JAKE TO JE BYT PRODAVACKOU?

5.12.2008

Diskusi založil(a) 5.12.2008 elmah

reagovat absecondhand 25.6.2010 21:16  5%    +  -

Ahoj,
doporučuji, super ceny..
www.absecondhand.cz
doporučuji

Anonym 16.11.2009 17:34  5%    +  -

Pridám aj ja svoj názor,ja prišla do Čiech cez agentúru pracovať do hypermarketu ako pokladníčka,urobila som si kurz na vedúcu MOJ,robila so vyše roka ako zástupkyňa,tá práca ma bavila,aj keď je to práca navyše.Po zmene majiteľa sme sa skoro všetky rozutekali,bolo to ako v otrokárskej spoločnosti.Aj keď boli občasné nezhody,vždy sme išli ďalej.Dokázali sme v sebe sklbiť to dobré,čo v nás bolo.Máte pravdu,každý je dnes podráždený,ale nik sa nedokáže vžiť do do situácie toho druhého,kým to nezažije sám.

reagovat mercy11 16.7.2009 23:53  100%    +  -

Em-Em: hm tak to musis zkouset...to je vsude jiny,ja mam zas opacnou zkusenost,ze lidi radsi berou nekoho kdo ma praxi v oboru,nez nekoho sice primo prodavacku,ale uplne mimo..nake potraviny...je to o stesti no,hledat hledat a hledat..

reagovat Em-Em 20.6.2009 14:40  5%    +  -

Třeba mě by strašně bavilo být prodavačkou dětského oblečení, kočárků a tak dále, ale nikam mě nechtějí vzít, mám gympl, pak nějaké neúspěchy při studiu na VŠ, a taky jedno pomaturitní studium, praxi mám asi 7 let - ale šlo "jen" o práci s dětmi, nikoli o prodávání... Takže smůla. Nemám praxi prodavačky, kterou - bohužel - asi nikdy nikde ani nezískám a z Brna jsem, pracovní doba by mi vyhovovala jakákoli, ale do obchodu dnes přijmou radši prodavačku, která prodávala pár let v pokladně Tesca, než mě, ano, je to pochopitelné, snad to nevypadá, že si stěžuju, jen jsem chtěla napsat taky svůj pohled na věc - prostě jen to, že já bych tuhle práci straaaaašně ráda:) Jako prodavačka jsem byla jen párkrát na brigádě. A z Brna jsem, tak kdyby bylo potřeba, budu ráda, když se ozvete:)

reagovat elmah 22.5.2009 14:32  36%    +  -

labradorka: Jojo, ZIVOT je boj o preziti myslim.

reagovat labradorka 22.5.2009 13:59  26%    +  -

Holky,je to boj,vsechno.

reagovat elmah 22.5.2009 8:09  36%    +  -

kopretinna: Vyjit se zakazniky je beh na dlouhou trat, je to nikdy nekoncici.Takove historky, co nase pani majitelka muze vypravet! Lidi jsou sprosti, nejdrive si koupi drahej kocar, mysli si, ze se bude asi udrzovat sam, kdyz se jim pokazi v dusledku toho, ze ho nenamazali nebo jinak neudrzovali, tak prijdou jecet, jakej je to smejd, reklamujou a pak kdyz malem vzteky dostali infarkt, tak si prijdou koupit dalsi kocar se sirokym usmevem a jeste pozadavkem na slevu. Prijde mi to silene. Kdyz se mu tam nelibilo, tak proc si zase kupuji dalsi vec? Vzdyt mit takove stale zakazniky, kteri porad krici, chteji slevy a jeste porad reklamuji naproste hlouposti, to je ocistec.Jenze bohuzel, dneska se o kazdeho zakaznika musi bojovat.

reagovat kopretinna 22.5.2009 7:46  94%    +  -

elmah:
labradorka:
ahojky holky dlouho jsme se nevideli co?
jinak ja jsem take prodavačka i když ne vyučena ale prace me straštne bavi.
take se najdou zakaznici kteři jsou až sprosti,ale posledni dobou si o nich myslim sve,a jsou i ti kteři me rozesmeji,a řikam si že jsou chudaci!

