alergie

mám 5-letého syna a tomu našli silkou potravinovou alergii a ještě další věci.má strašně rád moučníky,ale nemůže skoro nic a je mi ho moc líto,kdyby jste měl někdo nějaký dobrý recept napište mi do vzkazů.nesmí kakao,ořechy,jablka a žádná jina ovoce,mrkev,zakysanou smetanu to jsou vtšinou přísady co dávají do moučníků.nesmí ani brambory a mnoho dalších věcí.nejvíc mě trápí i když držíme tvrdou dietu abereme pravidelně léky jeho stav se stále zhoršuje.má na tělíčku a už i na obličeji vyrážky.není to příjemné pro ostatní vypadá to jako by měl svrab.ale za půl hodiny to zmizí.pije jen obyčejnou vodu.kdo má takové malé dítě s takovou nemocí jistě mě chápe.na jeho věk je však obdivuhodný,opravdu když mu řeknu,že to nesmí on si to nevezme.a ve školce i babičce hlásí,že tu a tu potravinu nesmí.lidé okolo ho obdivují,protože nesmí žádné cukroví.všude dávají barviva.stalo se nám,že jsme bili u mých rodičů a babička mu dávala jojo bonbony on se podíval a hrdě řekl!"babi,tam je plno barviv a to já nesmím".babička stála jak opařená,protože to sma nevěděla.je to malý bojovník!!jen stále doufám,aby se mu jeho stav zlepšil!!!!!
17.1.2009

Diskusi založil(a) 17.1.2009 marketaa

reagovat Verda2L 24.7.2013 23:03  5%    +  -

Petruus: jeeeee moc děkuji za odkaz ... je to tam velmi pěkně vysvětleno a vypadá být vážně dobrá a kvalitní ..

reagovat Petruus 23.7.2013 8:17  5%    +  -

Verda2L: ahoj, tak jsem se jí ptala a má od Zepter THERAPY AIR ® ION, poslala mi i video tak ti ho přeposílam dál :) http://www.youtube.com/watch?v=bzImnGyVAds

reagovat Verda2L 16.7.2013 13:46  5%    +  -

Petruus: A nevíš jakou má značku? a jaké má funkce? protože četla jsem že jsou nějaké co jsou zároveň ionizátorem nebo sterilizátorem. Tak by mě zajímalo, co vlastně má

reagovat Petruus 15.7.2013 14:36  5%    +  -

Verda2L: ahoj, známá má už dlouhá léta alergii na prach a dost jí to znepříjemňuje život, hlavně mimo domu. Vím, že zkoušela různé "absorbéry" prachu, různé prostředky na prach, stále běhala s hadříkem a vše utírala no nic dlouhodobě nepomáhalo. Na svátek dostala od manžela čističku vzuchu a pochvalovala si ji. Už nemá tolik starosti a problémů se záchvaty.

reagovat Verda2L 10.7.2013 22:32  5%    +  -

Ahojte, máte někdo zkušenosti s alergií na prach? Zjistili mi ji nedávno a zajímalo by mě, jestli by mi mohla pomoci čistička vzduchu. Co si o tom myslíte? Může to fungovat?

Anonym 4.12.2012 16:57  5%    +  -

Ahoj. Tiež mám alergiu. Doktor mi ju zistil vo veku 40 rokov. Alergia postupne prechádzala do astmy. Bolo mi robené vyšetrenie na mykoplazmy a chlamídie. Toto vyšetrenie bolo pozitívne. Po preliečení tetracyklinom sa astma neprejavuje. Dýcha sa mi dobre vo všetkých sitáciách. Hodnota alergie v krvy tiež išla skoro na normál, ale nedávno som začala konzumovať viac zeleniny a príznaky alergie sa mi začali obnovovať . Ide o skrížené reakcie na potraviny u peľových alergikov. Takže sa budem musieť vyhýbať aj takej zelenine ktorú som mala rada. Je to skoro až nepochopiteľné ako si telo s nami robí čo chce.

reagovat medword1 12.11.2011 14:31  5%    +  -

alergie hodně souvisí s naším stylem života a především s tím, co jíme, dneska aby člověk vhodné a dobré potraviny pohledal, snad ještě někde na venkově by to šlo, z domácích chovů, v rámci civilizace je totiž dnešní strava z pochopitelných důvodů průmyslově zpracovaná a to nám bohužel škodí, je sterilní na potřebné látky a to nám škodí, stejně tak nám škodí různými stabilizátory, a podobně, alergie počíná vlastně sníženou imunitou, do určité doby třeba žádné alergické reakce nemáme, dokud to tělo zvládá kompensovat, pak už začne prostě "jančit" a my máme potíže třeba s tou alergii, atopákem a podobně, hodně nám v tomto směru mohou pomoci bylinky a přípravky z nich, kdo by chtěl toto téma probrat podrobněji, ať mi napíše do zprávy :) rád vše vysvětlím

