Živá víra.

Chteli byste se setkat osobne s Duchem Svatym?Víte co znamená pojem ŽIVÁ Víra?
4.5.2005

Diskusi založil(a) 4.5.2005

reagovat velvettka158 18.6.2013 10:29  5%    +  -

doteraz som vieru a cirkev vnimala spolu ale vzhladom na posledne obdobie to ide s cirkvou na slovensku dole vodou

reagovat Morise 16.5.2013 14:31  8%    +  -

Já jsem nevěřící, ale ke křesťanství mám blízko a po přečtení knížky František - papež chudých od Andrea Tornielliho to mám ještě blíž :) Všechno mě to vždycky nechválalo chladnou, ale po přečtení františkových myšlenek a návrhů a přání mě to nějak chytlo :) Držím mu palce, aby mu to vyšlo :)

reagovat človíček 19.3.2010 14:59  5%    +  -

Dobrý den, dnes mě napadlo - že Vám o něčem napíši. Nevím teď, jak přesně začít - tak třeba takhle. Patrně zde si přijdou na své Ti, kteří mají BIBLI za jaksi starou známou věc a která je tak nějak v podvědomí většiny lidí, co se v ní asi píše. Tak tady v knihách najdete něco zvláštního, neočekávaného, nadpřirozeného - něco, co k Vám může mluvit v dnešní době a ne přes starozákonní proroky a evangelisty. Zápisky Anny Kateřiny Emmerichové z jejích vidění Ježíše a Marie zaznamenané Brentanem (k nimž Vatikán nevznesl žádné námitky) mohou být porovnávány s dalšími případy, kdy vizionáři zažili „přímé Ježíšovo diktování“, jak je předkládá např. Maria Valtorta. Mám v elektronické podobě její knihy: HOŘKÉ UMUČENÍ PÁNA NAŠEHO PÁNA JEŽÍŠE KRISTA (Vize křížové cesty jako zjevení) + ŽIVOT A HOŘKÉ UMUČENÍ PÁNA NAŠEHO JEŽÍŠE KRISTA díl II. a III. Od Maria Valtorta pak knihy: ŽIVOT PÁNA JEŽÍŠE + ŽIVOT PANNY MARIE. Takže, pokud máte zájem, tak mi napište na radek.chloupek(zavinac)seznam.cz a já je Vám pošlu na e-mail. Mějte se fajn.

reagovat *daisy* 15.4.2009 9:37  5%    +  -

Halo, je tu nekdo?

reagovat bublii 22.12.2008 15:27  5%    +  -

cecilka: Ateistovi nikdo nenamluví skrz diskuze atd.,že existuje nějaký Bůh a že od té chvíle se z něj stane hluboce věřící křesťan, to je podle mě hloupost, prostě si myslím, že k tomu člověk musí dospět sám, třeba skrz své známé a přátelé, kteří osobně mají k Bohu vztah a popovídají si s ním na tohle téma a pomohou mu poznat jak krásné je být křestanem. Mi třeba pomohli křestanské akce pořádáne církvi,kde jsme v menších skupinkách probírali různé náboženské otázky a vyjadřovali se k nim, před tím mi mnohé věci nebyly jasné a říkala jsem si že náboženství nemá smysl, ale domů jsem se vracela s úplně opačným názorem. Byla to úžasná zkušenost. Člověk to musí sám zažít, tu atmosféru, sílu modlitby a poznat, že i věřící jsou normalními hřišnými lidmi. Toť můj názor.

reagovat jiil 14.7.2008 10:16  30%    +  -

Brumisek:Já poslouchám rádio7

reagovat ďîđíî ăŕëĺđĺ˙ 24034 18.5.2008 16:49  1%    +  -

comment2,

reagovat ďîđíî ăŕëĺđĺ˙ 22829 15.5.2008 8:44  1%    +  -

comment4,

reagovat myss 23.2.2008 1:46  5%    +  -

http://www.slunovrat.info/zen
Pro křesťany i pro hledající.

reagovat Brumisek 7.12.2007 12:26  5%    +  -

A znáte novou českou křesťanskou TV7? Je tam třeba film Ježíš nebo nádherná variace na koledu Tichá noc......

reagovat mala.divizna 12.4.2007 20:35  23%    +  -

budu muset jít, tak prosím, kdyžtak do vzkazíků... ještě jednou díky !