a třeba mame v praci jednu holku,a k te když je nekdo nepřijemny tak zajde za roh,ponadava si a pak se vraci opet z usmevem,ale to jsem nezkoušela.
nedka mam tem protivnym sprostym zakaznikum řict,at si to jdou zkusit!

reagovat labradorka 12.5.2009 23:15  36%    +  -

elmah: Ja vim...

reagovat elmah 12.5.2009 21:06  32%    +  -

labradorka: Ahojky, zname se i odjinud a velice ti rozumim. Posledni dobou jsou ti zakaznici cim dal horsi, pripada mi, ze je svet divnej, i to vis proc

reagovat labradorka 12.5.2009 10:44  35%    +  -

ahoj,ja jse take prodavacka.Vyucena v roce 1992.Uz ji nikdy vice nechci delat.NIKDY.Prave kvuli chovani zakazniku,vuci nam,prodavackam.Zhroutila jsem se,diagnostikovana syndrom vyhoreni.Rano,ihned kdyz se otevreli dvere a ja videla davy lidi,okamzite jsem se zacala trast,doma plakala.Ne,nemuzu to delat.Bohuzel.Prace mne bavila,nekolikat jsem byla zamestnancem roku,mesice.Zakaznici mi chodili dekovat.Bohuzel,jini zase byli strasne sprosti.Moc to bolelo a pripadala jsem si jako nejvetsi ubozak na svete.Poznamky typu "slecno,vy jste tu diky mne,ja vas platim,tak se mi laskave venujte"nebo"k.u.r.v.a kde je tady nejaka obsluha"kdyz jste sama na oddeleni a obsluhujete jineho zakaznika,to uz nemuzu prekousnout.Bohuzel.Zakaznici nepochopili,ze i pro ne"blba"prodavacka je velmi dulezita.Dvanactihodinove smeny,plne narocne prace,doplnovani zbozi,objednavky,obsluha,ocenovani zbozi,inventura.Je toho spousta.Nemuzu dal.

reagovat elmah 9.5.2009 16:00  30%    +  -

fire85: Jo to je nejhorsi, kdyz vedeni nic neresi a jen prikazuje, to je pak blba prace. Jen aby to v Praze nebo Brne bylo lepsi! Moje segra ted praci hleda, i kdyz ne prodavacku, ma ekonomku i dlouholetou praxi, ale nemuze najit nic. Uz tady v Brne byla na dvou pohovorech a pokazde slo o nejakou flignu

reagovat fire85 9.5.2009 12:28  5%    +  -

Ahoj tak já dělám taky od školy prodavačku, jsem jí vyučená.někdy už mě to ale nebaví, dělám to asi 4 roky.
v současné době pracuji v jihlavě v novém obchodním centru a někdy je to fakt nářez.někdy se stane že lidi žádný, je tu pak děsná nuda, nehledě na to že máme šílený vedení, který s námi téměř nic neřeší.každej měsíc máme jinou pracovní dobu , jednou 8 hodinovky, pak 12-tky krátkej dlouhej.
uvažuju že odejdu za prací do prahy nebo do brna.

Anonym 1.5.2009 23:27  1%    +  -

super pa

Anonym 22.2.2009 23:01  1%    +  -

Dobrý den,
jsem prodavačka tělem i duší :) Teda tak to cítím Prodávala jsem v prodejně kočárků a autosedaček a až moc mě to bavilo. Doplatila jsem na ochotu rychle se zajet a získat o daném zboží co nejvíce info. Jsem trošku hrr tip a ráda si vše řídím sama. Jak já bych ráda za nějakou slušnou mzdu pracovala v obchodě s potřebami pro baby. Ale jak píšete prac. doba je neslučitelná s předškolákem a od září prvňáčkem. Tak pol. úvazek popř. krátký dlouhý týden, je super. AD. VÝSTAVIŠTĚ - PÍSNĚTE NĚCO VÍC NA MAIL A MOŽNÁ BY JSME SE DOMLUVILY.
Zdrvím Gabča
Bab.Sedlákova@seznam.cz

reagovat petra79 5.2.2009 18:04  18%    +  -

elmah: no tak to bych byla ráda určite pojedu chtěla bych zjistit co je nového na trhu.

