HYDROCEFALUS-HYDROCEFALON

Máte taky doma dítě, které tímto prochází???Zapojte se do diskuze
16.12.2008

Diskusi založil(a) 16.12.2008 racochejla

reagovat Vendy 17.4.2019 21:20  1%    +  -

Hydro cefalus- ve 14 operace v 27letech reoperace protože strojek byl rozbytej a musím chodit na psychiatrii neurologii pro epilepsii kterou mám po operaci jsem v důchodu a ziju jako každý jiný jen jsem si netroufl mít dítě že strachu že bych díky špatné psychice nebyla matkou jakou si dítko zaslouží 🤨

reagovat Vendula 17.4.2019 21:12  1%    +  -

Ahoj všem kdo má v rodině někoho s touto diagnózou jsem Hydrocefalus v 10 letech jsem měla stavy že jsem na několik minut oslepla nebo omdlela. Lékaři to prikladali předčasné vyspělosti a stali při mé všichni svatí ve 14 letech když jsem omdlela ve škole mě převezli na dětské oddělení kde si mne všiml stařičký pan doktor 😄Ten jediný my věřil sedl si ke mě a v ptal se jak se to projevuje do týdne jsem byla v Motole na neuro chirurgii zavedli my shant který mok odvadel do žaludku a doktor my v noci před operací řekl možná přežije možná ne a když budeš mít štěstí budeš tu do 18 možná 19let a strojek se my v 15letech po pádu rozbyl Dnes je my 40 mám epilepsi a chodím k psychiatrovy jinak vedu v celku normální život Jen jsem v důchodu tak nesmutnete v 99`%lidicek si najde svůj denní režim a žije vcelku normálně Tak bojujte stejně jako já a nebojte se doktorů ptát i když máte pocit že je otázka hloupá jsou tu pro naše velké hlavy😄😄😄

reagovat Eva 3.11.2018 0:03  1%    +  -

Dobry den ,mohu poprosit o vice informaci ohledne vaseho zdravotniho stavu? Dcera ma taky rostep plus hydrocefakus. Dekuji Eva

reagovat Lukáš 10.4.2014 22:08  1%    +  -

Já mám také hydrocefalus slyšel jsem že tyto lidé bejvají na vozíku pokrpucený jsem prý malý zázrak mám to mezi 3-4komorou.Někdo má i dobřicha že se ta cévka musí měnit.Tenkrát před 30ti rokama to měla ještě jedna holka.Tenkrát to byl malej zázrak dávaly mi hormóny jako pokusnyho králíka měl jsem 1kg 37cm.Vydim že v tom nejsem sám.Chodim mluvim.To páni doktoři zvládly nemožný já jsem tady neměl vůbec bejt.Takže nikdo nevěděl.Dneska vím jaké je vážit si života....

reagovat anga 14.8.2011 22:14  5%    +  -

ahoj Štěpko, mě operovali prvně v 15 a od té doby to jde semnou. Před 4 lety opět. Teď je mi 31 a chci dítě, tento týden jsem se dozvěděla na neurogirurgii velké rizika. Asi mi neporadíš, ale jsem v podobné situaci a vzpomínky jen ty špatné vláčím stále sebou. Tak už jen DRŽ SE A NAPIŠ KDYBYS CHTĚLA. Dotaz pro matku s dětmi. Kdo rodil s hydrocefalusem? Moc děkuji.Mám strach a chci být na vše připravená. DĚKUJI MOOc!!!!Štěpka:

reagovat Štěpka 15.3.2010 16:34  1%    +  -

Ahoj!
Tak jsem v září absolvovala další operaci.Zase se mi rozpojil shunt.Tentokrát to bylo 14 dní před kontrolou.Já jsem si myslela že to nevadí když počkám až na tu kontrolu.Projistotu jsem se objednala ještě o 5 dní dříve.Ale nešla jsem protože jsem mněla vzácnou schůzku s mojí nejlepší kamarádkou.Jenomže 4 dny potom se mi udělalo špatně a nakonec mně do Ústí odvezla záchranka.Na sál mně vzali hned v ten den večer.A já litovala že jsem tam nešla dřív.Nevěděla jsem že se může něco stát.Tak zase jindy!Ahoj

