vyrobeno v Číně

V obchodě jsem si koupila hrníčky a sadu nožů (ne u větnamců). Doma jsem zjistila, že pocházejí z Číny, tak by mě zajímalo jestli to nemůže být nějak závadné a nemůžou se z těch hrnků rozpouštět nějaké jedovaté látky. Jaké máte názory na zboží vyrobené v Číně?
8.1.2009

Diskusi založil(a) 8.1.2009 Anonym

reagovat Veru.K 27.5.2010 21:45  29%    +  -

třeba se někomu bude hodit jako dárek... postupně budeme přidávat motivy...nožné i vyšití jména pro mimi.. vlastně čehokoliv
www.vysivky-na-prani.cz

reagovat Kleopatra 16.3.2009 22:13  72%    +  -

Bandri: ale výrobky od ťamanů a věci vyrobené v Číně, to je rozdíl Já taky kupuju Nike boty, které jsou buď z Číny nebo Taiwanu, ale to neznamená, že jsou stejné kvality jako od wietnamců

reagovat snoopy10 14.1.2009 12:20  22%    +  -

vecernice: no jasně, to je to samý, když jedna kamarádka kdysi mávla rukou nad zdražením ropy ... když jsem jí řekla, že z ropy je všechno kolem nás, tak se nestačila divit - i když si myslím, že to je znalost dítěte základní školy. Z číny je taky všechno, naco se člověk kolem sebe podívá

reagovat vecernice 14.1.2009 11:48  17%    +  -

bohužel firmy vyrábí v číně v hojném počtu, zkrátka je to levnější kolik věcí je z číny a my to ani nevíme!

reagovat pifka 10.1.2009 21:21  5%    +  -

Taky "naše" ETA je čína...

reagovat nikusa 10.1.2009 14:09  6%    +  -

Dnes už je tak 70% výrobků, Made in China

reagovat -Naďa- 9.1.2009 20:01  46%    +  -

-Naďa-: já si o paragon řeknu,automaticky ho nedávají a pak nemám problém s reklamací.

reagovat Biblinka 9.1.2009 19:54  87%    +  -

-Naďa-: fakt? u nás teda ne.....museli by dát asi ten paragon a u nás ho nedávají

reagovat -Naďa- 9.1.2009 19:08  45%    +  -

Biblinka: i na větnamský věci je přece záruka.

reagovat snoopy10 9.1.2009 16:09  21%    +  -

aleachiM: Kdepak humanik, ten má z obchodů snad nejhorší reputaci. Vůbec dneska koupit kvalitní, dobře vypadjící boty třeba bez podpatku tak, aby nestály půlku výplaty je problém a když se v záruce rozlepí nebo jinak rozjedou, tak se téměř všichni slavní obchodníci ošívají reklamaci řešit. ještě k té výrobě v číně, on není problém, že danou věc vyrábějí číňani, problém je většinou z jakého materiálu vyrábějí. Ze šmejdské látky nelze vyrobit triko, kterému se po prvním oprání nestočí švy ...

reagovat Biblinka 9.1.2009 15:01  87%    +  -

aleachiM: tak to je pravda, mě se od nich vloni kozačky rozlepily, ale o proti větnamcům, je u nich záruka, tak mi je zase slepily zadara....ted se bojím, aby se mi to znovu nepřihodilo, když je ted fůra sněhu

reagovat aleachiM 9.1.2009 12:56  52%    +  -

snoopy10: ano, a další příklad: boty z Humanicu jsou špatně slepené, ty strašný kozačky co jsem tam viděla s cedulkou sedm-devět set

reagovat snoopy10 9.1.2009 12:02  21%    +  -

Bandri: naprostý souhlas - fascinují mě lidi, co ohrnují nos nad vietnamcema kvůli kvalitě látky (nemluvím o vzorech, střizích atd.), vždyť ve značkových obchodech (třeba mango, reserved atd) je ten materiál úplně stejně průhledný, nekvalitní a mnohdy i s křivými švy. Všechno se to dělá ve stejné fabrice, jenom se tam dá jiný štítek.

Anonym 9.1.2009 0:38  19%    +  -

Mne se fakt strasne libi takoví ti ´´machri´´ jak rikaji: boty u vietnamcu, fuuuuj, to je desna kvalita, taky co chces za tri stovky.

Pak si onen machr koupi treba Pumy za 2 000, a dela machra, ja mam znackovy, a kvalitni ne jak ty od vietnamcu, ale hlavne ze si blb neprecetl na podrazce: MADE IN CHINA, tito lide jsou mi k smichu.

Anonym 9.1.2009 0:34  19%    +  -

Ano hrnky se ti po naliti obsahu rozpusti, pokud se jich dotknes, zamazes se od barvy, a pokud se z nich napijes, dostanes infenkci.