reagovat mala.divizna 12.4.2007 20:08  22%    +  -

zdravím všechny púřítomné... mám prosbičku. Nemáte náhodou některá otázky pro děti ke zpytování svědomí před svátostí smíření ? Nikde to nemůžu najít... moc děkuju předem

reagovat V.e.r.u.06 14.1.2007 9:45  13%    +  -

Ahojky lidičky, tak jsem ho už vytvořila a jdu vám ho ukázat

reagovat V.e.r.u.06 18.12.2006 20:22  13%    +  -

Ahoj lidičky, nejsem věřící a právě proto jdu k vám na radu. Snad mi poradíte. Dělám korálky a jedna paní si u mě objednala růženec, ale já nevím jak má vypadat. Teda zhruba jo, ale jestli ty korálky mají nějaká pravidla jako kolik jich má být, jak za sebou, jestli tam jsou nějaké mezery a tak. Bedete tak hodné a poradíte mi

reagovat drndisek 11.9.2006 16:58  13%    +  -

Ahoj jsem věřící kakolička a pokud si budete chtít pokecat tak se budu těšit

http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=4532

reagovat Barčaa 21.11.2005 8:41  13%    +  -

Monika64: Jak se jedná o víru a esoteriku dohromady, dovedou být holky pěkně protivný.¨
skoro bych řekla, že o tomhle tématu by se nemělodiskutovat, protože se to sveze "kamsi" jinam.
každý obhajuju to, čemu věří on sám.
Ale slyšet hlasy....jé, Janičko...ty jsi se vším moc brzo hotová...tvoje vysvětlení je velmi velmi jednoduchý...

reagovat Monika64 15.11.2005 16:46  13%    +  -

cecilka: Já nevím,holky,ale nebuďte zbytečně zlý a uštěpačný.Myslím,že když člověk nevěří na nic,tak zkrátka ještě nedošel tam kam měl.K přesvědčení.Já nevěřím v Boha jako takovýho,třeba jako moje prababička,ale tuším,že něco je,že to není jen tak,tohle všechno.Stejně tak věřím tomu,že když člověk umírá,promítne se mu celej život a ve chvilce úplně všechno pochopí,všechny souvislosti....to vím.

reagovat cecilka 14.11.2005 15:42  13%    +  -

janicka1: Aha, ja vedela, že je v tom háčik! Ono tam hore sedí babička.

Alebo som to špatne pochopila?.

reagovat vood 13.11.2005 15:57  5%    +  -

janicka1: Ano anoaž budu mít nějaký zjevovací stav, okamžitě volám psychistrii. Požádám o umístění do léčebny a dvojtou dávku oblbováků. Přemejšlim, v co je nebezpečnější
Kněz je jeden z posledních, co by v takový věci mohli věřit, církev totiž hlásá pěkný bludy. Ale čemu se divit, když se sám kněz vysmívá tomu, co hlásá. To je fakt síla.
Naši víru nám nebereš, akorát z nás děláš ubožáky a psychicky narušený lidi. Mě je to koneckonců jedno, akorát není šťastnej nápad lízt s takovym názorem do podobnejch diskuzí. jediný, co z toho může vzejít je hádka. Existenci Boha nelze vyvrátit ani dokázat prostředkama, který uznává věda, tudíž je to začarovanej kruh. Jenže "bůh" už je kvantovou fyzikou danej- Sice to není žádnej hodnej děda na obláčku, ale to si tady snad nikdo nemyslí, doufám.

reagovat janicka1 12.11.2005 22:04  13%    +  -

madam2: sorry že se do toho míchám,ale to, co tu píšeš vypadá, jako představa, že nahoře sedí děda a má nás všechny rád...uvěomte si, že to je jen náš lidský pohled, že boha stvořil člvoěk, pokud bych už uvažovala o roli nějakýho "hybatele", pa je to neosobní energie, žádný duch a syn otec, to jsou dogmatické nesmysly, které můžou lid vnímat, jen kdyžneužívají vůbec mozek, protže si ho nechali vymýt... Můj názor, víru vám neberu. a na okraj, to "zjevování" D.Sv. bych hodně zvážila, co je to za problém, navíc BŮJ JEŽÍŠ= JEDNA OSOBA, to nepochopím, jak někdo může myslet doslovně..navíc takových ukřižovaných ježíšů a proroků bylo..."pohádka o Ježíškovi je dobré živobytí", to říká i můj kamarád- mimochodem je to kněz, který když se někomu něco "zjevuje"nevolá Vatikán- ale volá jisté instituce lékařského charakteru,prootže takoví lidé potřebují odbornou pomoc... a to je to kněz, tím nechci nikoho nikam posílat, jen si myslím, že člověk by měl na sebe dávat zvýšený pozor, má-li nějaké "zjevovací" stavy, (slyšet hlasy-to je příznak jistého duševního onemocnění, bohužel, ale je to tak)nic ve zlém. Hezký večer.