reagovat elmah 4.2.2009 21:41  21%    +  -

petra79: Veletrh Prodite a Mobitex (nabytek)je na BVV v Brne, ale pavilon ted nevim. Je pro verejnost od 19. do 22.3.
Treba se potkame

reagovat petra79 4.2.2009 20:24  18%    +  -

elmah: Můžeš mi napsat kde ten veletrh bude ráda bych se přijela podívat.

reagovat petra79 4.2.2009 20:22  18%    +  -

elmah: Jéééé děkuji moc krásně jsi to napsala.A máš pravdu je pravda že pro mou povahu jsem měla občas problém než si zvykli jak prodávám neprodávám za každou cenu.A reklamace hrůza nevím kde na to přišly ale příjdou po 4měsících drží podešev v jedné ruce a v druhé vrchovej material a chtějí vrátit peníze.Že mají narok do 6 měsícu odstoupit od kupní smlouvy.No ono to v zákoně je ale musí si to pořdně přečíst když přišel 3 člověk naštvala jsem se zavolala jsem na čojku a zeptala se že potřebuji radu.A byla jsem v obraze.Tak už vím co mám odpovídat.Je nás v práci 9 holek a jen já a zástupkyně jsme prodavačky.A je pravda ty šklebky tam máme taky když se paní zeptá na teplé punčocháče ale né bavlněné holky jdou zamnou pač neví co chce.A nebo se paní ptala na kačenky to je jedině omlouvá že jsou mladé a neví to že jsou to dět.brusle.A když něco nemáme nesnáším větu nemáme a nevím kde to koupíte.Pro mě je poděkování třeba to že přišla paní z obchůdku co je na druhé straně obchodáku a ptala se kdo k nim posílá zákazniky dostala jsem velkou bonbonéru jen za to že tam chodí zákazníci pro barevné tkaničky.Nebýt nás prodavaček tak nikdo nic nemá.A někteří nechápou že jsme hodně důležitéééé

reagovat elmah 4.2.2009 14:05  21%    +  -

petra79: To co pises je krasny! Jde moc videt, ze tu praci mas rada. Vis, uz jsem to tu psala.Nas zakaznik nas pan, tim nemyslim za kazdou cenu. Diky lidem, kteri v obchode nakupuji tuhle praci muzou prodavacky delat, ale jak pises, neznamena to, ze si nechas vsechno libit. O tom to prece neni. Proste je to takove porekadlo a jde o to, ze zakaznik prijde do obchodu a nese nam penize. Nezalezi na tom, jestli si koupi spendlik, nebo mercedes. Porad je to clovek, pro ktereho tam jsme. Taky zakaznik by mel mit uctu k prodavacce, ktera mu chce s vyberem pomoct, ktera ho profesionalne obslouzi. Zakaznik, ktery uctu nema, tak si ji ani nezaslouzi sam. Jestli ale na prodejne stoji holka, kterou tahle prace evidentne nezajima, sklebi se a zakaznik ji zjevne obtezuje, tim ze prisel a ze ona by momentalne radsi psala smsku priteli, tak takova prodavacka si uctu nezaslouzi.
Ono ted se v televizi vyrojilo milion poradu, ktere hazou vsechny prodejce do jednoho pytle. Zakaznik ma absolutne vsechna prava a porad se mluvi o tom jak jsou prodejci spatni, jak spatne se snimi resi reklamace atd. Ale proc nekdo neudela porad o tom co predchazelo. O tom, ze zakaznici se kolikrat na vec nevyptaji. Ze chteji nove zbozi za takove, ktere vyuzivali rok a vlastni vinou ho znicili, pred nakupem se nedotazali jak co funguje, nenechali si poradit... Posledni dobou hrozne casto resim vracene zbozi. Vraceni se da predejit, kdyby se ti lide ptali!!!!Nesmi si myslet, ze vsichni prodejci chteji pouze prodat a to cokoliv. Ja klidne napisu zakaznicim, ze tenhle a tenhle kocarek se pro ne nehodi, ze je pro ne zbytecne velky, drahy atd. Nechci at si neco koupi a jsou nespokojeni. Chci at nakoupi, jsou spoko a pak at si prijdou koupit neco dalsiho. O tom je prece obchod. Musim ale uznat, ze dneska je tezke poznat dobreho prodejce. Ted uz to vidim z obou stran...

