Srdíčkáři

diskuse určená všem, kteří mají zkušenost s vrozenými srdečními vadami. Společně si popláčeme, poradíme, vyměníme zkušenosti!! Co vy na to?
16.12.2008

Diskusi založil(a) 16.12.2008 jingjang

reagovat Atapama 23.7.2010 10:32  50%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat jingjang 21.1.2009 9:13  5%    +  -

kativ: Milá Kativ, nejde o to, co nevíme, nebo s čím potřebujeme poradit, ale každé miminko je jiné, jinak reaguje, ani doktoři nic nedokáží říct naprosto přesně!!! Jde spíš o spřízněné dušičky, lidičky, kteří prožili to samé, kteří ví o čem to je, o podporu... Nenazývala bych srdeční vadu postižením, na to jsem moc háklivá, ve většině to případů to není postižení, jen malé omezení, které ale nebrání v normálním životě, nevyžaduje 24 hodinovou péči, nebo pečovatelku, či ústav...

reagovat kativ 19.1.2009 14:51  5%    +  -

Můžu mít dotaz? Co všechno zajímá maminku, které se narodilo dítko s nějakým postižením? Ještě stále přetrvává ono dogma, že v nemocnici vám řeknou, co nezvládne a vy jdete bezradně domů a nevíte, kam se obrátit o radu?

reagovat jingjang 19.12.2008 18:28  13%    +  -

Táňulka je taky na Nutrilona, už od malinkata!! I přesto ji skolí kde jaký bacil!!

reagovat Yasmin.Hayatt 19.12.2008 14:34  100%    +  -

jingjang: já dávala pomerančový sirup od Krky ...... nevzpomenu si, jak se jmenoval. to bylo u starší dcery. u mladší jsem nedávala nic, byla na Nutrilonu Omneo Forte a tam je vitamínů dost

reagovat jingjang 19.12.2008 13:29  12%    +  -

Yasmin.Hayatt: Tak trošku jsem doufala, že čerstvé ovoce, přesnídávky a tak budou jako vitamínky stačit, moc jsem do ní nechtěl rvát další prášky nebo sirupky, i tak toho bere skoro víc jak moje babička... Trošku jsem bádala, myslím, že pro mimi do jednoho roku ani moc jiných vitamínků jak ovoce není, nebo ano? Ráda bych ji trošku posílila, jsme nemocní ob týden ach jo!!

reagovat Yasmin.Hayatt 19.12.2008 12:10  100%    +  -

jingjang: neboj, děti mají ten zvláštní dar regenerovat rychleji než dospělí a co víc, nemoce u nich přicházejí a odcházejí bez větší újmy. lepší je imunitu posilovat vitamíny a vystavováním se bacilů. naše malá se drží už dlouho bez léků. máme je doma, ale vysazené. nasadíme je až se objeví respiračky.

reagovat jingjang 19.12.2008 9:16  12%    +  -

Yasmin.Hayatt: Tak přesně tohoto se bojím, malá byla po operaci skvělá, i zahlenění měla dost nízké, nemuseli nás odsávat jako jiná miminka, ale od té doby co jsme ji naočkovali, je pořád nemocná, teď má zánět průdušek a to se snažím ji dobře oblíkat, nechodit do přeplněných obchoďáků, snad nebude tak fukačce, i když my jsme oba laergici, tak se i tak bojím....

reagovat Yasmin.Hayatt 18.12.2008 15:41  100%    +  -

LEJLA37: malá nám začala 3 měsíce po operaci trpět na bronchitidy a 11 měsíců po operaci skončila v nemocnici na respirátoru. od půl roku máme foukačky.
taky nám jednu dobu modrala kolem pusinky, ale i to už je pryč.

reagovat LEJLA37 18.12.2008 8:18  100%    +  -

jingjang: jak tak koukám neměla jsem to tak těžké jako vy,ale co se týče omezení ,má ,,jen,, zakázanou saunu a ten běh,normálně běhat může spíš ten vytrvalý běh na dlouhé tratě nesmí běhat . A jak byla malá a nesměla chytnout rýmu což bylo nemyslitelné měla jsem ještě malého synka a děti to chytaj od sebe ty bacily měla samo rýmu hned a v půl roce zánět prudůšek dali ji hned atb a nemocná byla normálně to víš nedalo se to uhlídat,zkus poručit bacilu že?
potom bude až problém jak bude rodit to se bude řešit ale až později(doufám)

reagovat jingjang 17.12.2008 21:58  11%    +  -

Yasmin.Hayatt: tak to máte ještě hodně času, nás taky varují, že se to může vrátit... No my máme zrovna zánět průdušek, neím kde ty bacily chytá, nikam skoro nechodíme...

reagovat Yasmin.Hayatt 17.12.2008 21:42  100%    +  -

jingjang: já omezovala jen ohledně respiračních nemocí a pokud se objevila teplota, hned do pelíšku a odpočívat. v lednu nás čeká kardio kontrola. doktor jen říkal, že je možné, že by mohlo dojít mezi desátým a dvanáctým rokem k další operaci, ale to jen v případě, že by nebylo vpořádku okolí aorty. zatím budou malé 4 roky.

reagovat jingjang 17.12.2008 21:27  11%    +  -

Ahojky, jsem ráda, že jsem našla spřízněné dušičky a jejich příběhy končí šťastně... Já pevně věřím, že nám už se nic zlého taky nestane!! Koukám, že máte o dost větší děti... Omezovali jste je nějak? Pořád nad tím přemýšlím, jestli může běhat s ostatními dětmi po venku, či musí více odpočívat...

reagovat Yasmin.Hayatt 17.12.2008 13:59  100%    +  -

ahoj, ukončili mi těhotenství o 8 týdnů dřív, 27.12.04 a 14.1.05 operovali dceru v motolském kardiocentru. podstoupila ligaci tepenné dučeje a vše ok. jen měla chudě při operaci 1,89 kilo. dnes vše ok.

reagovat LEJLA37 17.12.2008 8:48  100%    +  -

ahoj já rodila 5.1 08 ale to jen na okraj . Nemoc se netýká posledního narozenýho mimíska,ale mé dcerky která má nyní 15 let. Ale jak čtu tak vás čeká operace nám se to spravilo ..
Začalo to tak když se malá narodila po třech měsících její dětská lékařka zjistila šelest na srdíčku,že prý ji nedolíhá chlopeň,začala nás strašit že nesmí dostat rýmu a tak podobně. No dovedeš si představit jak jsem se bála,začali jsme jezdit do přerova na kardiologii a tam ji jako miminko přisáli ty balonky a koukali na graf byl to děsný pohled na tak malé tělíčko jak koukala ..
říkali že ve třech letech půjde na operaci ,kvůli tomu že jako holka jak bude velká a bude rodit aby měla srdce ok no děsně jsem trnula.Každý rok jsem jezdila s malou do přerova na kontroly a samé dobré zprávy že se jí to lepší ,měla zakázanou saunu a běh na dlouhé tratě,pak už jsme jezdili do přerova jen co dva roky a ted už nejezdíme vůbec ..
Saunu má zakázanou pořád,běh taky ,ale zatím tuktuk srdce nezlobí. Ty máš pravděpodobně horší příběh ,přeji at i vy máte vše ok

reagovat jingjang 16.12.2008 16:15  8%    +  -

Ahojky, ráda bych začala!! Malá se narodila 6.1.08, má za sebou koarktaci aorty s následnými defekty komorového septa!! Ještě nás jedna operace čeká...

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Srdíčkáři
Diskusi založil(a): jingjang
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si