reagovat Durga 5.10.2005 19:28  13%    +  -

vood: Myslím, že se s tebou dá hodně souhlasit, ale nejsou to jen křesťané, kteří jsou netolerantní. Já si v takové situaci vždycky vzpomenu na KHBorovského a jeho Není církev jako církev, cáre nejmilejší, naše církev ze všech církví nejcírkvovatější.

reagovat Barčaa 5.7.2005 22:04  13%    +  -

madam2: Já koukám, že se tu už dlouho nic nehýbe, diskuse utichla. Mě ale teď postrkujou události a logicky se řadí za sebou. Já nevím, s čím jsem se setkala já, ale spíš to byl Anděl, to je taky zprostředkovatel mezi Bohem a člověkem, pomocník. Člověk najednou cítí tu úctu a pokoru a taky štěstí. Vím, o čem mluvíš, ale každému se to nepoštěstí, možná až v dalším životě. Já vím, to vy, křesťani, neradi slyšíte. Ale pro mě je to fakt.

reagovat Barčaa 5.7.2005 21:56  13%    +  -

Jabko: Naprostý souhlas

reagovat Jabko 14.5.2005 22:52  1%    +  -

Tohle je ziva voda ci co?? Vira je jenom jedna a je na kazdym jak to uchopi a postavi se k tomu. Buh je v kazdym z nas tudiz ho musime objevit sami. Prilezitosti je spousta, ale nema smysl to nekomu cpat, vnucovat a presvedcovat o svoji pravde. Ackoliv to tak nevypada tak tohle nic jinyho neni. Nenechte se zblbnout lidi

reagovat cecilka 10.5.2005 11:21  5%    +  -

vood: Nemusíš.

reagovat vood 9.5.2005 22:45  13%    +  -

cecilka: Ha! Mám hledat definice? Ateista věří, že žádnej bůh neexistuje, v podstatě je to taky forma náboženství. Materialistovi je to v podstatě jedno a náboženství to není. Vlastně se to navzájem nevylučuje, ale ty lidi se tak sami označili.

reagovat cecilka 9.5.2005 16:16  5%    +  -

vood: to je ako v tých vtipoch, stretne sa Rus, Nemec, Američan a Slovák..

Aký je rozdiel medzi ateistom a materialistom?

reagovat vood 8.5.2005 16:41  13%    +  -

cecilka: to je ze zkušenosti, vedla jsem o bibli a křesťanství jednu hodně dlouhou diskuzi s materialistou, "satanistou", ateistou a křesťanem a mám zafixovaný, že s nějakejma osobníma pocitama neuspěju

reagovat cecilka 7.5.2005 19:45  5%    +  -

vood: Ideš na to moc vedecky.

reagovat vood 6.5.2005 12:35  12%    +  -

madam2: Bible pro mě není 100% vodítkem, jelikož není až tak posvátná, že by jí v minulosti nikdo nemohl upravit pro vlastní potřebu. Jsem si jistá, že v době, kdy měla církev největší moc s eprostě některý pasáže "škrtli". knížky nebyly tak rpzšíený, jako dneska, takže se to klidně stát mohlo, nehledě na dobu, jakou se bible předávala ústně.
Vím jistě, že Ježíš žil, uzdravoval, takových lidí je i dneska dost. Ale nikdo mi nevnutí představu že je Bůh tak lidský, jak ho popisuje Bible. Pro mě je bůh energie, život, ale ne někdo, kdo myslí, mluví, stará se o každýho zvlášť. od toho má každej svýho ochránce-pro tebe to bude asi anděl strážný a ten ti radí, dává ti znamení, zachraňuje život.
Mě na křesťanech vadí především jedna věc-bezhlavě odmítají všechny ostatní víry. Ale kdyby se o víru jako takovou víc zajímali, všimli by si, že bohové na celym světě jsou v podstatě stejný, jen zákony, které "vydal" se místy lyší. Stojí si za svými názvy, jak se něco jmenuje jinak, hned je to špatně.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Živá víra.
Diskusi založil(a):
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zábava -> Astrologie a duchovno
Přečtěte si