reagovat petra79 3.2.2009 18:06  16%    +  -

Ahoj tak tohle je akorád diskuse pro mě.Nikdy jsem něměla o sobě dobré minění jsem malá taková prdelatá no někdy snad i hezká.Někdo říká že se podcenuji ale je jedna věc kterou umím a na kterou jsem hrdá.Jsem prodavačka a tuhle práci dělám pro to že mě baví jsem vyučená od roku 1997 ale již při škole jsem pracovala v cukrárně celé 3roky krátký dlouhý týden po vyučení jsem tam i nastoupila.Po delší době jsem odešla a odstěhovala za práci do Ostravy prodávat bytový textil byla jsem tam 3 roky pak se jeden obchudek rušil a já jako nejmladší dostala výpověd ale o tři dny později jsem opět pracovala ve spodním prádle po dvou letech jsem se nepohodla s vedouci a odešla do Prahy opět prodávat moje milované prádlo po dvou letech jsem se vrátila do Přerova za přítelem.Pracovala jsem ve firmně kde se vyrábí dializační sety ale měsíc a půl co jsem tam pracovala byla jsem totálně na dně převlíkat se do munduru ptát se jestli mohu na Wc předepsané přestávky chodila jsem a bečela.Kamarádka mi řekla holka ty musíš do obchodu a měla pravdu prodávám dnes v Olomouci boty mám zkrácený uvazek a pěníze jsou krásný mám přes 10tisíc +stravenky a jiné benefity je pravda že dělám každou druho sobotu a něděli od 9-21 a domů přijedu 22.50 ale neměnila bych.A jediný co trošku neuznávám zákazník náš pán.Já jsem na své povoláni hrdá a nemám ráda když někdo dává najevo že jsem jen prodavačka.Příklad když jsem řekla pánovi že ty boty mu sluší i sedí k oblečení a je to to co chtěl řekl že jsme jak VĚTNAMEC to dobrý to kup.Řekla jsem mu že já se 3roky učila a mám výuční list a že nemám potřebu mu nic vnutit boty jsem zvedla a odnesla do regálu a popřála pěkný den.O 10 minut později si boty koupil.Musim si nechat líbit neslušné chováni jen pro to že jsem prodavačka?Musím i upřesnit že v naší firmně chodí kontrolní nákupy.Nastrčený člověk který nás hodnotí a zjistíme to až příjdou výsledky.Když obstojíme a máme 100% odrazí se to i v naší výplatě 2500kč na víc.Nedělala bych nic jinýho než prodavačku jsem jí ráda.

reagovat Smuffynka 3.2.2009 18:00  100%    +  -

škoda že je to Brno

reagovat elmah 21.1.2009 22:35  23%    +  -

Dobry den,
opet se blizi veletrh PRODITE. Hledame pomocniky na prodejni stanek na BVV v terminu 18.-22.3.2009
Jedna se o intenzivni pracovni nasazeni (predvadeni kocarku, autosedacek a jinych detskych potreb znameho dodavatele) v techto peti dnech cca od 9 do 18hodin. Pozadujeme spolehlivost, komunikativnost, sikovnost a velky usmev :-)
Tesime se na vas!
Podrobne informace poda pani Lundova na telefonnim cisle 775 686 595.