reagovat andu 3.10.2011 21:52  5%    +  -

Mě neskutečně pomohly na alergii zelené potraviny, kombinace mladého ječmene a řasy chlorelly. oslovily mě natolik, že jsem je začala doporučovat a prodávat svému okolí. Lehčích alergií se zbavíte cca po třech měsících užívání. Více info na e-mail: xan00@centrum.cz

reagovat Manacho 17.2.2011 18:00  5%    +  -

Vyzkoušejte zelený ječmen a Chlorella, slyšel jsem na ně dobré reference při odstraňování alergií. Zelené potraviny pomáhají nastolit acidobazickou rovnováhu organismu a obsahují spoustu enzymů prospěšných pro správné zažívání.

reagovat ratom 9.3.2010 23:14  5%    +  -

...100= přírodní a 100= účinná, taková je tradiční čínská medicína .. http://www.zheng4.cz

reagovat marmar75 29.10.2009 14:23  5%    +  -

Ahoj, existuje alergie na deodoranty a antiperspiranty? Můj bratr mi řekl, že nemůže používat žádný deodorant kromě old spice a deodorantů, které se prodávají v lékárně

reagovat luciferka1 20.10.2009 21:48  5%    +  -

ahoj,můj syn je také alergik,používáme výrobek OKG FactorBaze,protože vyvazuje mykotoxiny z potravin,absorbuje toxické látky a dostává je z těla pryč,obsahuje i pukléřku islandskou, což je přírodní antibiotikum a my od té doby nebyli nemocní to syn chodí do školky,na plavání. Jestli dáváte přednost přírodním produktům,podívejte se na stránky www.okg-fit.cz/bylinkyprozdravi , pokud máte jakýkoli dotaz,napište na mail lucie.burdova@seznam.cz hezký večer Lucie

reagovat Blanule2 14.4.2009 0:24  5%    +  -

Zkuste přírodní gel.Nám pomohl na suchou vyrážku na loktě.Pište na mail Blanka83@email.cz

reagovat tomulinka 9.2.2009 22:59  5%    +  -

Ahoj.Chcete poradit a pomoci s alergiemi jak na ně?Nabízím řešení,které dokonale pomáhá na tento problém bez vedlejších účinků a bez chemických přísad.pište na ivetalepkova@gmail.com

reagovat marketaa 23.1.2009 17:23  9%    +  -

ahoj tuto knížku jsem si koupila,ale nis co bych potřebovala vědět jsem se tam nedočetla.píší,že tam jsou recepty a nic moc.k pití může jen obyčejnou vodu.to je jeniné co vím s jistotou.včera jsme byly na kontrole a doktorka mu nasadila léky po kterých může jíst až za 20n´min.uvidíme za 14dní,jestli to pomohlo.Medul:

reagovat ZZdenča 22.1.2009 20:47  87%    +  -

Medul: nám alergoložka tyhle přídavné očkování nedoporučila. Navíc by mi vadilo, že by byl chráněný jenom jako malý, kolem dvacítky tohle očkování přestává působit a to by pro něj bylo daleko nebezpečnější než teď...

reagovat Medul 22.1.2009 20:20  24%    +  -

no u ekzematiků se doporučuje naočkovat vakcínou proti neštovicím, né že by pak dítko nemohlo neštovice dostat, ale průběh je daleko mírnější a kůže nedostane tak zabrat.

reagovat ZZdenča 22.1.2009 10:55  86%    +  -

Hablina: čauky. No a my máme asi neštovice, kuvá..... Jsem si včera nebyla jistá, páč v tom jeho ekzému se to ztrácí, ale dneska už bych řekla, že to je ono Jen doufám, že to nechytí Lendulka

reagovat Hablina 22.1.2009 9:02  5%    +  -

Naší Lindě se teď čerstvě vyrazil šílený ekzém na pažích, jsem zvědavá, z čeho to má. Myslela jsem, že u 14ti leté holky už snad nic nového nepřijde a teď tohle

reagovat ZZdenča 21.1.2009 23:24  86%    +  -

Medul: ale jo, já si vždycky říkám, že může být hůř. Naštěstí to Petík (zatím) bere v pohodě, je zvyklý, že má své jídlo a ví i proč. uvidíme co bude dál. Ale přiznávám, že někdy mě to pěkně se..

