúčelové“ = PNA různých výrobců, nicméně většinou je v nich softvér iGO, Navigon, Tomtom, případně Garmin.

A pak ještě existuje tzv. PPC = PocketPC = kapesní počítač, kde se dají zprovoznit třeba i všechny navigace najednou. PNA má pouze jednu a pokud lze softvér vůbec nějak vyměnit (že se mi třeba nelíbí), tak velmi velmi těžce a u Garmina to prý nejde vůbec. A samozřejmě na úkor toho předchozího, dvě navigace tam mít nelze. PNA mívají úhlopříčku displeje až 4,3“ (palce), PPC kolem 3,6“. Dalo by se říci, že čím větší displej, tím lépe. Na druhou stranu od navigace se očekává zejména navigování na cíl, nikoliv koukání za jízdy na obrázky. A k tomu všemu ještě existují tzv. smartphony, což jsou vlastně kombinace PDA a telefonu, nejlépe s operačním systémem Windows Mobile 6, kde jdou všechny navigace zprovoznit také, ale mají jen 2,8“ displej.

Říká se že nejlepší pokrytí (přesnost map) má Garmin, nicméně grafická úroveň na displeji je nejhorší. Za nejlepší bych asi považoval iGO. A přestože tu někdo psal, že Tomtom má blbé ovládání, tak bych řekl, že to je léta můj favorit. Celý Tomtom je dělaný co do ovládání k maximální jednoduchosti, takže s dotyčným rozhodně nesouhlasím.

Pro mě dost podstatné kritérium je, co bude dál s přicházejícími lety. U PNA mám obavy (nemám ověřeno), že přechod na novou verzi softvéru bude velmi omezený, jestli vůbec nějaký. Budou se pouze nějakou dobu aktualizovat mapy pro daná zařízení.

Naproti tomu u PDA nainstaluji nový SW, nové mapy…………a frčím dál. Mám své PDA asi pět let a ačkoliv už očekávám, že půjde do důchodu, ještě pořád na něm rozjedu všechny navigace, které jsou dostupné a proto do důchodu stále nejde. A nechci nijak nabádat k nelegálním aktivitám, nicméně všechny navigace se dají na internetu sehnat „zadara“. Navíc se s PPC dá dělat ještě spoustu dalších kousků, což PNA prostě neumí.

Co se týče výdrže baterií, jsou na tom PNA asi o polovinu lépe (někdy možná i více), nicméně nechat se navigovat několik hodin na vnitřní baterii je prostě nemyslitelné, jelikož navigace je opravdu hodně náročná na elektriku. Takže je třeba počítat s více méně neustálým připojením do zapalovače auta.

Někdo tu vzpomínal tzv. TMC, což jsou ony dopravní informace o bouračkách a zácpách apod. V Evropě to celkem funguje slušně, nicméně tyto informace aby se dostaly do vašeho zařízení musí někdo centrálně někde shromažďovat a vysílat do éteru a právě toto je u nás bohužel ještě hodně v plenkách. Ale jak u PNA tak u PDA toto není problém přijímat, pokud k tomu máte vybavení.

Jinak PNA jsou na tom celkově o krůček dopředu proti PDA, což je záměr výrobců, nicméně mám obavy, že když si dnes koupím PNA, tak ten krůček napřed hodně brzy ztratím a začnu zaostávat.

Co říci závěrem? Pokud si manžel jakš takš rozumí s pc a instalace programů mu nečiní problém, doporučoval bych PDA (ale pod stromečkem ještě nebude navigace, pokud vám ji tam někdo nedá). Pomocná ruka se určitě najde.

Pokud si s počítačem nerozumí volil bych PNA. Třetí možnost je koupit starší smartphone třeba se všemi navigacemi už rozjetými (třeba ode mě, asi 4 měsíce starý a v záruce).

Žena by mi chtěla koupit na vánoce PNA, ale já sám se nějak nedokážu rozhodnout jaké. Jestli vyhraje iGO nebo Tomtom se ještě neví. Ale do Garmina nejdu.

P.S. Při nákupu PNA je třeba se ujistit, jestli je zařízení plně lokalizováno do češtiny

reagovat suerte 25.11.2008 17:12  30%    +  -

ahojky, nemá někdo TOM TOM XL, asi se mi to podařilo vše smazat, neporadí mi někdo , jak to zase rozjedu :o))

reagovat LInda 20.11.2008 17:42  26%    +  -

holky, moc děkuji za všechny vaše názory! ani jsem nečekala, že tu bude tolik znalých a dostanu tolik super tipů

reagovat HankaMarek 20.11.2008 16:36  5%    +  -

Ahoj, koupila jsem loni navigaci TOMTOM manželovi a je moc spokojený, jen ten držák ta přícucka nějak trošku zlobí

reagovat Sisi100 19.11.2008 23:24  50%    +  -

V pátek mi namontovali novou navigaci od německé firmy Becker, má jednoduché ovládání, nové mapy Igo2008, řazení do pruhů, samozřejmě dopravní hlášení,které mi hned v pondělí nahlásilo na hradecké dálnici bouračku
Byla jsem v autorizovaném servisu a tam mi doporučili právě navigaci od firmy Becker, které montují již několik let a jsou bez problémů a aktualizace map, což je nejdůležitější- vyjde finačně celkem dobře..
V podstatě mi radili, že mi namontují klidně cokoliv z Tom Tom, Garmin nebo Mio, ale právě kvůli jednoduchosti ovládání, mapám a jejich aktualizaci doporučují právě Becker.
Nechtěla jsem ho s Bluetooth, protože mám handsfree od Parrota přes Bluetooth...