reagovat elmah 27.12.2008 22:23  41%    +  -

Vsem prodavackam preji mezi svatky a ve slevach pevne nervy a hodne sily. Dneska jsem byla svedkem besneni zakazniku, uf!

reagovat elmah 15.12.2008 12:59  38%    +  -

MILKA1987: Ano, pevne nervy potrebuje prodavacka nejvice. A taky v sobe nesmi mit nenavist k lidem jako takovym. Je potreba i empatie, proste byt prodavackouneni jen tak. A prace je to ocenena malo. Lituju ty holky co sedi za pokladnou v Tescu (a podobne) a nemaji cas se jit ani vycurat. Musi toho mit plny kecky.Vzdycky se snazim na ne usmat jako zakaznik, rict, ze toho asi maji hodne, proste at vidi, ze si nemyslim, ze jsou nuly.

reagovat elmah 15.12.2008 12:57  38%    +  -

maiky: Taky se mi nelibi, kdyz nekteri zakaznici zachazeji s prodavackama jako s necim podradnym. Vcera jsem byla kupovat darky. Vybrala jsem dceri zviratko na baterky, ale nebyli vubec schopni mi ho predvest. Nemeli baterky. Nechteli zviratko vytahnout z krabice. Nebyli neprijemni, ale vubec nebyli schopni situaci vyresit a ke vsemu jsem je musela navadet ja. Rekla jsem jim, ze si zviratko kazdopadne vezmu, jen ho proste chci videt jak funguje.Oni proste baterky nemeli. Tak jsem ho vzala s tim, ze kdyz doma fungovat nebude prijdu ho vratit, coz teda odsouhlasili. V tomto obchode (Pompo ve Vankovce) mi uz jednou nebyli schopni prodat penezenku s motivem Witch, protoze na ni nebyla cenovka a byla posledni. Tenkrat jsem jim rekla, at teda zavolaji nekomu kompetentnimu, kdo tu cenu sdeli. Taky to nevyresili. Ja se ale s nikym nehadam, jejich situaci chapu, vetsinou to teda premenim v zert, nechci delat vlny, ale tohle by se u nas v obchode proste nemohlo stat.Reli bychom teda cenu podobnou (jakoje u jineho zbozi) a pak bychom si to vyresili sami...

reagovat MILKA1987 14.12.2008 18:23  5%    +  -

já jsem taky pracovala jako prodavačka v menším supermarketu.musim uznat že tato práce může být pro nškoho velice psychicky náročná né každému se totiž zavděčíme.užila sem si tam svý přišla sem tam jako vyučená kuchařka a nic sem neuměla ale měla sem dobrou starší kolegyni a ta se mi snažila dát hodně.a dala ted si myslim že jako prodavačka se uživím snáž než jako kuchařka ale stim platem sem to taky neměla lehký.tady u nás v kolíně se dělá na dvě směny a pod deset tisíc.takže mazec.jinak všem prodavačkám přeji pevné nervíky a úsměv na rtu a dobrou kartu.

reagovat Samantha 11.12.2008 13:20  100%    +  -

elmah: tak, já už do toho krámu nevlezu, pokud prodavčku obtěžuju, tak své peníze utratím jinde

reagovat Barush 11.12.2008 12:45  54%    +  -

ja jsem vyucena prodavacka a v zivote bych tu praci nedelala, hrozny

reagovat elmah 10.12.2008 22:57  36%    +  -

jury: Me osobne to moc nejde. Pripadam si jako kreten. Protoze resim veci po mailu, coz mi jde, ale jak vlezu na prodejnu, tak mi dojde rec. Chce to praxi kazdy den a bylo by to super. Kdyz dolezu 2x za mesic, tak proste nevim vsechno, veci vidim jen na obrazcich na netu a chovam se jako typicky ustrnula zenska na materske (hnipu doma uz 7let)Ale uz se tesim az na to vlitnu na cely uvazek, to se budou dit veci. Momentalne tam funguju jen jako matka - poradkyne..

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: JAKE TO JE BYT PRODAVACKOU?
Diskusi založil(a): elmah
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Společnost
Přečtěte si