reagovat Medul 21.1.2009 23:17  24%    +  -

ZZdenča: přesně tak to je, nejde vzít návodem něco, o čem víš, že neplatí pro tvé dítě.
když víš, že mu škodí to a to, např. luštětiny, tak mu nebudeš luštěniny vařit, ikdyž sousedovic Pepa na nich přežívá a přitom je taky alimentární alergik, ale netolerantní k mléku.
tak to prostě je.
Ono to chvíli trvá, než se s tímhle problémem sžijete, než si na to zvyknete, než zjistíte co a jak. Nebojte, zvládnete i celoživotní každodenní vaření, at jste doma na MD nebo při práci. Za ten výsledek a klid to stojí.
V kolektivním stravování nikdy nemáte 100% jistotu, že je vše o.k.
nakonec i z téhle situace se dá vytěžit pozitivum...Můžete být hrdé na to, že kvalitně svému dítky s láskou vaříte.

reagovat ZZdenča 21.1.2009 8:23  85%    +  -

Medul: nalcrom máme a knížku taky...
Ta knížka je sice zajímavá, ale pro nás v podstatě k ničemu. Při tolika kombinovaných alergiích tam prostě stejně nic nevybereš... Třeba jsem se tam dozvěděla, že nejméně alergizující ovoce jsou meruňky, no a po těch jsme skončili na alergu Jako zajímavost dobré - člověk se tam nějaké souvislosti dozví, ale rozhodně to není návod jak s tou alergií bojovat. Bohužel si musí každý vystihnout co dítko může a co ne

reagovat Medul 20.1.2009 23:36  21%    +  -

ještě se můžete u svých alergologů poptat na NALCROM
nějaké zázraky bych nečekala, někomu to pomůže, u jiného je to bez efektu.
taky bych to nedávala denně, ale pouze v případě, že se ted den bute dítě stravovat v cizím prostředí a nemáme jistotu, jaké stopy nežádoucích potravin v jídle budou. např.se ted s oblibou smaží na levných sojových olejích.
Nalcrom je na trhu asi 10let.

reagovat Medul 20.1.2009 23:28  21%    +  -

doporučuji sehnat tuhle knihu:ALERGIE ČÍHÁ V JÍDLE A PITÍ... Kuchařka pro alergiky
autor:MUDr. Martin Fuchs

Kniha je rozdělena do 12 základních kapitol pojednávajících o jednotlivých složkách potravy.

Velká část knihy je věnovaná mléku a obsahuje také vzorový jídelníček dítěte alergického na kravské mléko včetně receptů.

Další kapitoly, se kterými se knize setkáme jsou: Ovoce a zkřížená alergie, Zelenina, Mouka, Vejce, Soja, Ořechy, Koření, Ryby, Latex a Aditiva.

Kniha je přehledně zpracována a najdeme zde důležité informace, časté dotazy k popisovanému tématu, zajímavé doplňující informace a recepty.
//////////////////////
docela se divím, že vás vaše alergoložky nenavedly, tahle kniha je na trhu min. dva roky.

Anonym 20.1.2009 20:47  1%    +  -

Ahoj já mám syna kterému jue 6 let,musím říct že mu alergii na potraviny zjistili v půl roce když se mi začal zhoršovat na kůži,má atopický exém.Alergie mu byla zjištěná na vejce,arašídy,soju,mléko,jablka..atd.Paní doktorka mi řekla že takové dítě ještě neviděla.Jenže já tam stála jak opařená a nevěděla jsem co dál.Nikdo ti neporadí.Kolem roku byl syn totálně osypaný po celém těle a nepomáhalo nic.Jenže ještě horší byly noci kdy ho kůže strašně svědila a víc noci se škrábal než spal.V spučasné době je stav mírně zlepšen ale kolikrát mi řekne že chce vyměnit kůži,je to hrozné a bylo strašně nocí kdy jsem brečela do polštáře beznadějí a vyčerpáním.Vím co to je a nejsi v tom sama.jen ten pocit že jim člověk nemůže nijak pomoct.To je tou dnešní dobou tyhle alergie.napiš zas ,těším se .

reagovat marketaa 20.1.2009 18:13  8%    +  -

je to hrozný,kdo to nezažije nepochopí.každé dítě může něco jiného.já mu třeba vařím polívku porek,hrášek,houby,lusky a zahustí to kukuř.škrobem.solím.cukr nahrazuji glukopurem.ZZdenča:

reagovat Topka 19.1.2009 9:28  100%    +  -

Jestli můžu poradit tak zajděte na tuto diskusi
http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=10139 je to sice o bezlepkové dietě, ale je tam víc mamin co mají děti s různýma alergiema a tak vám určitě rády poradí.

reagovat ZZdenča 18.1.2009 21:56  83%    +  -

Ahoj, mám tříletého klučíka se stejným problémem. No ovoce nějaké může. Má alergii na pšenici, vajíčka, soju, luštěniny...
Potřebovala bych vědět co teda můžete...

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: alergie
Diskusi založil(a): marketaa
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Alergie
Přečtěte si