To byl pokus o vtip, ted vazne.....holka prober se. Dnes je 90% veci vyrobeno v cine, i kdyz si koupis treba boty Adidas a to ve znackove prodejne, na podrazce bude MADE IN CHINA, kdyz si koupis nadobi TESCOMA, na nekterem bude MADE IN CHINA, koupis si treba v Electroworldu televizi za 20 000 znacky SONY, a co nebude na zadni strane te TV? Preci MADE IN CHINA. Jde o to, ze v Číně jsou levněší pracovní síly, a fabriky s velkým jménem (jako Adidas, Gap, NEXT, atd....) si to nechavaji delat tam.

Vis co, vem si hadry: napriklad u vietnamcu, klidne ti muze triko vydrzet rok, nebo o mesic.

To stejny treba znackovy, po jednom vyprani se ti treba srazi , ackoliv ho peres dle instrukci na cedulce, a nebo ti vydrzi rok.

Dnes uz se opravdu skoro vse vyrabi v Číně.

reagovat Biblinka 8.1.2009 21:14  83%    +  -

manžel si koupil značkový džíny a byly z Turecka

reagovat aleachiM 8.1.2009 20:29  47%    +  -

Durga: ano a zároveň to bude naše pracovní obuv

reagovat janicka1 8.1.2009 19:47  100%    +  -

jinak je setsakra rozdíl v kvalitě např. automobilů německých x jižanských zemí (v těch skřípe, vrže a nefunguje kdeco stoprocentně) nebo ještě lépe korejských (to jsou traktory ve srovnání s německou výrobou), je vidět, kdo je precizní a co se kdy rozpadne...no a made in China, to radši nekomentuju, hlavně že je to levné

reagovat janicka1 8.1.2009 19:43  100%    +  -

Temi: no a zanedlouho bude taky vše výhradně na jedno použití (reakce na vše made in China), naštěstí Němci a někteří další pořád vyrábějí i u sebe sami, ne v číně

reagovat Věrušajda 8.1.2009 17:24  48%    +  -

Dobrá diskuze, opravdu číňan vyrobí vše.
Dneska už to není, že drahá a značková věc je made in USA, nebo UK.Takž ejá koukám už i na dražší věci jak jsou třeba ušité nebo vyrobené

reagovat pe3ce 8.1.2009 16:13  65%    +  -

normenka: doufám, že se neřehtáš čínsky

reagovat normenka 8.1.2009 15:52  100%    +  -

pe3ce:

reagovat pe3ce 8.1.2009 15:51  65%    +  -

Durga: jo s tou kontrolou máš pravdu, pamatuju, když jsem byla dítě, trička se tenkrát taky vozila z číny, ale kvalita byla úplně jiná, možná to tenkrát tak nešidili, nebo ta kontrola holt fungovala a šmejd sem za devizy nepustili.

reagovat pe3ce 8.1.2009 15:47  65%    +  -

ještěže se rohlíky nedováží z číny....i když z kdoví jaké mouky je vlasntě pečou

reagovat Durga 8.1.2009 15:46  43%    +  -

aleachiM: Myslíš ty adidasky co čím víc pruhů, tím víc adidas?

reagovat Durga 8.1.2009 15:38  43%    +  -

Dámy, jediné, čím si většinou můžeme být jisty, že to není Made in China jsou naše děti - pokud jste nebyly na zájezdu. Myslím, že problém je jinde. Dřív existovala nějaká kontrola ještě před prodejem. Dnes se kontroluje až když něco přijde. Ono by to u nás vypadalo jinak, kdyby každý dovozce musel mít atest od naší zkušebny, že výrobek není závadný. Že by se to prodražilo - to je možné. Ale taky je možné, že by se spousta věcí začala zase vyrábět u nás a lidé by měli práci.

reagovat Ilona 8.1.2009 15:02  100%    +  -

aleachiM: ony i ty co stály přes 3000,- byly vyrobeny v zemích 3.světa.

reagovat aleachiM 8.1.2009 14:34  45%    +  -

Ilona: to bych vzala dva opravdové tácy a omlátila bych jim tu drzost o hlavu

Čína ovládne trh a dříve nebo později zkoupí zadlužené státy nebo ekonomicky slabší země. Měli bychom se začít učit čínsky, abychom pak pro ně mohli pracovat u pásu a vyrábět adidasky nebo trička next

reagovat Ilona 8.1.2009 14:13  100%    +  -

-Veronika-: já si koupila boty na aerobik za 2 tácy a je na nich made in Vietnam

reagovat -Veronika- 8.1.2009 13:25  100%    +  -

ježiš marja,to jsou témata-kup si adidasky a mrkni na štítek na jazyku,kdepak jsou vyrobený?TURECKO,INDONÉSIE.....čekáte že to bude USA?boooože

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: vyrobeno v Číně
Diskusi založil(a): Anonym
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení -> Interiéry
Přečtěte si