reagovat racochejla 20.1.2010 14:34  5%    +  -

Nana: jinač vyšetření oči, potom neurologie, tam jsme docházeli a nakonec to ct

reagovat racochejla 20.1.2010 14:28  5%    +  -

Nana: Ahojky, zdravím tady po delší době, holky, nám bylo provedeno nedávno CT a tedka mám jistotu, že má jen netypickou hlavičku.Zbavila jsem se stresu, myslela jsem na nejhorší a viděla už malého se šuntem:-(.Po Ct se zjistilo, že je vse ok

reagovat Nana 19.1.2010 10:03  5%    +  -

pro racochejlu :) ahoj, asi máme se synem stejný problém, má 15měs. a OH 49cm. Jak jste na tom vy? co jste podstoupili za vyšetření, docela rada bych si s někym porovnala zkušenosti. :) děkuju za odpověď. nana

reagovat Štěpka 6.8.2009 19:24  1%    +  -

Dobrý den!
Já mám také hydrocefalus.Je mi teprve 12 let ale hodně už jsem si prožila.Mám díky hydrocefalu velmi špatné zážitky na které nikdy nezapomenu.Od svého narození až do mých 12 let jsem absolvovala 3 operace.
1.Operace byla když mi zaváděli shunt.
2.Operace byla,když mě kluk který mě až do teď nenávidí strčil,a shunt se mi vypojil do jiné komory.Tak jsem byla ve velmi špatném stavu.I v ohrožení života.Ale zvládla jsem to.I když jsem strávila dva měsíce v nemocnici a celou 1.třídu jsem omdlívala a upadala do bezvědomí.
3.Operace jsem absolvovala nedávno.Rozpojil se mi za uchem shunt.Konala se 1.Máje.To mě operovali jednou a shunt sešili jednim stehem a to nebylo všechno.V den Kdy mě mělipropustit jsem musela na kontrolní RTG.Bylo mi fajn.Čekala jsem až příde doktor aby mě mohl propustit.Ale přišel a já byla psychycky i fizycky připravená jít domů.Ale on mi řekl že můžu jít domů ale žen operace se jim moc nezdařila a že by mi doporučoval další.Tak sem se z toho rozbrečela.Oba konce shuntu prý byli v sobě zasunuté jen 2mm.Takže než bych dojela domů,tak by se mi běžným pohybem shunt znovu vypojil.Měla jsem udělané všechny předoperační vyšetření a rána byla ještě nesrostlá tak sem si řekla,že tam teda na tu reoperaci zůstanu.Prý by se jenom přešmikly stehy.Hned další den jsem šla na další operaci.Moc se mi tam nechtělo.Věděla jsem co mě čeká.Když jsem se probudila tam mně rána skoro nebolela.Hned za dva dny jsem šla domů.Jsem ráda že už to mám za sebou.Ale špatné a čerstvé zážitky mi bohužel zůstali.Ale stejně mě bude v životě čekat ještě hodně operací okolo shuntu.Skuste se prosím vžít do mé situace.
Děkuji a zajmavé počtení!!!!!!!!!!!!!

reagovat teri30 18.12.2008 19:12  5%    +  -

racochejla: Ahojky,tak to se moc omlouvám,ale přeji Ti hodně štěstíčka.ahoj tereza.

reagovat racochejla 18.12.2008 17:52  13%    +  -

teri30: Ahoj, já sem spíš chtěla psát o dětech , které mají velkou hlavičku,.Mojemu synovi sice nebyla diagnostikoán přímo Hydrocefal , ale jen podezření.Podle mě má jen velkou hlavičku, nic jiného totiž nediagnostikuje přímo hydrocefal, to je vylití nákeho moku do hlavičky, tímpádem dítěti roste nadměrně hlavička.No a můj syn má dost atypickou hlavu, velkou asi jak 3-letý.No co mám povídat ze začátku jsem z toho byla hodně zděšena , ale postupem času , mi to spíše přijde nemístné na mého syna

reagovat teri30 16.12.2008 16:15  5%    +  -

Ahojky Jmenuji se Tereza,mám roštěp páteře,také mám tady na Dámě diskuzi.Ahoj

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: HYDROCEFALUS-HYDROCEFALON
Diskusi založil(a): racochejla
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si