Moje navigace je Becker Z201 popis zde
zde je animace
Přeji šťastný výběr... já se rozhodovala skoro rok

reagovat Mata69 19.11.2008 22:13  93%    +  -

LInda: čoveče ani nevim, občas na ně někde kouká, možná tak desítku??? nebo trošku pod??? teď k vánocům to nedostane, nějak je toho moc, ale uvidíme k narozeninám, skákal by radostí do stropu

reagovat LInda 19.11.2008 21:57  25%    +  -

Květinka: děkuji

reagovat Květinka 19.11.2008 20:29  45%    +  -

tak nejlepší značka je podle manžela Mio. Je to asi nejvíce prodávané. Nebo koupit nějakou levnou navigaci (Garmin)do které jdou nahrát mapy jiného výrobce ztáhnuté neleg. z internetu (př.Igo 2008, TomTom)

reagovat Abinka 19.11.2008 19:09  28%    +  -

LInda: to nestojí za reč:od nákupu však uplynul už nejaký čas,takže určite stoja za pozornosť i vyššie číselné rady u tejto značky = sú zasa o niečo kvalitnejšie,tak ako je to napr.u mobilov..

reagovat LInda 19.11.2008 18:54  25%    +  -

Abinka: jsi zlato, moc děkuji

reagovat Abinka 19.11.2008 18:21  28%    +  -

LInda: určite,mám ju práve pri sebe - tiež by som navigáciu brala,hoci na Vianoce,ale cestu na Slovensko poznám už poslepiačky a do práce mám pár km..takže:Garmin nüvi 660..prehľadná=dobrý displej,výrazné farby a čo sa týka presnosti,polovička iba chváli..

reagovat LInda 19.11.2008 18:12  24%    +  -

Abinka: a můžeš mi, prosím, zjistit přesný název?

reagovat Abinka 19.11.2008 18:04  28%    +  -

pridám sa aj ja so svojou troškou do mlyna:polovička po navigácii dlho túžila,strávil u PC veľa času,čítal rozne recenzie,preberal,vyberal a nakoniec sa rozhodol pre garmin 660 (presný názov neviem)..kúpil si ho v aukcii - oproti cene v elektro obchode vyšla skoro o polovicu lacnejšie a zatiaľ maximálna spokojnosť..

reagovat LInda 19.11.2008 18:01  24%    +  -

Mata69: taky tu hru chceme hrát, byli jsme několikrát se známými a super!!!! malá byla nadšená, vyměnila dáreček, fakt super. Ti známí to hrají i v zahraničí. A kolik stojí ta turistická? třeba bych si to rozmyslela

reagovat MajkaS 19.11.2008 17:46  5%    +  -

Mata69: Ten geocatching mě taky nadchnul. S dětmi jsme jednu akci podnikli a bylo to super. Poklad jsme našli, ani jsem tomu nemohla uvěřit :-)

reagovat Mata69 19.11.2008 17:41  92%    +  -

LInda: můj manža by radši turistickou navigaci, rád by se dal na geocatching (hele, asi jsem ten název napsala blbě...)

reagovat Mata69 19.11.2008 17:40  92%    +  -

LInda: jezdím taky tak a eventuelně si před cestou vyjedu mapku z map na Seznamu a dojela jsem zatím vždy dobře a dohledala co jsem potřebovalakup navigace mě vážně vůbec neláká...

reagovat Květinka 19.11.2008 16:26  45%    +  -

LInda: manža je v práci, ale večer se optám

reagovat Rachel-Karen 19.11.2008 12:46  5%    +  -

LInda: u nás v republice podle mě stejně nebudeš moct spolíhat na správnou aktualizovanost nehod, zácp, atd... nefunguje to tady tak dobře, jako jinde v Evropě, tam mají veškeré systémy mnohem více propracovanější a už počítají s tím, že téměř každý druhý tam tu navigaci má a že se na ni spolíhá a řídí se podle ní, tady podle mě nikdo na tohle ohledy ještě moc nebere...

reagovat tyweee 19.11.2008 11:49  67%    +  -

Kamaradka v pondeli prisla pozde na smenu, protoze se ji vypla navigace Jela z Cerneho Mostu do Vrsovic
Ona bez navigace zabloudi vsude. Pry odbocku na Jizni spojce vydela,ale vsimla si ji pozde

reagovat LInda 19.11.2008 11:41  23%    +  -

Mata69: no tak ty jsi mě dostala já jezdím s mapou na volantu a dojedu všude, můj manžel je na tom hůůř

reagovat Mata69 19.11.2008 11:06  91%    +  -

LInda: já bych řekla, že vcelku dobrá navigace jsem jás mapou na klíně a téměř nebloudíme ale jako dárek jsem totálně nevhodná

reagovat LInda 19.11.2008 10:57  23%    +  -

Moc vám děkuji za všechny názory, trošku jste mi to ulehčili

Květinko, co by mi manžel doporučil? S manželem máme oba kvalitní mobil, klasický i kapesník noťas, takže my vážně potřebujeme dobrou navigaci a hlášení těch nehod a podobně. Doporučil by mi něco konkrétně? Třeba něco od Sony, když to tak chválíte?

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Navigace do auta jako vánoční dárek
Diskusi založil(a): LInda
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Svátky, vánoce, velikonoce, ..
Přečtěte si